 |
Papież przed Trybunałem Karnym - poparcie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2011 11:09 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Papież przed Trybunałem Karnym - poparcie
10 na 10 | Publikujemy list niemieckich adwokatów w sprawie pozwu przeciwko papieżowi, jaki kilka dni temu streścił Andrzej Wendrychowicz. Jednocześnie zachęcamy do pozytywnego odzewu na prośbę adwokatów Cytat:Szanowny Panie Wendrychowicz, bardzo nas ucieszył wczorajszy mail od Pana. Od wczoraj otrzymujemy liczne deklaracje poparcia dla procesu w Hadze od osób z Polski. Wierzymy, że szanse na wszczęcie dochodzenia przeciwko Josephowi Ratzingerowi są tym większe, im więcej ludzi wypowie się na ten temat przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Dlatego cieszymy się z każdego podpisu. Co dwa tygodnie przekazujemy je oskarżycielowi w Międzynarodowym Trybunale Karnym, dr Ocampo. Wiele osób zwraca się też bezpośrednio do dr. Ocampo. Wiemy to na przykład od jednego adwokata w Anglii, który reprezentował już ponad sto ofiar dzieci zhańbionych przez katolickich księży. Zapewne zauważył Pan, że akcję tę organizujemy poprzez nasze wydawnictwo, w którym oferujemy nasze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w formie książki do bezpłatnego pobrania. Chętnie udostępnimy Panu kilka bezpłatnych egzemplarzy, jeśli Pan sobie tego życzy. Bezpośredni dostęp do oświadczenia poparcia w różnych językach jest też dostępny z następujących linków. www.der-fall-des-papstes.com/finden-sie-das-gut/www.popeaccountability.org/do-you-approve-/www.el-caso-del-papa.org/esta-de-acuerdo/www.affaire-ratzinger.com/soutenir-la-plainte/www.il-caso-del-papa.it/lo-approvate/Ponadto bardzo chętnie pozostalibyśmy z Panem w kontakcie. Z przyjacielskim pozdrowieniem Christian Sailer Gert Hetzel | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów) | |
|
 | | IllusiveMan (2786 punktów) | |
|
|  | 5 na 5 | Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów) |
> Jest po angielsku więc sądzę że każdy sobie z tym chyba poradzi. Akcja bardzo dobra , tylko się wpisywać i namawiać znajomych.Nie w tym rzecz, czy sobie poradzi, czy nie, a w tym, żeby do języków niem., ang., wł., franc. dołączył polski i był widoczny również dla pozostałych języków, jak tutaj: www.der-fall-des-papstes.com/finden-sie-das-gut/
|
|
| |  | 1 na 1 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > > Nie w tym rzecz, czy sobie poradzi, czy nie, a w tym, żeby do języków niem., ang., wł., franc. dołączył polski i był widoczny również dla pozostałych języków, jak tutaj:> www.der-fall-des-papstes.com/finden-sie-das-gut/Witaj Elu, obiecałem adwokatom napisać ten polski tekst, a oni go dołączą do zestawu językowego.
|
|
| | |  | | Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów) | > Witaj Elu, obiecałem adwokatom napisać ten polski tekst, a oni go dołączą do zestawu językowego.  Witaj, Andrzej, znakomicie, o to mi chodziło
|
|
 | 1 na 1 | asmodai (2845 punktów) |
> dobrze byłoby założyć taką stronę po polsku.A przydałoby się założyć. Szukałem trochę na ten temat, i na Katoliku znalazłem taką o to wypowiedz www.dyskus(*)pl/viewtopic.php?f=12&t=18000.Jednak prawda jest taka, że niewiele osiągniemy, jeśli media nie nagłośnią tej sprawy. Na co raczej się nie zanosi niestety, a to z tego względu, że część narodu jest nadal w euforii po beatyfikacji naszego Papcia Karola i takie tematy w naszym kochanym poprawnie politycznie kraju nie są mile widziane.
|
|
-9 na 11 | libertyn (3006 punktów) |
Benio 16 nikogo nie zgwałcił. A idiotyczne inicjatywy są prostą drogą do wojenki religijno-ateistycznej. I o ile takiego zagrożenia nie ma w Niemczech czy Czechach to w Polsce mogłoby się to źle skończyć - oczywiście dla nas ateistów. Racjonaliści śmieją się w SejmieNie klękamy przed bakterią
|
|
 | 14 na 14 | perun (8610 punktów) | > Benio 16 nikogo nie zgwałcił. A idiotyczne inicjatywy są prostą drogą do wojenki religijno-ateistycznej. I o ile takiego zagrożenia nie ma w Niemczech czy Czechach to w Polsce mogłoby się to źle skończyć - oczywiście dla nas ateistów.Nie musiał gwałcić, wystarczy, że nie zapobiegł gwałtowi, gdy miał taką mozliwość. Rzeczywiście, ateiści powinni siedzieć cicho, bo inaczej teiści będą z nami wojować, jakby teraz tego nie robili. Najlepiej schować głowę w piasek i siedzieć cicho, wtedy nawet jakiś biskup Cię pochwali, libertyn
|
|
|  | -10 na 10 |
| |  | 7 na 7 | perun (8610 punktów) | >> > Nie rozumiem dlaczego Benio ma odpowiadać za księży? To już nie moja wina , że nie rozumiesz.Zainteresuj sie tematem , poczytaj troche .Zrozumienie samo do Ciebie nie przyjdzie
|
|
| |  | 5 na 5 | Wojtek B. (509 punktów) | >A co, Benio 16 był świadkiem gwałtu? Nie reagował, gdy ktoś przy nim gwałcił? Nie rozumiem dlaczego Benio ma odpowiadać za księży?
W skrócie: Nie reagował, gdy dostał wiarygodne informacje o tym, że ktoś zgwałcił, ciągle pracuje z dziećmi i prawdopodobnie znowu zgwałci. Kazał księżom ukrywać innych księży-gwałcicieli. Sam również ich ukrywał. Za jego panowania w KNiW wymuszano na ofiarach przysięgi, że będą ukrywać swoich oprawców.
|
|
 | 8 na 8 | Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów) | >Benio 16 nikogo nie zgwałcił. A idiotyczne inicjatywy są prostą drogą do wojenki religijno-ateistycznej.
I nie chodzi o wojenkę religijno-ateistyczną, a o to, żeby dotarło do świadomości wszystkich, że papież jest człowiekiem - choćby dla katolików był człowiekiem pierwszym po Bogu - i jako człowiek podlega prawu jak każdy inny człowiek na świecie. Akurat na równości wobec prawa powinno zależeć także katolikom.
|
|
7 na 7 | DEmonizer (4893 punktów) | Jak to nasz Jan Paweł II powiedział: "Prawda was wyzwoli." Każdy kij ma dwa końce, prawda jest prawdą, a że tym razem Watykanowi niewygodna ... Cóż ... Szkoda ... Niechaj prawda wyzwala ... Pozdrawiam
|
|
3 na 3 | asmodai (2845 punktów) |
Ratzinger powinien jeszcze odpowiedzieć, za zniewagę narodu polskiego. Chodzi o słowa: "Wfitam fas ciule" Ja się poczułem urażony
|
|
 | 1 na 1 | DEmonizer (4893 punktów) | Myśleć to jedno, ale żeby powiedzieć ... Pozdrawiam
|
|
3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | > Publikujemy list niemieckich adwokatów w sprawie pozwu przeciwko papieżowi, jaki kilka dni temu> streścił Andrzej Wendrychowicz. Jednocześnie zachęcamy do pozytywnego odzewu Podpisałem właśnie pozew do sadu w Den Haag
|
|
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Zanim zacznie się czymś podniecać i coś propagować warto zapoznać się z faktami, a te świadczą o tym, że Międzynarodowy Trybunał Karny odrzuci pozew panów niemieckich adwokatów (swoją drogą ciekawe, że oni nie zdają sobie z tego sprawy!):
Prawo kierowania spraw do Trybunału mają:
państwa-strony statutu rzymskiego prokurator MTK Rada Bezpieczeństwa ONZ Jakoś nie widzę na tej liście ani osób fizycznych, ani nawet prawnych.
>Jednocześnie zachęcamy do pozytywnego odzewu na prośbę adwokatów No cóż, każdy sposób zbierania danych osobowych jest dobry...
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > prokurator MTK
Również w polskim, krajowym, prawie karnym, szary człowiek nie ma uprawnień inicjowania większości postępowań karnych, lecz poprzez prokuraturę. I jak wynika z listu niemieckich prawników, również oni przyjęli taką właśnie drogę - poprzez prokuratora MTK. Wynika to z ich listu, który opublikowałem wyżej.
|
|
|  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Do prokuratora MTK pisać każdy może, również każdy może twierdzić, że do niego pisze. Za to nikt nie może być pewien, że prokurator MTK skieruje sprawę do MTK.
A poza tym - wiesz cokolwiek o tych panach niemieckich adwokatach? (pytanie retoryczne)
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
| |  | 1 na 1 | kogut59 (3090 punktów) | > A poza tym - wiesz cokolwiek o tych panach niemieckich adwokatach? (pytanie retoryczne)[/color]Ups...nie wygląda sprawa dobrze. Ci panowie to adwokaci sekty "Universelles Leben" którzy procesują się z ewangelickim i katolickim Kościołem od lat. Sekta uważa się za za prawdziwych wyznawców Chrystusa (pra-neochrześcijanie). Procesowała się o używanie słowa takiego jak chrześcijanin z kościołem ewangelickim. Posiada wpływy przy handlu i produkcji bio-żywności i próbuje przejąć wpływy w środowisku ochrony zwierząt. Szacowana ilość członków Sekty w Niemczech 2-5 tysięcy. Były zarzuty o antysemityzm, faszyzm itd. Można się poinformować. de.wikipedia.org/wiki/Universelles_Lebenco oczywiście nie znaczy ze Ratzingera nie trzeba pozwać w Hadze.
|
|
| | |  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Ups...nie wygląda sprawa dobrze. Ci panowie to adwokaci sekty "Universelles Leben"
Jeśli faktycznie są oni związani z tego rodzaju organizacją członkowsko, a nie czysto prawnie, to zaiste nie uwiarygodniałaby ich taka afiliacja...
|
|
| | | |  | | kogut59 (3090 punktów) | >Jeśli faktycznie są oni związani z tego rodzaju organizacją członkowsko, a nie czysto prawnie, to zaiste nie uwiarygodniałaby ich taka afiliacja... Z moich informacji wynika, ze sa bardziej jak tylko jako prawnicy z UL związani. Cel nie uświęca Śródków, wiec należy sumienniej sprawdzić z kim zawiera się braterstwo broni. Pewien dystans należy zachować.... itd
|
|
| | |  | | Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów) | > Ups...nie wygląda sprawa dobrze. Ci panowie to adwokaci sekty "Universelles Leben" którzy procesują się z ewangelickim i katolickim Kościołem od lat.W takim razie ja się wycofuję z poparciem  Interesuje mnie prawo, a nie rozgrywki między różnymi wyznaniami i wierzeniami, tak jak nie interesuje mnie walka między wierzącymi a niewierzącymi...
|
|
| Hodża (11172 punktów) | > Publikujemy list niemieckich adwokatów w sprawie pozwu przeciwko papieżowi, jaki kilka dni temu> streścił Andrzej Wendrychowicz. Jednocześnie zachęcamy do pozytywnego odzewu na> prośbę adwokatów  Podoba mi się ta inicjatywa, jednocześnie obawiam się, by poparcie jej przez Polaków nie było (co nie musi być przecież głośno artykułowane) odbierane przez niektórych Niemców jako przejaw niechęci motywowanej narodowościowo. Przyznam, że w moim przypadku, zanim na dobre rozwinął się w mediach temat nadużyć seksualnych kleru, niesmak mój budziła przeszłość wojenna Ratzingera, który - chociaż podobno nie brał do ręki broni - to jednak służył pod znakiem swastyki i taki wybór konklawe, nawet biorąc pod uwagę społeczne uwarunkowania tamtego czasu uważałem i nadal uważam za wielką plamę na historii Kościoła.
|
|
 | 1 na 3 | AdamGr (3037 punktów) | >niesmak mój budziła przeszłość wojenna Ratzingera, który - chociaż podobno nie brał do ręki broni - to jednak służył pod znakiem swastyki
A urodził sie w 1927 roku. Zaiste przeszłosc bojową miał bogatą. To tak gwoli przypomnienia podstawowych działań matematycznych zanim się przyprawi coś niesmakiem zalatującym raczej egzaltacją.
|
|
|  | | Hodża (11172 punktów) | >>niesmak mój budziła przeszłość wojenna Ratzingera, który - chociaż podobno nie brał do ręki broni - to jednak służył pod znakiem swastyki >A urodził sie w 1927 roku. >Zaiste przeszłosc bojową miał bogatą.
Chyba nie odpowiadasz na mój post, nie wiem, do czego są te słowa.
>To tak gwoli przypomnienia podstawowych działań matematycznych zanim się przyprawi coś niesmakiem zalatującym raczej egzaltacją.
Był w Hitlerjugend, służył w formacjach obrony przeciwlotniczej. W czasie wojny nad Niemcami zginęło ponad 40000 amerykańskich lotników. Ale mnie wystarczy fakt, że ktoś podnosił rękę w pozdrowieniu hitlerowskim i krzyczał "heil", by odczuwać do niego obrzydzenie. Minus za "egzaltację".
P.S. 17-latek w Niemczech Hitlera pod koniec wojny miał często duże doświadczenie bojowe, że tak to eufemistycznie ujmę.
|
|
| |  | | AdamGr (3037 punktów) | Minus za znajomość realiów historycznych i generalizacje.
|
|
 | | kogut59 (3090 punktów) | > Podoba mi się ta inicjatywa, jednocześnie obawiam się, by poparcie jej przez Polaków nie było (co nie musi być przecież głośno artykułowane) odbierane przez niektórych Niemców jako przejaw niechęci motywowanej narodowościowo.Myśle, ze nie należy brać problemu od strony narodowościowej JP2 wiedział o poczynaniach Ratzingera w 100% wiec uderzając w Papa Natzinger uderzasz w towarzystwo wzajemnej adoracji a wiec i polskiego polboga  Papa Razinger ma w niemczech raczej ograniczone poparcie i niewiele osob stoi otwarcie za nim poza ortodoksyjna czescia kosciola katolickiego moze 10 % ludnosci
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|