Racjonalista - Strona głównaDo treści
Metoda eksperymentalna a dane w systemie 0-1

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
05-11-2013 08:29wyborowagold (3 punktów)Metoda eksperymentalna a dane w systemie 0-1
Ocena -1 na 1
Witam,

1. Czy możliwe jest zastosowanie metody eksperymentalnej w momencie kiedy dysponuję danymi w systemie 0-1?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>1. Czy możliwe jest zastosowanie metody eksperymentalnej w momencie kiedy dysponuję danymi w
>systemie 0-1?

Tak, bo każdy rodzaj danych można przedstawić w tej postaci.
Chyba że się mylę i podasz wyjątek?
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>Tak, bo każdy rodzaj danych można przedstawić w tej postaci.
>Chyba że się mylę i podasz wyjątek?
Jest raczej na odwrót, te dane co się da przedstawić w tej postaci to wyjątek od wszystkich danych jakie istnieją. Różne aspekty rzeczywistości inaczej się realizują. Gdyby realizowały się tak samo to były by tym samym. Ujmując to inaczej: żeby odtworzyć w pełni naturę symulowanego obiektu, trzeba odtworzyć sam ten obiekt. Symulacje to tylko podobieństwa. W zasadzie to żadnych danych się nie daje przedstawić w innej postaci.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Jest raczej na odwrót, te dane co się da przedstawić w tej postaci to wyjątek od wszystkich danych jakie istnieją.

Nie powinno sprawić Ci większej trudności przedstawienie przykładu, prawda?
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>>Jest raczej na odwrót, te dane co się da przedstawić w tej postaci to wyjątek od wszystkich danych jakie istnieją.
>Nie powinno sprawić Ci większej trudności przedstawienie przykładu, prawda?

Chyba nie zrozumiałeś co tam dalej napisałem? Niemalże cała otaczająca nas rzeczywistość jest przykładem.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Chyba nie zrozumiałeś co tam dalej napisałem? Niemalże cała otaczająca nas rzeczywistość jest przykładem.

Moja wina. Nie zrozumiałem. Mógłbyś wyraźnie napisać co jest czego przykładem?
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>>Chyba nie zrozumiałeś co tam dalej napisałem? Niemalże cała otaczająca nas rzeczywistość jest przykładem.
>Moja wina. Nie zrozumiałem. Mógłbyś wyraźnie napisać co jest czego przykładem?

Np. takie stany mentalne, są przykładem nie kodowalnym w systemie 0-1.
Więcej tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,398164
05-11-2013 16:25 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Np. takie stany mentalne, są przykładem nie kodowalnym w systemie 0-1.

Czy stan mentalny nie jest zwykłym zjawiskiem fizycznym, które daje się zapisać? To że nie możemy jeszcze tego zrobić wynika tylko ze skali informacji i skomplikowania zależności, a nie postulowanej przez Ciebie rzekomej fundamentalnej niemożliwości.
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>>Np. takie stany mentalne, są przykładem nie kodowalnym w systemie 0-1.
>Czy stan mentalny nie jest zwykłym zjawiskiem fizycznym, które daje się zapisać?

Co masz na myśli przez "zapisać"? Jeśli będziesz chciał zachować coś fizycznego np. szklankę to schowasz ją do szuflady. Kodowanie 0-1 na nic się nie zdaje.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>>Np. takie stany mentalne, są przykładem nie kodowalnym w systemie 0-1.
>>Czy stan mentalny nie jest zwykłym zjawiskiem fizycznym, które daje się zapisać?
>Co masz na myśli przez "zapisać"?

Zapisać potrzebny parametr w celu przeprowadzenia eksperymentu.
wyborowagold (3 punktów)
>Witam,
>1. Czy możliwe jest zastosowanie metody eksperymentalnej w momencie kiedy dysponuję danymi w
>systemie 0-1?
>
Dziękuję za podpowiedź

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365