Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lublin: "Żródło wszelkiego zła"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
12-01-2008 20:13jarekland (142470 punktów)Lublin: "Żródło wszelkiego zła"
"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii"

Film podejmuje temat zła niesionego przez religie, pokazuje w jaki sposób irracjonalne wierzenia religijne, pomimo szczytnej frazeologii, wyzwalają w ludziach najniższe instynkty, stają się źródłem nienawiści i konfliktów.

Podnoszący łeb na całym świecie (również w Polsce) fundamentalizm religijny staje się największym zagrożeniem XXI wieku. Nie można pozostać wobec niego obojętnym.

Autorem programu jest wybitny uczony, ewolucjonista, propagator racjonalizmu Richard Dawkins, twórca takich bestsellerów popularnonaukowych jak "Samolubny gen" i "Ślepy zegarmistrz".

Wstęp wolny

gdzie: Lublin, klub "Tektura" (ul. Wieniawska 15a)
kiedy: 14 stycznia, poniedziałek, godz. 18.30
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tajnapolska (154 punktów)
>"Religia jest obrazą godności ludzkiej
>Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy i złych
>ludzi czyniących złe rzeczy
>Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
>potrzeba religii"
>Film podejmuje temat zła niesionego przez religie, pokazuje
>w jaki sposób irracjonalne wierzenia religijne, pomimo
>szczytnej frazeologii, wyzwalają w ludziach najniższe
>instynkty, stają się źródłem nienawiści i konfliktów.
>Podnoszący łeb na całym świecie (również w Polsce)
>fundamentalizm religijny staje się największym zagrożeniem
>XXI wieku. Nie można pozostać wobec niego obojętnym.
>Autorem programu jest wybitny uczony, ewolucjonista,
>propagator racjonalizmu Richard Dawkins, twórca takich
>bestsellerów popularnonaukowych jak "Samolubny gen" i
>"Ślepy zegarmistrz".
>Wstęp wolny
>gdzie: Lublin, klub "Tektura" (ul. Wieniawska 15a)
>kiedy: 14 stycznia, poniedziałek, godz. 18.30
>
Może do Suwałk byście rzucili ten film? Ja próbuję zmontować grupę w Suwałkach. Mamy jedno niekomercyjne kino w mieście.
Jakie są do was namiary?
Adam Bolewski
gg 6630825

tajnapolska

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365