Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lublin, 14 XII, Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
23-11-2012 22:20Jacek Tabisz (30006 punktów)Lublin, 14 XII, Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj
Ocena 4 na 4
Fundacja Wolność od Religii zaprasza:
14 grudnia 2012 r. | piątek
g. 17:30
Pub „U Szewca” / sala koncertowa /
Lublin, ul. Grodzka 18

spotkanie z Jackiem Tabiszem
„Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj!”
prowadzenie Tomasz Kalbarczyk
/ wstęp wolny z zaproszeniami /
rejestracja e-mail: moc.liamg@row.ajcadnuf w tytule prosimy wpisać AKTYWNY ATEIZM
w treści wiadomości: imię i nazwisko / adres e-mail /

Po raz drugi, Fundacja Wolność od Religii organizuje otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych racjonalnym dyskursem, wyznających laicki światopogląd, sceptyków religijnych, wreszcie, zdeklarowanych ateistów i wszystkich wrażliwych na aktualną rzeczywistość w Polsce.
Wraz z Jackiem Tabiszem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów porozmawiamy o akcji billboardowej „Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.”, o tym, czy nauczenie religii w szkole jest moralne, o duchowości ateistycznej i potrzebie aktywnego, laickiego z natury humanizmu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
Piszę się na to spotkanie
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Super
26-11-2012 14:22 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
Czy można się spodziewać wysłania zaproszenia pocztą elektroniczną na podany w treści adres?
26-11-2012 14:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zapytam, czy wysyłają potwierdzenie. Spotkanie zaplanowaliśmy razem, ale to lublinianie są siłą rzeczy gospodarzami. Wieki całe nie byłem w Lublinie swoją drogą, z Wrocławia to jednak dość daleko! Mam bardzo pozytywne wspomnienia ślicznego miasta.
26-11-2012 14:38 
 Ocena 2 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>Wieki całe nie byłem w Lublinie swoją drogą, z Wrocławia to jednak dość daleko! Mam bardzo pozytywne wspomnienia ślicznego miasta.
Cieszę się Może skorzystasz i pobędziesz przez weekend? Chętnie posłużę za przewodnika
26-11-2012 15:00 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Świetnie! Na pewno będę chciał skorzystać. Ile będę miał czasu, żeby zostać dłużej, jeszcze nie wiem.
Właśnie się dowiedziałem, że zaproszenia zwrotne są w fazie projektu i gdy tylko powstaną, zostaną wysłane.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Wraz z Jackiem Tabiszem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów porozmawiamy o akcji billboardowej "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.",
Obecny na spotkaniu pewno nie będę, ale polecam uwadze i pieczy Pana prezesa to hasło, ponieważ oceniam, że ma ono szansę narobić poważnego zamieszania w sferach katolickich i ogólnie w mediach. Hierarchia KK pewnie nie złapie się na zawarty w haśle trick, ale hasło krzyczałoby z bilbordu, a wyjaśnianie wiernym logicznego niuansu byłoby niełatwym zadaniem i raczej spotęgowałoby ewentualny rozgłos. Przy tym hasło ma na tyle przewrotny związek z wypowiedzią Dody, czyli z nią samą, że nawet ateistyczne elity mogą uniknąć posądzenia o niewybredność artystycznego gustu i choćby cień światopoglądowego populizmu.

Już kilka razy na tym portalu próbowałem wszcząć dyskusję wokół swojego wykorzystania sławetnych słów Dody, ale każdorazowo mój pomysł jest przemilczany, co szczerze mówiąc dziwi mnie na równi z zaprzepaszczaniem szansy jaką swoją postawą stworzyła ateistom sama Doda. Ale tym razem wyobrażam sobie, że Ogłoszeniodawca i Współorganizator spotkania w jednym wyrobi sobie zdanie na temat mojej propozycji i ujawni je w swoim wątku.

Pytanie brzmi: czy Pan Prezes PSR podejmie się przedstawienia i omówienia na spotkaniu zalinkowanego przeze mnie hasła?
Jacek Tabisz (30006 punktów)
To zależy od ateistów. Na akcję bilbordową pieniądze płynęły przez jakiś czas. Teraz, gdy bilbordy pojawiły się w wielu miastach, przestały w zasadzie płynąć. Te 0,02% ateistów zrobiło swoje, inni siedzą cicho, albo wieszają psy na aktywnych. Akcja może trwać nawet kilka lat, ale muszą być na to pieniądze. Póki co aktywność większości ateistów jest tak mizerna, że nie można zakładać, iż będą nowe bilbordy z nowymi hasłami. Jeśli chcecie aby były - propagujcie gdzie tylko możecie info o akcji z odniesieniem do stron, gdzie są numery konta. No i wpłacajcie na akcję, jeśli możecie. Póki co środków starczy do stycznia i nie będzie na czym dawać nowych haseł. Moje spotkanie z FWOR będzie miało na celu stworzenie nowych projektów współpracy i zachęcenie ludzi do powstania oddziału lubelskiego PSR.

O nieaktywnych oraz o wrogich wobec własnego środowiska ateistach piszę i mówię tutaj:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,8518

W komentarzach znajdziecie takich ludzi, to ponad 99% nas wszystkich. W komentarzach na Racjonaliście z uwagi na złość i nieaktywność stanowili mniejszość.
26-11-2012 15:04 
 Ocena 3 na 3
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
Aby zachęcić sponsorów, warto ujawnić na jaki konkretnie cel się zbiera.

Będąc sponsorem chciałbym uczestniczyć w czymś spektakularnym, a nie sfinansować słone paluszki i wodę mineralną na stół konferencyjny ateistycznego spotkania. Gdybym wiedział, że środki będą przeznaczone na bilbordy, chciałbym wiedzieć, że propozycje są dobre i propozycja Adasia MiaŁczyńskiego przekonałaby mnie.

>To zależy od ateistów.
Pytałem, czy Prezes Jacek Tabisz uważa moje hasło za dobre i czy jest gotów przedstawić je na spotkaniu, które tym wątkiem anonsuje. Od decyzji ateistów nic nie zależy w sprawie, o której owi ateiści nie wiedzą.

>O nieaktywnych oraz o wrogich wobec własnego środowiska ateistach piszę i mówię tutaj:
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,8518
Skoro pisze Pan o ateistycznym wrogu wewnętrznym, to proszę zauważyć, że ja nie krytykuję, a przeciwnie, występuję z inicjatywą i próbuję swoje działanie krytyce poddać. Proszę skrytykować to moje hasło.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie krytykuję Cię w żaden sposób - hasło mi się podoba. Ale nie wpływają nowe pieniądze na bilbordy w dostatecznej ilości, aby zacząć myśleć o nowych hasłach poza tymi już zaplanowanymi. Będzie jeszcze fajne hasło świąteczne. Bez pieniędzy nie będzie bilbordów. Mogę poruszyć kwestię zachęcenia fundatorów poprzez pewność zamieszczenia ich haseł. Ale wtedy nie wystarczy wpłacić 20 - 100 zł. Jeden bilbord kosztuje minimum 2000 - 3000 złotych. A pomysłów na hasła jest wiele. Ja sam mam z pięć, a mogłem wpłacić razem z Kają 450 złotych. Poza tym cele akcji są pewne - wszystkie pieniądze idą na bilbordy. Tu żadnych wątpliwości nie ma. Często w ramach zachęty podawane jest miasto jako cel. Bo na przykład jest trochę miast, gdzie ilość uzyskanych środków nie pozwala na żaden bilbord.
26-11-2012 20:22 
 Ocena 2 na 2
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>hasło mi się podoba.
Ale czy na tyle, by przedstawić je na spotkaniu n/t bilbordów?

>Będzie jeszcze fajne hasło świąteczne. Bez pieniędzy nie będzie bilbordów.
Hasło będzie, ale bilbordów nie będzie, jak to rozumieć?

>Mogę poruszyć kwestię zachęcenia fundatorów poprzez pewność zamieszczenia ich haseł.
Rozumiem, że macie fundatorów, którzy zgłaszają własne hasła, ale w takim razie z czym oni do Was występują?

>A pomysłów na hasła jest wiele. Ja sam mam z pięć
Czy któreś jest lepsze od mojego?
26-11-2012 20:53 
 Ocena-1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Był już konkurs na najlepsze hasła. Wygrały dwa, żadne z nich moje, ale i tamte hasła nie zostaną użyte, bo pieniądze na bilbordy przestały płynąć. To Ci tłumaczę - 00,02% ateistów dało pieniądze na bilbordy i choć teraz są już w wielu miastach, reszta ateistów śpi, nie działa. Bez pieniędzy nie ma nowych bilbordów, bez nowych bilbordów nie ma nowych haseł, bo nie ma na nie miejsca. Hasła są zmieniane co jakiś czas. My możemy sobie pozwolić póki co na jedną zmianę i wejdzie wtedy bilbord świąteczny, bardzo fajny. Problemem jest zatrzymanie się aktywności wpłacających na bilbordy. Dopiero po rozwiązaniu tego problemu będzie przestrzeń na wiele nowych haseł. Akcja może trwać wiele lat, ale muszą być pieniądze. Póki co wiele wskazuje na to, że skończy się na trzech miesiącach, co i tak jest sukcesem, ale mógłby być większy.
27-11-2012 00:01 
 Ocena 3 na 3
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Problemem jest zatrzymanie się aktywności wpłacających na bilbordy.
Więc może moje hasło okaże się antidotum na ten zastój? Przedstaw je, a może sponsorzy załapią. W końcu ludzie, których stać na sponsorowanie, muszą być inteligentni, najpewniej poznają się na logicznym tricku. Poza tym jakby jedno hasło zrobiło karierę, inne mogą się załapać na rozpędzony sponsoring.

Przedstawienie na spotkaniu jednozdaniowego hasła to chyba nie jest ani specjalnie duży koszt, ani jakieś duże ryzyko?
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Spotkanie ma ustaloną tematykę, ale z pewnością będzie dyskusja o akcji bilbordowej i chętnie wymienię Twoje hasło wśród nowych, proponowanych haseł.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Spotkanie ma ustaloną tematykę, ale z pewnością będzie dyskusja o akcji bilbordowej i chętnie wymienię Twoje hasło wśród nowych, proponowanych haseł.

Dziękuję.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>chętnie wymienię Twoje hasło wśród nowych, proponowanych haseł.
Dziękuję raz jeszcze.

A ponieważ obciążanie Prezesa PSR klikaniem w linki było chyba mało fortunnym pomysłem, podaję swoje hasło poniżej.

Nie wierzę księgom pisanym przez naprutych winem i palących jakieś zioła.

Pozdrawiam.
13-12-2012 12:53 
 Ocena 1 na 1
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>>chętnie wymienię Twoje hasło wśród nowych, proponowanych haseł.
>Dziękuję raz jeszcze.
>A ponieważ obciążanie Prezesa PSR klikaniem w linki było chyba mało fortunnym pomysłem, podaję swoje hasło poniżej.
> Nie wierzę księgom pisanym przez naprutych winem i palących jakieś zioła.Pozdrawiam.

Z ostatniej chwili.

W wymianie propozycji billboardowych między mną a setarkosem w innym wątku przedstawił on hasło Nie kradnę - Nie kłamię - Nie klękam będące kontynuacją sławnego już "Nie zabijam - Nie kradnę - Nie wierzę". (Ja w tamtym wątku zaproponowałem "Masz prawo nie wierzyć" niestety google pokazały, że zdanie to nie jest unikalne, trzeba więc najpierw popytać ekspertów od praw autorskich. )

Zaś na prośbę znanego mi osobiście Autotelepaty przedstawiam jego hasło w brzmieniu
"Religia obowiązkowa jest nielegalna, a nieobowiązkowa nie jest religią".

Wybierającym się jutrzejsze lubelskie narady życzę udanego spotkania.
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Można się dowiedzieć, jaka jest przewidywana długość spotkania? Z uwagi na ograniczone możliwości transportowe to dla mnie żywotne informacje
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Na udział w panelu trzeba się zgłosić. Zadaj to pytanie gospodarzom. Pozdrawiam i do zobaczenia
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Dzięki wszystkim prelegentom!

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365