Racjonalista - Strona głównaDo treści
Impreza międzyświatopoglądowa:)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
20-11-2009 16:32Zulka (2198 punktów)Impreza międzyświatopoglądowa:)
Ocena 6 na 6
I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ

Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie

7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00

UFA, al. Solidarności 82, Warszawa

www.u-f-a.pl

DYSKUSJA, MULTIETNICZNA UCZTA I TAŃCE!!!

Nieformalny kolektyw ateistek, chrześcijanek, lesbijek, muzułmanek i żydówek zaprasza na połączone obchody muzułmańskich świąt Al-Adha i Nowego Roku, żydowskiej Chanuki i chrześcijańskiego Bożego Narodzenia. Dziewczyny postanowiły pokazać, że wystarczy bardzo niewiele, by zmieniać świat na lepsze.

Przełom listopada i grudnia tego roku to czas świąt trzech wielkich religii – judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W Polsce niestety jeszcze nikt lub prawie nikt nie wysyła życzeń „Szczęśliwych Świąt Zimowych”, większość zakłada bowiem, że święta to jedynie Boże Narodzenie. Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt. Czy ateistki i ateiści są z tego powodu ubożsi? Wkrótce nadarzy się wyjątkowa okazja by otrzymać odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Projekt realizowany pod nazwą „I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ” ma na celu pokazanie, że akceptacja i szacunek do innego człowieka przełamują światopoglądy, święte wojny i przepisy religijne. Podczas dyskusji dziewczyny odpowiedzą na pytania dotyczące kobiet, tradycji związanych z obchodzeniem świąt w poszczególnych religiach i światopoglądach, seksualności, tematyki LGBTQ.

Dopełnieniem będzie bajeczny multietniczny poczęstunek. Aby nikt nie został z niego wykluczony będzie on zarazem wegański, koszerny i halal. Organizatorki chciałby w tym miejscu podziękować delikatesom internetowym fresh24.pl za przyłączenie się do akcji i dostarczenie produktów. Co warte dodania, fresh24.pl jest jedynym sklepem w Polsce, który z własnej inicjatywy podjął się stworzenia działu z produktami koszernymi.

O nastrój w rytmach bliskowschodnich zadba DJ Fairyboy Lumiere.

Organizatorki obiecują świetną zabawę!

Wstęp na imprezę wraz z poczęstunkiem kosztuje 5 zł, a całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie akcji charytatywnej Food For Girls.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ
A kochał....to już nie?

>Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie
>7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
Ze Szczecina do Krakowa...nie bardzo "po drodze".

>Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt.
>Czy ateistki i ateiści są z tego powodu ubożsi?


>Wstęp na imprezę wraz z poczęstunkiem kosztuje 5 zł, a całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie akcji charytatywnej Food For Girls.
Żywność dla dziewcząt....brzmi to dość zagadkowo.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
20-11-2009 20:47 
 Ocena 1 na 1
Zulka (2198 punktów)
>>I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ
>A kochał....to już nie?

Lotreku Założeniem Organizatorek było trochę "zprotestować" odbiorców Co do kochania - znasz moje zdanie na ten temat - zarówno nadawca jak i odbiorca dowolnej płci byle konsensus był Co do cytowanego wariantu - dla Ciebie i większości forumowiczów nie jest to problem - jednak zwróć uwagę na kontekst. Organizatorki są wyznawczyniami religii niezbyt "pro-gueer"...

>>Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie
>>7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
>Ze Szczecina do Krakowa...nie bardzo "po drodze".

Po drodze, po drodze i nocleg zapewniony

>>Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt.
>>Czy ateistki i ateiści są z tego powodu ubożsi?
>

No cóż - to tylko pokazuje jak niewiele informacji mają o nas ludzie wierzący Przyjedź i pogadaj


"Przypadek jest funkcją niewiedzy"
Meretseger (61860 punktów)
Ojej... brzmi fantastycznie, ale to poniedziałek... gdyby piątek albo sobota, tobym przyjechała, ale nie mam już urlopu...
Nic to, może następnym razem?
marta (887 punktów)
>I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ
>Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie
>7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
>UFA, al. Solidarności 82, Warszawa
>www.u-f-a.pl
>DYSKUSJA, MULTIETNICZNA UCZTA I TAŃCE!!!
>Nieformalny kolektyw ateistek, chrześcijanek, lesbijek, muzułmanek i żydówek zaprasza na połączone
>obchody muzułmańskich świąt Al-Adha i Nowego Roku, żydowskiej Chanuki i chrześcijańskiego Bożego
>Narodzenia. Dziewczyny postanowiły pokazać, że wystarczy bardzo niewiele, by zmieniać świat na
>lepsze.
>Przełom listopada i grudnia tego roku to czas świąt trzech wielkich religii - judaizmu,
>chrześcijaństwa i islamu. W Polsce niestety jeszcze nikt lub prawie nikt nie wysyła życzeń
>"Szczęśliwych Świąt Zimowych", większość zakłada bowiem, że święta to jedynie Boże
>Narodzenie. Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt. Czy ateistki i ateiści są z tego powodu
>ubożsi? Wkrótce nadarzy się wyjątkowa okazja by otrzymać odpowiedź na to i wiele innych pytań.
>Projekt realizowany pod nazwą "I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ" ma na celu pokazanie,
>że akceptacja i szacunek do innego człowieka przełamują światopoglądy, święte wojny i przepisy
>religijne. Podczas dyskusji dziewczyny odpowiedzą na pytania dotyczące kobiet, tradycji związanych
>z obchodzeniem świąt w poszczególnych religiach i światopoglądach, seksualności, tematyki LGBTQ.
>Dopełnieniem będzie bajeczny multietniczny poczęstunek. Aby nikt nie został z niego wykluczony
>będzie on zarazem wegański, koszerny i halal. Organizatorki chciałby w tym miejscu podziękować
>delikatesom internetowym fresh24.pl za przyłączenie się do akcji i dostarczenie produktów. Co warte
>dodania, fresh24.pl jest jedynym sklepem w Polsce, który z własnej inicjatywy podjął się stworzenia
>działu z produktami koszernymi.
>O nastrój w rytmach bliskowschodnich zadba DJ Fairyboy Lumiere.
>Organizatorki obiecują świetną zabawę!
>Wstęp na imprezę wraz z poczęstunkiem kosztuje 5 zł, a całkowity dochód przeznaczony jest na
>wsparcie akcji charytatywnej Food For Girls.

Pomysł fajny,bo wiedzy o innych niż katolickie świętach w naszym kraju za wiele nie ma, a już o tym co się wtedy je, jak w ogóle się je obchodzi nie ma prawie żadnej. Okazja i do porównania i do szerzenia tolerancji,ale...(ważne, bo diabeł siedzi podobno w szczegółach)
- obchody czegokolwiek w jednorodnym, obojętne-babskim czy męskim gronie to już przejaw nietolerancji, żeby nie powiedzieć-izolacjonizmu
-urządzanie imprezy w poniedziałek wieczorem ogranicza grono adresatów(rozumiem, że mieszkanki Warszawy uważają, że jest ich dostatecznie dużo, ale Polska to nie tylko Warszawa i ludzie wyłącznie niepracujący)
-świata na lepsze nie zmieni się zamykając w jednym gronie.
Maciej2 (2 punktów)
>I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ

>Nieformalny kolektyw ateistek, chrześcijanek, lesbijek, muzułmanek i żydówek zaprasza na połączone
>obchody muzułmańskich świąt Al-Adha i Nowego Roku, żydowskiej Chanuki i chrześcijańskiego Bożego
>Narodzenia. Dziewczyny postanowiły pokazać, że wystarczy bardzo niewiele, by zmieniać świat na
>lepsze.
Jak dla mnie to festiwal kłamstwa. Mam na myśli muzułmanki. One robią sobie wyłącznie reklamę i przywdziewają skórę tolerancyjnych osób. Znam jedną z tych muzułmanek dość dobrze i znam jej światopogląd. Dla niej muzułmanie to nadludzie, których powinnością jest zdobyć i panować nad światem. Islam naucza, że aby osiągnąć swój cel należy zastosować odpowiednie środki, adekwatne do sytuacji. W żadnym kraju islamskim nie ma tolerancji. Za odejście od islamu wymierzana jest kara śmierci, za homoseksualizm - kara śmierci, za nauczanie innych niż islam religii - czeka więzienie lub śmierć. Jedynie przyjezdni mogą we własnym zakresie praktykować swoje religie. Rdzenni mieszkańcy za praktykowanie czegoś innego niż islam muszą płacić podatek jizja. Dlatego w krajach muzułmańskich jest zwykle 97-100% wyznawców islamu. W krajach gdzie islam jest tylko jedną z sił, panują zawsze konflikty, bo obowiązkiem Muzułmanina jest walczyć z niewiernymi czym zasługuje sobie na raj pewniej niż w jakikolwiek inny sposób. W państwach takich panują przerażające pogromy. Kobiety i dzieci są szlachtowane niczym zwierzęta.
Uwaga drastyczny film: www.liveleak.com/view?i=c50_1174976577
Tam gdzie wyznawcy islamu stanowią niewielki procent już domagają się zaprowadzenia szariatu:
www.eurois(*)rytanii---tego-chcemy/
Tam gdzie ich jest ledwie garstka, udają osoby tolerancyjne, szanujące wszystkich celem zaskarbienia sobie sympatii(z tym przypadkiem mamy do czynienia w Polsce).
Taktyka udawania pokojowych zamiarów lub udawania przyjaźni jest opisana w Koranie. Muzułmanom nie wolno się przyjaźnić z nikim innym jak tylko z muzułmanami. Długo by pisać. Zachęcam do poszerzenia wiedzy o islamie. Niedługo część krajów Europy zamieni się w republiki islamskie:
www.youtub(*)?v=6-3X5hIFXYU&feature=related
więc wiedza o podstawach islamu będzie jak znalazł:
www.youtub(*)icalislam#g/c/9E7DDA5126B49DEE

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365