Pojawiła się idea założenia nowego zakonu różańcowego pod wezwaniem Jana Odchrzciciela. Postać Jana Odchrzciciela jest już legendą. Podobno pojawił się po raz pierwszy w okolicach Kazimierza nad Wisłą, nawołując zgromadzone tłumy do odchrzeczenia. (Rytuał miał być odprawiany w Wiśle z wypowiedzeniem magicznej formuły: Ja cię odchrzczam w imieniu matki, ojca, rodziców chrzestnych i tego co cię zachrzcił, kiedy nie mogłeś protestować.) Uroczystość odchrzeczenia przepełniona jest radością, a towarzyszą jej tańce i śpiewy. Czerwcowe globalne ochłodzenie uniemożliwiło dalsze działania Jana Odchrzciciela, ale już odchrzczeni wystąpili z projektem założenia zakonu różańcowego. Wzór ich magicznego różańca został zapożyczony z richarddawkins.net (Convert's Corner).  |