Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co z państwem prawa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
13-06-2008 10:10Jarek KubaszewskiCo z państwem prawa?
Dzisiaj (13.06 ), o godz. 18.00 , przed gmachem Sejmu, odbędzie się manifestacja osób zdecydowanych bronić państwa prawa.
Manifestacja jest zainspirowana sprawą ciężarnej nastolatki poddawanej presji psychicznej aby urodziła dziecko.
zapraszamy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tuptuś
>Dzisiaj (13.06 ), o godz. 18.00 , przed gmachem Sejmu, odbędzie się manifestacja osób zdecydowanych
>bronić państwa prawa.
>Manifestacja jest zainspirowana sprawą ciężarnej nastolatki poddawanej presji psychicznej aby
>urodziła dziecko.
>zapraszamy.
****************************
Nie wiem,czy coś to da?
Jeżeli będzie 1000 0sob,to uwierzę że za
10 lat coś się w Polsce , być może zmieni.
Wiekszość Polakow,to 1/2 głowki.
Być może trzeba będzie na to ,by coś się zmieniło
na lepsze kilku pokoleń.Uporządkowanie mozgow
i sumień to kwestia długich,długich lat.
Pierwszy objaw ,że bedzie szło ku dobremu
w naszym kraju,TO USUNIĘCIE krzyża z sali plenarnej
Sejmu.,,,,a w pożniejszej opcji.Uporządkowanie prawa i
kształtowanie się społeczeństwa obywatelsiego.
K,K jest zbyt mocno osadzone w strukturach
naszego biednego Panstwa, by można było coś
zmienić.****************************tuptuś.
14-06-2008 11:14 
 Ocena 3 na 3
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Nie wiem,czy coś to da
>K,K jest zbyt mocno osadzone w strukturach naszego biednego Panstwa, by można było coś zmienić.
Sądzisz że sianie zwątpienia na Forum daje więcej niż uliczna manifestacja?
.
tuptuś
>>Nie wiem,czy coś to da
>>K,K jest zbyt mocno osadzone w strukturach naszego biednego Panstwa, by można było coś zmienić.
>Sądzisz że sianie zwątpienia na Forum daje więcej niż uliczna manifestacja?
*******************************************************
Jak się okazało było tylko ok.200 osob na manifestacji.To oczywiscie tylko "jedna kropelka,"
ktora drążyć może w naszej nieciekawej rzeczywistosci,dlatego potrzeba
(jak pisałem poprzednio) dużo,dużo czasu,być moze wielu pokoleń.Mam nadzieję,że
kiedyś będzie lepiej.Pod koniec lat 60 -tych , gdy Lech Wałęsa usiłował budować i skupiać
wokoł siebie grupę zapaleńcow związkowych ,ktorzy z narażeniem życia robili to co robli,
to większość ludzi pukała się w czoło-mowiąc;to niemozliwe do zrobienia.Nawet Nowak
-Jeziorański ,dyrektor Wolnej Europy,mimo swego zachwytu,też miał wątpliwości.
Kto by pomyślał,że ten chłopek pracujący w Osrodku Maszynowym we wsi Popowo,chodzący
w kufajce na codzień, będzie Liderem pożniejszej Solidarności Ogolnopolskiej,,,i witany
w pożniejszym okresie na stojąco przez Izbę Reprezentantow w USA. ,a Wałesa z tupetem
wieśniaczym opierdalał Zachod i Amerykę za pozostawienie bez pomocy Polski
osamotnionej w czasie 2-giej wojny.Rzeczy niemożliwe zrobiły się możliwe.
Być może kiedyś (per analogiam - już nie za naszego życia) wyjdą tłumy na ulicę,
posiadające duzo wiekszą swiadomośc niż obecnie i będą manifestować,,,by prawo było
prawem a rozwaga będzie dominować nad durnotą myślenia życzeniowego.
******************************************************


>
14-06-2008 18:45 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jak się okazało było tylko ok.200 osob na manifestacji.To oczywiscie tylko "jedna kropelka,"
Stosując przelicznik optymistyczny te 200 osób to "dwieście kropelek". Jak na jednostkową sprawę 14-letniej Agaty - sporo.

>Być może kiedyś wyjdą tłumy na ulicę,
>posiadające duzo wiekszą swiadomośc
Po to wychodzimy my, by nasze wnuki i prawnuki nie musiały. Bo owa "większa świadomość społeczeństwa" to umiejętność uwzględniania interesu przyszłych pokoleń.
.
tuptuś
Pozdrawiam.
*********
Kossakowski Waldemar (106 punktów)
>>Dzisiaj (13.06 ), o godz. 18.00 , przed gmachem Sejmu, odbędzie się manifestacja osób zdecydowanych
>>bronić państwa prawa.
>>Manifestacja jest zainspirowana sprawą ciężarnej nastolatki poddawanej presji psychicznej aby
>>urodziła dziecko.
>>zapraszamy.
>****************************
>Nie wiem,czy coś to da?
>Jeżeli będzie 1000 0sob,to uwierzę że za
>10 lat coś się w Polsce , być może zmieni.
>Wiekszość Polakow,to 1/2 głowki.
>Być może trzeba będzie na to ,by coś się zmieniło
>na lepsze kilku pokoleń.Uporządkowanie mozgow
>i sumień to kwestia długich,długich lat.
>Pierwszy objaw ,że bedzie szło ku dobremu
>w naszym kraju,TO USUNIĘCIE krzyża z sali plenarnej
>Sejmu.,,,,a w pożniejszej opcji.Uporządkowanie prawa i
>kształtowanie się społeczeństwa obywatelsiego.
>K,K jest zbyt mocno osadzone w strukturach
>naszego biednego Panstwa, by można było coś
>zmienić.****************************tuptuś.
>
Na pewno stanie z założonymi rekoma albo biadolenie nic nie zmieni trzeba zacząć działać.
tuptuś
>>>Dzisiaj (13.06 ), o godz. 18.00 , przed gmachem Sejmu, odbędzie się manifestacja osób zdecydowanych
>>>bronić państwa prawa.
>>>Manifestacja jest zainspirowana sprawą ciężarnej nastolatki poddawanej presji psychicznej aby
zapraszamy.
>>****************************
>Na pewno stanie z założonymi rekoma albo biadolenie nic nie zmieni trzeba zacząć działać.
*****************************************************************
Przebudowa mentalnosci społecznej jest procesem bardzo długotrwałym.

> biadolenie nic nie zmieni trzeba zacząć działać.

Zgadzam się .Ten stan rzeczy wymaga cierpliwości i konsekwencji w działaniu.
Tylko 200 osob.Coż to jest !
W piątek w radiu tokfm.Pan Jacek Żakowski zapytał Pana Tomasza Lisa cyt;
Tomku -pojdziesz na manifestację,odpowiedział Lis ; NIE.
Jeżeli "tuzy"publicystyczne zajmują takie stanowisko w tej sprawie,to co ,my "małe
żuczki"ze skromnej opcji pt. Racjonalista.pl- możemy zrobić.Tylko pobiadolić!
Myślę,że "biadolenie" konsekwentnie powtarzane rownież po pewnym czasie
coś może osiągnąć.
**************Konsekwentne biadolenie, to tak jak ta przysłowiowa kropla
drążąca w kamieniu.-zrobi dziurę po pewnym czasie,,,,
*********************************************************

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365