Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kontrmanifestacja Armii Wyzwolenia Madonny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
08-08-2009 10:56Mariusz Agnosiewicz (moderator)Kontrmanifestacja Armii Wyzwolenia Madonny
15 sierpnia - w dniu koncertu Madonny - inicjatywa Armia Wyzwolenia
Madonny zaprasza wszystkich chętnych na kontrmanifestację przed bramą
wejściową. Inicjatywa ma być odpowiedzią na protesty Ruch Suwerenności
Narodu Polskiego.
W protest AWM zaangażowało się oddolnie kilkanaście osób - głównie studentów.
Wojciech Przedoniak - społeczny koordynator akcji - podkreśla, że protest nie jest
wymierzony w katolików: Chcemy pokazać tylko, że symbole religijne są częścią kultury i
nie mogą być zawłaszczane przez dominujące w państwie wyznanie. Nawet w
sklerykalizowanym średniowieczu w sztuce, poezji czy architekturze swobodnie
nawiązywano do motywów religijnych. Zwalczanie obiegu idei w kulturze - do czego
namawia Ruch Suwerenności Narodu Polskiego - jest już niebezpieczną formą cenzury.
Organizowany 15 sierpnia protest będzie miał formę happeningu. Jego uczestnicy
pikietować będą przed bramą trzymając w rękach tablice z historycznymi wizerunkami
Madonn - od tych ortodoksyjnych i historycznych (Madonna z Dzieciątkiem z katedry w
Faras, wyrzeźbiona około 1005 roku), poprzez obrazoburcze (Madonna z odkrytymi
piersiami, namalowana przez Jeana Fouqueta, ok. 1450 roku na podstawie portretu
kochanki Karola VII - Agnes Sorel) i te popkulturowe i kiczowate (Madonna w formie
butelki na wodę święconą).
Spotkajmy się 15 sierpnia! Więcej informacji wkrótce. Organizatorzy szykują także
dowcipną niespodziankę dla wszystkich uczestników manifestacji Ruchu Suwerenności
Narodu Polskiego.
Aktualne informacje dotyczące inicjatywy znaleźć można na stronie
wyzwoleniemadonny.wordpress.com/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piotr Patucha (2279 punktów)
Udzieliłem im poparcia na Facebook'u.


"Ogród Wolności" - miejsce dla prawdziwych liberałów: www.ogrodwolnosci.pl
ra-serafin (2786 punktów)
Mam takie pytanko dla tych co się wybierają na kontrmanifestacje, czy można wpaść na miejsce akcji i jakoś wspomóc manifestujących?

Wojsko Zawodowe - Dołącz do najlepszych
D. Grodowski
... a może by tak zorganizować kontrmanifestację pod tytułem "Precz z popkulturą".
Uczestnicy wystawiliby publicznie, a następnie zniszczyli portret Madonny (tej śpiewającej), następnie Michaela Jacksona, a na końcu Johna Paula II.
16-08-2009 08:44 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>... a może by tak zorganizować kontrmanifestację pod tytułem "Precz z popkulturą".
>Uczestnicy wystawiliby publicznie, a następnie zniszczyli portret Madonny (tej śpiewającej), następnie Michaela Jacksona, a na końcu Johna Paula II.

Johna, Paula, George'a i Ringo...

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365