Witajcie. Jak zwykle zapraszam serdecznie członków i sympatyków PSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem lub naszym środowiskiem do odwiedzenia piwniczki w Stajence Pegaza w najbliższy czwartek, 20.12 o godz 19:00. Nasz kolega Marcin przedstawi nam prezentację pt. "Czy zagrażają nam genetycznie modyfikowane organizmy oraz czy są jakieś korzyści z ich istnienia" Plan prelekcji wygląda następująco: - co to są genetycznie modyfikowane organizmy? - jakie są metody wytwarzania genetycznie zmodyfikowanych organizmów? - jakie są inne modyfikacje genetyczne organizmów i co z tego wynika dla oceny GMO? - dlaczego potrzebne były organizmy modyfikowane genetycznie - co zyskujemy? - kiedy można, a kiedy nie można mówić o zagrożeniach z powodu GMO? - czy możemy kontrolować genetycznie modyfikowane organizmy? Po prezentacji dyskusja dla chętnych. Spotkanie ma oczywiście charakter otwarty - możecie przyprowadzić krewnych i znajomych królika ;] |