Racjonalista - Strona głównaDo treści
władca much

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-03-2024 14:17okragly (21676 punktów)władca much
władca much, powieść laureata nagrody Nobla, mówi, wg nas, libków niedorozwojków o prawdziwej istocie człowieka Opisuje grupę chłopców, ocalałych z katastrofy samolotu na bezludnej rajskiej wyspie. Powieść znalazła się na liście 100 najlepszych powieści XXw

Akcja toczy się w latach 50. podczas 3 wojny św. Chłopcy, zwykli uczniowie brytyjskich szkół, w wieku od kilku do kilkunastu lat. Powieść opisuje ich stopniowe pogrążanie się w barbarzyństwie. Anielskie dzieci z dobrych domów, pozostawione same sobie w rajskim krajobrazie, zatracają stopniowo ludzkie odruchy.

tak nasz formują patoelity, że bez nich się pozabijamy

w rzeczywistości miał miejsce autentyczny wypadek, ale o tym patoelity nie powiedza, straciliby konieczność swojego istnienia, otóż chłopcy uprowadzają łódź (Polinezja), celem przygody, prądy morskie ich porywają, nie potrafią sterować, lądują na bezludnej wyspie, zyją tam 18 miesięcy, urzadzają tam bardzo ludzką (rajską) społeczność, bez indywidualizmu, wolności, własności, hierarchii - RAJ


patoelity o tym nie mówią tylko epatują wymyślonymi historiami bajkopisarza, dając mu za to nobla, tak jak agentowi wałęsie, mam nadzieje że wreszcie dadzą innemu agentowi usazyda balcerowiczowi który zniszczył nasza wspólnotę, czym nas skutecznie uśmiercił (liberalizm to wymieranie)
zawołanie; niech żyje (nasz libków niedorozwojków) liberalizm, oznacza, że życzymy sobie śmierć, wymieranie, brak życia wiecznego (pra wnuków)

onuca
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Andrzej.51 (15814 punktów)
>władca much, powieść laureata nagrody Nobla, mówi, wg nas, libków niedorozwojków o prawdziwej istocie człowieka Opisuje grupę chłopców, ocalałych z katastrofy samolotu na bezludnej rajskiej wyspie. Powieść znalazła się na liście 100 najlepszych powieści XXw. Akcja toczy się w latach 50. podczas 3 wojny św. Chłopcy, zwykli uczniowie brytyjskich szkół, w wieku od kilku do kilkunastu lat. Powieść opisuje ich stopniowe pogrążanie się w barbarzyństwie. Anielskie dzieci z dobrych domów, pozostawione same sobie w rajskim krajobrazie, zatracają stopniowo ludzkie odruchy.

Przeczytaj jeszcze Spadkobierców tego samego autora, będziesz miał wtedy pełny obraz zła i jego mechanizmów w naturze ludzkiej.

William Golding, nieżyjący już wybitny pisarz angielski, w obu tych książkach śledzi źródła i mechanizmy zła u ludzi. W Spadkobiercach pokazuje zło zagnieżdżone tysiące lat temu u wczesnych homo sapiens współistniejących na naszej planecie razem z neandertalczykami, zaś we Władcy much - u kilku- czy kilkunastoletnich chłopców, którzy - pod nieobecność dorosłych - sami próbują zorganizować sobie życie na bezludnej wyspie.

Do kompletu proponuję jeszcze tego samego autora: Wieżę oraz trylogię morską Rytuały morza , Twarzą w twarz oraz Piekło pod pokładem.

Dodam jeszcze, że termin "władca much" jest tłumaczeniem hebrajskiego słowa "Belzebub" oznaczającego jedno z imion diabła: ba'al zebub = władcza (pan) much.

>tak nasz formują patoelity, że bez nich się pozabijamy

Te Twoje patoelity nie mają z tym nic wspólnego.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
15-03-2024 11:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>tak nasz formują patoelity, że bez nich się pozabijamy
>Te Twoje patoelity nie mają z tym nic wspólnego.
w książce dzieci to MY, libki niedorozwojki, na końcu przychodzi dorosły (reprezentuje patoelity) i ich ratuje od samounicestwienia
książka powinna być zakazana bo jest antyludzka, legitymizuje patoelity a zyskala popularność bo "elity" za dobre wynagradzają (Nobel, naklady, ekranizacja, wystepy w TV, wykłady) a za złe karzą np w USA ma byc zlikwidowany TikTok, bo nie reprezentuje lini usazyda np Palestyńczycy bez cenzury zamieszczają filmiki jak są mordowani w strefie Gazy a usazyd, hegemon, jedyny glosiciel "prawdy i wolności" nie będzie tego tolerować


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>książka powinna być zakazana bo jest antyludzka, legitymizuje patoelity a zyskala popularność bo "elity" za dobre wynagradzają (Nobel, naklady, ekranizacja, wystepy w TV, wykłady) a za złe karzą np w USA ma byc zlikwidowany TikTok, bo nie reprezentuje lini usazyda np Palestyńczycy bez cenzury zamieszczają filmiki jak są mordowani w strefie Gazy a usazyd, hegemon, jedyny glosiciel "prawdy i wolności" nie będzie tego tolerować
>

Za bandyckich rządów, poprzedniego hegemona Brytyjczyków, trzy osoby dostały nagrodę Nobla, które zniszczyły instytut atomowy w Berlinie i brały udział w przejęciu naukowców pracujących nad bombą atomową.
Byli to: Philipp Lenard, Johannes Stark i Albert Einstein. Żydowska propaganda przedstawia Einsteina jako geniusza nowej wiedzy, którą stworzył. Prawda jest taka, że Einsein to plagiator i przypisano mu autorstwo dokonań innych.
Einstein kasę z nagrody Nobla przeznaczył na rozwiązanie swoich problemów rodzinnych. Kasę wydał na zakup domu w Szwajcarii, gdzie zamieszkała jego była żona z chorymi dziećmi.
Użyto pieniędzy z nagrody Nobla do przekupienia agentury, która zniszczyła możliwość stworzenia potężnej i bezpiecznej Europy.
Pieniądze z nagrody Nobla nie są wydawane zgodne z intencją fundatora.
15-03-2024 17:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Żydowska propaganda przedstawia Einsteina jako geniusza nowej wiedzy, którą stworzył. Prawda jest taka, że Einsein to plagiator i przypisano mu autorstwo dokonań innych.
indywidualizm to ogromna głupota, każdy geniusz stoi na ramionach poprzedników, współpracowników, otoczenia społecznego, środowiska, czasem polega na postawieniu kropki, tym bardziej jak się ma poparcie swojej wspólnoty, dlatego my libki nigdy nic nie wymyślimy, mamy narzucony antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolność, własność)

>Pieniądze z nagrody Nobla nie są wydawane zgodne z intencją fundatora.
miałem na mysli nagrody z literatury, ekonomi czy tzw pokojowej nagroda Nobla, które sa zgodne z wolą hegemona świata miłościwie nam panującego

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
15-03-2024 12:09 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Przeczytaj jeszcze Spadkobierców tego samego autora, będziesz miał wtedy pełny obraz zła i jego mechanizmów w naturze ludzkiej.
>William Golding, nieżyjący już wybitny pisarz angielski, w obu tych książkach śledzi źródła i mechanizmy zła u ludzi. W Spadkobiercach pokazuje zło zagnieżdżone tysiące lat temu u wczesnych homo sapiens współistniejących na naszej planecie razem z neandertalczykami, zaś we Władcy much - u kilku- czy kilkunastoletnich chłopców, którzy - pod nieobecność dorosłych - sami próbują zorganizować sobie życie na bezludnej wyspie.
>Do kompletu proponuję jeszcze tego samego autora: Wieżę oraz trylogię morską Rytuały morza , Twarzą w twarz oraz Piekło pod pokładem.
>Dodam jeszcze, że termin "władca much" jest tłumaczeniem hebrajskiego słowa "Belzebub" oznaczającego jedno z imion diabła: ba'al zebub = władcza (pan) much.

Już sobie ściągnąłem ebooki proponowanych przez Ciebie pozycji, choć obecnie na czytanie mam niewiele czasu.

Jestem wielbicielem talentu i twórczości Stephena Kinga. Wbrew obiegowym opiniom, że King jest autorem i mistrzem horroru i powieści grozy- nic bardziej mylnego. Jego powieści to nic innego, jak dogłębna analiza i studium ludzkich zachowań w różnych życiowych sytuacjach. Zła, które w nas drzemie, a które "wypływa" w wyniku różnych bodźców. King jest mistrzem grozy, ale tej drzemiącej w nas.
15-03-2024 15:13 
 Ocena 4 na 4
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>William Golding, nieżyjący już wybitny pisarz angielski, w obu tych książkach śledzi źródła i mechanizmy zła u ludzi. W Spadkobiercach pokazuje zło zagnieżdżone tysiące lat temu u wczesnych homo sapiens współistniejących na naszej planecie razem z neandertalczykami, zaś we Władcy much - u kilku- czy kilkunastoletnich chłopców, którzy - pod nieobecność dorosłych - sami próbują zorganizować sobie życie na bezludnej wyspie. Do kompletu proponuję jeszcze tego samego autora: Wieżę oraz trylogię morską Rytuały morza , Twarzą w twarz oraz Piekło pod pokładem.
>Już sobie ściągnąłem ebooki proponowanych przez Ciebie pozycji, choć obecnie na czytanie mam niewiele czasu. Jestem wielbicielem talentu i twórczości Stephena Kinga. Wbrew obiegowym opiniom, że King jest autorem i mistrzem horroru i powieści grozy- nic bardziej mylnego. Jego powieści to nic innego, jak dogłębna analiza i studium ludzkich zachowań w różnych życiowych sytuacjach. Zła, które w nas drzemie, a które "wypływa" w wyniku różnych bodźców. King jest mistrzem grozy, ale tej drzemiącej w nas.

Książki Goldinga czytałem w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, za wyjątkiem Wieży, którą przeczytałem około 5 lat temu. Kupiłem ją na Allegro, bo w księgarniach jest już od wielu lat niedostępna. Warto przeczytać.

Nie czytałem jeszcze żadnej książki Stephena Kinga, choć oglądałem kilka filmów zrobionych na podstawie jego książek.
Kilka miesięcy temu kupiłem wreszcie pierwszą jego książkę. To Baśniowa opowieść. Bardzo ładne wydanie. Ma zintegrowaną okładkę oraz ilustrowane brzegi kartek. Z tego m.in. powodu ją kupiłem. Nie zacząłem jeszcze jej czytać. Czeka w kolejce za tymi, które kupiłem wcześniej.

Kilka dni temu zacząłem czytać słynną Kompanię braci Stephena Ambrose'a. Po niej w kolejce czekają jego autorstwa D-Day oraz Żołnierze a następnie Pacyfik jego syna Hugha Ambrose'a. Te książki mają bardzo dobre recenzje, sprawdzę, czy słusznie.
Jak widać, mam co czytać. Dość często coś kupuję w Empiku, lecz nie nadążam z czytaniem.

Skoro piszemy o książkach, to polecam Na południe od Brazos, autor Larry McMurtry, to jedna z najlepszych książek, które czytałem. Jednym słowem, doskonała. Na YouTube oraz w CDA można obejrzeć czteroodcinkowy bardzo dobry mini serial pod tym samym tytułem (tytuł oryginalny: Lonesome Dove), z doskonałymi rolami głównymi Roberta Duvalla i Tommy Lee Jonesa. Polecam i książkę, i film!


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
15-03-2024 15:45 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Nie czytałem jeszcze żadnej książki Stephena Kinga, choć oglądałem kilka filmów zrobionych na podstawie jego książek.

Adaptacje filmowe jego książek (jedne dobre, inne trochę mniej) to jednak nie to samo co książka.

>Kilka miesięcy temu kupiłem wreszcie pierwszą jego książkę. To Baśniowa opowieść. Bardzo ładne wydanie. Ma zintegrowaną okładkę oraz ilustrowane brzegi kartek. Z tego m.in. powodu ją kupiłem. Nie zacząłem jeszcze jej czytać. Czeka w kolejce za tymi, które kupiłem wcześniej.

Ja wolę wcześniejsze powieści Kinga. Chyba najlepsza w jego dorobku to dla mnie Bastion (The Stand), ale w rozszerzonym wydaniu. Doczekała się dwóch ekranizacji.
stephenking.pl/bibliografia/

>Kilka dni temu zacząłem czytać słynną Kompanię braci Stephena Ambrose'a. Po niej w kolejce czekają jego autorstwa D-Day oraz Żołnierze a następnie Pacyfik jego syna Hugha Ambrose'a. Te książki mają bardzo dobre recenzje, sprawdzę, czy słusznie.
>Jak widać, mam co czytać. Dość często coś kupuję w Empiku, lecz nie nadążam z czytaniem.

To tak jak ja. Często tęsknię za normalnymi książkami, nie w wersji elektronicznej. Nic nie zastąpi zapachu papieru po otwarciu książki. Ale na tradycyjne książki nie mam miejsca w mieszkaniu. A i na te elektroniczne coraz mniej czasu.

>Skoro piszemy o książkach, to polecam Na południe od Brazos, autor Larry McMurtry, to jedna z najlepszych książek, które czytałem. Jednym słowem, doskonała. Na YouTube oraz w CDA można obejrzeć czteroodcinkowy bardzo dobry mini serial pod tym samym tytułem (tytuł oryginalny: Lonesome Dove), z doskonałymi rolami głównymi Roberta Duvalla i Tommy Lee Jonesa. Polecam i książkę, i film!

Dziękuję. Książkę Na południe od Brazos przed chwilą pobrałem. Przeczytam i obejrzę film. W tej kolejności

15-03-2024 18:13 
 Ocena 3 na 3
Andrzej.51 (15814 punktów)
>>Nie czytałem jeszcze żadnej książki Stephena Kinga, choć oglądałem kilka filmów zrobionych na podstawie jego książek.
>Adaptacje filmowe jego książek (jedne dobre, inne trochę mniej) to jednak nie to samo co książka.

Niewątpliwie, jednak Lśnienie z Jackiem Nicholsonem oraz Zielona mila z Tomem Hanksem były dobre.

>>Kilka miesięcy temu kupiłem wreszcie pierwszą jego książkę. To Baśniowa opowieść. Bardzo ładne wydanie. Ma zintegrowaną okładkę oraz ilustrowane brzegi kartek. Z tego m.in. powodu ją kupiłem. Nie zacząłem jeszcze jej czytać. Czeka w kolejce za tymi, które kupiłem wcześniej.
>Ja wolę wcześniejsze powieści Kinga. Chyba najlepsza w jego dorobku to dla mnie Bastion (The Stand), ale w rozszerzonym wydaniu. Doczekała się dwóch ekranizacji.

Książki, jak już wiesz, nie czytałem, filmu też nie oglądałem.

>>Jak widać, mam co czytać. Dość często coś kupuję w Empiku, lecz nie nadążam z czytaniem.
>To tak jak ja. Często tęsknię za normalnymi książkami, nie w wersji elektronicznej. Nic nie zastąpi zapachu papieru po otwarciu książki. Ale na tradycyjne książki nie mam miejsca w mieszkaniu. A i na te elektroniczne coraz mniej czasu.

Zapach papieru nowej książki jest wspaniały. Obowiązkowo wącham każdą nową książkę.
Miejsca na książki również i mnie brakuje. W dwóch pokojach, moim i żony, jest kilka regałów zapchanych książkami. Mam na półpiętrze niewielkie pomieszczenie, około jednego metra kwadratowego, a w nim również kilka półek z książkami. Reszta w piwnicy w dwóch dużych, szczelnie zamykanych walizkach.

>>Skoro piszemy o książkach, to polecam Na południe od Brazos, autor Larry McMurtry, to jedna z najlepszych książek, które czytałem. Jednym słowem, doskonała. Na YouTube oraz w CDA można obejrzeć czteroodcinkowy bardzo dobry mini serial pod tym samym tytułem (tytuł oryginalny: Lonesome Dove), z doskonałymi rolami głównymi Roberta Duvalla i Tommy Lee Jonesa. Polecam i książkę, i film!
>Dziękuję. Książkę Na południe od Brazos przed chwilą pobrałem. Przeczytam i obejrzę film. W tej kolejności.

Kolejność prawidłowa.
Książka ma około 850 stron. Akcja w pierwszych dwustu stronicach wlecze się powoli. Trzeba przez nie obowiązkowo przebrnąć. Około 250 stronicy akcja już zdecydowanie przyspiesza. Od około 400 stronicy trudno się od książki oderwać. Jest naprawdę doskonała.
Po niej film. Całość obejrzałem przez dwa kolejne dni. Bardzo dobrze zrobiony. Aktorsko wspaniały.
Życzę miłej lektury i miłego oglądania.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
15-03-2024 21:21 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Niewątpliwie, jednak Lśnienie z Jackiem Nicholsonem oraz Zielona mila z Tomem Hanksem były dobre.

To prawda, podobnie jak Skazany na Shawshank, Misery, Dolores Claiborne i zapewne parę by się jeszcze znalazło. A propos Lśnienia. King napisał jego kontynuację. Powieść nosi tytuł Doktor Sen i również została zekranizowana ze świetną rolą Ewana McGregora

>Zapach papieru nowej książki jest wspaniały. Obowiązkowo wącham każdą nową książkę.
>Miejsca na książki również i mnie brakuje. W dwóch pokojach, moim i żony, jest kilka regałów zapchanych książkami. Mam na półpiętrze niewielkie pomieszczenie, około jednego metra kwadratowego, a w nim również kilka półek z książkami. Reszta w piwnicy w dwóch dużych, szczelnie zamykanych walizkach.

Uwielbiam zapach panujący w bibliotekach i księgarniach. Gdyby wiedza miała jakiś aromat, to myślę że właśnie taki.

>Książka ma około 850 stron. Akcja w pierwszych dwustu stronicach wlecze się powoli. Trzeba przez nie obowiązkowo przebrnąć. Około 250 stronicy akcja już zdecydowanie przyspiesza. Od około 400 stronicy trudno się od książki oderwać. Jest naprawdę doskonała.
>Po niej film. Całość obejrzałem przez dwa kolejne dni. Bardzo dobrze zrobiony. Aktorsko wspaniały.

Czytałem kilka takich książek, które z początku wydawały się nudne. Ale przebrnąwszy przez to, moja cierpliwość i ciekawość zostały nagrodzone. Na południe od Brazos "waży" 2,3 MB. Jak na powieść, dokument tekstowy - to naprawdę dużo.

>Życzę miłej lektury i miłego oglądania.

Dziękuję i wzajemnie.
16-03-2024 11:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Uwielbiam zapach panujący w bibliotekach i księgarniach.
widać gdzie kto się wychował, bo ja uwielbiam zapach gnoju, kiedyś jak przejeżdżałem przez wieś otwierałem wszystkie okna w aucie, by sie nim nacieszyć, takiego prawdziwego gnoju, dziś to mamy śmiercionośny smród z ferm

>Gdyby wiedza miała jakiś aromat, to myślę że właśnie taki.
gdyby praca miała aromat, to właśnie taki, tzn gnoju i był dźwięk, ryczących krów, gdaczących kur, gęsi, rżenia koni, szczekania psa

>>Książka ma około 850 stron. Akcja w pierwszych dwustu stronicach wlecze się powoli. Trzeba przez nie obowiązkowo przebrnąć. Około 250 stronicy akcja już zdecydowanie przyspiesza. Od około 400 stronicy trudno się od książki oderwać
>Czytałem kilka takich książek, które z początku wydawały się nudne. Ale przebrnąwszy przez to, moja cierpliwość i ciekawość zostały nagrodzone.
ambitna matka na moja pierwszą książkę wypożyczyła w objazdowej wiejskiej komunistycznej bibliotece "W pustyni i puszczy"
przeczytałem kilka stron i od tego czasu nie czytam i jestem z tego zadowolony albowiem wszystkie książki to powielanie manifestu liberalnego, ma byc indywidualizm, wolność, własność inne są niedopuszczone do druku, kolportowania, reklamowania
pracujesz dla patoelit i u nich kupujesz to co ci zaoferują, zamknięte koło niewolnika patoelit

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
16-03-2024 12:02 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Uwielbiam zapach panujący w bibliotekach i księgarniach.
>widać gdzie kto się wychował, bo ja uwielbiam zapach gnoju, kiedyś jak przejeżdżałem przez wieś otwierałem wszystkie okna w aucie, by sie nim nacieszyć, takiego prawdziwego gnoju, dziś to mamy śmiercionośny smród z ferm
>>Gdyby wiedza miała jakiś aromat, to myślę że właśnie taki.
>gdyby praca miała aromat, to właśnie taki, tzn gnoju i był dźwięk, ryczących krów, gdaczących kur, gęsi, rżenia koni, szczekania psa
>>>Książka ma około 850 stron. Akcja w pierwszych dwustu stronicach wlecze się powoli. Trzeba przez nie obowiązkowo przebrnąć. Około 250 stronicy akcja już zdecydowanie przyspiesza. Od około 400 stronicy trudno się od książki oderwać
>>Czytałem kilka takich książek, które z początku wydawały się nudne. Ale przebrnąwszy przez to, moja cierpliwość i ciekawość zostały nagrodzone.
>ambitna matka na moja pierwszą książkę wypożyczyła w objazdowej wiejskiej komunistycznej bibliotece "W pustyni i puszczy"
>przeczytałem kilka stron i od tego czasu nie czytam i jestem z tego zadowolony albowiem wszystkie książki to powielanie manifestu liberalnego, ma byc indywidualizm, wolność, własność inne są niedopuszczone do druku, kolportowania, reklamowania
>pracujesz dla patoelit i u nich kupujesz to co ci zaoferują, zamknięte koło niewolnika patoelit
>
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym

>św trójca racjonalistów wg okraglego

Wiesz o tym, że jesteś debilem? I do tego odnoszę wrażenie, że nietrzeźwym debilem.
16-03-2024 12:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Wiesz o tym, że jesteś debilem? I do tego odnoszę wrażenie, że nietrzeźwym debilem.
nietrzeźwy debil, czy to się dodaje? mnoży? czy potęguje?
ale trzeba przyznać że jestem pod wpływem, tylko wtedy piszę prawdę
normalnie do 12 staram się zachować trzeźwość, ale dzisiaj mamy sobotę

onuca
16-03-2024 12:47 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>nietrzeźwy debil, czy to się dodaje? mnoży? czy potęguje?
>ale trzeba przyznać że jestem pod wpływem, tylko wtedy piszę prawdę
>normalnie do 12 staram się zachować trzeźwość, ale dzisiaj mamy sobotę
>
onuca

>
Jak się nawaliłeś to po prostu nie pisz. Czego nie rozumiesz? A tak srasz w swoim własnym wątku.
15-03-2024 17:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
usazyd istnieje dzięki temu, że wszystkie książki, filmy, wyniki badań naukowych, jedyne słuszne poglądy, produkuje tylko ON, a inne nie są nam ogłaszane.
okragly komunista


onuca
farmer (22440 punktów)
>, dając mu za to nobla,
>tak jak agentowi wałęsie, mam nadzieje że wreszcie dadzą innemu agentowi usazyda balcerowiczowi

To z czego ty jesteś nie zadowolony onuca?
Z tego że Wałęsa dostał Nobla?
A co miał dostać Order Lenina ?

Jeśli był agentem manupulancie to czemu nie dpiszesz że SB pomiotu PRL na smyczy czerwonej zarazy z Moskwy.

A tobie to pasuje bo jak sam pisaleś ty jak Ruskie napadna to się do nich przyłączysz.

Czyli Wałesa wg ciebie dobrze robił( o ile robił) bo robił poniekąd dla ruskich co to dziś za wodza mają bylego agenta KGB.

A Wałęsa to nie był agenc CIA czy MI6

>onuca

Czekasz na order Lenina za te wpisy?


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
15-03-2024 11:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>, dając mu za to nobla,
>>tak jak agentowi wałęsie, mam nadzieje że wreszcie dadzą innemu agentowi usazyda balcerowiczowi
>To z czego ty jesteś nie zadowolony onuca?
z onucy jestem zadowolony

>Z tego że Wałęsa dostał Nobla?
bo to agent (nobla usazyd nie daje za darmo)

>A co miał dostać Order Lenina ?
bezrolny z biednej wsi dostal (za darmo) duże mieszkanie, splodzil 7? dzieci, żył jak pączek i co?
zdradził
w raju zdrajców karało się wygnaniem (śmiercią)

>Jeśli był agentem manupulancie to czemu nie dpiszesz że SB pomiotu PRL na smyczy czerwonej zarazy z Moskwy.
taka natura agentów, zdradzają dla pieniędzy a usazyd drukuje $ za darmo
wojna na Ukrainie, setki tysięcy zabitych, krew na rękach, mają za darmo, drukowanie $ nic nie kosztuje

>A tobie to pasuje bo jak sam pisaleś ty jak Ruskie napadna to się do nich przyłączysz.
nie będę umierał (chłopców radarowcow pierwszych bombardują) za kulczyków i inne patoelity

>>onuca
>Czekasz na order Lenina za te wpisy?
jesteśmy psami usazyda, wielu z nas zginie (jak Ukraińcy), zanim to zrozumiemy


onuca z farmerem nie będzie rozmawiać
15-03-2024 12:44 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>
>>Jeśli był agentem manupulancie to czemu nie dpiszesz że SB pomiotu PRL na smyczy czerwonej zarazy z Moskwy.
>taka natura agentów, zdradzają dla pieniędzy a usazyd drukuje $ za darmo

Moskwa onuco już ci z USA myli manipulancie.

SB czyli Esbeki to pomiot okupanta radzieckiego a nie USA.

Gdzie tu manipulancie widzisz usazyda onuco co się sama do ruskich przyłączysz?

SB to Ruskie. To oni werbowali Wałęsę.

>Z tego że Wałęsa dostał Nobla?
>>bo to agent (nobla usazyd nie daje za darmo)

Agentem jeśli został to przez pmoiot esbecki manipulancie który był na smyczy Moskwy nie USA

Już ci pisalem to Polska . Kraj z Historią onuco onktej można już pisać a nie jak za tej czerwonej zarazy milczeć.



Czasy gdy tacy jak ty manipulowali ordynarnie historia i strach się było odezwać żeby ESBEKI nie wpadły do domu już minęły.

>To z czego ty jesteś nie zadowolony onuca?
>>z onucy jestem zadowolony

Bo cię nikt nie werbowaal jak Ubeki z esbekami stawiając pod ścianą tylko sam piszesz że się do ruskich przyłączysz ?

Putin zaciera ręce i oligarchowie.



<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
15-03-2024 17:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Jeśli był agentem manupulancie to czemu nie dpiszesz że SB pomiotu PRL na smyczy czerwonej zarazy z Moskwy.
>>taka natura agentów, zdradzają dla pieniędzy a usazyd drukuje $ za darmo
>Moskwa onuco już ci z USA myli manipulancie.
> SB czyli Esbeki to pomiot okupanta radzieckiego a nie USA.
>Gdzie tu manipulancie widzisz usazyda onuco co się sama do ruskich przyłączysz?
>SB to Ruskie. To oni werbowali Wałęsę.
po ty kto czyim agentem poznasz po tym komu przynosił korzyści

>>Z tego że Wałęsa dostał Nobla?
>>>bo to agent (nobla usazyd nie daje za darmo)
>Agentem jeśli został to przez pmoiot esbecki
może dwie matki ssał?, usazyd wiadomo $ miał jak liści

> Polska . Kraj z Historią onuco onktej można już pisać a nie jak za tej czerwonej zarazy milczeć.
tak, np tzw żołnierze wyklęci czy banderowcy stali się bohaterami narodowymi

>Czasy gdy tacy jak ty manipulowali ordynarnie historia i strach się było odezwać żeby ESBEKI nie wpadły do domu już minęły.
no nie wiem


Patologia farmer.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
farmer (22440 punktów)
Co ruska onuco widzę że cię prawda zabolała wkocncu.

I aż onuco zmanipulowałes moja stopkę w której tego chama romaro słowa przytaczam

Tak onuco w manipulacji kłamstwach mataczenia jestes dobry.

>
Patologia farmer.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry



Wałęsa onuco był przez esebkow werbowany nie przez USA . Powinieneś być z tego dumny ruski trollu.

Zabolało cię onuco. I dobrze. To polskie forum. Esbeki już nie strasza ludzi a zostały tylko takie popłuczyny jak ty co manipulują.

Czekaj na ruskich.
U nich ci będzie dobrze. Już umiesz preparować teksty. Jak Ubeki z esebekmai.

Tak właśnie smeicie niszczyli ludzi. Tak jak ty to robisz ruski onuco.tfuuu.



<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
15-03-2024 18:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Co ruska onuco widzę że cię prawda zabolała wkocncu.
lepiej umieść zdjęcie, gdzie byłeś, co widziałeś?

>I aż onuco zmanipulowałes moja stopkę w której tego chama romaro słowa przytaczam
chyba nie będziesz się nią brendzlował w nieskończoność

>U nich ci będzie dobrze.
gra mi ruska dusza, posłuchaj, jest tam o Polsce
www.youtube.com/watch?v=CvusQ511g0I włącz napisy
albo ta; www.youtub(*)6JZQrQ__ROET3gGdz-Trw&index=10

>Tak właśnie smeicie niszczyli ludzi. Tak jak ty to robisz ruski onuco. tfuuu.
nie gniewaj się


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
farmer (22440 punktów)
>>Co ruska onuco widzę że cię prawda zabolała wkocncu.
>lepiej umieść zdjęcie, gdzie byłeś, co widziałeś?

Mam ochotę założyc temat. Preparowanie manipulacja mataczenie.
Okrągły onuca metody esebsckie w kontekście Lecha Wałęsy

Na przykładzie zmanipulaownia mojej stopki przez cibie. Tak to kiedyś wyglądało. Dlatego im bardziej plujesz na Wałęsę tym bardziej upewniam się jak gwoninanie to były czasy. Jak bezsilny był czlowiek gdy ta czerwona zaraza przy pomocy esebkow polowala na ludzi.
Gdzie ludzie wydawali kolegow sąsiadów obcych czy znajomych.

Wystarczylo zrobić coś takiwgo jak ty onuco. Sfałszowac i puścić w obieg.

>chyba nie będziesz się nią brendzlował w nieskończoność

A tobie potrzebny regulamin onuco czy strach ?

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
15-03-2024 19:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> umieść zdjęcie, gdzie byłeś, co widziałeś?
>Mam ochotę założyc temat. Preparowanie manipulacja mataczenie.
to Ty, przez manipulacje, bezpodstawnie, wściekle, oskarżając cr

>Okrągły onuca metody esebsckie w kontekście Lecha Wałęsy
wałesa był rodzynek, popatrz jak się niedorozwojek wypiął

>Na przykładzie zmanipulaownia mojej stopki przez cibie.
mam bronic patoelit jako dowódca stacji radarowej! muszę umiec manipulować! zeby podlegli mi żołnierze chcieli ginąć za kulczyków i za Ciebie, psie usazyda

>Wystarczylo zrobić coś takiwgo jak ty onuco. Sfałszowac i puścić w obieg.
farmer w swoim żywiole

>>chyba nie będziesz się nią brendzlował w nieskończoność
>A tobie potrzebny regulamin onuco czy strach ?
gdy byłem w kamaszach, onuca była sprawą fundamentalną (jak fundament domu)

onuca
haish (2905 punktów)

>Mam ochotę założyc temat. Preparowanie manipulacja mataczenie.
>Okrągły onuca metody esebsckie w kontekście Lecha Wałęsą

"Ikona Solidarności" - czyli Lech W. , sprawy mają się jak się mają, ale gdyby nie Lech W. ksywa "ponton", kryptonim operacyjny 'Bolek' to byłby inny zamiast niego, aby 'festiwal Solidarności' mógł się odbyć w kraju nad Wisłą. Z tego co pamiętam w jakimś momencie w przestrzeni medialnej było dość głośne pytanie - 'a, kto będzie Wałęsą'.
Polska to bardzo dziwny kraj - niby odzyskaliśmy niepodległość w 1989 roku, weryfikacje dotyczyły tylko pracowników służb mundurowych, nie weryfikowano urzędników państwowych, urzędników wymiaru sprawiedliwości, zablokowano proces lustracyjny, komunista i ateista Kwaśniewski podpisał konkordat co było chyba uzgodnione wcześniej i w ramach rozliczenia(odpalenia doli) dla kleru za zaangażowanie w 'festiwal Solidarności'. W tamtym okresie straszono Polaków Rosją i pomimo puczu Janajewa, władze ZSRR przygotowywały się podobnie jak w Polsce do zakończenia eksperymentu z socjalizmem.
Lech miał swe charakterystyczne powiedzonka - 'nie chcem, ale muszem' i 'co nie jest zabronione, jest dozwolone'. Dozwolone było importowanie dla elektoratu w Polsce spirytusu Royal. Ten spirytus nie był przeznaczony do konsumpcji w miejscach skąd pochodził, ale nie był też skażony jak denaturat. Początkowo był do kupienia w sklepach państwowych jako alkohol spożywczy.
17-03-2024 07:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Mam ochotę założyc temat. Preparowanie manipulacja mataczenie.
>>Okrągły onuca metody esebsckie w kontekście Lecha Wałęsą
>"Ikona Solidarności" - gdyby nie Lech W. ksywa "ponton", kryptonim operacyjny 'Bolek' to byłby inny
to by dowodziło, że przewroty sie dokonują zawsze wewnątrz patoelit, tu LW był tylko ich "śrubokrętem" do rozkręcania socjalizmu
elektryk, pochodzący z biednej wiejskiej rodziny w mlodym wieku dorobił sie duzego mieszkania, 7 dzieci, żył jak pączek w maśle, po zwycięstwie "solidarności" to juz nie było możliwe, nawet dziś, 40 lat póżniej, gdy mamy 800+

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
haish (2905 punktów)
>>>Mam ochotę założyc temat. Preparowanie manipulacja mataczenie.
>>>Okrągły onuca metody esebsckie w kontekście Lecha Wałęsą
>>"Ikona Solidarności" - gdyby nie Lech W. ksywa "ponton", kryptonim operacyjny 'Bolek' to byłby inny
>to by dowodziło, że przewroty sie dokonują zawsze wewnątrz patoelit, tu LW był tylko ich "śrubokrętem" do rozkręcania socjalizmu
>elektryk, pochodzący z biednej wiejskiej rodziny w mlodym wieku dorobił sie duzego mieszkania, 7 dzieci, żył jak pączek w maśle, po zwycięstwie "solidarności" to juz nie było możliwe, nawet dziś, 40 lat póżniej, gdy mamy 800+

Na fali samozachwytu kler w Polsce wylansował medialny wizerunek papieża-Polaka(pseudonim Lolek) składający się z tysięcy wizerunków(twarzy Polaków).
Analogicznie powinien zostać sporządzony wizerunek Bolka(Lecha Wałęsy), jednakże na tenże obraz należałoby wykorzystać wizerunki Polaków agentów, konfidentów, podpierdalaczy, szkodników (takich jak Antoni M.). Takie 'uhonorowanie' z pewnością przyćmiłoby Nobla.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>posłuchaj, jest tam o Polsce
>www.youtube.com/watch?v=CvusQ511g0I włącz napisy
>albo ta; www.youtub(*)6JZQrQ__ROET3gGdz-Trw&index=10
Pierwszą linkowałeś mi gdzie indziej, więc wiem, ale w tej drugiej nie wykryłam wzmianki o Polsce; jedyny trop to zachód słońca, bo my dla nich jesteśmy zachód.


cr
16-03-2024 14:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>posłuchaj, jest tam o Polsce
>>www.youtube.com/watch?v=CvusQ511g0I włącz napisy
>>albo ta; www.youtub(*)6JZQrQ__ROET3gGdz-Trw&index=10
>Pierwszą linkowałeś mi gdzie indziej, więc wiem, ale w tej drugiej nie wykryłam wzmianki o Polsce; jedyny trop to zachód słońca, bo my dla nich jesteśmy zachód.
dotyczyło tylko pierwszej, druga była dla przyjemności

wiesz że na wschodzie (polski i dalej) ludzie częściej i chętniej śpiewają razem, to jest fajne

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365