W tym roku Parada przejdzie ulicami Warszawy dnia 7 czerwca (sobota). Jak co roku, przemarsz będzie zwieńczeniem trwających tydzień Dni Równości. Motto tegorocznych Dni Równości to: "Żyj, Kochaj, Bądź!" Chcemy nim wyrazić, że tak jak wszyscy obywatele mamy prawo godnie żyć w zgodzie z własnymi poglądami i sumieniem, mamy prawo tak samo kochać - mamy po prostu prawo być sobą! Głównym wydarzeniem w tym roku jest, trwający od 31 maja do 6 czerwca, Filmowy i Telewizyjny Festiwal Równości, pod dyrekcją artystyczną Tomasza Raczka. Dzięki wysiłkom dyrektora programowego – Marcina Pietrasa – w tym roku będziemy mieć szansę zobaczyć niezwykłe pozycje z całego świata, pokazy premierowe oraz nowinki z renomowanych międzynarodowych festiwali filmowych. Dodatkowo, po projekcjach przewidziane są panele dyskusyjne na aktualne tematy społeczno polityczne poruszane w filmach. Festiwal Równości odbędzie się w warszawskim kinie Luna, które będzie centralnym miejscem tegorocznych wydarzeń. To w Lunie odbędzie się gala wręczenia nagród Hiacynt, premiery książkowe i wystawa komiksów, występy artystyczne oraz uroczyste zamknięcie Dni Równości. Niestety, odmowa jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony władz Warszawy uniemożliwiła nam organizację Koncertu Plenerowego, który tradycyjnie kończy Parady w innych europejskich stolicach, gdzie miasto aktywnie współpracuje z organizatorami Parad. Tym niemniej, jak co roku na Dni Równości przewidzieliśmy wiele atrakcji – koncerty, wystawy, dyskoteki... Program imprez jest obecnie domykany, tak więc szczegóły wkrótce! Dni Równości to szansa by kultura LGBT docierała do szerokiego grona odbiorców i otwierała oczy na swe bogactwo i różnorodność; Parada to barwne święto naszej społeczności oraz okazja do pokazania, że osoby LGBT i sympatycy naszego ruchu to znacząca grupa społeczna, która pragnie być traktowana w Polsce podobnie jak ma to miejsce w innych krajach Unii Europejskiej. Gorąco Zapraszamy!!! www.paradarownosci.pl/gdzie: Warszawa kiedy: 7 czerwca |