Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pikieta przeciwko rasizmowi w Sejmie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
17-11-2008 20:18Mariusz Agnosiewicz (moderator)Pikieta przeciwko rasizmowi w Sejmie
Zapraszamy w dniu 20 listopada 2008 (czwartek) o godzinie 13.00 na pikietę na ulicę Wiejską, przed budynkiem Sejmu.

W związku z wystąpieniem sejmowym w dniu 5 listopada 2008 posła PiS Artura Górskiego, pragniemy wyrazić swój wielki niepokój. Jako koordynator polskiej sekcji ogólnoeuropejskiej organizacji walczącej z rasizmem ENAR (European Network Against Rasism) jesteśmy zaszokowani faktem, że z mównicy polskiego Parlamentu są głoszone hasła rasistowskie i ksenofobiczne.

Z wypowiedzi posła Górskiego wynika, że w swoich rasistowskich poglądach nie jest osamotniony. Cały postępowy świat przyjął zwycięstwo Baracka Obamy z radością, oczekując na pozytywne zmiany. Oburza nas w wystąpieniu posła Górskiego podkreślanie pochodzenia Baracka Obamy i dzielenia ludzi na kolory. Boli nas to, że w świat poszedł niedobry sygnał, że w polskim parlamencie są rasiści a Polska jest krajem rasistowskim. Tym samym poseł Górski wyrządził wielką krzywdę polskiemu społeczeństwu.

Zapraszamy w dniu 20 listopada 2008 (czwartek) o godzinie 13.00 na pikietę na ulicę Wiejską, przed budynkiem Sejmu. Pokażmy światu, że Polska nie jest rasistowska. Zapraszamy wszystkich, kto nie zgadza się z wypowiedziami posła Górskiego, również polskich parlamentarzystów. Prosimy wziąć ze sobą elementy kolorowe (baloniki, szaliki, chorągiewki itp.). Zapraszamy obcokrajowców do przyjścia w strojach narodowych. Pokażmy, że kolorowe jest piękne. Będziemy manifestować pod dźwięki muzyki Boba Marleya.

Organizator
Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska
ENAR Polska

Kontakt
Balli Marzec
Tel +48 605 039 973
lp.zakatonlopsw@ofnI
WWW.wspolnotakaz.pl
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365