 |
ksiądz ukarany za dzwony - normalnie precedens Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-06-2012 09:56 | Ratatoskr (4439 punktów) | ksiądz ukarany za dzwony - normalnie precedens
19 na 19 | wiadomosci(*)ych_dla_ksiedza_za_dzwony.html30 godz. prac społecznych dla księdza za dzwony W kościele kiedyś bił zwykły dzwon, ale w 2009 r. nowy ksiądz - Andrzej Wróbel - zainwestował w elektronikę. Teraz dzwon bił także w nocy. O 23 jedenaście razy, a potem tylko raz co godzinę aż do piątej nad ranem, gdy witał nowy dzień pięcioma gongami. Do tego trzy razy na dobę odzywały się kuranty - o szóstej, w południe i o 18. I jeszcze pieśni. Zegar wygrywał codziennie o 15: ''Jezu, ufam Tobie'', o 21: ''Apel Jasnogórski'', a 37 minut później - w godzinę śmierci papieża - ''Barkę''. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
13 na 13 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > wiadomosci(*)ych_dla_ksiedza_za_dzwony.htmlPolecam zwrócić uwagę na argumentację adwokatki księdza. Np. "Czy ''Barka'' może zakłócać spokój?" Eh, kwiat palestry...
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
3 na 3 | Marius Apostata (292 punktów) | Widzę światełko w tunelu.
|
|
14 na 14 | Ag-nes (2295 punktów) | > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosciEch, te ludziska, ciężko im dogodzić, najpierw na dzwony dali a teraz mają pretensje.  I szkoda, że takimi sprawami musi zajmować się sąd. Bo jak się robi imprezkę to straż miejska (oczywiście za sprawą dobrosąsiedzkich relacji) prędko powoduje ograniczenie decybeli (bo przy drugiej interwencji mandat za zakłócanie spokoju). Tutaj, zdaje się, funkcjonariuszom odwagi nie starczyło, togi musieli fatygować. Tyle z tego dobrego, że księżulo będzie musiał 30/h popracować. To będzie jeden z niewielu przedstawicieli kleru, który będzie mógł powiedzieć, że w ogóle pracował.
|
|
 | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Tyle z tego dobrego, że księżulo będzie musiał 30/h popracować.Cytat:Co będzie robił? Zadania wyznaczy kurator. No, to ma teraz kurator zagwozdkę...
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród)
|
|
11 na 11 | Selanos (12869 punktów) | Tragedią jest to, że (słuszne) ukaranie księdza, to sprawa tak rzadka, że trzeba o niej pisać.
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >30 godz. prac społecznych dla księdza za dzwony
Podejrzewam, że będzie księżulo dzwonił społecznie. I tyle.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | Ja bym się, moi drodzy, nieco wstrzymał z tym entuzjazmem, bo zdaje się, że pełnomocnik księdza nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zobaczymy, co ewentualnie orzeknie sąd w drugiej instancji.
|
|
 | 2 na 2 | Marius Apostata (292 punktów) | >Ja bym się, moi drodzy, nieco wstrzymał z tym entuzjazmem, bo zdaje się, że pełnomocnik księdza nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zobaczymy, co ewentualnie orzeknie sąd w drugiej instancji. > Trochę więcej pozytywnego nastawienia. Nie możemy od razu zakładać, że sąd w drugiej instancji przyzna rację proboszczowi. "Sędzia Bartłomiej Biegański zganił księdza za uporczywość: - Wiedział, że swoim zachowaniem przeszkadza niektórym osobom, ale nadal to robił!"
|
|
|  | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >"Sędzia Bartłomiej Biegański zganił księdza za uporczywość: - Wiedział, że swoim zachowaniem przeszkadza niektórym osobom, ale nadal to robił!"
Parafrazując Dawkinsa można powiedzieć, że ten ksiądz postępował dobrze, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Będzie odczuwał krzywdę ze strony sądu. Zupełnie tak samo jak zgodnie ze swoimi przekonaniami i wg swojej moralności dobry był Bin Laden.
Własne przekonania nie mogą naruszać wolności innych osób. Czemu tego nie uczą w szkole?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|