 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-06-2012 18:53 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Równość według biskupów
18 na 20 | Cytat:"Hierarchowie podzielają powszechne zatroskanie o los mediów publicznych, równocześnie upominają się o traktowanie mediów katolickich na równi z innymi w procesie koncesyjnym i o przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie" - głosi komunikat biskupów. (źródło) Kolejny raz czarna mafia wyartykułowała swoje przekonanie, że równość oznacza przywileje dla katabasów. Furda instytucje państwowe, furda przepisy prawa i wyroki sądowe. KK ma dostawać wszystko co chce i wuj!
Po tym jak sejm odrzucił projekty likwidacji Funduszu Kościelnego czas na następny ruch. Pora, aby naprawić ten skandaliczny przypadek sekowania KK przez KRRiT i nie tylko przyznać TV TRWAM miejsce na multipleksie, ale wręcz dofinansować tę telewizję z budżetu, aby w przyszłości nie było już takich przypadków nierównego traktowania KK. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | >[cytat]"Hierarchowie podzielają powszechne zatroskanie o los ...
Los... szkoda, że nie o los swoich rzesz wyznawców, których skazuje na wegetacje, a którzy to ostatni grosz im oddają - chyba dość często. I tego pojąć nie mogę, im większa bieda tym większa wiara - mam wrażenie że KK dba o biedę bo wtedy ludzie bardziej do nich lgną... Ale może się mylę...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | 2 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Los... szkoda, że nie o los swoich rzesz wyznawców Ależ KK jak najbardziej troszczy się o los swoich wyznawców, w tym tych najbardziej potrzebujących: chorych, bezdomnych, sierot itd. itp. KK zarządza ośrodkami i fundacjami dla takich ludzi, a że za pieniądze z samorządowych budżetów, no cóż, niedawno KK opublikował raport o tym, w jakiej biedzie żyją jego przedstawiciele.
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
 | 4 na 4 | Krakers (96 punktów) | >Los... szkoda, że nie o los swoich rzesz wyznawców, których skazuje na wegetacje, a którzy to ostatni grosz im oddają - chyba dość często. >I tego pojąć nie mogę, im większa bieda tym większa wiara - mam wrażenie że KK dba o biedę bo wtedy ludzie bardziej do nich lgną... >Ale może się mylę...
Ależ to jest bardzo naturalne. W krajach które się bogacą skutkiem pobocznym jest odchodzenie od guseł. Myślę że może to wynikać z dwóch czynników, po 1 ludzie w krajach rozwiniętych na pewno są troche bardziej inteligentni, po 2 ludzie bogaci nie potrzebują praktyk magicznych, czy modlitw, które zapewnią im lepszy byt.
|
|
 | 12 na 12 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >I tego pojąć nie mogę, im większa bieda tym większa wiara
To akurat do pojęcia najłatwiejsze. Im gorzej w świecie realnym, tym silniejsza potrzeba kompensacji w sferze symbolicznej...
>- mam wrażenie że KK dba o biedę bo wtedy ludzie bardziej do nich lgną
...innymi słowy: im bardziej czyjeś życie przypomina Ciemny Dół, tym chętniej popędzi on z pielgrzymką na Jasną Górę.
>Ale może się mylę...
Nie mylisz się.
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
|
|
5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Tłumaczenie biskupom tego, że TV Trwam została potraktowana na równi z innymi mediami jest jak... nie mam do tego porównania, widać biskupi stworzyli nową jakość.
Ciekawy zabieg językowy: na równi z innymi, więc TV Trwam ma być na multipleksie. To ma swoją nazwę?
|
|
 | 5 na 5 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >na równi z innymi, więc TV Trwam ma być na multipleksie. To ma swoją nazwę? Owszem, to się nazywa Rzeczpospolita Polska. Państwo, którego władze bezczelnie i bezkarnie łamią zapisy Konstytucji tego państwa.
Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
|
|
 | 4 na 4 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) |
>Ciekawy zabieg językowy: na równi z innymi, więc TV Trwam ma być na multipleksie. To ma swoją nazwę? > gdzieś w literaturze to już było "...wszystkie zwierzątka są równe ale są zwierzątka równiejsze..."?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | 1 na 1 | BlackLife (121 punktów) | > gdzieś w literaturze to już było "...wszystkie zwierzątka są równe ale są zwierzątka równiejsze..."?George Orwell, "Folwark Zwierzęcy" - "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych"
|
|
 | 1 na 1 | Ignorancja (4718 punktów) | >Tłumaczenie biskupom tego, że TV Trwam została potraktowana na równi z innymi mediami jest jak... nie mam do tego porównania, widać biskupi stworzyli nową jakość.
E tam, zaraz brak porownania. To jak tlumaczenie kotu, ze pekinczyk z Pcima Dolnego i burek sasiada zza plota sa oba gatunkiem pt. Canis lupus familiaris .
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
5 na 5 | Frank Holman (5897 punktów) |
>takich przypadków nierównego traktowania KK.[/color]
swego czasu ogladalem w TV taki o to reportaż o tym, jak to kler był dyskryminowany w PRL-u jednym istotnych wątków tegoż reportażu było to np., że studenci seminarium otrzymywali powołania do służby wojskowej tak samo jak studenci innych uczelni było oczywiste dla wypowiadających się funkcjonariuszy kościoła (i do tego przekonywali widzów reportażu), że identyczne traktowanie było nie tylko dyskryminacją, ale wręcz brakiem szacunku i atakiem komunistów na kościół święty, natomiast brak dyskryminacji miał polegać i obecnie w czasie kręcenia reportażu już polegał właśnie na tym, że seminarzyści mieli przywilej bycia traktowanym lepiej od innych brak bowiem przywilejów oznacza dyskryminację w języku kościelnym
to jakby ktoś nie wiedział
ps. to takie dobre słowo na niedzielę, przed sprzątaniem mieszkania; nie mam w tej sprawie pełnego rozeznania, gdyż wraz z końcem PRLu kończyłem ledwo szkołę podstawową, jednak jakoś nie zdziwiłbym się jakby większość tamtego "prześladowania" polegała tylko i wyłącznie właśnie na nienadawaniu przywilejów
|
|
 | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . >wraz z końcem PRL-u kończyłem ledwo szkołę podstawową, jednak jakoś nie zdziwiłbym się jakby większość tamtego "prześladowania" polegała tylko i wyłącznie właśnie na nienadawaniu przywilejów PRL, to "czarna dziura" i samo zło! To jest poza wszelką dyskusją, no chyba że ktoś czytać i samodzielnie myśleć potrafi, a to jest jeszcze większym złem. Albo wejdź Pan w stado i grzecznie słuchaj prawdy, które, w "wolnej Polsce", Kościół i mass media społeczeństwu niosą, albo ..... nie bądź Pan baranem i szukaj Pan sam prawdy o rzeczywistości obecnej i byłej.
Pozdrawiam serdecznie.
@@@ .
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie...
Dla świętego spokoju TV Trwam należy przyznać miejsce w niebie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | julian (1206 punktów) (zablokowany) | Od kiedy to w demokratycznym państwie prawa biskupi decydują o tym,kto może przestrzegać prawa,a kto nie???Telewizja Trwam na razie przegrała w sądzie wniosek o tzw.multipleks. To sąd ma decydować w oparciu o prawo ,a nie biskupii . K...a w jakim kraju my żyjemy?
|
|
|  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >K...a w jakim kraju my żyjemy? [/font]
Nie dość, że w ciekawym kraju, to i w ciekawych czasach.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|