Racjonalista - Strona głównaDo treści
UKRAINA - ROSJA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
17-06-2025 22:01jar12 (851 punktów)UKRAINA - ROSJA
Ocena 1 na 1
Wiem jestem nowy i piszę to na dużym "ryzyku" ), trudno

Co myślicie - jak to się wszystko zakończy???

Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm Rosyjski (wątpię ) ) ?

Co z ludźmi - Krym to w przeważającej większości Rosjanie, wcześniej w Donbasie poszło na noże (woja domowa) - co myślicie o Genezie ???

Najważniejsza rzecz - Czy wolno w Polsce poruszać takie tematy, czy może jest to niebezpieczne ze względu na naszę płożenie (no cóż ojej poruszyłem )

Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc - doprowadźmy to forum to tego czym było kiedyś (a znam je od dawna - od baaardzooo dawna)

Jeszcze jedno - proszę o wypowiedzi krótkie - może się uda zebrać takie coś jak syntezę poglądów, tak aby każdy sam mógł wyciągnąć własne wnioski bez zaczytywania się w niepotrzebne dywagacje.

Szanujmy ludzi nie poglądy - najwyżej zostaniemy przy swoich zdaniach - i jeszcze jedno żyjemy w Polsce, to czemu z takim zacietrzewieniem wypowiadać się o obcych problemach (mało mamy sowich? ) tak więc proszę o więcej LUZU !!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Wiem jestem nowy i piszę to na dużym "ryzyku" ), trudno

Ryzyko?

Jak tu nie ma moderacji to jakie ryzyko ?

Wyjaśnij w czym rzecz.


>Co myślicie - jak to się wszystko zakończy???

Odpowiedz jakie ryzyko? Może ja też nie che pisać na ryzyku?

>Najważniejsza rzecz - Czy wolno w Polsce poruszać takie tematy, czy może jest to niebezpieczne ze
>względu na naszę płożenie (no cóż ojej poruszyłem )

Przyznam że to jakaś nowość. Ten strach który implementujesz od "dupy strony ".


>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich
>onuc - doprowadźmy to forum to tego czym było kiedyś (a znam je od dawna - od baaardzooo dawna)

kultura zajmowała się moderacja. To nie ma nic wspólnego z ruskimi onucami.


>Polsce, to czemu z takim zacietrzewieniem wypowiadać się o obcych problemach (mało mamy sowich? )
>tak więc proszę o więcej LUZU !!!!
>

Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>Wiem jestem nowy i piszę to na dużym "ryzyku" ), trudno
>Ryzyko?
>Jak tu nie ma moderacji to jakie ryzyko ? -

Ryzyko Kłotni, zamiast wymiany poglądów (wiem że na to trudno liczyć)
>Przyznam że to jakaś nowość. Ten strach który implementujesz od "dupy strony "

- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa - proszę o komentarz także innych forumowiczów

>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą? -

z Rosją mamy granicę - bez muru, z Białorusią jest mur, z Ukrainą - wolna amerykanka - tak to w tej chwili wygląda
18-06-2025 19:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Wiem jestem nowy i piszę to na dużym "ryzyku" ), trudno
>>Ryzyko?
>>Jak tu nie ma moderacji to jakie ryzyko ? -
>Ryzyko Kłotni, zamiast wymiany poglądów (wiem że na to trudno liczyć)

Musisz dać się poznać. Takie ryzko ponosi każdy.

Tak swoją drogą założyłeś konto wczoraj w piszesz że jestes tu od dawna.

Serio przez tyle lat nie było lepszego tematu na Racjonaliscie?
Przecież nikt tu nie trafia z powodu tego konfliktu.

>>Przyznam że to jakaś nowość. Ten strach który implementujesz od "dupy strony "
>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa - proszę o komentarz także innych forumowiczów

Nie żartuj. Prowadzisz retorykę strachu rodem z Białorusi.

Jakiego osłabiania państwa ? Komentowanie w 2025 roku?


>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą? -
>z Rosją mamy granicę - bez muru, z Białorusią jest mur, z Ukrainą - wolna amerykanka - tak to w tej chwili wygląda

W tej chwili tak. Ale ja się pytam czy nie interesuje Cię czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukraina.

Mnie interesuje. I mogę o tym dyskutować z Tobą i każdym.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>>Wiem jestem nowy i piszę to na dużym "ryzyku" ), trudno
>>>Ryzyko?
>>>Jak tu nie ma moderacji to jakie ryzyko ? -
>>Ryzyko Kłotni, zamiast wymiany poglądów (wiem że na to trudno liczyć)
>Musisz dać się poznać. Takie ryzko ponosi każdy.

Znam was doskonale, tyle co ja się tutaj naczytałem....😁😁😁😁😁😁

>Tak swoją drogą założyłeś konto wczoraj w piszesz że jestes tu od dawna.

- czytałem Racjonalistę od bardzo dawna (powiedzmy kilkanście lat)
>Serio przez tyle lat nie było lepszego tematu na Racjonaliscie?

- założyłem teamt o świetle, nie mów że nie zauważyłeś, już Ty wszystko śledzisz. To nie jest żadan zasłona dymna - ten temat o świetle mnie serio interesuje, a dopiero teraz - mając już trochę latek (myślę że jesteśmy równieśnikami mniej więcej) doszedłem do ciekawych wniosków.

>Przecież nikt tu nie trafia z powodu tego konfliktu.
>>>Przyznam że to jakaś nowość. Ten strach który implementujesz od "dupy strony "
>>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa - proszę o komentarz także innych forumowiczów
>Nie żartuj. Prowadzisz retorykę strachu rodem z Białorusi.
Emocje na ten konflikt opadły, ja sprecyzowany dość pogląd mam od dawna (od początku 2014) a teraz to się można na spokojnie powymieniać poglądami, wiadomo że Rusek nas nie zaatakuje, teraz już chyba każdy to wie...

>Jakiego osłabiania państwa ? Komentowanie w 2025 roku?
>>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą? -
>>z Rosją mamy granicę - bez muru, z Białorusią jest mur, z Ukrainą - wolna amerykanka - tak to w tej chwili wygląda
>W tej chwili tak. Ale ja się pytam czy nie interesuje Cię czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukraina.
>Mnie interesuje. I mogę o tym dyskutować z Tobą i każdym.
>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

>
18-06-2025 19:54 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa - proszę o komentarz także innych forumowiczów
>>Nie żartuj. Prowadzisz retorykę strachu rodem z Białorusi.
>Emocje na ten konflikt opadły, ja sprecyzowany dość pogląd mam od dawna (od początku 2014) a teraz to się można na spokojnie powymieniać poglądami, wiadomo że Rusek nas nie zaatakuje, teraz już chyba każdy to wie...
>>Jakiego osłabiania państwa ? Komentowanie w 2025 roku?

Co z tym osłabieniem państwa?

Czemu straszysz i czym ?

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>Co z tym osłabieniem państwa?
>Czemu straszysz i czym ?

Teraz będzie mocno serio ale też mocno delikatnie - mamy inny skład ludnościowy, wśród którego są ludzie (pojedyńczy) którym może coś się niepodobać, a coś może być pretekstem do czegoś... proszę domyśl się....
18-06-2025 20:27 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Co z tym osłabieniem państwa?
>>Czemu straszysz i czym ?
>Teraz będzie mocno serio ale też mocno delikatnie - mamy inny skład ludnościowy, wśród którego są ludzie (pojedyńczy) którym może coś się niepodobać, a coś może być pretekstem do czegoś... proszę domyśl się....

Nie. Odpowiedz czym straszysz.

>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa -


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)

>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?

dodam też żeby trochę rozszerzyć poprzedni komentarz - myślę że Rosji nie interesuje aby mieć granicę z Polską tam gdzie teraz jest Ukraina
18-06-2025 17:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?
>dodam też żeby trochę rozszerzyć poprzedni komentarz - myślę że Rosji nie interesuje aby mieć granicę z Polską tam gdzie teraz jest Ukraina
>
Na czym budujesz takie przeświadczenie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>Na czym budujesz takie przeświadczenie?

Tutaj w Polsce są wpływy amerykańskie (lub jak kto woli niemieckie), ja jednak myślę że amerykańskie, Rosja więc tutaj bruździć nie będzie. Też jest to mimo wszystko kraj który zna swoje miejsce w szeregu. Natomiast to nie chodzi o to żeby Ukraina była pod protektoratem Moskwy, bardziej o to żeby Rosja miała takie wpływy na Ukrainie jakie Ameryka ma w Polsce.

To co powyżej było na początku kiedy jeszcze Ukraina mogła i powinna zostać krajem buforowym - mozę wcale źle by na tym nie wyszła. Teraz Rosja chce anektować te kilka obwodów oraz stworzyć strefę buforową (chyba na kilkanaście kilometrów). Reszta Ukrainy już tak ją interesuje żeby obalić ten rząd i faktycznie odzyskać tam wpływy - przynajmniej jakieś.

Świadczy o tym ślamazarne tempo tej ofensywy (wiem pomoc Nato - ale Rosja o tym wie, każdy o tym wie) oraz brak ataków na całej granicy oraz brak ogółnie wojny totalnej

Napisałem to trochę wprost ale liczę na polemikę, w koncu każdy może zostać przy swoim, ale również wyciągnać jakieś ciekawe przemyślenia od innych
18-06-2025 19:32 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Na czym budujesz takie przeświadczenie?
>Tutaj w Polsce są wpływy amerykańskie (lub jak kto woli niemieckie), ja jednak myślę że amerykańskie, Rosja więc tutaj bruździć nie będzie.

Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .

>Też jest to mimo wszystko kraj który zna swoje miejsce w szeregu. Natomiast to nie chodzi o to żeby Ukraina była pod protektoratem Moskwy, bardziej o to żeby Rosja miała takie wpływy na Ukrainie jakie Ameryka ma w Polsce.

Amerykanie nie wybierają Polsce prezydenta. Rosja chce posłusznego sobie

>To co powyżej było na początku kiedy jeszcze Ukraina mogła i powinna zostać krajem buforowym - mozę wcale źle by na tym nie wyszła. Teraz Rosja chce anektować te kilka obwodów
Amerykanie nie chcą anektować polskiego terytorium

>oraz stworzyć strefę buforową (chyba na kilkanaście kilometrów). Reszta Ukrainy już tak ją interesuje żeby obalić ten rząd i faktycznie odzyskać tam wpływy - przynajmniej jakieś.

Tak więc nie porównuj wpływów USA w Polsce i zamiarów Putina wobec Ukrainy

>Świadczy o tym ślamazarne tempo tej ofensywy (wiem pomoc Nato - ale Rosja o tym wie, każdy o tym wie) oraz brak ataków na całej granicy oraz brak ogółnie wojny totalnej

Jacyż łaskawi ci Rosjanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>>>Na czym budujesz takie przeświadczenie?
>>Tutaj w Polsce są wpływy amerykańskie (lub jak kto woli niemieckie), ja jednak myślę że amerykańskie, Rosja więc tutaj bruździć nie będzie.
>Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .

- odpowiedziałem - myślę że nie będzie wspólnej granicy, Ukraina zostanie jako bufor, po wykończeniu ekonomicznym i ostatecznym rozgrabieniu tego kraju (amerykańska umowa surowcowa) Ukraina zostanie jako bufor
Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....

>>Też jest to mimo wszystko kraj który zna swoje miejsce w szeregu. Natomiast to nie chodzi o to żeby Ukraina była pod protektoratem Moskwy, bardziej o to żeby Rosja miała takie wpływy na Ukrainie jakie Ameryka ma w Polsce.

>Amerykanie nie wybierają Polsce prezydenta. Rosja chce posłusznego sobie
Nie wybierają jesteś pewien???????? (podpwiedż myślisz że te wspólne zdjęcia to nic????? 😁😁😁😁 - tak trochę z przekąsem to było)

>>To co powyżej było na początku kiedy jeszcze Ukraina mogła i powinna zostać krajem buforowym - mozę wcale źle by na tym nie wyszła. Teraz Rosja chce anektować te kilka obwodów

>Amerykanie nie chcą anektować polskiego terytorium
nie muszą - mają tanią siłe roboczą i rynek zbytu

>>oraz stworzyć strefę buforową (chyba na kilkanaście kilometrów). Reszta Ukrainy już tak ją interesuje żeby obalić ten rząd i faktycznie odzyskać tam wpływy - przynajmniej jakieś.
>Tak więc nie porównuj wpływów USA w Polsce i zamiarów Putina wobec Ukrainy
>>Świadczy o tym ślamazarne tempo tej ofensywy (wiem pomoc Nato - ale Rosja o tym wie, każdy o tym wie) oraz brak ataków na całej granicy oraz brak ogółnie wojny totalnej

>Jacyż łaskawi ci Rosjanie

przynajmniej nie wywołali im wojny domowej, jeśli tak to zastosuje Twoją strategię sprzed lat - DOWÓD !!!!
18-06-2025 19:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Znam was doskonale, tyle co ja się tutaj naczytałem

>Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....

Hamerlik?

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
Hamerlik?

Nie jestem tu serio NOWY, ponadto nigdy nie zastosuje takich chwytów tego możesz być pewien, działam przedewszystkim logicznie, w każdym razie staram się i przyjmuje sensowne poglądy, nie toleruje jedno stanowiskowych tak bo tak i już - tutaj mi się załącza cholernie mocna przekora - szczere to było przynajmniej
szarley (54913 punktów)
>>Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .
>- odpowiedziałem - myślę że nie będzie wspólnej granicy,
Na czym budujesz takie przeświadczenie?

>Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....

My, czyli kto?

>>Amerykanie nie wybierają Polsce prezydenta. Rosja chce posłusznego sobie
>Nie wybierają jesteś pewien????????
Tak, jestem pewien

>(podpwiedż myślisz że te wspólne zdjęcia to nic?????
Bardzo niewiele

>>>To co powyżej było na początku kiedy jeszcze Ukraina mogła i powinna zostać krajem buforowym - mozę wcale źle by na tym nie wyszła. Teraz Rosja chce anektować te kilka obwodów
>>Amerykanie nie chcą anektować polskiego terytorium
>nie muszą - mają tanią siłe roboczą i rynek zbytu
Ani jednego ani drugiego

>>>oraz stworzyć strefę buforową (chyba na kilkanaście kilometrów). Reszta Ukrainy już tak ją interesuje żeby obalić ten rząd i faktycznie odzyskać tam wpływy - przynajmniej jakieś.
>>Tak więc nie porównuj wpływów USA w Polsce i zamiarów Putina wobec Ukrainy
Podtrzymuję

>>>Świadczy o tym ślamazarne tempo tej ofensywy (wiem pomoc Nato - ale Rosja o tym wie, każdy o tym wie) oraz brak ataków na całej granicy oraz brak ogółnie wojny totalnej
>>Jacyż łaskawi ci Rosjanie
>przynajmniej nie wywołali im wojny domowej, jeśli tak to zastosuje Twoją strategię sprzed lat - DOWÓD !!!!
Moją?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>>>Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .
>>- odpowiedziałem - myślę że nie będzie wspólnej granicy,
>Na czym budujesz takie przeświadczenie?

dobrze już dobrze - będzie za 300 lat może....😁😁😁😁

>>Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....
>My, czyli kto?

a nic

>Bardzo niewiele

No to kupujemy od USA broń bo jest najlepsza, stosunek jakość / cena również jest najlepsza, najlepsze media równieź bierzemy od USA, pytanie dlaczego jest już retoryczne? nie? bo są najlepsze.

>>nie muszą - mają tanią siłe roboczą i rynek zbytu
>Ani jednego ani drugiego

tak? żadnych przejęć i likwidacji, nie no żadnych...Są w przeważającej większości tylko zachodnie korpo, to co większe polskie jest przejmowane. Jestem gotowy na polemikę ale wymień duże polskie firmy które stanowią konkurencję dla zachodnich

>Moją?
- unik....
szarley (54913 punktów)
>>Podtrzymuję
>Nie porównuje, w Polsce nie ma wojny, wskazałem tylko na kilka aspektów świadczących że tej granicy nie będzie.

Nie jest mowa o wojnie tylko o wspólnej granicy

>Lecz Ja także na początku postawiłem pytania o genezę tego konfliktu - w tym sensie - teraz doprecyzuje że jak będziemy znali genezę - to może znajdziemy sposób na jego zakończenie.

Nie. Wojna skończy się tylko jednym - porażką Ukrainy, bo nie ma mocy rozwinąć ofensywy na Moskwę. Rosję może pokonać tylko jeden naród - Rosjanie
Smutne, ale prawdziwe. Ukraina może co najwyżej się obronić

>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć - jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas, co z Krymem.
>To są bardzo trudne pytania, ja liczą tylko na zarys odpowiedzi
Nikt nie zna przyszłości

>>>>Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .
>>>- odpowiedziałem - myślę że nie będzie wspólnej granicy,
>>Na czym budujesz takie przeświadczenie?
>dobrze już dobrze - będzie za 300 lat może
Skąd takie przeświadczenie? O to pytałem

>>>Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....
>>My, czyli kto?
>a nic
Hamerlik?

>>Bardzo niewiele
>No to kupujemy od USA broń bo jest najlepsza, stosunek jakość / cena również jest najlepsza, najlepsze media równieź bierzemy od USA, pytanie dlaczego jest już retoryczne? nie? bo są najlepsze.
To nie znaczy, że USA wybierają Polsce prezydenta

>>>nie muszą - mają tanią siłe roboczą i rynek zbytu
>>Ani jednego ani drugiego
>tak? żadnych przejęć i likwidacji,
W Polsce nie ma już taniej siły roboczej, a gospodarcze obroty z USA znajdziesz w GUS

>>Moją?
>- unik....
Twój


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>>>Podtrzymuję
>>Nie porównuje, w Polsce nie ma wojny, wskazałem tylko na kilka aspektów świadczących że tej granicy nie będzie.
>Nie jest mowa o wojnie tylko o wspólnej granicy

Rosja nie będzie chciała mieć tak długiej granicy (krótką ma ) z krajem tak rusofobicznym jak Polska - do niczego to jej niepotrzebne. Będzie jakieś buforowe państwo bardziej lub mniej zależne - wydaje mi się że mniej - sporo na Ukrainie jest interesów korporacyjnych i Rosja to uszanuje - z którym będziemy graniczyć i od którego będziemy kupować korporacyjne towary - już teraz tak jest ....

>>Lecz Ja także na początku postawiłem pytania o genezę tego konfliktu - w tym sensie - teraz doprecyzuje że jak będziemy znali genezę - to może znajdziemy sposób na jego zakończenie.
>Nie. Wojna skończy się tylko jednym - porażką Ukrainy, bo nie ma mocy rozwinąć ofensywy na Moskwę. Rosję może pokonać tylko jeden naród - Rosjanie

Rosja to mocarstwo atomowe i nie tylko, Ukraina - był czas żeby rozegrała to mądrzej, niestety ma do kitu polityków.......

>Smutne, ale prawdziwe. Ukraina może co najwyżej się obronić

Rosja spokojnie zajmnie to co ma zająć. Później będzie oświadczenie że Ukraina się obroniła.....

>>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć - jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas, co z Krymem.
>>To są bardzo trudne pytania, ja liczą tylko na zarys odpowiedzi
>Nikt nie zna przyszłości

Ale wyciągać pewne wnioski można - już trochę to trwa. Dlatego zrobiłem ten wpis teraz a nie w 2014 roku - to wtedy mielibiście tu zonka, a ja przerąbane....Zresztą zarejestrowałem się tak naprawdę z teorią światła - inaczej bym tego nie robił....

>>>>>Pytanie było o wspólną polsko - rosyjską granicę .
>>>>- odpowiedziałem - myślę że nie będzie wspólnej granicy,
>>>Na czym budujesz takie przeświadczenie?
>>dobrze już dobrze - będzie za 300 lat może
>Skąd takie przeświadczenie? O to pytałem

powyżej chyba odpowiedziałem...

>>>>Oj dobrzy jesteście zmuszacie mnie żebym mówił wprost a nic od siebie....
>>>My, czyli kto?
>>a nic
>Hamerlik?
Wybacz ale Ja jestem przekorny i napiszę tak: Tęsknisz?

>>>Bardzo niewiele
>>No to kupujemy od USA broń bo jest najlepsza, stosunek jakość / cena również jest najlepsza, najlepsze media równieź bierzemy od USA, pytanie dlaczego jest już retoryczne? nie? bo są najlepsze.
>To nie znaczy, że USA wybierają Polsce prezydenta
>>>>nie muszą - mają tanią siłe roboczą i rynek zbytu
>>>Ani jednego ani drugiego
>>tak? żadnych przejęć i likwidacji,
>W Polsce nie ma już taniej siły roboczej, a gospodarcze obroty z USA znajdziesz w GUS

Polskich firm też jest mało, oczywiście że obroty z USA będą małe bo firmy na kapitale z USA handlują z Europą....

>>>Moją?
>>- unik....
>Twój

Zdaje się pytałem o ludność Rosyjskojęzyczną na Ukrainie - co z nimi ?

Tak w ogóle mimo ostrego nieraz tonu - bardzo dziękuję że się odezwałeś, w ogólnym przypadku bardzo szanuje Twoje opinie i rozważne wypowiedzi.
19-06-2025 06:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Podtrzymuję
>>>Nie porównuje, w Polsce nie ma wojny, wskazałem tylko na kilka aspektów świadczących że tej granicy nie będzie.
>>Nie jest mowa o wojnie tylko o wspólnej granicy
>Rosja nie będzie chciała mieć tak długiej granicy (krótką ma ) z krajem tak rusofobicznym jak Polska - do niczego to jej niepotrzebne.

Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje

>Rosja to mocarstwo atomowe i nie tylko, Ukraina - był czas żeby rozegrała to mądrzej, niestety ma do kitu polityków.......

Tak jak Polska w przeszłości. Gdyby oddała Korytarz....

>Lecz Ja także na początku postawiłem pytania o genezę tego konfliktu - w tym sensie - teraz doprecyzuje że jak będziemy znali genezę - to może znajdziemy sposób na jego zakończenie.

Oczywiście.
Genezą jest dążenie Rosji do odbudowy imperium, najlepiej w granicach które wyznaczyła Великая.
Sposobem zakończenia jest przywrócenie tych granic

Napisałeś, że Rosja nie jest zainteresowana długą granicą z Polską. Tak, masz rację, lepsza dla Rosji jest granica na Odrze i Nysie z Niemcami

>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć
Wbrew pozorom odpowiedź jest (cynicznie) prosta.
wariant 1: Ukraina się poddaje i de facto staje się częścią Rosji
Wariant 2: Rosja przegrywa gospodarczo z całym światem (nierealne)

>jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas,
W czym problem?
Jeśli zostaną przy Ukrainie, to należy im zagwarantować prawa mniejszości. Skoro stoi za ich plecami mocarstwo, to nie będzie to trudne


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)

>>Rosja nie będzie chciała mieć tak długiej granicy (krótką ma ) z krajem tak rusofobicznym jak Polska - do niczego to jej niepotrzebne.
>Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje

Sądzisz że go to interesuje? Ja nie.

>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc.


Ten wrażliwy a jakże user nie lubi stygmatyzacji.
To kolejna próba ocieplania wizerunku Rosji tyle że w konwencji która ONI uznają za stosowana dając do zrozumienia że adekwatne odpowiedzi to brak kultury.









Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
Ok,
Uważam że Ukraina popełniła w 2014 roku olbrzymie błędy i popełniała je dalej przez 8lat to doprowadziło do tego co się dzieje teraz. Teraz mnie możesz nazwać ruską onucą. Tylko wiesz co mnie wkurza - brak odniesienia się do argumentów
farmer (22440 punktów)
>Ok,
>Uważam że Ukraina popełniła w 2014 roku olbrzymie błędy i popełniała je dalej przez 8lat to doprowadziło do tego co się dzieje teraz. Teraz mnie możesz nazwać ruską onucą. Tylko wiesz co mnie wkurza - brak odniesienia się do argumentów

Do czego ?

Do tej pory nie napisałes czy interesuje Cię czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą tylko tłumaczysz Rosjan.
Jest 5 strona dyskusji. Minęła doba. A pytanie jest z początku i nawiązuje do tematu.

Zdążyłem się dowiedzieć że Plucie na Polaków przez okrągłego to satyra.

Nice TRY.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>Ok,

> Do tej pory nie napisałes czy interesuje Cię czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą tylko tłumaczysz Rosjan.

Moim zdaniem granicy z Rosją nie będzie. Może być granica z tworem typu Białoruś - to się najwyżej mur zbuduje - doświadczenie juz mamy co nie 😁😁😁😁
Zresztą myślę że jakby Rosja mogła sobie podporządkować tak Ukrainę - to na granicy z Rosją byłby spokój - taki jak na granicy z obwodem Królewieckim. Jedank dla mnie na 100 procent pewne jest że Rosja sobie Ukrainy nie podporządkuje w ten sposób - będą mieli jatkę gorszą jak w Afganistanie - myślę że Putin o tym wie. Takie jest zdanie moje na ten temat. Jakby była taka granica - to byłaby w ciągłej partyzanckiej Wojnie - bardzo niestabilna - nie nie chciałbym

>Zdążyłem się dowiedzieć że Plucie na Polaków przez okrągłego to satyra.

Nie pozwolę sobie żebyś zmuszał mnie do ataków na okrągłego - już mówiłem że tego nie zrobię. Miło Ci co tobie uczynił Romaro - ostoja wiedzy i moralności tego forum ?

>Nice TRY.
>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

farmer (22440 punktów)

>>Zdążyłem się dowiedzieć że Plucie na Polaków przez okrągłego to satyra.
>Nie pozwolę sobie żebyś zmuszał mnie do ataków na okrągłego - już mówiłem że tego nie zrobię. Miło Ci co tobie uczynił Romaro - ostoja wiedzy i moralności tego forum ?

Przecież ty go tłumaczysz.
Jednocześnie nie chcesz być nazywany ruska onuca.



>Miło Ci co tobie uczynił Romaro - ostoja wiedzy i moralności tego forum ?

Wg. Twojej logiki to satyra.

Satyra nie jest wtedy gdy ktoś nazwie Cię onuca.

Poległeś na okrągłym. Tłumacząc go.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
A możesz mnie serio nazwać ruska onuca jak tam sobie chcesz, mówię ja się wychowałem na Mnthy Pythonie i z tym problemów mieć nie będę.

Co do Okrągłego on jest (nie załączyła mi się przekora teraz uważaj) w porządku i ngidy Ci tak nie pocisnął jak Romaro (znam waszą dyskusje)

Ostoja wiedzy tego forum Romaro

Okrągły to inteligenty facet i tyle, nigdy go nie zaatakuje, miałem ochotę coś teraz napisać ale się ugryzłem w klawiaturę 🧨🧨😁😁😁
farmer (22440 punktów)

>Okrągły to inteligenty facet i tyle, nigdy go nie zaatakuje, miałem ochotę coś teraz napisać ale się ugryzłem w klawiaturę

I dlatego zabezpieczyłes się przed tą inteligencja pisząc żeby nie nazywać ruska onuca.

Ale plucie na Polaków przez okrągłego to przejaw inteligencji.

Była już satyra teraz okazuje się że to inteligencja.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Thoter (6650 punktów)

>Uważam że Ukraina popełniła w 2014 roku olbrzymie błędy i popełniała je dalej przez 8lat to >doprowadziło do tego co się dzieje teraz.

To Ukraina popełnia błędy czy Żydzi amerykańscy, którzy zamachem stanu w 2014 roku zainstalowali Ukraińcom Żyda Zelenskiego na wodza ??
Ukraińcy mają tyle samo do gadania co my.
Nami pomiatają żydowscy zięciowie z banderowcami.

wpolityce.(*)kowskiego-bez-zgody-prezydenta

Żydwoski zięć Sikorski jednoosobowo ustala: kto i co ma robić w "polskim" MSZ.
jar12 (851 punktów)
Jacy żydzi, facet zlituj się, korpo to nie Żydzi
Ukraińcy są sobie sami winni bowiem ponoszą odpowiedzialność za własny kraj.

U nas skończyło się to dużo lepiej.

Sikorski nie powinien pełnić swojej funckji - z zupełnie innej przyczyny - w dodatku bardzo prostej - ma podwójne obywatelstwo (z tego co mi wiadomo)
jar12 (851 punktów)
Bo nazwiecie mnie ruską onucą i zakończy to całą polemikę - bez sensu to jest
farmer (22440 punktów)
>Bo nazwiecie mnie ruską onucą i zakończy to całą polemikę - bez sensu to jest
>

Boisz się satyry ? Nie ośmieszaj się.

Po drugie prócz okrągłego który sam się nazwał ruska onuca na tym forum takie słwonictwo nie jest stosowane.

To właśnie wy nie my tak robicie. Jednocześnie wymagacie kultury. Inputujac że będziecie obrażani.

Twój wątek to najlepszy przykład kneblowania. Gdzie piszesz że lepiej nie rozmawiać bo może to osłabić państwo.

To brednie.

Okrągły retoryka ośmiesznia
Ty retoryka strachu.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)

>Okrągły retoryka ośmiesznia
>Ty retoryka strachu.

Jeszcze raz - w wątku było pytanie o granicę pisania - dyskursu poitycznego w Kraju na takie tematy - to było pytanie, nie stwierdzenie. Teraz to jest dziwnie przekształcone.

Okrągłego nie będę atakował. Zawsze miło czytałem jego przemyślenia (od co najmniej kilkunastu lat)

>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

jar12 (851 punktów)
Jak tu sprawdzać czy ktoś odpowiedział czy nie ?. I tak będę to robił rzadko (praca obowiązki) ale jeszcze nawet nie wiem jak....

>Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje

W Polsce są inne interesy. Rosja to uszanuje. Ponadto specyfika tej wojny nie wskazuje na cele zajęcia całego państwa - jak już to jego osłabienie i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Zachówto już to dla siebie na Ukrainie osiągnał - wprowadzając tam wielkie korpo na korzystnych warunkach - wręcz neokolonialnych

Tu nie chodziło o oddawanie czegokolwiek tylko wyciszenie tego co tam się odpierdoliło. Ja jestem strasznie na nich o to wkuty, i teraz tego nie będę ukrywał. Jak już to mogło się skończyć na jakiejś pewnej autonomii Donbasu i pokoju. Jak wtedy by Rusek zaatakował - to twierdziłbym że to jest wina Ruska (sądzę żeby nie zaatakował) - teraz po prostu nie mogę tak tego ocenić. Teraz trzeba zanleźć jakieś rozwiązania dyplomatyczne. Kuźwa ta wojna wykończy nas ekonomicznie

>Sposobem zakończenia jest przywrócenie tych granic

Dla Rosji nie jest problemem istnienie Polski - tak mi się wydaje.Oni dawno z nas zrezygnowali - tu są zupełnie inne interesy. Równie dobrze chcieliby zająć Niemcy. Zresztą z Niemcami mieli granicę w 39, mieli też wcześniej. W obu przypadkach nie skończyło soę to dla nich dobrze: w 39 wojna, wcześniej rewolucja bolszewicka i rozwalony kraj - później porażka nawet z nami.

>Napisałeś, że Rosja nie jest zainteresowana długą granicą z Polską. Tak, masz rację, lepsza dla Rosji jest granica na Odrze i Nysie z Niemcami

powyżej odpowiedziałem. Polska dla Rosji należy do Zachodu

>>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć
>Wbrew pozorom odpowiedź jest (cynicznie) prosta.
>wariant 1: Ukraina się poddaje i de facto staje się częścią Rosji
>Wariant 2: Rosja przegrywa gospodarczo z całym światem (nierealne)

wariant 1 - raczej nie, wydaje mi się że nie (choć mogę się mylić). Te tereny które teraz zajmuje Rosja - te bardziej na wschód - Donbas - same podniosły bunt - jest tam sporo ludności rosyjsko języcznej, (o Krymie to Ja już nawet nie wspominam). Im nieco dalej te tereny tym ludność ma po prostu w dupie w jakim kraju będzie żyć. Jednak jeśli będą chcieli zająć jeszcze dalsze tereny - tak trwale - to skończą z gorszą jatką jak w Afganistanie - mają to już przećwiczone i myślę że nie będą chcieli tego robić

>>jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas,
>W czym problem?
>Jeśli zostaną przy Ukrainie, to należy im zagwarantować prawa mniejszości. Skoro stoi za ich plecami mocarstwo, to nie będzie to trudne

Dotychczas było to trudne - przez osiem lat było to bardzo trudne (a mogli się kuźwa dogadać) - oczywiście tak zielone kuźwa ludziki - wiesz co nie wierzę w to....
szarley (54913 punktów)
>>Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje
>W Polsce są inne interesy.
Co to ma wspólnego z długością granicy?

>Rosja to uszanuje.
Doprawdy?
Skąd to przekonanie?

>Ponadto specyfika tej wojny nie wskazuje na cele zajęcia całego państwa - jak już to jego osłabienie i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań.
A potem osłabienie kolejnych państw, wyrwanie ich z Unii i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Np stacjonowanie swojej armii na terytorium RP i decydowanie kto ma rządzić Polską

>Tu nie chodziło o oddawanie czegokolwiek tylko wyciszenie tego co tam się odpierdoliło.
Chuj Putina obchodzi co się tam "odpierdoliło"
Zbyt dosłownie? Przepraszam, ale pytanie w mocy. Jeśli na Ukrainie działo się coś złego (a działo się!!!) to nie usprawiedliwia to rosyjskiej agresji.

Tak, wiem, wg Thotera Niemcy miały prawo do obrony po tym jak Polacy zajęli gliwicką radiostację.

>Ja jestem strasznie na nich o to wkuty, i teraz tego nie będę ukrywał. Jak już to mogło się skończyć na jakiejś pewnej autonomii Donbasu i pokoju.
Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września

>Jak wtedy by Rusek zaatakował - to twierdziłbym że to jest wina Ruska
A teraz czyja to jest wina?
Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939

>>Sposobem zakończenia jest przywrócenie tych granic
>Dla Rosji nie jest problemem istnienie Polski - tak mi się wydaje.Oni dawno z nas zrezygnowali

Dopóki są zajęci zdobywanie Kijowa. Potem sobie przypomną

>>Napisałeś, że Rosja nie jest zainteresowana długą granicą z Polską. Tak, masz rację, lepsza dla Rosji jest granica na Odrze i Nysie z Niemcami
>powyżej odpowiedziałem. Polska dla Rosji należy do Zachodu

I co to obchodzi Putina?

>>>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć
>>Wbrew pozorom odpowiedź jest (cynicznie) prosta.
>>wariant 1: Ukraina się poddaje i de facto staje się częścią Rosji
>>Wariant 2: Rosja przegrywa gospodarczo z całym światem (nierealne)
>wariant 1 - raczej nie, wydaje mi się że nie (choć mogę się mylić). Te tereny które teraz zajmuje Rosja - te bardziej na wschód - Donbas - same podniosły bunt

Same podniosły bunt?
Skąd ta informacja?

>- jest tam sporo ludności rosyjsko języcznej, (o Krymie to Ja już nawet nie wspominam).
Należało o tym pomyśleć kiedy likwidowano ZSRR

>>>jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas,
>>W czym problem?
>>Jeśli zostaną przy Ukrainie, to należy im zagwarantować prawa mniejszości. Skoro stoi za ich plecami mocarstwo, to nie będzie to trudne
>Dotychczas było to trudne - przez osiem lat było to bardzo trudne
Na czym polegała ta trudność?
Na tym, że w Kijowie (nie w Donbasie) Rosja nie wybierała prezydenta?

>(a mogli się kuźwa dogadać) - oczywiście tak zielone kuźwa ludziki - wiesz co nie wierzę w to....
Oczywiście to na czym polegał ten bunt w Donbasie? Na "ćwiczeniach" rosyjskiej armii przy granicy z Ukrainą?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>>>Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje
>>W Polsce są inne interesy.
>Co to ma wspólnego z długością granicy?

Nie rozumiem z tą długością granicy - nie pamiętam cytatu (mojego czy nie nieważne). Wiem że napisałem że w przypadku zajęcia ziem zachodnich Ukrainy będzie tam ciągle walka partyzancka i Rosji to się moim zdaniem nie opłaca. Raczej ta wojna obliczona jest na ciągłe nękanie i zmiękczenie stanowiska rządu Ukrainy we wszystkich dla Rosji ważnych kwestiach. Powiem więcej myślę że jak fo tego dojdzie to My nie będziemy nawet o tym wiedzieć

>>Rosja to uszanuje.
>Doprawdy?
>Skąd to przekonanie?

Równie dobrze Rosja może zająć Niemcy i dojść do Hiszpanii - nie wierzę w to...

>A potem osłabienie kolejnych państw, wyrwanie ich z Unii i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Np stacjonowanie swojej armii na terytorium RP i decydowanie kto ma rządzić Polską
>>Tu nie chodziło o oddawanie czegokolwiek tylko wyciszenie tego co tam się odpierdoliło.
>Chuj Putina obchodzi co się tam "odpierdoliło"

Niestety muszę troszkę spiskowo - (będzie ciągle moim zdaniem) - jakby Putin nie zareagował to najprawdopodbniej ryzykował by wewnątrz partyjnymi rozruchami - Donbas to ludność rosyjskojęzyczna

>Zbyt dosłownie? Przepraszam, ale pytanie w mocy. Jeśli na Ukrainie działo się coś złego (a działo się!!!) to nie usprawiedliwia to rosyjskiej agresji.

Niestety ale czasem zamachy stanu i wojna domowa kończą się interwencją państw trzecich - tym bardziej mocarstw

>Tak, wiem, wg Thotera Niemcy miały prawo do obrony po tym jak Polacy zajęli gliwicką radiostację.
>>Ja jestem strasznie na nich o to wkuty, i teraz tego nie będę ukrywał. Jak już to mogło się skończyć na jakiejś pewnej autonomii Donbasu i pokoju.
>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września

W Polsce nie było wojny domowej to zasadnicza różnica

>>Jak wtedy by Rusek zaatakował - to twierdziłbym że to jest wina Ruska
>A teraz czyja to jest wina?

Szczerze? - Ukrainców i Ruska

>Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939

Niestety możesz się o to kłocić co teraz napiszę, ale wjazd Rosji w 1939 niczego nie zmienił i jaby go nie było to również niczego by nie zmienił

>>>Sposobem zakończenia jest przywrócenie tych granic
>>Dla Rosji nie jest problemem istnienie Polski - tak mi się wydaje.Oni dawno z nas zrezygnowali
>Dopóki są zajęci zdobywanie Kijowa. Potem sobie przypomną

Jak Rosja będzie zdobywać Kijów przyznam Tobie rację, teraz nie mogę....

>>>Napisałeś, że Rosja nie jest zainteresowana długą granicą z Polską. Tak, masz rację, lepsza dla Rosji jest granica na Odrze i Nysie z Niemcami
>>powyżej odpowiedziałem. Polska dla Rosji należy do Zachodu
>I co to obchodzi Putina?

Interesy

>>>>Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć
>>>Wbrew pozorom odpowiedź jest (cynicznie) prosta.
>>>wariant 1: Ukraina się poddaje i de facto staje się częścią Rosji
>>>Wariant 2: Rosja przegrywa gospodarczo z całym światem (nierealne)
>>wariant 1 - raczej nie, wydaje mi się że nie (choć mogę się mylić). Te tereny które teraz zajmuje Rosja - te bardziej na wschód - Donbas - same podniosły bunt
>Same podniosły bunt?
>Skąd ta informacja?

Ja nie wierzę w żadne zielone ludziki, były tam wielotysięczne demonstracje - tzw Antymajdan, było to po masakrze w Oddesie (jeśli powiesz że tego nie było to będzie grubo) oraz po obaleniu Janukowycza, skończyło się na delegalizacji partii Regionów. Donbas to region niedoinwestowany gdzie cała śmietanka szła do Kijowa - pełnego Oligarchów. Ponadto zachodnia Ukraina jest zbanderyzowana w odróżnieniu od wschodniej.

>>- jest tam sporo ludności rosyjsko języcznej, (o Krymie to Ja już nawet nie wspominam).
>Należało o tym pomyśleć kiedy likwidowano ZSRR

pijak Jelcyn ???????

>>>>jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas,
>>>W czym problem?
>>>Jeśli zostaną przy Ukrainie, to należy im zagwarantować prawa mniejszości. Skoro stoi za ich plecami mocarstwo, to nie będzie to trudne
>>Dotychczas było to trudne - przez osiem lat było to bardzo trudne
>Na czym polegała ta trudność?
>Na tym, że w Kijowie (nie w Donbasie) Rosja nie wybierała prezydenta?

Na tym że przez 8 lat się tam tłukli

>>(a mogli się kuźwa dogadać) - oczywiście tak zielone kuźwa ludziki - wiesz co nie wierzę w to....
>Oczywiście to na czym polegał ten bunt w Donbasie? Na "ćwiczeniach" rosyjskiej armii przy granicy z Ukrainą?

Rozumiem że Rosja obaliła Janukowycza, rozbudziła banderowskie nastroje, zdelegalizowała partię Regionów, zrobiła Majdan - to wszystko zrobiła Rosja? - pytanie jest oczywiście retoryczne i ściśle powiązane z tymi ćwiczeniami. Jeśli by nie było tam Rosyjskich żołnierzy bez mundurów - choć ja twierdzę że było tylko wsparcie wyposażenia - to byłby tam Wołyń 2.0

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)
>>>>Jakie znaczenie może mieć długość granicy czy "rusofobia" Polaków? Przecież nie boi się że polskie wojsko ją zaatakuje
>>>W Polsce są inne interesy.
>>Co to ma wspólnego z długością granicy?
>Nie rozumiem z tą długością granicy - nie pamiętam cytatu

Twój problem. Polecam notować co sam piszesz

>>>Rosja to uszanuje.
>>Doprawdy?
>>Skąd to przekonanie?
>Równie dobrze Rosja może zająć Niemcy i dojść do Hiszpanii - nie wierzę w to...
Twoja wiara nie jest argumentem

>>A potem osłabienie kolejnych państw, wyrwanie ich z Unii i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Np stacjonowanie swojej armii na terytorium RP i decydowanie kto ma rządzić Polską
Podtrzymuję

>>>Tu nie chodziło o oddawanie czegokolwiek tylko wyciszenie tego co tam się odpierdoliło.
>>Chuj Putina obchodzi co się tam "odpierdoliło"
>Niestety muszę troszkę spiskowo - (będzie ciągle moim zdaniem) - jakby Putin nie zareagował to najprawdopodbniej ryzykował by wewnątrz partyjnymi rozruchami - Donbas to ludność rosyjskojęzyczna

I ta groźba WEWNĄTRZPARTYJNYCH rozruchów usprawiedliwia zabijanie Ukraińców w ich domach?
Masz ciekawy sposób usprawiedliwiania rosyjskiej agresji

>>Zbyt dosłownie? Przepraszam, ale pytanie w mocy. Jeśli na Ukrainie działo się coś złego (a działo się!!!) to nie usprawiedliwia to rosyjskiej agresji.
>Niestety ale czasem zamachy stanu i wojna domowa kończą się interwencją państw trzecich - tym bardziej mocarstw
Na Ukrainie nie było zamachu stanu, ani wojny domowej, ale kolejnym krokiem, może być podważenie wiarygodności polskich wyborów i wejście rosyjskiego kontyngentu, żeby nadzorować powtórkę wyborów

>>>Ja jestem strasznie na nich o to wkuty, i teraz tego nie będę ukrywał. Jak już to mogło się skończyć na jakiejś pewnej autonomii Donbasu i pokoju.
>>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
>W Polsce nie było wojny domowej to zasadnicza różnica

1 Na Ukrainie nie było wojny domowej
2 Nawet gdyby była nie usprawiedliwia to bombardowań Ukrainy
3 Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września

>>>Jak wtedy by Rusek zaatakował - to twierdziłbym że to jest wina Ruska
>>A teraz czyja to jest wina?
>Szczerze? - Ukrainców i Ruska

Jak w 1939.
Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
Polska spowodowała II wojnę

>>Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939
>Niestety możesz się o to kłocić co teraz napiszę, ale wjazd Rosji w 1939 niczego nie zmienił i jaby go nie było to również niczego by nie zmienił
Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939. O tym mowa

>>>Dla Rosji nie jest problemem istnienie Polski - tak mi się wydaje.Oni dawno z nas zrezygnowali
>>Dopóki są zajęci zdobywanie Kijowa. Potem sobie przypomną
>Jak Rosja będzie zdobywać Kijów przyznam Tobie rację, teraz nie mogę....
Ja czekam na uzasadnienie Twojej wiary, że Rosja poprzestanie na Ukrainie, nie sięgnie po wpływy w Polsce i innych krajach

>>>>Napisałeś, że Rosja nie jest zainteresowana długą granicą z Polską. Tak, masz rację, lepsza dla Rosji jest granica na Odrze i Nysie z Niemcami
>>>powyżej odpowiedziałem. Polska dla Rosji należy do Zachodu
>>I co to obchodzi Putina?
>Interesy
Czyje?

>>>wariant 1 - raczej nie, wydaje mi się że nie (choć mogę się mylić). Te tereny które teraz zajmuje Rosja - te bardziej na wschód - Donbas - same podniosły bunt
>>Same podniosły bunt?
>>Skąd ta informacja?
>Ja nie wierzę w żadne zielone ludziki, były tam wielotysięczne demonstracje - tzw Antymajdan,

1 W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
2 Skąd separatyści w Donbasie mieli broń?

> Donbas to region niedoinwestowany gdzie cała śmietanka szła do Kijowa - pełnego Oligarchów.
Ot, argument!
Byłeś kiedyś w Bytomiu? Ongiś jedno z najbogatszych miast regionu, dziś niemal ruina
Czyją agresję na Polskę usprawiedliwisz tym?

>Ponadto zachodnia Ukraina jest zbanderyzowana w odróżnieniu od wschodniej.
Kolejny "argument"

>>>- jest tam sporo ludności rosyjsko języcznej, (o Krymie to Ja już nawet nie wspominam).
>>Należało o tym pomyśleć kiedy likwidowano ZSRR
>pijak Jelcyn ???????
I teraz Putin naprawia jego błędy?
Pijak Jelcyn wycofał z Polski rosyjską armię. Ten błąd Putin też naprawi?

>>>>>jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas,
>>>>W czym problem?
>>>>Jeśli zostaną przy Ukrainie, to należy im zagwarantować prawa mniejszości. Skoro stoi za ich plecami mocarstwo, to nie będzie to trudne
>>>Dotychczas było to trudne - przez osiem lat było to bardzo trudne
>>Na czym polegała ta trudność?
>>Na tym, że w Kijowie (nie w Donbasie) Rosja nie wybierała prezydenta?
>Na tym że przez 8 lat się tam tłukli
I serio nie widzisz w tym ręki Rosji?

>>>(a mogli się kuźwa dogadać) - oczywiście tak zielone kuźwa ludziki - wiesz co nie wierzę w to....
>>Oczywiście to na czym polegał ten bunt w Donbasie? Na "ćwiczeniach" rosyjskiej armii przy granicy z Ukrainą?
>Rozumiem że Rosja obaliła Janukowycza, rozbudziła banderowskie nastroje, zdelegalizowała partię Regionów, zrobiła Majdan - to wszystko zrobiła Rosja? -
To są wewnętrzne problemy Ukrainy

Rosja dokonała pełnoskalowej AGRESJI na niepodległy kraj. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla poczynań Putina

Jak dotąd politycznie Rosja już tę wojnę przegrała. Putin chciał powstrzymać rozszerzenie NATO i Bałtyk stał się wewnątrz-NATOwskim akwenem, a granica z NATO znacznie się wydłużyła

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>>>A potem osłabienie kolejnych państw, wyrwanie ich z Unii i wymuszenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Np stacjonowanie swojej armii na terytorium RP i decydowanie kto ma rządzić Polską
>Podtrzymuję

Putin nie będzie ryzykował niepotrzebnej konfrontacji z Nato i wywołaniem wojny która na pewno przerodzi się w wojnę partyzancką, później być może z innymi krajami NATO. Wojna na Ukrainie to wojna o korporacyjne wpływy - tutaj raczej pozostaniemy na swoich stanowiskach. Roja ponadto chce mieć bufor do Nato czyli do Polski

>I ta groźba WEWNĄTRZPARTYJNYCH rozruchów usprawiedliwia zabijanie Ukraińców w ich domach?

Rosja czekała z tym wjazdem 8 lat

>Na Ukrainie nie było zamachu stanu, ani wojny domowej, ale kolejnym krokiem, może być podważenie wiarygodności polskich wyborów i wejście rosyjskiego kontyngentu, żeby nadzorować powtórkę wyborów

Wiem - znam to, nie było masakry w Odessie, nie było bombardowania Donbasu, no nie było i już (niektrórzy twierdzili że to Rosjanie przeprowadzają). Na Ukrainie wydarzyły się rozruchy które doprowadziły do upadku prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach, i skutkowały rozwiązaniem partii która również zwyciężyła w demokratycznych wyborach - ale przecież nie było zamachu stanu prawda? - Ale jak to K.... nazwać - tutaj mamy gigantyczną rozbieżność (sory, ale dalej będzie równie ostro). Głowny udział w rozruchach oprócz przypadkowej może ludności wziął prawy sektor - organizacja banderowska - skrajnie nacjonalistyczna - wręcz neonazistowska.

>1 Na Ukrainie nie było wojny domowej
>2 Nawet gdyby była nie usprawiedliwia to bombardowań Ukrainy
>3 Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września

Sytuacja Polski a sytuacja Ukrainy to zupełnie 2 różne sprawy

>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września

Sory - Jesteś Czechem i chyba sobie sprawy z tego nie zdajesz - ale moim zdaniem oddanie korytarza niczego by nie zmieniło - Niemcy mieli by dodatkową przestrzeń do ataku i tyle.
Udział Państw Unii w dogadaniu się Ukrainy z Donbasem - a nie jakieś chore zagrywki w postaci porozumień mińskich - mogłyby zmienić wszystko

>Polska spowodowała II wojnę
>>>Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939

Napiszę Tobie coś dziwnego - są teorię że Stalin tym atakiem zapewnił sobie (chciał sobie zapewnić) przestrzeń operacyjną - szokiem był tak wczesny atak Hitlera.

>Ja czekam na uzasadnienie Twojej wiary, że Rosja poprzestanie na Ukrainie, nie sięgnie po wpływy w Polsce i innych krajach

Rosja sprzedaje towary Chinom (surowce) które są wykorzystywane przez zachodnie korporacje produkujące towary którymi nabywcami jesteśmy My. To miałem na myśli pisząc interesy.
Jeśli już coś jest zagrożone faktycznie to Nadniestrze. Kraje Bałtyckie - dostęp do morza, ale w sumie nie przedstawiają żadnej strategicznej wartości - podobnie jak Polska

>>Ja nie wierzę w żadne zielone ludziki, były tam wielotysięczne demonstracje - tzw Antymajdan,
>1 W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>2 Skąd separatyści w Donbasie mieli broń?

To w końcu separatyści, czy żołenierze Rosyjscy?. Prawda musi być taka że bez dużego społeczengo wsparcia tamtego regionu - wejście żołnierzy Rosyjskich odnotowano by od razu jako agresję - tego w tym czasie nie było. W późniejszym okresie obowiązuje stara maksyma - na wojnie na ostatnim miejscu jest prawda.

>Byłeś kiedyś w Bytomiu? Ongiś jedno z najbogatszych miast regionu, dziś niemal ruina
>Czyją agresję na Polskę usprawiedliwisz tym?

Byłem na Śląsku w Bytomiu. Jakby większość mieszkańców Bytomia mówiła po nimiecku - byłby to duży problem.

>>Ponadto zachodnia Ukraina jest zbanderyzowana w odróżnieniu od wschodniej.
>Kolejny "argument"

To suma wszystkich argumentów.
klubjagiel(*)rsza-niz-rosyjska-interwencja/
ta stronka jest jeszcze mocno proukraińska

>Pijak Jelcyn wycofał z Polski rosyjską armię. Ten błąd Putin też naprawi?

Za to w Polsce jest armia amerykańska. Sory jesteś Czechem - być może nie zrozumiesz naszego (być może nie wszystkich) mentalu - nadal jesteśmy pod butem

>To są wewnętrzne problemy Ukrainy

Kompletny BRAK ZGODY!!! Banderyzm - ideologia nazistowska - nie powinna być wewnętrzną sprawą Ukrainy - do czego to prowadzi mówi właśnie 1939 albo Wołyń (maksymalne statystyki to 500-600 tys polskich ofiar pomordowanych często przez sąsiadów - tych dobrych Ukraińców - w bardzo brutalny sposób). Brak zgody na ekshumacje - to nie wewnętrzna sprawa Ukrainy !!!

>Rosja dokonała pełnoskalowej AGRESJI na niepodległy kraj. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla poczynań Putina

- nie zaatakowała ze wszystkich stron, nie zastosowała zmasowanych ataków na punkty strategiczne. Pełno skalowa wojna to atak Hitlera na Polskę.

Ja sie tu nie będę więcej z Tobą kłócił. Wydaje mi się że można to było zatrzymać znacznie wcześniej. Wiesz co by przyniosła ta słynna integracja Ukrainy z Unią - podobno przyczyna wszystkiego? rozkradzeniem wszystkiego, skrajnie dzikim wykupem - o ile do niej w ogóle by doszło

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

26-06-2025 17:03 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>w sumie nie przedstawiają żadnej strategicznej wartości - podobnie jak Polska

Co masz na myśli?
jar12 (851 punktów)
>>w sumie nie przedstawiają żadnej strategicznej wartości - podobnie jak Polska
>Co masz na myśli?

Brak bazy surowcowej- zresztą Rosja i tak ma większość - brak możliwości kontroli ważnych szlaków - bo i jakich? - brak technologii - prędzej by chcieli opanować Niemcy - to by było coś !! - dodatkowa niekorzyść - bliżej rdzenia Nato - Polska to jeszcze nie rdzeń Nato - to jeszcze bufor - dodatkowym neutralnym buforem miałabyć Ukraina (może być teraz mniej nuetralnym)
26-06-2025 18:10 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>>>w sumie nie przedstawiają żadnej strategicznej wartości - podobnie jak Polska
>>Co masz na myśli?
>Brak bazy surowcowej- zresztą Rosja i tak ma większość - brak możliwości kontroli ważnych szlaków - bo i jakich? - brak technologii - prędzej by chcieli opanować Niemcy - to by było coś !! - dodatkowa niekorzyść - bliżej rdzenia Nato - Polska to jeszcze nie rdzeń Nato - to jeszcze bufor - dodatkowym neutralnym buforem miałabyć Ukraina (może być teraz mniej nuetralnym)
>
Dla mnie to nonsens. Słyszałeś np. o polskiej miedzi? Jeśli chodzi o szlaki to jest cała literatura temu poświęcona plecam się zapoznać. Północ południe wschód zachód.
Polska leży na jednym z trzech najważniejszych na świecie skrzyżowań, tzw. uskoki geostrategiczne. Azja wschodnia i południowo wschodnia, Bliski Wschód i właśnie Europa środkowo wschodnia.
Wiedział o tym np. Mackinder, Spykman, ale wiedzieli o tym i wiedzą również dziś polscy geopolitycy, geostratedzy, czy stratedzy jak również wojsko.
Rdzeniem NATO jest Francja, Wielka Brytania i USA, ale to nie znaczy, że pozostali członkowie nie mają swoich wartości. Przecież to nonsens.
Nie ma takiego miejsca na świecie, które nie ma strategicznej wartości.
jar12 (851 punktów)
>>>>w sumie nie przedstawiają żadnej strategicznej wartości - podobnie jak Polska
>>>Co masz na myśli?
>>Brak bazy surowcowej- zresztą Rosja i tak ma większość - brak możliwości kontroli ważnych szlaków - bo i jakich? - brak technologii - prędzej by chcieli opanować Niemcy - to by było coś !! - dodatkowa niekorzyść - bliżej rdzenia Nato - Polska to jeszcze nie rdzeń Nato - to jeszcze bufor - dodatkowym neutralnym buforem miałabyć Ukraina (może być teraz mniej nuetralnym)
>>
>Dla mnie to nonsens. Słyszałeś np. o polskiej miedzi? Jeśli chodzi o szlaki to jest cała literatura temu poświęcona plecam się zapoznać. Północ południe wschód zachód.
>Polska leży na jednym z trzech najważniejszych na świecie skrzyżowań, tzw. uskoki geostrategiczne. Azja wschodnia i południowo wschodnia, Bliski Wschód i właśnie Europa środkowo wschodnia.
>Wiedział o tym np. Mackinder, Spykman, ale wiedzieli o tym i wiedzą również dziś polscy geopolitycy, geostratedzy, czy stratedzy jak również wojsko.
>Rdzeniem NATO jest Francja, Wielka Brytania i USA, ale to nie znaczy, że pozostali członkowie nie mają swoich wartości. Przecież to nonsens.
>Nie ma takiego miejsca na świecie, które nie ma strategicznej wartości.
>

Być może że Rosja zaatakuje dla polskiej miedzi - ale nie sądzę. Na tym wschód - zachód szlaku jest też Rosja. Polska mimo że jest - korzysta w ogóle z tego? Dlaczego Rosja nie zaatakuje Niemiec? (może zaatakuje?), dla mnie argumentem jest to że trzeba z kimś handlować i na kimś zarabiać, w takiej samej sytuacji z punktu widzenia Rosji może być Polska - pełna zagranicznych Korporacji. Dla mnie bardziej strategiczna jest Afryka, róg Afryki, kanał Panamski, Arktyka, na Europie się zarabia
26-06-2025 21:29 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Być może że Rosja zaatakuje dla polskiej miedzi - ale nie sądzę.
A ja sądzę, że to nie miedź jest głównym celem. Wg mnie miedź czy też węgiel są wtórne wobec dążenia do przejęcia kontroli nad terytorium, po przez przejęcie kontroli politycznej nad społeczeństwem zamieszkującym te terytorium.
Dziś główna walka między mocarstwami odbywa się w tzw. noosferze. Wojna o świadomość, wojna kognitywna.
Oczywiście skutkiem tego na pewnym już etapie jest również przejęcie kontroli nad zasobami.

>Na tym wschód - zachód szlaku jest też Rosja. Polska mimo że jest - korzysta w ogóle z tego?
Prześledź sobie rozwój polskiej gospodarki ostatnich 30 lat.

>Dlaczego Rosja nie zaatakuje Niemiec? (może zaatakuje?),
Nie wiem, być może kiedyś zaatakuje. Pojawiały się takie głosy ze strony rosyjskiej, że gdyby w Niemczech zdecydowano się na pozyskanie broni jądrowej to Rosja rości sobie prawo do prewencyjnego uderzenia na Niemcy bronią jądrową.
Pożyjemy zobaczymy.
Inną kwestią jest to, że Niemcy jako mocarstwo kontynentalne prą co jakiś czas do konsolidacji w układzie z Rosją. Nord Stream, od Lizbony po Władywostok itd. Co prawda na dziś wygląda to nieco inaczej, i zdaje się, że w Niemczech dominują siły atlantyzmu, ale los w tej części Europy bywał i bywa przewrotny. Więc zobaczymy w którą stronę sprawy się potoczą.

>dla mnie argumentem jest to że trzeba z kimś handlować i na kimś zarabiać, w takiej samej sytuacji z punktu widzenia Rosji może być Polska - pełna zagranicznych Korporacji.
Trzeba handlować trzeba pracować trzeba zarabiać, nikt tutaj tego nie kwestionuje.

>Dla mnie bardziej strategiczna jest Afryka, róg Afryki, kanał Panamski, Arktyka, na Europie się zarabia

Co to znaczy "bardziej strategiczna"?
Wg tego co wiem to są obszary, w których występuje większe natężenie walki, ale mimo tego front jest globalny.
jar12 (851 punktów)
Na początek pewna uwaga: Ja nie sprawdzam każdowrazow w necie wszystkiego co napiszę. Są to informacje nawarstwione już od dłuższego czasu (mam 49 lat) i także moje przemyślenia które mogą być całkiem inne niż informacje z książek, ale po co jest ten portal aby się nie dzielić takimi informacjami (tak mi się wydaje)

>A ja sądzę, że to nie miedź jest głównym celem. Wg mnie miedź czy też węgiel są wtórne wobec dążenia do przejęcia kontroli nad terytorium, po przez przejęcie kontroli politycznej nad społeczeństwem zamieszkującym te terytorium.

Dla mnie to teraz są wojny gospodarcze o korporacyjne wpływy. Mam trochę zonka czy w to wpisuję się też Rosja - ale wydaje mi się że tak, Oligarchowie jakby chcieli to....
Korporacje dzielą się rejonami nad którymi panują. Rosyjskie korporacje bedą więcej kasy zarabiać kiedy Polska będzie pod butem zachodnich korporacji. Tak samo zachodnia Ukraina - gdzie jest już chyba pełen neokolonializm - jest to ciekawa sytuacja - ale moim zdaniem Rosja poprzestanie na opanowaniu tych regionów które chce opanować - natomiast na resztę kraju będzie wywarta duża presja o neutralności, nie tylko przez Rosję lecz także przez USA i prawdopodobnie zachód - na to potrzeba czasu, stąd przedłużająca się wojna. Będzie bufor i jednocześnie granica między korporacyjnymi wpływami.

>Oczywiście skutkiem tego na pewnym już etapie jest również przejęcie kontroli nad zasobami.

Zasoby są w Afryce, morskie szlaki handlowe opisałem. Jakby Rosja wygrała i wprowadział Jedwabny szlak to korzystniej dla nas może i by było być pod protektoratem Rosji. Jednak tak nie będzie - korporacje podzieliły się między sobą rynkami - Jedwabnego szlaku nie będzie - mamy zakaz

>Inną kwestią jest to, że Niemcy jako mocarstwo kontynentalne prą co jakiś czas do konsolidacji w układzie z Rosją. Nord Stream, od Lizbony po Władywostok itd. Co prawda na dziś wygląda to nieco inaczej, i zdaje się, że w Niemczech dominują siły atlantyzmu, ale los w tej części Europy bywał i bywa przewrotny. Więc zobaczymy w którą stronę sprawy się potoczą.

Rosja traktuje nas jako kraj zachodni na którym można zarabiać jesteśmy po zachodniej stronie mocy - tak mi się mocno wydaje. Tak było od wieków - Wokulski z Prusa zarobił masę kasy na handlu z Rosją - a oni chętnie z nim handlowali - mimo iż Polska była pod zaborami - nie jest to sytuacja wymyślona - tylko odzwierciedla sytuacje prawdziwe.Polska Jagielonów - była przez Rosje traktowana jako zachodnie imperium - z którym rywalizowała o wschodnie rubieże - Ukrainę - tak było....

>Co to znaczy "bardziej strategiczna"?
>Wg tego co wiem to są obszary, w których występuje większe natężenie walki, ale mimo tego front jest globalny.
>
opisałem jak to widzę powyżej - korporację doprowadzają w tej chwili podział świata, przy czym jest okazja dla zarobki dla militarki
quick (6853 punktów)
>Dla mnie to teraz są wojny gospodarcze o korporacyjne wpływy. Mam trochę zonka czy w to wpisuję się też Rosja - ale wydaje mi się że tak, Oligarchowie jakby chcieli to....
>Korporacje dzielą się rejonami nad którymi panują. Rosyjskie korporacje bedą więcej kasy zarabiać kiedy Polska będzie pod butem zachodnich korporacji. Tak samo zachodnia Ukraina - gdzie jest już chyba pełen neokolonializm - jest to ciekawa sytuacja - ale moim zdaniem Rosja poprzestanie na opanowaniu tych regionów które chce opanować - natomiast na resztę kraju będzie wywarta duża presja o neutralności, nie tylko przez Rosję lecz także przez USA i prawdopodobnie zachód - na to potrzeba czasu, stąd przedłużająca się wojna. Będzie bufor i jednocześnie granica między korporacyjnymi wpływami.
Pisałem do Ciebie już wcześniej jak widzę sprawę, więc nie będę się powtarzał. Wg mnie to co piszesz to wynik determinizmu ekonomicznego. Na pewno nie neguję tego, że korporacje biorą czynny udział w sprawach międzynarodowych, bo biorą, ale ich wpływ jest ograniczony.

>Zasoby są w Afryce, morskie szlaki handlowe opisałem. Jakby Rosja wygrała i wprowadział Jedwabny szlak to korzystniej dla nas może i by było być pod protektoratem Rosji. Jednak tak nie będzie - korporacje podzieliły się między sobą rynkami - Jedwabnego szlaku nie będzie - mamy zakaz
A kto ten domniemany zakaz na Polskę nałożył?

>Rosja traktuje nas jako kraj zachodni na którym można zarabiać jesteśmy po zachodniej stronie mocy - tak mi się mocno wydaje. Tak było od wieków - Wokulski z Prusa zarobił masę kasy na handlu z Rosją - a oni chętnie z nim handlowali - mimo iż Polska była pod zaborami - nie jest to sytuacja wymyślona - tylko odzwierciedla sytuacje prawdziwe.Polska Jagielonów - była przez Rosje traktowana jako zachodnie imperium - z którym rywalizowała o wschodnie rubieże - Ukrainę - tak było....
Rozumiem, że widzisz potencjał w robieniu interesów z Rosją. To skąd ten istniejący przecież opór?

>opisałem jak to widzę powyżej - korporację doprowadzają w tej chwili podział świata, przy czym jest okazja dla zarobki dla militarki
Rozumiem Twój opis rzeczywistości, ale go nie podzielam.
jar12 (851 punktów)
>Pisałem do Ciebie już wcześniej jak widzę sprawę, więc nie będę się powtarzał. Wg mnie to co piszesz to wynik determinizmu ekonomicznego. Na pewno nie neguję tego, że korporacje biorą czynny udział w sprawach międzynarodowych, bo biorą, ale ich wpływ jest ograniczony.

Pytanie o granice i oto jakie Państwa należą do jakiej kategorii - mam tu zonka - dość zagadkowo tu mi nie odpowiadaj ja to pociągnę w temacie rząd - korpo

>>Zasoby są w Afryce, morskie szlaki handlowe opisałem. Jakby Rosja wygrała i wprowadział Jedwabny szlak to korzystniej dla nas może i by było być pod protektoratem Rosji. Jednak tak nie będzie - korporacje podzieliły się między sobą rynkami - Jedwabnego szlaku nie będzie - mamy zakaz
>A kto ten domniemany zakaz na Polskę nałożył?

niezgodził się polski rząd z tego co mi wiadowo, teoria spiskowa - lobbing korporacji

>>Rosja traktuje nas jako kraj zachodni na którym można zarabiać jesteśmy po zachodniej stronie mocy - tak mi się mocno wydaje. Tak było od wieków - Wokulski z Prusa zarobił masę kasy na handlu z Rosją - a oni chętnie z nim handlowali - mimo iż Polska była pod zaborami - nie jest to sytuacja wymyślona - tylko odzwierciedla sytuacje prawdziwe.Polska Jagielonów - była przez Rosje traktowana jako zachodnie imperium - z którym rywalizowała o wschodnie rubieże - Ukrainę - tak było....
>Rozumiem, że widzisz potencjał w robieniu interesów z Rosją. To skąd ten istniejący przecież opór?

Obecnie przez wojnę - wiadomo, ale przed wojną długo przed wojną były cały czas naciski

To nie tylko handel z Rosją ale Jedwabny szlak jest trwale zablokowany, a miał tu być hub chiński .....

>
quick (6853 punktów)
>>A kto ten domniemany zakaz na Polskę nałożył?
>niezgodził się polski rząd z tego co mi wiadowo, teoria spiskowa - lobbing korporacji
Sprawa jest otwarta.

>>Rozumiem, że widzisz potencjał w robieniu interesów z Rosją. To skąd ten istniejący przecież opór?
>Obecnie przez wojnę - wiadomo, ale przed wojną długo przed wojną były cały czas naciski
>To nie tylko handel z Rosją ale Jedwabny szlak jest trwale zablokowany, a miał tu być hub chiński .....

Chodzi o pomost. To nas geopolitycznie różni.
26-06-2025 17:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Putin nie będzie ryzykował niepotrzebnej konfrontacji z Nato
Nie. Najpierw wyprowadzi Polskę z międzynarodowych struktur. Trudne, ale wykonalne. Wystarczy zebrać "patriotów" którzy będą się sprzeciwiać ujednoliceniu w Europie rozstawu szyn, albo niemieckim wyrzutniom

>i wywołaniem wojny która na pewno przerodzi się w wojnę partyzancką,
Znów: skąd pewność?

>Wojna na Ukrainie to wojna o korporacyjne wpływy Roja ponadto chce mieć bufor do Nato czyli do Polski

Wiem, czego chce Rosja, różnica zdań w tym, że ja uważam, że nie ma do tego prawa, a już na pewno nie zbrojnymi działaniami

>>I ta groźba WEWNĄTRZPARTYJNYCH rozruchów usprawiedliwia zabijanie Ukraińców w ich domach?
>Rosja czekała z tym wjazdem 8 lat
I ta groźba WEWNĄTRZPARTYJNYCH rozruchów usprawiedliwia zabijanie Ukraińców w ich domach?

Jeśli chcesz rozwiązać polityczny problem, to najpierw siadasz do stołu i negocjujesz. Jedną z form nacisku jest ultimatum (np takie jak przedstawiła Polska sąsiadowi w 1938) Tu było pipcenie na cały świat, że to "manewry"
Nikt nie postawił Ukrainie żadnych warunków, poleciały rakiety.

>>Na Ukrainie nie było zamachu stanu, ani wojny domowej, ale kolejnym krokiem, może być podważenie wiarygodności polskich wyborów i wejście rosyjskiego kontyngentu, żeby nadzorować powtórkę wyborów
>Wiem - znam to, nie było masakry w Odessie,
Ucieczka

>Na Ukrainie wydarzyły się rozruchy które doprowadziły do upadku prezydenta
1 To nie była domowa wojna
2 Nikt nie dawał Rosji prawa ingerowania w kryzysy na Ukrainie. Ten problem mieli rozwiązać Ukraińcy. Nie usprawiedliwia to agresji Rosji

>i skutkowały rozwiązaniem partii która również zwyciężyła w demokratycznych wyborach
To problem Ukrainy a nie Rosji

>- ale przecież nie było zamachu stanu prawda?
To problem Ukrainy a nie Rosji

>- Ale jak to K.... nazwać
Bardzo prosto: TO PROBLEMY UKRAINY!
Rosji g...wno do tego i nic nie usprawiedliwia rosyjskiej agresji

Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?

Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi

>- tutaj mamy gigantyczną rozbieżność (sory, ale dalej będzie równie ostro). Głowny udział w rozruchach oprócz przypadkowej może ludności wziął prawy sektor - organizacja banderowska - skrajnie nacjonalistyczna - wręcz neonazistowska.

To problem Ukrainy a nie Rosji

>>3 Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
>Sytuacja Polski a sytuacja Ukrainy to zupełnie 2 różne sprawy
W czym różnica? Chyba tylko w tym, że Niemcy byli skuteczniejsi

>>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
>Sory - Jesteś Czechem
A Ty Mongołem

>i chyba sobie sprawy z tego nie zdajesz - ale moim zdaniem oddanie korytarza niczego by nie zmieniło - Niemcy mieli by dodatkową przestrzeń do ataku i tyle.
Dokładnie!
Tak samo niczego nie zmienią ustępstwa wobec Putina
Zażąda więcej
Nie jestem Czechem, ale historię Ziem czeskich znam bardzo dobrze i wiem, co było kolejnym krokiem po Monachiumie

>Udział Państw Unii w dogadaniu się Ukrainy z Donbasem - a nie jakieś chore zagrywki w postaci porozumień mińskich - mogłyby zmienić wszystko
Nie trzeba było niczego zmieniać. Wystarczyło ostawić wojsko w koszarach

>>>>Putin broni Rosjan w Donbasie tak jak Stalin bronił Ukraińców i Białorusinów w 1939
>Napiszę Tobie coś dziwnego - są teorię że Stalin tym atakiem zapewnił sobie (chciał sobie zapewnić) przestrzeń operacyjną - szokiem był tak wczesny atak Hitlera.

Kolejny usprawiedliwiany dyktator?

>>Ja czekam na uzasadnienie Twojej wiary, że Rosja poprzestanie na Ukrainie, nie sięgnie po wpływy w Polsce i innych krajach
>Rosja sprzedaje towary Chinom (surowce) które są wykorzystywane przez zachodnie korporacje produkujące towary którymi nabywcami jesteśmy My. To miałem na myśli pisząc interesy.
Jako rosyjski poddany przestaniesz kupować te towary?

>>>Ja nie wierzę w żadne zielone ludziki, były tam wielotysięczne demonstracje
>>1 W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>>2 Skąd separatyści w Donbasie mieli broń?
>To w końcu separatyści,
W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
Nie odpowiedziałeś

>>Byłeś kiedyś w Bytomiu? Ongiś jedno z najbogatszych miast regionu, dziś niemal ruina
>>Czyją agresję na Polskę usprawiedliwisz tym?
>Byłem na Śląsku w Bytomiu. Jakby większość mieszkańców Bytomia mówiła po nimiecku - byłby to duży problem.
1 Większość nie mówi w domach po polsku
2 Użyłeś jako argumentu gospodarczego upadku Donbasu. Przykład Bytomia w mocy

>>Pijak Jelcyn wycofał z Polski rosyjską armię. Ten błąd Putin też naprawi?
>Za to w Polsce jest armia amerykańska.
Dzisiaj. I to za polską zgodą

>Sory jesteś Czechem
A Ty Mongołem

>>To są wewnętrzne problemy Ukrainy
>Kompletny BRAK ZGODY!!! Banderyzm - ideologia nazistowska

Przyjrzyj się polskim bohaterom...
Nikt nie zamierza powtarzać wołyńskich zbrodni
Złość można mieć na Ukraińców, że ich nie poradzą rozliczyć, ale czy Polacy rozliczyli się ze swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic

>>Rosja dokonała pełnoskalowej AGRESJI na niepodległy kraj. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla poczynań Putina
>- nie zaatakowała ze wszystkich stron
Rosja dokonała pełnoskalowej AGRESJI na niepodległy kraj.

>Ja sie tu nie będę więcej z Tobą kłócił. Wydaje mi się że można to było zatrzymać znacznie wcześniej. Wiesz co by przyniosła ta słynna integracja Ukrainy z Unią - podobno przyczyna wszystkiego? rozkradzeniem wszystkiego, skrajnie dzikim wykupem - o ile do niej w ogóle by doszło

To problem Ukrainy. Nie usprawiedliwia agresji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>Nie. Najpierw wyprowadzi Polskę z międzynarodowych struktur. Trudne, ale wykonalne. Wystarczy zebrać "patriotów" którzy będą się sprzeciwiać ujednoliceniu w Europie rozstawu szyn, albo niemieckim wyrzutniom

Problemy Unii wynikają raczej z nacisków (lobby) ponadnarodwych korporacji niż z dzałań Rosji.

>>i wywołaniem wojny która na pewno przerodzi się w wojnę partyzancką,
>Znów: skąd pewność?

Tak sobie zakładam że spokojnie to by tu nie było....

>Wiem, czego chce Rosja, różnica zdań w tym, że ja uważam, że nie ma do tego prawa, a już na pewno nie zbrojnymi działaniami

poniżej dałem odpowiedź na większość argumentów

>Jeśli chcesz rozwiązać polityczny problem, to najpierw siadasz do stołu i negocjujesz. Jedną z form nacisku jest ultimatum (np takie jak przedstawiła Polska sąsiadowi w 1938) Tu było pipcenie na cały świat, że to "manewry"

była masa negocjacji - wszystko moim zdaniem na pokaz - mówię o 2014 (podobnie jak USA zaprosiło na negocjacje Iran). Polska w 1938 to mimo wszystko chory kraj.

>>>Na Ukrainie nie było zamachu stanu, ani wojny domowej, ale kolejnym krokiem, może być podważenie wiarygodności polskich wyborów i wejście rosyjskiego kontyngentu, żeby nadzorować powtórkę wyborów

wybory, przeliczenie głosów, strajk kobiet - to waga piórkowa w odniesieniu do tego co się działo na Ukrainie

>Rosji g...wno do tego i nic nie usprawiedliwia rosyjskiej agresji
>Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?
>Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi

Odpowiedź będzie bardzo brutalna - Piłsudski zdawał sobie wtedy sprawę że 2 państwa są za słabe żeby go zaatakować. z Czechów - to on by mógł zrobić kolonię. Taka różnica


>W czym różnica? Chyba tylko w tym, że Niemcy byli skuteczniejsi

Ataki na wszystkie ważne obiekty, ataki zmasowane

>>>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
>>Sory - Jesteś Czechem
>A Ty Mongołem

Czytam Was już od dawna - także forum i myślałem że jesteś Czechem

>Nie jestem Czechem, ale historię Ziem czeskich znam bardzo dobrze i wiem, co było kolejnym krokiem po Monachiumie

Hitlera lubiło wiele krajów, Piłsudski z nim jeździł na polowania - co to oznacza - oznacza to zlekceważenie ideologii nazistowskiej. Niestety ale w tej chwili symboliką nazistowską posługuje się Ukraina - i moim zdaniem nie powinnyśmy przymykać na to oczu tylko dlatego że jest w stanie wojny. Czy w tym stanie zagrożony jest prezydent lub rząd Ukrainy? - na razie nie - nie są w ogóle atakowani

>>Udział Państw Unii w dogadaniu się Ukrainy z Donbasem - a nie jakieś chore zagrywki w postaci porozumień mińskich - mogłyby zmienić wszystko
>Nie trzeba było niczego zmieniać. Wystarczyło ostawić wojsko w koszarach

Sprawy wewnętrzne Ukraina powinna załatwić w sposób pokojowy - niestety nie zmierzało to w tą stronę - mówię o 2014 -2022

>>Napiszę Tobie coś dziwnego - są teorię że Stalin tym atakiem zapewnił sobie (chciał sobie zapewnić) przestrzeń operacyjną - szokiem był tak wczesny atak Hitlera.
>Kolejny usprawiedliwiany dyktator?

Powtórzę - wjazd Stalina tutaj niczego nie zmienił

>>>Ja czekam na uzasadnienie Twojej wiary, że Rosja poprzestanie na Ukrainie, nie sięgnie po wpływy w Polsce i innych krajach
>>Rosja sprzedaje towary Chinom (surowce) które są wykorzystywane przez zachodnie korporacje produkujące towary którymi nabywcami jesteśmy My. To miałem na myśli pisząc interesy.
>Jako rosyjski poddany przestaniesz kupować te towary?

Myślę że jako polski poddany zapłacę więcej za te towary i Rosja na tym więcej zarobi. Mniej więcej dlatego Rosja raczej też nie zaatakuje Niemiec. (mam nadzieję że Putin o tym wie)

>>>>Ja nie wierzę w żadne zielone ludziki, były tam wielotysięczne demonstracje
>>>1 W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>>>2 Skąd separatyści w Donbasie mieli broń?
>>To w końcu separatyści,
>W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>Nie odpowiedziałeś

Jak z Rosji to co z tego?, Ukraina teraz ma broń z Nato, Izrael zaatakował Iran, bronią z USA, został wcześniej zaatkowany Irak, Afganistan, LIbia, Syria i co z tego?

.
>1 Większość nie mówi w domach po polsku
>2 Użyłeś jako argumentu gospodarczego upadku Donbasu. Przykład Bytomia w mocy

to argument z wielu - patrz poniżej

>>>Pijak Jelcyn wycofał z Polski rosyjską armię. Ten błąd Putin też naprawi?
>>Za to w Polsce jest armia amerykańska.
>Dzisiaj. I to za polską zgodą

Nie wszystko co się dzieje w Polsce jest w polskim interesie - założyłem na ten temat nowy wątek pod nieco mylącym tytułem - rząd - korporacje - wpływy i zależności

>Nikt nie zamierza powtarzać wołyńskich zbrodni

Jaką masz pewność że po wejściu do Donbasu Ukraińskiej armii nie wyrżneli by w pień 70 procent społeczeństwa i nie zganili na Rosjan - bo ja pewności nie mam żadnej.
Potomkowie Banderowców, ich ruch jest w tej chwili w Kanadzie i mają znaczący wpływ na tożsame ugrupowania na Ukrainie

>Złość można mieć na Ukraińców, że ich nie poradzą rozliczyć, ale czy Polacy rozliczyli się ze swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic

Polska armia nie dokonywała takich okrucieństw. Teraz będzie brutalnie - takich okrucieństw poza UPA nie dokonywał nikt - naprawdę nie chcę ale przytocze jedno - dowiedz się co to wianuszek (ale nie jedz przy tym)

Tam gdzie wszędzie napisałeś to problem Ukrainy - a jak by Ukraina była w Nato i w Unii to wybuchły by takie zamieszki? (dobra później podsycone przez Rosję ok), zobacz czy zamieszki wybuchają w prorosyjskich Węgrzech lub na Słowacji? jak szybko zostały stłumione w Hiszpanii !

Ja nie usprawiedliwiam Rosyjskiej agresji. Ukraińcy jednak
szarley (54913 punktów)
>>Nie. Najpierw wyprowadzi Polskę z międzynarodowych struktur. Trudne, ale wykonalne. Wystarczy zebrać "patriotów" którzy będą się sprzeciwiać ujednoliceniu w Europie rozstawu szyn, albo niemieckim wyrzutniom
>Problemy Unii wynikają raczej z nacisków (lobby) ponadnarodwych korporacji niż z dzałań Rosji.
Nie odpowiedziałeś na mój wpis. W Polsce jest sporo "patriotów", którym nie podoba się, że "obcy" określają rozstaw bolców we wtyczce w żelazku.

>>>i wywołaniem wojny która na pewno przerodzi się w wojnę partyzancką,
>>Znów: skąd pewność?
>Tak sobie zakładam że spokojnie to by tu nie było....
Tak sobie, to nie jest argument. Polacy nieraz pokazali, że jak im sypnąć do miski to są cisi i spokojni. Targowica, uwłaszczenie chłopów....

>>Wiem, czego chce Rosja, różnica zdań w tym, że ja uważam, że nie ma do tego prawa, a już na pewno nie zbrojnymi działaniami
>poniżej dałem odpowiedź na większość argumentów
>>Jeśli chcesz rozwiązać polityczny problem, to najpierw siadasz do stołu i negocjujesz. Jedną z form nacisku jest ultimatum (np takie jak przedstawiła Polska sąsiadowi w 1938) Tu było pipcenie na cały świat, że to "manewry"
>była masa negocjacji
Doprawdy?
Ja wiem, że Rosjanie zbierali wojsko na ćwiczenia.....

>>>>Na Ukrainie nie było zamachu stanu, ani wojny domowej, ale kolejnym krokiem, może być podważenie wiarygodności polskich wyborów i wejście rosyjskiego kontyngentu, żeby nadzorować powtórkę wyborów
>wybory, przeliczenie głosów, strajk kobiet - to waga piórkowa w odniesieniu do tego co się działo na Ukrainie

Nadal pomijasz najistotniejszy argument
TO JEST PROBLEM UKRAINY
Rosji g... do tego, te problemy Ukrainy nie uzasadniają agresji Rosji

>>Rosji g...wno do tego i nic nie usprawiedliwia rosyjskiej agresji
>>Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?
>>Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi
>Odpowiedź będzie bardzo brutalna - Piłsudski zdawał sobie wtedy sprawę że 2 państwa są za słabe żeby go zaatakować. z Czechów - to on by mógł zrobić kolonię. Taka różnica
Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?

>>>>Wystarczyło oddać Korytarz i nie byłoby Września
>>>Sory - Jesteś Czechem
>>A Ty Mongołem
>Czytam Was już od dawna - także forum i myślałem że jesteś Czechem
Czytaj dokładniej.
Jestem obywatelem Czeskiej republiki, ale nie jestem Czechem, a mieszkam w Polsce

>>Nie trzeba było niczego zmieniać. Wystarczyło ostawić wojsko w koszarach
>Sprawy wewnętrzne Ukraina powinna załatwić w sposób pokojowy
Sprawy wewnętrzne Ukrainy to problem Ukrainy, nie Rosji

>>W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>>Nie odpowiedziałeś
>Jak z Rosji to co z tego?, Ukraina teraz ma broń z Nato, Izrael zaatakował Iran, bronią z USA, został wcześniej zaatkowany Irak, Afganistan, LIbia, Syria i co z tego?

W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
Nie odpowiedziałeś

>Jaką masz pewność że po wejściu do Donbasu Ukraińskiej armii nie wyrżneli by w pień 70 procent społeczeństwa i nie zganili na Rosjan - bo ja pewności nie mam żadnej.
Usprawiedliwienie rosyjskiej agresji?

>Potomkowie Banderowców, ich ruch jest w tej chwili w Kanadzie i mają znaczący wpływ na tożsame ugrupowania na Ukrainie
Banderowcy zagrażali Rosji?
Mam Cię wyśmiać?

>>Złość można mieć na Ukraińców, że ich nie poradzą rozliczyć, ale czy Polacy rozliczyli się ze swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic
>Polska armia nie dokonywała takich okrucieństw.
Nie o tym mowa. Polska armia była agresorem. Rozliczyliście się z tego?
Jak?

>>To problem Ukrainy.
>Nie usprawiedliwia agresji Ukraińcy jednak nie będąc w Nato ani w Unii doprowadzili do zaognionej sytuacji,
To jest problem Ukrainy
Pytanie o 1926 w mocy

Rosja mogła zwołać Radę bezpieczeństwa ONZ, konferencję OBWE, podjąć wszystkie dyplomatyczne działania. wolała wysłać rakiety

>nie uspokajając jednak jej (nawet po obaleniu Janukowycza)
To jest problem Ukrainy

> czym stworzyli pretekst do uderzenia
Polacy dali pretekst napadając na gliwicką radiostację

Nie twierdzę, że Ukraina jest demokratycznym, praworządnym państwem, ale cokolwiek dzieje się na Ukrainie, to jest to problem Ukraińców i każda obca interwencja jest bandycką ageskją

Nie jestem Czechem, ale w 1968 chowałem się w piwnicy przed TYMI SAMYMI Rosjanami, którzy uznali, że w Czechosłowacji ludzie chcą żyć po swojemu, tak jak Ukraińcy

Na szczęście dziś Polacy zachowują się godnie wobec ofiary wojny a nie tak jak wtedy wspierając agresję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
jasny gwint wcieło mi odpowiedzi, odpowiem jutro - piszę to bo chciałem to zrobić rozpisałem się i następnie mi wcieło.

Po tym jak tą wyciałem i chciałem wkleić do następnej - resztę mi jakoś wcieło (bo miałem za dużo), ale ta się uratowała

>Polacy dali pretekst napadając na gliwicką radiostację

W Donbasie rozruchow nie dokonali Rosjanie tylko prorosyjscy separatyści wspierani jakoś przez tamtejszych oligarchów, na skutek majdanu.

>Nie twierdzę, że Ukraina jest demokratycznym, praworządnym państwem, ale cokolwiek dzieje się na Ukrainie, to jest to problem Ukraińców i każda obca interwencja jest bandycką ageskją

Afganistan miał problem, Irak miał problem, Iran miał problem - bandycka agresja USA - niestety ten świat taki jest i Ja Tobie na to nic nie poradzę, Sam jestem przekorny, w związku z tym nie wierzę w ten humanitaryzm ukraińskiej armii, naparzają się 2 armie, giną ludzie front w sumie stoi. Celem tego wpisu były pomysły na zakończenie - ale realne - bo uwzględnienie tylko opcji 1 strony to mrzonka jest
szarley (54913 punktów)
>jasny gwint wcieło mi odpowiedzi, odpowiem jutro

Poradzę być cierpliwy
czekam na odpowiedzi

>>Polacy dali pretekst napadając na gliwicką radiostację
>W Donbasie rozruchow nie dokonali Rosjanie tylko ...
... Rosjanie

>>Nie twierdzę, że Ukraina jest demokratycznym, praworządnym państwem, ale cokolwiek dzieje się na Ukrainie, to jest to problem Ukraińców i każda obca interwencja jest bandycką ageskją
>Afganistan miał problem, Irak miał problem, Iran miał problem - bandycka agresja USA

Bandycka agresja USA nie usprawiedliwia bandyckiej agresji Rosji
Podobnie jak nic nie usprawiedliwia bandyckich agresji Polski

>Sam jestem przekorny, w związku z tym nie wierzę w ten humanitaryzm ukraińskiej armii
Nie ma humanitarnej armii
Polskie wojsko w 1939 i 1944 - 45 mordowało niemieckich jeńców tak samo jak niemieckie polskich

>, naparzają się 2 armie
Jak w 1939. Jednak to NIEMCY byli agresorem , tak jak dziś Rosja.

>, giną ludzie
Bo jeden chuuj na Kremlu chce pokazać swoim kundlom, że jest panem świata

>front w sumie stoi.
Bo kundle chuuja są za słabe

>Celem tego wpisu były pomysły na zakończenie

Poddanie Ukrainy?
Potem Estonii, Litwy, Finlandii...
a potem Prosna, Brynica, Odra

KUUURWA, czy Monachium was niczego nie nauczyło?
Wsparliście w 1938 militarnie Hitlera a teraz tacy jak Ty usprawiedliwiają zajęcie Austrii i utworzenie Protektoratu?
Co za różnica?

Problemy UKRAINY są problemami UKRAIŃCÓW. Rosja nie chce rozwiązać ich problemów, chce władzy nad Ukrainą
Dziś nad Ukrainą, jutro nad Estonią, a pojutrze będziesz ssał ruskie onuce, jak polaczkowie, którzy zamiast walczyć z Hitlerem, go wsparli a potem mieli ruiny Frampola i Wielunia i musieli bronić Wizny

(nie mam polskiej matury, ale historię Polski znam lepiej niż 99% Polaków)

Pytanie o 1926 w mocy
Pytanie o strajk kobiet w mocy

Putin miał prawo interwencji?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Polskie wojsko w 1939 i 1944 - 45 mordowało niemieckich jeńców tak samo jak niemieckie polskich

Polska w 1939 roku nie miała wojska, tak samo jak i teraz.
Tzw. polskie wojskie było dowodzone przez agentury ŻYDÓW AMERYKAŃSKICH I BRYTYJSKICH.
To Francuzi szkolili to "polskie" wojsko do użycia w proxy wojnie z Żydami niemieckimi i Niemcami.
Dzisiejsze "polskie" wojsko niczym nie różni się od WEHRMACHTU. Przypuszczam, że ci co stworzyli i uzbroili Wehrmacht i "polskie" wojsko siedzieli i siedzą w tym samym budynku.
Wehrmacht do stycznia 1942 roku finansowały amerykańskie banki JP Morgan i Chase.
Żyd Morawiecki ściągnął do "wyzwolonej" Polski bank JP Morgan, po co ???

www.sprawy(*)1-jak-usa-sponsorowaly-hitlera

Żydzi niemieccy i Niemcy tworzyli ZSRR a nazizm w Niemczech tworzyli Żydzi: amerykański Żyd Bernard Baruch i brytyjski Żyd Philip Sassoon.
Celem Żydów anglosaskich było użycie narodu niemieckiego do wojny z Żydami, którzy stworzyli ZSRR, i to im się udało.
26-06-2025 23:07 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Celem tego wpisu były pomysły na zakończenie - ale realne - bo uwzględnienie tylko opcji 1 strony to mrzonka jest

Realne to się wydaje zamrożenie.
Jako Polak uważam, że Ukraina powinna być buforem między nami a Rosją. Tyle, że buforem na który my też wpływamy. Poza tym jako Polak uważam, że Ukraina powinna odzyskać swoje terytoria.

Gdybym jednak miał na chwilę opuścić skórę Polaka, by wcielić się w obiektywnego realistę to zaproponowałbym podział Ukrainy.
Dlaczego? Dlatego, że my jako NATO mamy w swoich szeregach Bałtów, Rosja trzyma Białoruś, więc taki podział uważam wpisywałby się w regionalną równowagę sił. Ta z kolei wpisana byłaby w szerszy europejski konstrukt przeciwważących się sił.
Jest jeszcze Mołdawia.
To jest wg mnie obiektywne spojrzenie ponieważ biorę pod uwagę to, że brak równowagi między mocarstwami w jednym miejscu, skutkuje jej zachwianiem w innym miejscu.
To prowadzi do wzrostu napięcia strategicznego, które przeradza się najpierw w proxy war, a następnie ma potencjał do przeistoczenia się w bezpośrednie starcie militarne pomiędzy mocarstwami.

Niemniej jednak jako Polak uważam, że dla Polski celem powinna być prozachodnia Ukraina, którą łączy z Polską więź strategiczna w ramach szerszej regionalnej koalicji balansującej. To jest to co proponuje m.in. Strategy&Future.
jar12 (851 punktów)
- też wydaje mi się że będzie zamrożenie na obecnej lub nieco przyszłej linii frontu.

Strategicznie Rosja nigdy nie zgodzi się na oddanie Krymu - jest tam flota (była kiedyś), kontrola morza Czarnego, ułatwienie - większość Rosjan

Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?

(Niestety uważam że obecnie powrót Donbasu do Ukrainy - taki pełny - nie rozwiąże tego konfliktu, zbyt dużo krzywd tam narosło)
>
27-06-2025 18:33 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)

>Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?
Dlaczego mamy uznać Donbas za autonomię?

>(Niestety uważam że obecnie powrót Donbasu do Ukrainy - taki pełny - nie rozwiąże tego konfliktu, zbyt dużo krzywd tam narosło)

A ja uważam, że Rosja pójdzie dalej. Chyba, że dojdzie w Moskwie do reorientacji, albo Ukraina zacznie skutecznie wypierać Rosjan ze swojego terytorium. Czas pokaże.
jar12 (851 punktów)
>>Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?
>Dlaczego mamy uznać Donbas za autonomię?

- religia - Prawosławie pod patriarchatem moskiewskim lub kijowskim

- język - w Donbasie rosyjski

- gospodarka - były od wieków głębokie powiązania z Rosją

- historia - w sumie w tym rejonie chyba trudno wytyczyć historyczną granicę Ukrainy (Ja za bardzo nie wiem). W każdym razie Stalin robił tak żeby przemieszać nardoy - stąd Krym oddał Ukrainie (był tam Kaganat - zdobyty przez Cara), również namieszał chyba coś na wschodzie - także ludność ZSRR mogła się swobodnie osiedlać (z jednej strony zaleta) - było to w myśl zasady - dziel i rządź

>A ja uważam, że Rosja pójdzie dalej. Chyba, że dojdzie w Moskwie do reorientacji, albo Ukraina zacznie skutecznie wypierać Rosjan ze swojego terytorium. Czas pokaże.

Na jeden z Twoich poprzednich wpisów udzieliłem odpowiedzi dlaczego wydaje mi się inaczej, choć nie powiem Ja tu mam zonka nieco
quick (6853 punktów)
>>>Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?
>>Dlaczego mamy uznać Donbas za autonomię?
>- religia - Prawosławie pod patriarchatem moskiewskim lub kijowskim
>- język - w Donbasie rosyjski
>- gospodarka - były od wieków głębokie powiązania z Rosją
>- historia - w sumie w tym rejonie chyba trudno wytyczyć historyczną granicę Ukrainy (Ja za bardzo nie wiem). W każdym razie Stalin robił tak żeby przemieszać nardoy - stąd Krym oddał Ukrainie (był tam Kaganat - zdobyty przez Cara), również namieszał chyba coś na wschodzie - także ludność ZSRR mogła się swobodnie osiedlać (z jednej strony zaleta) - było to w myśl zasady - dziel i rządź
Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze stron tzw. memorandum budapesztańskiego.

>>A ja uważam, że Rosja pójdzie dalej. Chyba, że dojdzie w Moskwie do reorientacji, albo Ukraina zacznie skutecznie wypierać Rosjan ze swojego terytorium. Czas pokaże.
>Na jeden z Twoich poprzednich wpisów udzieliłem odpowiedzi dlaczego wydaje mi się inaczej, choć nie powiem Ja tu mam zonka nieco
>
W takim razie protokół rozbieżności podpisany.
Co to znaczy, że masz tu zonka nieco?
jar12 (851 punktów)

>Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze stron tzw. memorandum budapesztańskiego.

W 1991 Rosja była państwem zbyt słabym, rozpadło się ZSRR, każdy robił w zasadzie co chciał...
Tak było pamiętam ten okres na tyle żeby wyciągnąć takie wnioski.

>>>A ja uważam, że Rosja pójdzie dalej. Chyba, że dojdzie w Moskwie do reorientacji, albo Ukraina zacznie skutecznie wypierać Rosjan ze swojego terytorium. Czas pokaże.
>>Na jeden z Twoich poprzednich wpisów udzieliłem odpowiedzi dlaczego wydaje mi się inaczej, choć nie powiem Ja tu mam zonka nieco
>>
>W takim razie protokół rozbieżności podpisany.
>Co to znaczy, że masz tu zonka nieco?

Ja za to rozumiem Twój punkt widzenia 😁😁, i nie wiem czy Rosja wpisuje się w Twój punkt widzenia czy w mój, wg mnie na Zachodzie lwią część polityki odgrywają korporacje, ale może też być tak że w chwili zagrożenia odpowiedzialność na karb biorą politycy - no tu nie jestem pewien - chyba rzobudujemy to w tym temacie rząd - korporacje - jak będę miał chwile to przemyślę i Tobie odpowiem (na Twoje odpowiedzi)
>
quick (6853 punktów)
>>Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze stron tzw. memorandum budapesztańskiego.
>W 1991 Rosja była państwem zbyt słabym, rozpadło się ZSRR, każdy robił w zasadzie co chciał...
>Tak było pamiętam ten okres na tyle żeby wyciągnąć takie wnioski.
Mieli wybór czy nie?

>Ja za to rozumiem Twój punkt widzenia 😁😁, i nie wiem czy Rosja wpisuje się w Twój punkt widzenia czy w mój, wg mnie na Zachodzie lwią część polityki odgrywają korporacje, ale może też być tak że w chwili zagrożenia odpowiedzialność na karb biorą politycy - no tu nie jestem pewien - chyba rzobudujemy to w tym temacie rząd - korporacje - jak będę miał chwile to przemyślę i Tobie odpowiem (na Twoje odpowiedzi)
>>
>
Czekam w takim razie na Twoją odpowiedź.
jar12 (851 punktów)
>>>Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze stron tzw. memorandum budapesztańskiego.
>>W 1991 Rosja była państwem zbyt słabym, rozpadło się ZSRR, każdy robił w zasadzie co chciał...
>>Tak było pamiętam ten okres na tyle żeby wyciągnąć takie wnioski.
>Mieli wybór czy nie?

Ukraina powstała na bazie byłej republiki ukrainskiej SRR czy jakoś tak podobnie jak pozostałe republiki z których powstały państwa. Poszło to na zasadzie rewolucji i bardzo dobrze że w tym okresie odbyło się spokojnie - bo pamiętam bunt w Rosji. Wtedy szczegółowe ustalanie granic nie wchodziło w rachubę

>>Ja za to rozumiem Twój punkt widzenia 😁😁, i nie wiem czy Rosja wpisuje się w Twój punkt widzenia czy w mój, wg mnie na Zachodzie lwią część polityki odgrywają korporacje, ale może też być tak że w chwili zagrożenia odpowiedzialność na karb biorą politycy - no tu nie jestem pewien - chyba rzobudujemy to w tym temacie rząd - korporacje - jak będę miał chwile to przemyślę i Tobie odpowiem (na Twoje odpowiedzi)
>>>
>>
>Czekam w takim razie na Twoją odpowiedź.
>
quick (6853 punktów)

>>Mieli wybór czy nie?
>Ukraina powstała na bazie byłej republiki ukrainskiej SRR czy jakoś tak podobnie jak pozostałe republiki z których powstały państwa. Poszło to na zasadzie rewolucji i bardzo dobrze że w tym okresie odbyło się spokojnie - bo pamiętam bunt w Rosji. Wtedy szczegółowe ustalanie granic nie wchodziło w rachubę

Można ich było nie uznawać, tak jak można było nie uznać niepodległości Ukrainy.
jar12 (851 punktów)
>>>Mieli wybór czy nie?
>>Ukraina powstała na bazie byłej republiki ukrainskiej SRR czy jakoś tak podobnie jak pozostałe republiki z których powstały państwa. Poszło to na zasadzie rewolucji i bardzo dobrze że w tym okresie odbyło się spokojnie - bo pamiętam bunt w Rosji. Wtedy szczegółowe ustalanie granic nie wchodziło w rachubę
>Można ich było nie uznawać, tak jak można było nie uznać niepodległości Ukrainy.
>
opozycja demokratyczna w Rosji która przejeła władzę dysydenci chcieli uniknąć jakichkolwiek problemów mimo to doszło do puczu i sytuacja stała się przez moment niebezpieczna. Dobrze jednak że skoczyło się to tak jak się skończyło czyli bez rozlewu krwi. Bo u nas jak to u nas (W Rumunii gorzej jednak Rumunia jest mała), ale w Rosji mogła być niezła jatka, dobrze że wtedy był spokój i zgoda
quick (6853 punktów)
>>>>Mieli wybór czy nie?
>>>Ukraina powstała na bazie byłej republiki ukrainskiej SRR czy jakoś tak podobnie jak pozostałe republiki z których powstały państwa. Poszło to na zasadzie rewolucji i bardzo dobrze że w tym okresie odbyło się spokojnie - bo pamiętam bunt w Rosji. Wtedy szczegółowe ustalanie granic nie wchodziło w rachubę
>>Można ich było nie uznawać, tak jak można było nie uznać niepodległości Ukrainy.
>>
>opozycja demokratyczna w Rosji która przejeła władzę dysydenci chcieli uniknąć jakichkolwiek problemów mimo to doszło do puczu i sytuacja stała się przez moment niebezpieczna. Dobrze jednak że skoczyło się to tak jak się skończyło czyli bez rozlewu krwi. Bo u nas jak to u nas (W Rumunii gorzej jednak Rumunia jest mała), ale w Rosji mogła być niezła jatka, dobrze że wtedy był spokój i zgoda

To nic nie zmienia. Fakt pozostaje faktem. Rosja mogła nie uznać a uznała. Jak dla mnie tłumaczysz rosyjski imperializm.
jar12 (851 punktów)

>>opozycja demokratyczna w Rosji która przejeła władzę dysydenci chcieli uniknąć jakichkolwiek problemów mimo to doszło do puczu i sytuacja stała się przez moment niebezpieczna. Dobrze jednak że skoczyło się to tak jak się skończyło czyli bez rozlewu krwi. Bo u nas jak to u nas (W Rumunii gorzej jednak Rumunia jest mała), ale w Rosji mogła być niezła jatka, dobrze że wtedy był spokój i zgoda
>To nic nie zmienia. Fakt pozostaje faktem. Rosja mogła nie uznać a uznała. Jak dla mnie tłumaczysz rosyjski imperializm.

To nie jest tłumaczenie żadnego imperializmu, jakby wtedy rząd Rosji nie uznał czegoś - jakiegoś przebiegu granic - to mogło by dojść do drugiej Jugosławi (no wcześniej) tyle że skończyć by się to mogło Armagedonem na skalę światową. Ja to doskonale pamiętam (miałem wtedy 15 lat - ale śiwadomość już dość dużą)
quick (6853 punktów)
>>>opozycja demokratyczna w Rosji która przejeła władzę dysydenci chcieli uniknąć jakichkolwiek problemów mimo to doszło do puczu i sytuacja stała się przez moment niebezpieczna. Dobrze jednak że skoczyło się to tak jak się skończyło czyli bez rozlewu krwi. Bo u nas jak to u nas (W Rumunii gorzej jednak Rumunia jest mała), ale w Rosji mogła być niezła jatka, dobrze że wtedy był spokój i zgoda
>>To nic nie zmienia. Fakt pozostaje faktem. Rosja mogła nie uznać a uznała. Jak dla mnie tłumaczysz rosyjski imperializm.
>To nie jest tłumaczenie żadnego imperializmu, jakby wtedy rząd Rosji nie uznał czegoś - jakiegoś przebiegu granic - to mogło by dojść do drugiej Jugosławi (no wcześniej) tyle że skończyć by się to mogło Armagedonem na skalę światową. Ja to doskonale pamiętam (miałem wtedy 15 lat - ale śiwadomość już dość dużą)
>
Jak dla mnie tłumaczysz. Odróżniasz to co w tej sprawie jest obiektywne od tego co jest subiektywne?
jar12 (851 punktów)
>Jak dla mnie tłumaczysz. Odróżniasz to co w tej sprawie jest obiektywne od tego co jest subiektywne?

nie wiem o chodzi, ale to źle że uznał, powinien nie uznać? (bo chyba dobrze że uznał ?)
quick (6853 punktów)
>>Jak dla mnie tłumaczysz. Odróżniasz to co w tej sprawie jest obiektywne od tego co jest subiektywne?
>nie wiem o chodzi, ale to źle że uznał, powinien nie uznać? (bo chyba dobrze że uznał ?)
>
Obiektywnie Rosja dąży do równowagi. Subiektywnie w naszym interesie jest by do tego nie doszło. Rozumiesz?
Thoter (6650 punktów)

>>
>Obiektywnie Rosja dąży do równowagi. Subiektywnie w naszym interesie jest by do tego nie doszło.

W czyim imieniu się wypowiadasz ???
quick (6853 punktów)
>>>
>>Obiektywnie Rosja dąży do równowagi. Subiektywnie w naszym interesie jest by do tego nie doszło.
>W czyim imieniu się wypowiadasz ???
>
Polskiej racji stanu. To nie jest takie powierzchowne na jakie wygląda, tak na pierwszy rzut oka.
To kwestia wykorzystania czasu na swoją korzyść. Ten czas daje nam ukraińskie wojsko.
Thoter (6650 punktów)

>>W czyim imieniu się wypowiadasz ???
>>
>Polskiej racji stanu.

Jak nawiązujesz kontakt z tą polską racją stanu ???
jar12 (851 punktów)
>>>Jak dla mnie tłumaczysz. Odróżniasz to co w tej sprawie jest obiektywne od tego co jest subiektywne?
>>nie wiem o chodzi, ale to źle że uznał, powinien nie uznać? (bo chyba dobrze że uznał ?)
>>
>Obiektywnie Rosja dąży do równowagi. Subiektywnie w naszym interesie jest by do tego nie doszło. Rozumiesz?

Pytanie było dlaczego Rosja nie miała zastrzeżeń do przebiegu granicy na Ukrainie, wtedy w 1991 roku, chyba odpowiedziałem i tak Rosja uznała wtedy niepodległość Ukrainy.

To co stało się w Donbasie w 2014roku miało to zupełnie inna sprawa. Miało to swoje złożone źródła, w tym zapalnik w postaci Majdanu. Czy dało to prwtekst Rosji do interwencji tak dało.

Czy Rosja dąży do równowagi strategicznej - tak dąży.

Pytanie tylko gdzie ta równowaga się znajduje? Mam nadzieje że celem Rosji jest opanowanie tylko tych regionów które oficjalnie chce opanować oraz wymuszenie jej neutralności - co już się udało - Ukraina nie będzie przyjęta do Nato - to niemal pewne jest.

Ja tu nie jestem zbyt pewny - wyraziłem to w dyskusji - rząd korpo - bo do końca nie wiem co Rosją kieruje - czy jest to nazwany u mnie (tzn moje poglądy) determinizm ekonomiczny - jeśli tak jest to spoko, jeśli jakaś inna strategia - to może być nieciekawie.
quick (6853 punktów)
>>>>Jak dla mnie tłumaczysz. Odróżniasz to co w tej sprawie jest obiektywne od tego co jest subiektywne?
>>>nie wiem o chodzi, ale to źle że uznał, powinien nie uznać? (bo chyba dobrze że uznał ?)
>>>
>>Obiektywnie Rosja dąży do równowagi. Subiektywnie w naszym interesie jest by do tego nie doszło. Rozumiesz?
>Pytanie było dlaczego Rosja nie miała zastrzeżeń do przebiegu granicy na Ukrainie, wtedy w 1991 roku, chyba odpowiedziałem i tak Rosja uznała wtedy niepodległość Ukrainy.
>To co stało się w Donbasie w 2014roku miało to zupełnie inna sprawa. Miało to swoje złożone źródła, w tym zapalnik w postaci Majdanu. Czy dało to prwtekst Rosji do interwencji tak dało.
>Czy Rosja dąży do równowagi strategicznej - tak dąży.
>Pytanie tylko gdzie ta równowaga się znajduje? Mam nadzieje że celem Rosji jest opanowanie tylko tych regionów które oficjalnie chce opanować oraz wymuszenie jej neutralności - co już się udało - Ukraina nie będzie przyjęta do Nato - to niemal pewne jest.
>Ja tu nie jestem zbyt pewny - wyraziłem to w dyskusji - rząd korpo - bo do końca nie wiem co Rosją kieruje - czy jest to nazwany u mnie (tzn moje poglądy) determinizm ekonomiczny - jeśli tak jest to spoko, jeśli jakaś inna strategia - to może być nieciekawie.
>
Mnie się wydaje, że Ty z faktu, który przytoczyłem robisz misję dziejową jaką to rzekomo musi wypełnić Rosja. Otóż nie. Musimy umieć patrzyć na ręce, i musimy umieć liczyć na siebie. Mamy czas by zbudować siłę własną i umocnić się na pomoście baltycko czarnomorskim. Tak, kosztem Rosji i jej dążeń.
To co później to sprawa do wynegocjowania.
Thoter (6650 punktów)

>To co później to sprawa do wynegocjowania.
>
Znowu w naszym imieniu mają negocjować żydowscy zięciowie z Żydami ??
To co wynegocjowano z Żydami amerykańskimi w czasie tzw. II WŚ utraciło znaczenie już w 1946 roku. Bernard Baruch wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem poinformowania amerykańskich wasali o zmianie planów. Baruch zlecił opracowanie planu DROPSHOT, któremu się przeciwstawili wszyscy intelektualiści europejscy.
Trump przejął ster tonącej łajby i się mota zmieniając kilka razy dziennie zdanie.
Brytyjczycy, jak sami się wykończyli wojnami, to wzięli od Żydów amerykańskich kredyt w wysokości 3,5 mld ówczesnych dolarów, spłacany czterdzieści lat.
Trump będzie brał kredyt u Chińczyków.
quick (6853 punktów)
>>To co później to sprawa do wynegocjowania.
>>
>Znowu w naszym imieniu mają negocjować żydowscy zięciowie z Żydami ??
>To co wynegocjowano z Żydami amerykańskimi w czasie tzw. II WŚ utraciło znaczenie już w 1946 roku. Bernard Baruch wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem poinformowania amerykańskich wasali o zmianie planów. Baruch zlecił opracowanie planu DROPSHOT, któremu się przeciwstawili wszyscy intelektualiści europejscy.
>Trump przejął ster tonącej łajby i się mota zmieniając kilka razy dziennie zdanie.
>Brytyjczycy, jak sami się wykończyli wojnami, to wzięli od Żydów amerykańskich kredyt w wysokości 3,5 mld ówczesnych dolarów, spłacany czterdzieści lat.
>Trump będzie brał kredyt u Chińczyków.

Wielu już wieszczyło upadek zachodu upadek USA itd. Mnie nie interesuje nic bardziej jak odpowiedni dla Polski kierunek strategii.
Większe zagrożenie widzę w tępym bezrefleskyjnym układzie wasalnym, niż w opcji zmiany sojuszów.
Komu dziś przyjdzie wyobrazić sobie Polskę poza NATO czy UE?
Czy to nie za trudne zadanie intelektualne?
Czy to nie przerasta obecne elity?
Wg mnie niczego nie można wykluczyć. Świat się dynamicznie zmienia, trzeba się dostosować. Jeśli nie zmiana to renegocjacja warunków na jakich stoi nasz układ sojuszniczy.
jar12 (851 punktów)
>>>To co później to sprawa do wynegocjowania.
>>>
>>Znowu w naszym imieniu mają negocjować żydowscy zięciowie z Żydami ??
>>To co wynegocjowano z Żydami amerykańskimi w czasie tzw. II WŚ utraciło znaczenie już w 1946 roku. Bernard Baruch wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem poinformowania amerykańskich wasali o zmianie planów. Baruch zlecił opracowanie planu DROPSHOT, któremu się przeciwstawili wszyscy intelektualiści europejscy.
>>Trump przejął ster tonącej łajby i się mota zmieniając kilka razy dziennie zdanie.
>>Brytyjczycy, jak sami się wykończyli wojnami, to wzięli od Żydów amerykańskich kredyt w wysokości 3,5 mld ówczesnych dolarów, spłacany czterdzieści lat.
>>Trump będzie brał kredyt u Chińczyków.
>Wielu już wieszczyło upadek zachodu upadek USA itd. Mnie nie interesuje nic bardziej jak odpowiedni dla Polski kierunek strategii.
>Większe zagrożenie widzę w tępym bezrefleskyjnym układzie wasalnym, niż w opcji zmiany sojuszów.

Co masz na myśli pisząc układ wasalny? Ja nie będę ukrywał że słychać też głosy (i to u ludzi sprzyjających Ukrainie, ale świadomych - Ja też tak trochę mam) - że to wojna na osłabienie Rosji (która się nie daje), będąca furtką do Chin. Czy powstały w ten sposób (jakby Rosja faktycznie padła) układ jednobiegunowy rzeczywiście będzie nam sprzyjać? Czy nie zwasalizujemy się bardziej (jeśli tą wasalność miałeś na myśli) (myślę że Rosja nie padnie - tu już nastąpił podział), ale pytanie żeby przećwiczyć umysł
Thoter (6650 punktów)

>Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze >stron tzw. memorandum budapesztańskiego.

Władze ZSRR wiedziały, że plan amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, nazwany DROPSHOT, zostanie prędzej czy później wprowadzony w życie. ZSRR się uzbroiło, głównie w broń atomową i czekało.
Wiedzieli, że nacje do których dokładali, jak zostaną skolonizowane przez NATO doprowadzą tą imperialną armię Żydów amerykańskich do katastrofy.
Rosja przedłuża agonię banderowców po to, by Chiny zyskały na czasie i skundlona demokratcyznie Europa Zachodnia popadła w większą agonię.
quick (6853 punktów)
>>Dlaczego w takim razie Rosjanie tego nie "przypilnowali" w 1991 roku? Mało tego, byli jedną ze >stron tzw. memorandum budapesztańskiego.
>Władze ZSRR wiedziały, że plan amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, nazwany DROPSHOT, zostanie prędzej czy później wprowadzony w życie. ZSRR się uzbroiło, głównie w broń atomową i czekało.
>Wiedzieli, że nacje do których dokładali, jak zostaną skolonizowane przez NATO doprowadzą tą imperialną armię Żydów amerykańskich do katastrofy.
>Rosja przedłuża agonię banderowców po to, by Chiny zyskały na czasie i skundlona demokratcyznie Europa Zachodnia popadła w większą agonię.
>
Ferujesz tu wyrok. Skąd pewność, że wojna na Ukrainie przyniesie taki rezultat?
Thoter (6650 punktów)
> Skąd pewność, że wojna na Ukrainie przyniesie taki rezultat?

Żydom amerykańskim już brakuje banderowców. Finał proxy wojny na Ukrainie będzie końcem wegetacji zasobu Ukraińców. Polska zrobiła jeden z lepszych geszeftów, dając banderowcom swoją przestarzałą broń. Na tym powinna się skończyć nasza "pomoc" banderowcom.
Bóg wysłuchał polskich ofiar banderowców.
Konkurencję trzeba wszelkimi środkami niszczyć a najlepiej to się robi udając przyjaciela.
quick (6853 punktów)
>> Skąd pewność, że wojna na Ukrainie przyniesie taki rezultat?
>Żydom amerykańskim już brakuje banderowców. Finał proxy wojny na Ukrainie będzie końcem wegetacji zasobu Ukraińców. Polska zrobiła jeden z lepszych geszeftów, dając banderowcom swoją przestarzałą broń. Na tym powinna się skończyć nasza "pomoc" banderowcom.
>Bóg wysłuchał polskich ofiar banderowców.
>Konkurencję trzeba wszelkimi środkami niszczyć a najlepiej to się robi udając przyjaciela.
>
Czy ja dobrze rozumiem, że wg Ciebie nie ma Ukraińców z którymi warto robić interes?
jar12 (851 punktów)
>> Skąd pewność, że wojna na Ukrainie przyniesie taki rezultat?
>Żydom amerykańskim już brakuje banderowców. Finał proxy wojny na Ukrainie będzie końcem wegetacji zasobu Ukraińców. Polska zrobiła jeden z lepszych geszeftów, dając banderowcom swoją przestarzałą broń. Na tym powinna się skończyć nasza "pomoc" banderowcom.
>Bóg wysłuchał polskich ofiar banderowców.
>Konkurencję trzeba wszelkimi środkami niszczyć a najlepiej to się robi udając przyjaciela.

Ni wszyscy Ukraińcy to Banderowcy, Banderowcy to zdecydowana mniejszość, natomiast faktem jest że większość społeczeństwa Ukrainy jest teraz ofiarą, jest zastraszona i ginie na froncie
Thoter (6650 punktów)

>Ni wszyscy Ukraińcy to Banderowcy, Banderowcy to zdecydowana mniejszość, natomiast faktem jest >że większość społeczeństwa Ukrainy jest teraz ofiarą, jest zastraszona i ginie na froncie
>

Ukrainę przejęła agentura szkolona i kierowana przez CIA. Tak samo jak Polskę.

Maryana Bezugla w banderowskim demokratycznym "parlamencie" niedawno powiedziała:
"Demokracja i tolerancja dojrzały w nas. Węgier jest dowódcą dronów, Tatar jest ministrem obrony, Rosjanin jest dowódcą ukraińskich sił zbrojnych, prezydent i szef jego biura są Żydami".
jar12 (851 punktów)
>>Ni wszyscy Ukraińcy to Banderowcy, Banderowcy to zdecydowana mniejszość, natomiast faktem jest >że większość społeczeństwa Ukrainy jest teraz ofiarą, jest zastraszona i ginie na froncie
>>
>Ukrainę przejęła agentura szkolona i kierowana przez CIA. Tak samo jak Polskę.
>Maryana Bezugla w banderowskim demokratycznym "parlamencie" niedawno powiedziała:
>"Demokracja i tolerancja dojrzały w nas. Węgier jest dowódcą dronów, Tatar jest ministrem obrony, Rosjanin jest dowódcą ukraińskich sił zbrojnych, prezydent i szef jego biura są Żydami".

Korpo to nie tylko Żydzi, to że na czele BR stoi Żyd jeszcze nic nie znaczy.
Thoter (6650 punktów)
>Korpo to nie tylko Żydzi, to że na czele BR stoi Żyd jeszcze nic nie znaczy.
>

aforyzmy-cytaty.pl/autorzy/disraeli-benjamin.html

Bogaci i biedni to dwa narody, między którymi nie ma współżycia ani sympatii, jak gdyby byli mieszkańcami różnych planet.
Polityka to sztuka rządzenia ludźmi przez ich oszukiwanie.
Światem rządzą zupełnie inne postacie, niż wyobrażają to sobie ci, którzy nie stoją
za kulisami


Benjamin Disraeli był Żydem, który skolonizował Indie dla Brytyjczyków.
Jak ktoś zna historię to wie i rozumie, dlaczego zawsze tam gdzie zjawią się Żydzi są wojny i kłopoty. Cara Romanowa pokonali Żydzi niemieccy z pomocą Żydów amerykańskich. Cara Romanowa zamordował Żyd Jakow Jurowski. Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR i utrzymali się u władzy do 1937 roku. W 1937 r. połączone siły Żydów amerykańskich, Żydów lokalnych i służby brytyjskie wymordowały Żydów niemieckich i Niemców w ZSRR. To co, z pomocą Żydów amerykańskich, stworzyli Żydzi niemieccy w ZSRR przejęli w 1937 r. Żydzi amerykańscy z Żydami lokalnymi.
W 1937 roku w ZSRR zaczęło się mordowanie ŻYDÓW przez ŻYDÓW. Wehrmacht dołączył się i przejął mordowanie Żydów, którzy zdradzili Żydów komunistów.
Żydów nie mordowano dlatego, że byli Żydami. Polscy katolicy byli wyjatkowi.

ru.wikiped(*)кович

Żyd Sigal mordował Żydów zdrajców.
jar12 (851 punktów)
>>Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?
>Dlaczego mamy uznać Donbas za autonomię?

klubjagiel(*)rsza-niz-rosyjska-interwencja/

pewnie znasz ?
quick (6853 punktów)
>>>Szczerze mówiąc myślę że rozwiązaniem - mogłaby być Autonomia Donbasu - bez obecności wojsk rosyjskich - na razie to niemożliwe, ale za jakiś czas?
>>Dlaczego mamy uznać Donbas za autonomię?
>klubjagiel(*)rsza-niz-rosyjska-interwencja/
>pewnie znasz ?
>
Utrzymuję swoje stanowisko, że Rosja uznała niepodległość Ukrainy.
Thoter (6650 punktów)

>Jako Polak uważam, że Ukraina powinna być buforem między nami a Rosją. Tyle, że buforem na który >my też wpływamy. Poza tym jako Polak uważam, że Ukraina powinna odzyskać swoje terytoria.

A co ma być buforem pomiędzy nami a Niemcami i Czechami ??
Ukraina tak samo jak Polska najpierw musi pozbyć wrogiej żydowksiej agentury.
Żyd Zelenski nie ma żadnego prawa decydować o losach Ukrainy i Ukraińców.
Nas opanowali żydowscy zięciowie do spółki z banderowcami.
Nie jesteś Polakiem, jesteś istotą otumanioną propagandą. III RP, tak samo jak i II RP, to są bazy wojskowe. II RP, stworzona przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha w celu prowadzenia proxy wojny z Żydami niemieckimi i ich komunizmem, zakończyła usłużną wegetację przejściem dwóch frontów. Dzisaij z tych co nas oddali za czapkę śliwek Brytyjczykom na usługi robi się bohaterów i wzory do naśladowania.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczał angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy.

Hoggan był profesorem historii na Harvardzie. Dokumenty jakie zgromadził spalono wraz z budynkiem, który podpalono.
Jak Żydzi amerykańscy chcą udowadniać światu, że mają najlepszą broń, to nich dalej kontynuują żydowską wojną z Iranem. Żydzi będą dowozić broń do Izraela a Rosja i Chiny do Iranu. Ja będę z daleka kibicował Rosji i Chinom. Ja nie chcę, żeby na mnie spadały bomby po to, by Żydzi amerykańscy prowadzili kolejną imperialną proxy wojnę.
Teren żydowskiego państwa w Palestynie jest idealnym miejscem do prezentowania działania produktów amerykańskich fabryk wojen.
quick (6853 punktów)
>A co ma być buforem pomiędzy nami a Niemcami i Czechami ??
Póki co jesteśmy w jednym organizmie.

>Ukraina tak samo jak Polska najpierw musi pozbyć wrogiej żydowksiej agentury.
Ja obsesji nie mam.

>Żyd Zelenski nie ma żadnego prawa decydować o losach Ukrainy i Ukraińców.
Jego wybrano. Kto ma prawo to kwestionować?

>Nie jesteś Polakiem, jesteś istotą otumanioną propagandą.
Dziękuję za komplement.

>Hoggan był profesorem historii na Harvardzie.
Mówiąc nieco delikatnie był on kontrowersyjny. Musisz przyznać.

>Jak Żydzi amerykańscy chcą udowadniać światu, że mają najlepszą broń, to nich dalej kontynuują żydowską wojną z Iranem. Żydzi będą dowozić broń do Izraela a Rosja i Chiny do Iranu. Ja będę z daleka kibicował Rosji i Chinom.
Moim zdaniem atak na Iran to błąd, na którym w perspektywie długofalowej zyskałyby Chiny i Rosja.
Podejrzewam, że ktoś w administracji Trumpa mógł się w tym połapać i zareagował, stąd taki a nie inny dalszy przebieg zdarzeń. Czas pokaże.

>Ja nie chcę, żeby na mnie spadały bomby po to, by Żydzi amerykańscy prowadzili kolejną imperialną proxy wojnę.
Kto kogo wciągnął w kryzys izraelsko irański?
Thoter (6650 punktów)

>>Hoggan był profesorem historii na Harvardzie.

>Mówiąc nieco delikatnie był on kontrowersyjny. Musisz przyznać.
>

Nie był kontrowersyjny, tylko tak jak ja, zdobył wiedzę i wyciągnął wnioski.
Archiwum Hoggana podpalono i tak zniszczono dowody.
Kto stał za tym podpaleniem ??
Są dwie możliwości: Brytyjczycy albo Żydzi.
Dzisiaj jak ktoś pisze, o proxy wojnach Żydów amerykańskich z Rosją i Chinami, nie jest uważany za osobę kontrowersyjną.
Żydów niemieckich i Niemców tak samo i ci sami zaatakowali. Pierwsi do akcji wkroczyli Brytyjczycy i Francuzi. Już w 1904 roku wypowiedzieli wojnę Zydom niemieckim i Niemcom zawierając porozumienie serdeczne, entente cordiale. Później do akcji wkroczył amerykański Żyd Bernard Baruch, wyznaczając teren "niepodległej" Polski do prowadzenia proxy wojen.

>>Żyd Zelenski nie ma żadnego prawa decydować o losach Ukrainy i Ukraińców.

>Jego wybrano. Kto ma prawo to kwestionować?

Mądrzy ludzie. Znasz kulisy działań CIA związanych ze szkoleniem agentury, którą użyto do zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku ???
Na tym polega "demokracja", idioci oddają głos na tych, co im przygotowano.
Dobrze, że nikt się nie pyta idiotów, co byli na "wyborach", o to na kogo i dlaczego tak głosowali. Taki idiota nie byłby wstanie wydukać nic innego, jak to, co mu do łba wstawili telawizjorem.
quick (6853 punktów)
>>>Hoggan był profesorem historii na Harvardzie.
>>Mówiąc nieco delikatnie był on kontrowersyjny. Musisz przyznać.
>>
>Nie był kontrowersyjny, tylko tak jak ja, zdobył wiedzę i wyciągnął wnioski.
Ty tak twierdzisz, a ktoś z drugiej strony może powiedzieć, że to propaganda. Holocaust jest udokumentowany.

>Archiwum Hoggana podpalono i tak zniszczono dowody.
>Kto stał za tym podpaleniem ??
>Są dwie możliwości: Brytyjczycy albo Żydzi.
Dlaczego dwie?

>Dzisiaj jak ktoś pisze, o proxy wojnach Żydów amerykańskich z Rosją i Chinami, nie jest uważany za osobę kontrowersyjną.
Zależy w jakich kręgach. Poza tym zwróć uwagę, że proxy war towarzyszy nam od starożytności, a tyś się uwziął na USA.

>>>Żyd Zelenski nie ma żadnego prawa decydować o losach Ukrainy i Ukraińców.
>>Jego wybrano. Kto ma prawo to kwestionować?
>Mądrzy ludzie.
Chcesz być obiektywny, przestań obarczać winą tylko jedną stronę.

>Znasz kulisy działań CIA związanych ze szkoleniem agentury, którą użyto do zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku ???
Nie mam pojęcia. Nie dostrzegasz niczego niepokojącego w ultimatum Lawrowa z grudnia 2021? Tobie to pasuje?

>Na tym polega "demokracja", idioci oddają głos na tych, co im przygotowano.
>Dobrze, że nikt się nie pyta idiotów, co byli na "wyborach", o to na kogo i dlaczego tak głosowali. Taki idiota nie byłby wstanie wydukać nic innego, jak to, co mu do łba wstawili telawizjorem.

Ja praktycznie telewizji nie oglądam a biorę udział w wyborach i nie czuję się żadnym idiotą. Uważam to za obowiązek obywatelski.
Ale my żeśmy już rozmawiali na ten temat. Ty swoje ja swoje, i niech tak zostanie.
Thoter (6650 punktów)
> Holocaust jest udokumentowany.

Przez Żydów. Żydowskie geszefty historyczne napisała grupa Żydów w USA, którą kierował siostrzeniec Freuda Edward Bernays.
W XX wieku główne ataki na Żydów były przeprowadzane z innych powodów jak to, że byli Żydami.
Pierwsze ataki były spowodowane powstrzymaniem żydowskeigo komunizmu.
Po 1937 roku Żydów mordowano w odwecie za to, co zrobili w ZSRR w 1937 r.
To też nie miało nic wspólnego z tym, że byli Żydami. Była to zwykła zemsta.
Była to wojna Żydów niemieckich z Żydami amerykańskimi.

>tyś się uwziął na USA.

Interesuję się faktami z XX wieku.

> nie czuję się żadnym idiotą. Uważam to za obowiązek obywatelski.
>
To jest megalomania połączona ze schizofrenią.
Kibicujesz Żydom amerykańskim, ja patrzę na sprawy pod względem interesu.

www.youtube.com/watch?v=4UqlXCtpmKI

AMERYKA państwem sponsorującym terroryzm w INDIACH? | Harry Sahota
quick (6853 punktów)

>Kibicujesz Żydom amerykańskim, ja patrzę na sprawy pod względem interesu.
Staram się być obiektywny, ale najpierw kibicuję Polsce.

>www.youtube.com/watch?v=4UqlXCtpmKI
>AMERYKA państwem sponsorującym terroryzm w INDIACH? | Harry Sahota

Wynik stopniowego przechodzenia w wielobiegunowość?
Thoter (6650 punktów)

>Staram się być obiektywny, ale najpierw kibicuję Polsce.
>

Jak można być obiektywnym nie mając elementarnej wiedzy ??
quick (6853 punktów)
>>Staram się być obiektywny, ale najpierw kibicuję Polsce.
>>
>Jak można być obiektywnym nie mając elementarnej wiedzy ??

Jakiej wiedzy? O czym? Moja wiedza to wynik studiowania stosunków międzynarodowych i geopolityki. Tę drugą uprawiam zawodowo. Cały czas się uczę.
W przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam dyskutanta.
Thoter (6650 punktów)
>Moja wiedza to wynik studiowania stosunków międzynarodowych i geopolityki. Tę drugą uprawiam >zawodowo. Cały czas się uczę.
>W przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam dyskutanta.
>

Dlaczego moje studiowanie dało diametralnie inne wyniki ??
Ja potrafię udowodnić to co mówię.
Ty potrafisz tylko podać nazwisko tego kogo cytujesz.
Nie jesteś wstanie z kolegami dyskutować np. o moich odkryciach.
Możesz tylko porównywać, czy coś jest zgodne z propagandą czy nie.
Zakładasz, że propaganda mówi prawdę.
quick (6853 punktów)
>>Moja wiedza to wynik studiowania stosunków międzynarodowych i geopolityki. Tę drugą uprawiam >zawodowo. Cały czas się uczę.
>>W przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam dyskutanta.
>>
>Dlaczego moje studiowanie dało diametralnie inne wyniki ??
>Ja potrafię udowodnić to co mówię.
>Ty potrafisz tylko podać nazwisko tego kogo cytujesz.
>Nie jesteś wstanie z kolegami dyskutować np. o moich odkryciach.
>Możesz tylko porównywać, czy coś jest zgodne z propagandą czy nie.
>Zakładasz, że propaganda mówi prawdę.
>
Bzdury. Ja uwypuklam geopolitykę.
Thoter (6650 punktów)

>Jako Polak uważam, że Ukraina powinna być buforem między nami a Rosją. Tyle, że buforem na który >my też wpływamy.

Jak chcesz wpływać na banderowców, jak nami rządzą żydowscy zięciowie z banderowcami ???
quick (6853 punktów)
>>Jako Polak uważam, że Ukraina powinna być buforem między nami a Rosją. Tyle, że buforem na który >my też wpływamy.
>Jak chcesz wpływać na banderowców, jak nami rządzą żydowscy zięciowie z banderowcami ???

Wg Ciebie sytuacja jest beznadziejna. Ja takiego poglądu nie podzielam.
Thoter (6650 punktów)

>Wg Ciebie sytuacja jest beznadziejna. Ja takiego poglądu nie podzielam.
>
Sytuacja jest beznadziejna ale dla tych, co się nieproszeni do Polski zwalili.
Koło baz woskowych naszego okupanta trzeba podnieść ceny skupu złomu, najlepiej kilkakrotnie.
Trzeba kraść co się da i sprzedawać.
jar12 (851 punktów)
Nieco skrótowo

>>>Nie. Najpierw wyprowadzi Polskę z międzynarodowych struktur. Trudne, ale wykonalne. Wystarczy zebrać "patriotów" którzy będą się sprzeciwiać ujednoliceniu w Europie rozstawu szyn, albo niemieckim wyrzutniom
kto PIS, PO, ewentualnie Konfa - nikt z unii ani z Nato nie wyjdzie, (ja często słucham Maciaka - on też jest za Unią), reszta to margines jest
.
>>Tak sobie zakładam że spokojnie to by tu nie było....
>Tak sobie, to nie jest argument. Polacy nieraz pokazali, że jak im sypnąć do miski to są cisi i spokojni. Targowica, uwłaszczenie chłopów....
Czy Rosja zaatakuje Niemcy? (może zaatakuje), moim zdaniem z takego samego powodu nie zaatakuje Niemćów co i Polski - na kimś trzeba zarabiać - pełno tu korporacji
>Doprawdy?
>Ja wiem, że Rosjanie zbierali wojsko na ćwiczenia.....
Nie twierdzę że to nie była Agresja Rsji, Ukraina jedank zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie,
Majdan
>Nadal pomijasz najistotniejszy argument
>TO JEST PROBLEM UKRAINY
Niestety ale biorę pod uwagę realizm - na co mogą sobie pozwolić mocarstwa, a na co słabsze państwa. Jeśli nawet przyznam Tobie rację - tak to agresja Rosji i tak to nie zmieni u mnie nieodpowiedzialnego zachowania Ukrainy

>>Odpowiedź będzie bardzo brutalna - Piłsudski zdawał sobie wtedy sprawę że 2 państwa są za słabe żeby go zaatakować. z Czechów - to on by mógł zrobić kolonię. Taka różnica
>Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?
Realnie a nie moralnie Skurwiel Piłsudski (tak dobrze czytacz) - Skurwiel Piłsudski to zrobił bo mógł to zrobić. Niesty tu moralna odpowiedź jest bez sensu. Piłsudski był cwany
m


>W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>Nie odpowiedziałeś

Strajk kobiet nie osłabia tak Polski jak Donbas Ukrainę - niestety ale to realne a nie moralne odpowiedzi

>Usprawiedliwienie rosyjskiej agresji?

Myśałem o sytuacji sprzed wojny nad którą Ukraina nie potrafiła zapanować

>Banderowcy zagrażali Rosji?

Nie wiadomo co by było jakby doszło do bezpośredniej konfrotacji Banderowców z separatystami

swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic
>>Polska armia nie dokonywała takich okrucieństw.
>Nie o tym mowa. Polska armia była agresorem. Rozliczyliście się z tego?
>Jak?
Nie zamierzam bronić sanacyjnych rządów i skuriela Piłsudskiego, Dmowski się od niego wcześniej odłączył
szarley (54913 punktów)
>Nieco skrótowo
>>>>Nie. Najpierw wyprowadzi Polskę z międzynarodowych struktur. Trudne, ale wykonalne. Wystarczy zebrać "patriotów" którzy będą się sprzeciwiać ujednoliceniu w Europie rozstawu szyn, albo niemieckim wyrzutniom
>kto PIS, PO, ewentualnie Konfa - nikt z unii ani z Nato nie wyjdzie,

Serio?
Już jakiś smętny kaczorek pipcył że nie chcecie NATOwskiej ochrony

>>>Tak sobie zakładam że spokojnie to by tu nie było....
>>Tak sobie, to nie jest argument. Polacy nieraz pokazali, że jak im sypnąć do miski to są cisi i spokojni. Targowica, uwłaszczenie chłopów....
>Czy Rosja zaatakuje Niemcy?
Nie. Wystarczy im Polska

>>Doprawdy?
>>Ja wiem, że Rosjanie zbierali wojsko na ćwiczenia.....
>Nie twierdzę że to nie była Agresja Rsji, Ukraina jedank zachowała się bardzo nieodpowiedzialnie,

Miała się poddać?

>Majdan
WEWNĘTRZNA SPRAWA UKRAINY !!!!!!

>>Nadal pomijasz najistotniejszy argument
>>TO JEST PROBLEM UKRAINY
>Niestety ale biorę pod uwagę realizm - na co mogą sobie pozwolić mocarstwa, a na co słabsze państwa. Jeśli nawet przyznam Tobie rację - tak to agresja Rosji i tak to nie zmieni u mnie nieodpowiedzialnego zachowania Ukrainy
WEWNĘTRZNA SPRAWA UKRAINY !!!!!!
za kilka lat wewnętrzna sprawa Polski

>>>Odpowiedź będzie bardzo brutalna - Piłsudski zdawał sobie wtedy sprawę że 2 państwa są za słabe żeby go zaatakować. z Czechów - to on by mógł zrobić kolonię. Taka różnica
>>Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując śmierć 10-kroć większej liczby niż w Odessie?
>Realnie a nie moralnie Skurwiel Piłsudski (tak dobrze czytacz) - Skurwiel Piłsudski to zrobił bo mógł to zrobić. Niesty tu moralna odpowiedź jest bez sensu. Piłsudski był cwany
Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując

>>W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>>Nie odpowiedziałeś
>Strajk kobiet nie osłabia tak Polski jak Donbas Ukrainę
Czy Strajk kobiet usprawiedliwiał obcą, militarną interwencję?

>>Banderowcy zagrażali Rosji?
>Nie wiadomo co by było jakby doszło do bezpośredniej konfrotacji Banderowców
Jaja sobie robisz?
Ofensywa na Moskwę????

>swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic
>>>Polska armia nie dokonywała takich okrucieństw.
>>Nie o tym mowa. Polska armia była agresorem. Rozliczyliście się z tego?
>>Jak?
>Nie zamierzam bronić sanacyjnych rządów

Ja pieerdolę. Doprawdy jesteś Mongołem?????
Nie jestem Polakiem, nie jestem polskim obywatelem, nie mam polskiej matury, ale mam cię uczyć historii Polski???

Podpal się ze wstydu, NIEUKU!!!!!!!!!!
Folksdojczu, czy ruska onuco, polaczku z bożej łaski.
Wiesz kiedy była bitwa pod Grunwaldem?
Nie?
Przykro mi, za korepetycje biorę kasę, polaczku

Wiem, wasza patriotyczna propaganda wyprała wam czaszki, pytałem o rozliczenia. NIE BYŁO, jesteście dumnym narodem szlachetnych świń, które mordowały, paliły, gwałciły i wierzą w to, że polaczkowie byli święci
Nie dziw się, że wielu Niemców do dziś wierzy w szlachetność Wehrmachtu, skoro polaczkowie też w to wierzą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>Już jakiś smętny kaczorek pipcył że nie chcecie NATOwskiej ochrony
Nie znam sprawy
>>Czy Rosja zaatakuje Niemcy?
>Nie. Wystarczy im Polska
dlaczego nie zaatakuje Niemiec???, w tej chwili dla Rosji to takie samo ryzyko
>Miała się poddać?
Opozycja nie powinna doprowadzić do sytuacji w której obalony zostaje Janukowycz, bardzo mi przykro ale My z tą swoją... u nas w tej chwili to niemożliwe i bardzo dobrze.
Jak się wschodnie regiony zaczeły buntować to trzeba było już wtedy reagować, a nie zaogniać - zaczeło się od Antymajdanu - Ja jako jeden z nielicznych bardzo dobrze to śledziłęm
>za kilka lat wewnętrzna sprawa Polski
jeśli zaatakują to będą musieli frontalnie - nie zrobią tu takiego bigosu jak na Ukrainie - nie ma szans na to. Jeśli frontalnie - To Ja teraz Coś Tobie napiszę - k***a niestety, bo też Tobie się nerwy udzieliły a Ja przekorny jestem - o nuclear SHARING słyszał ?

>Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując
Moralnie nie, realnie przy próbie ataku, byłaby kontra
>>>W Polsce były wielotysięczne manifestacje Strajku kobiet - wystarczy, żeby wchodziło obce wojsko?
>>>Nie odpowiedziałeś
>>Strajk kobiet nie osłabia tak Polski jak Donbas Ukrainę
>Czy Strajk kobiet usprawiedliwiał obcą, militarną interwencję?
NIE, podtrzymuje że Strjak Kobiet jak i górników i inne - to co innego jak separatyzm w Donbasie
>>>Banderowcy zagrażali Rosji?
>>Nie wiadomo co by było jakby doszło do bezpośredniej konfrotacji Banderowców
>Jaja sobie robisz?
>Ofensywa na Moskwę????
Niestety Ja nie o tym, jak myślisz kto był odpowiedzialny za maskrę w Odessie? odpowiedź brzmi - prawy sektor - czyli banderowcy, konfrontacja na wschodzie mogła skończyć się jeszcze kilkoma takimi pogromami, jednak oni już tam byli okopani, początkowo na lotnisku. Niestey Ukraina w ogóle sobie z tym nie radziła, stwarzając pretekst do interwencji - Ja tu zdania nie zmienię
>>swoją historią? W XX wieku więcej razy polska armia agresowała sąsiadów, niż broniła własnych granic
>>>>Polska armia nie dokonywała takich okrucieństw.
>>>Nie o tym mowa. Polska armia była agresorem. Rozliczyliście się z tego?
>>>Jak?
>>Nie zamierzam bronić sanacyjnych rządów
>Ja pieerdolę. Doprawdy jesteś Mongołem?????
>Nie jestem Polakiem, nie jestem polskim obywatelem, nie mam polskiej matury, ale mam cię uczyć historii Polski???
>Podpal się ze wstydu, NIEUKU!!!!!!!!!!
>Folksdojczu, czy ruska onuco, polaczku z bożej łaski.
>Wiesz kiedy była bitwa pod Grunwaldem?
>Nie?
>Przykro mi, za korepetycje biorę kasę, polaczku
>Wiem, wasza patriotyczna propaganda wyprała wam czaszki, pytałem o rozliczenia. NIE BYŁO, jesteście dumnym narodem szlachetnych świń, które mordowały, paliły, gwałciły i wierzą w to, że polaczkowie byli święci

Nie wiem co Ciebie tak oburzyło, przykro mi że polski rząd nie zrobił rozliczeń w tym za Zaolzie. (nieco więcej o tym kiedyś wiedziałem teraz mniej). Ja w ogóle nie bronię polskiego rządu i nie zamierzam.Szczerze mówiąc trafiłeś akurat na osobę która w dupie za przeproszeniem ma tak widziany polski patriotyzm. Dla mnie wyraża się to w pracy i co mogę dobrego zrobić to robię. Żadan propaganda na mnie działa w tym Ukrainska, ruska czy jakakolwiek inna

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)
>>Już jakiś smętny kaczorek pipcył że nie chcecie NATOwskiej ochrony
>Nie znam sprawy
PiS głośno protestował przeciwko umieszczeniu w Polsce niemieckich wyrzutni Patriot do ochrony przed rosyjskimi rakietami

>>Miała się poddać?
>Opozycja nie powinna doprowadzić do sytuacji w której obalony zostaje Janukowycz,
Powtórzę: to są wewnętrzne prawy Ukrainy i to nie usprawiedliwia agresji z zewnątrz

>Jak się wschodnie regiony zaczeły buntować to trzeba było już wtedy reagować, a nie zaogniać - zaczeło się od Antymajdanu - Ja jako jeden z nielicznych bardzo dobrze to śledziłęm
Powtórzę: to są wewnętrzne prawy Ukrainy i to nie usprawiedliwia agresji z zewnątrz

>>Pytanie brzmiało: Czy Rosja miała prawo agresji na Polskę w 1926, kiedy kandydat na dyktatora postanowił rozwalić legalnie wybrany Sejm, aresztując opozycjonistów i powodując
>Moralnie nie, realnie przy próbie ataku, byłaby kontra
A teraz dajesz jej to prawo na Ukrainie

>>Czy Strajk kobiet usprawiedliwiał obcą, militarną interwencję?
>NIE, podtrzymuje że Strjak Kobiet jak i górników i inne - to co innego jak separatyzm w Donbasie
Na temat tego separatyzmu, autonomii, praw mniejszości Rosja proponowała jakieś rozmowy?

>>>>Banderowcy zagrażali Rosji?
>>>Nie wiadomo co by było jakby doszło do bezpośredniej konfrotacji Banderowców
>>Jaja sobie robisz?
>>Ofensywa na Moskwę????
>Niestety Ja nie o tym, jak myślisz kto był odpowiedzialny za maskrę w Odessie?
Powtórzę: to są wewnętrzne prawy Ukrainy i to nie usprawiedliwia agresji z zewnątrz

>Niestey Ukraina w ogóle sobie z tym nie radziła, stwarzając pretekst do interwencji
Pretekst, ale nie powód

>przykro mi że polski rząd nie zrobił rozliczeń w tym za Zaolzie.
Nie tylko rząd i nie tylko Zaolzie, ale nie to jest tematem rozmowy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>PiS głośno protestował przeciwko umieszczeniu w Polsce niemieckich wyrzutni Patriot do ochrony przed rosyjskimi rakietami

W Polsce tak jest: obie partię są proamerykańskie (PIS w tej chwili w szczególności) i jak coś obiecują to tylko wbrew swojej opozycji, a i tak później robią swoje. Coś jak demokraci i republikanie w Stanach. O tej sprawie nie słyszałem, ale jakby PIS doszedł do władzy - sprowadził by 2x rakiet patriot niż PO, udowadniając jaki on proUSA (zadłużając kraj jak nie wiem) - tak to działa. Dla mnie (nie będę tego ukrywał) PIS-PO to jedno zło, dla mnie nie ma w Polsce na kogo głosować (może się pogrążam bardziej w Twoic oczach trudno, swoje już latka mam i takie są moje przemyślenia)

>A teraz dajesz jej to prawo na Ukrainie

>Na temat tego separatyzmu, autonomii, praw mniejszości Rosja proponowała jakieś rozmowy?

Nie Rosja, Francja, Wlk Brytania - z tego co pamiętam (Ja nie sprawdzam każdorazowo info w necie tylko piszę co pamiętam, a śledziłem te sprawy) były gwarantami porozumień mińskich - które dotyczyły relacji Ukraina - Donbas. Zostały one dwa razy zerwane. Możesz napisać że to wewnętrzna sprawa Ukrainy, z drugiej strony te porozumienia były do kitu. Zresztą to jest skomplikowane - Ja Tobie tą stronkę przesłałem bo tam jest w miarę obiektywny opis sytuacji - nie proukraiński ani nie prorosyjski. Można powiedzieć że wojna na Bałkanach to wewnętrzna sprawa Jugosławi, wiadomo że nie, ale w sumie dlaczego wiadomo? w Hiszpanii sprawy Katalonii rozwiązano szybko, w Jugosławi inaczej - co podwójne standarty czy co ? (mam oczywiście swoje zdanie na ten temat - każdy tutaj pilnuje swoich wpływów i tyle)

>Pretekst, ale nie powód

Pełna Zgoda

>>przykro mi że polski rząd nie zrobił rozliczeń w tym za Zaolzie.
>Nie tylko rząd i nie tylko Zaolzie, ale nie to jest tematem rozmowy

No wiem, wiem

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)
>>PiS głośno protestował przeciwko umieszczeniu w Polsce niemieckich wyrzutni Patriot do ochrony przed rosyjskimi rakietami
>W Polsce tak jest: obie partię są proamerykańskie (PIS w tej chwili w szczególności)

1 Nie wiadomo jak długo USA będą w NATO
2 NATO, to nie tylko USA (choć głownie)
3 Wyprowadzenie Polski z Unii osłabi motywację NATO do obrony Polski

>>A teraz dajesz jej to prawo na Ukrainie
>>Na temat tego separatyzmu, autonomii, praw mniejszości Rosja proponowała jakieś rozmowy?
>Nie Rosja, Francja, Wlk Brytania - z tego co pamiętam (Ja nie sprawdzam każdorazowo info w necie tylko piszę co pamiętam, a śledziłem te sprawy) były gwarantami porozumień mińskich

A wcześniej Rosja podpisała memorandum w Budapeszcie gwarantując nienaruszalność granicy Ukrainy

>Możesz napisać że to wewnętrzna sprawa Ukrainy,
Tak, to jest wewnętrzna sprawa Ukrainy i nie usprawiedliwia nalotów Na Kijów

> Można powiedzieć że wojna na Bałkanach to wewnętrzna sprawa Jugosławi,
Nie do końca.
1 Jugosławii już wtedy nie było
2 W b. Jugosławii dochodziło do ludobójstwa, w Donbasie nie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
>A teraz dajesz jej to prawo na Ukrainie
(skasowałem wcześniej wypowwiedź) - tak Ukraina ma prawo się bronić - dobrze że to robi - z drugiej strony tępi to rosyjski imperializm. Jednak na wojnie giną głównie biedni ludzie, bogacze i politycy siedzą sobie w ciepełku i trzepią hajs. Poczytaj sobie moją konwersacje z Quickiem - tam naprawdę pisze co uważam - to walka o korporacyjne wpływy i tyle - pora to zakończyć - nawet kosztem terytorium. Ja tak w ogóle jestem za szeroką autonomią Donbasu - ale tak żeby Donbas nie był ani rosyjski ani ukraiński. Powinien być pinowane przez misje ONZ, coś na wzór Macedonii - takie jest moje zdanie - dlaczego tak myślę - odpowiedzi są na stronie którą Tobie podałem - to bardzo złożona kwestia - i spokojne oddanie tego terytorium Ukrainie w ogóle nie rozwiąze sporu. Natomiast tą wojnę należy zatrzymać w tej chwili
jar12 (851 punktów)
Nie wiem czy dobrze robię pisząc to (Sprawę Zaolzia kiedyś znałem wręcz doskonale teraz nieco mniej)
Znasz określenie co to sanacyjny rząd, to określenie pozytywne czy nie?, pytania retoryczne.

Myślisz że podoba mi się że ten duręń Piłsudski jeździł z Hitlerem na polowania?

Polskie przedwojenne sanacyjne rządy były k***a do niczego

Wiem że może po raz pierwszy słyszysz to od Polaka, może i po raz ostatni.

Tak k***a to byli jebani zdrajcy
jar12 (851 punktów)

>To problem Ukrainy.

Nie usprawiedliwia agresji Ukraińcy jednak nie będąc w Nato ani w Unii doprowadzili do zaognionej sytuacji, nie uspokajając jednak jej (nawet po obaleniu Janukowycza), czym stworzyli pretekst do uderzenia (obcieło mi, a miałem jeszcze fajniej sformułowaną myśl)
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

jar12 (851 punktów)
Ponadto miałem jeszcze raz wkleić ale mi obcieło:

klubjagiel(*)rsza-niz-rosyjska-interwencja/

Wyjaśnienia są na tej stronce.
jar12 (851 punktów)

>Podtrzymuję

Nie porównuje, w Polsce nie ma wojny, wskazałem tylko na kilka aspektów świadczących że tej granicy nie będzie.

Lecz Ja także na początku postawiłem pytania o genezę tego konfliktu - w tym sensie - teraz doprecyzuje że jak będziemy znali genezę - to może znajdziemy sposób na jego zakończenie.

Ale w sumie pytanie jest też wprost co zrobić żeby go zakończyć - jeśli tak po prostu - to co się stanie z ludźmi zamieszkującymi Donbas, co z Krymem.

To są bardzo trudne pytania, ja liczą tylko na zarys odpowiedzi
18-06-2025 19:25 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?
>dodam też żeby trochę rozszerzyć poprzedni komentarz - myślę że Rosji nie interesuje aby mieć granicę z Polską tam gdzie teraz jest Ukraina
>

Ale pytanie jest inne. A to o czym myśli Rosja a w zasadzie Putin to ja myślę że się mylisz.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?
>>dodam też żeby trochę rozszerzyć poprzedni komentarz - myślę że Rosji nie interesuje aby mieć granicę z Polską tam gdzie teraz jest Ukraina

Putin ustala w tej chwili z Trumpem granicę na Ukrainie, a Zelenski inkasuje kolejny milion - o tym mówisz?
18-06-2025 20:32 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Nie interesuje Cie czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą?
>>>dodam też żeby trochę rozszerzyć poprzedni komentarz - myślę że Rosji nie interesuje aby mieć granicę z Polską tam gdzie teraz jest Ukraina
>Putin ustala w tej chwili z Trumpem granicę na Ukrainie, a Zelenski inkasuje kolejny milion - o tym mówisz?
>

Nie odpowiedziałes na pytanie

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
jakie bo się pogubiłem w tym dawaj jeszcze raz
18-06-2025 20:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>jakie bo się pogubiłem w tym dawaj jeszcze raz
>

NOdpowiedz czym straszysz.

>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa -

Co z tym osłabieniem państwa?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
Dobra:

straszę ekstremistami Ukraińskimi, sporo Ukrainców mieszkających w Polsce to porządni ludzie przyjechali tu do pracy jeszcze przed wojną. Ci co przyjechali po wybuchu wojny, też są w porządku jednak bywają przypadki że się znacznie mniej integrują - przyjechali po prostu cwaniacy którzy mieli za co uciec z kraju. Boję się jednak że są także ekstremiści - wyznający ideologię UPA (świadczą o tym niektóre wypowiedzi), którzy mogą wykorzystać pewną nagonkę na Ukrainców (800 plus, ale także nieprzychylne komentarze w mediach) aby wywołać krótko mówiąc zamieszki dla swoich celów (taki Wołyń 2.0 - może w mniejszje skali), dlatego wydaje mi się że obecnie trzeba tu u nas w kraju zachować spokój, a na zewnątrz szukać rozwiązania dyplomatycznego tego konfliktu i to jak najszybciej
>
farmer (22440 punktów)
>Dobra:
>straszę ekstremistami Ukraińskimi, sporo Ukrainców mieszkających w Polsce to porządni ludzie przyjechali tu do pracy jeszcze przed wojną. Ci co przyjechali po wybuchu wojny, też są w porządku jednak bywają przypadki że się znacznie mniej integrują - przyjechali po prostu cwaniacy którzy mieli za co uciec z kraju. Boję się jednak że są także ekstremiści - wyznający ideologię UPA (świadczą o tym niektóre wypowiedzi), którzy mogą wykorzystać pewną nagonkę na Ukrainców (800 plus, ale także nieprzychylne komentarze w mediach) aby wywołać krótko mówiąc zamieszki dla swoich celów (taki Wołyń 2.0 - może w mniejszje skali),

Zlituj się.

Polak we własnym kraju może komentować sytuację.


>latego wydaje mi się że obecnie trzeba tu u nas w kraju zachować spokój, a na zewnątrz szukać rozwiązania dyplomatycznego tego konfliktu i to jak najszybciej
>>
>

Siejesz panikę.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>Dobra:
>>straszę ekstremistami Ukraińskimi, sporo Ukrainców mieszkających w Polsce to porządni ludzie przyjechali tu do pracy jeszcze przed wojną. Ci co przyjechali po wybuchu wojny, też są w porządku jednak bywają przypadki że się znacznie mniej integrują - przyjechali po prostu cwaniacy którzy mieli za co uciec z kraju. Boję się jednak że są także ekstremiści - wyznający ideologię UPA (świadczą o tym niektóre wypowiedzi), którzy mogą wykorzystać pewną nagonkę na Ukrainców (800 plus, ale także nieprzychylne komentarze w mediach) aby wywołać krótko mówiąc zamieszki dla swoich celów (taki Wołyń 2.0 - może w mniejszje skali),
>Zlituj się.
>Polak we własnym kraju może komentować sytuację.

Powiedz to Francuzom......
farmer (22440 punktów)
>>>Dobra:
>>>straszę ekstremistami Ukraińskimi, sporo Ukrainców mieszkających w Polsce to porządni ludzie przyjechali tu do pracy jeszcze przed wojną. Ci co przyjechali po wybuchu wojny, też są w porządku jednak bywają przypadki że się znacznie mniej integrują - przyjechali po prostu cwaniacy którzy mieli za co uciec z kraju. Boję się jednak że są także ekstremiści - wyznający ideologię UPA (świadczą o tym niektóre wypowiedzi), którzy mogą wykorzystać pewną nagonkę na Ukrainców (800 plus, ale także nieprzychylne komentarze w mediach) aby wywołać krótko mówiąc zamieszki dla swoich celów (taki Wołyń 2.0 - może w mniejszje skali),
>>Zlituj się.
>>Polak we własnym kraju może komentować sytuację.
>Powiedz to Francuzom......

Co mam powiedzieć że każesz Polakom milczeć ?

Ale nie jestem Farncuzwm Anglikiem Szwdem Niemcem itd. jak nie będę mógł komentować to się tym zajmę czemu tak jest.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
zauważ że w prasie nie można....
farmer (22440 punktów)
>zauważ że w prasie nie można....

Cytuj do czego się odnosisz. Tak bardziej będzie czytelne.

Nie czytam całej prasy. Ale skoro nie można w prasie tu się tego nie robi ? To o co kaman?

Podtrzymuje straszysz.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
nie można pisać komentarzy i wyrażać własnych poglądów - chodzi o tą poważniejszą prasę i nie jest to troska tylko o to żeby nie było hejtu - tak mi się wydaje
farmer (22440 punktów)
>nie można pisać komentarzy i wyrażać własnych poglądów - chodzi o tą poważniejszą prasę i nie jest to troska tylko o to żeby nie było hejtu - tak mi się wydaje
>

Dotyczy wielu tematów. Ale nie jest tak do końca. Prasa sama się zaorała CLICK Baitami.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
przy czym powiem wprost - zagrożeniem jest to co powiedział etn słynny psycholog (nie pytaj mnie bo zapomniałem i tyle) - a my mamy wasze kobiety i dzieci - on to serio powiedział - tego typu narracja jest skrajnie niebiezpieczna (więcej tego jest ale ja naprawdę nie chce o tym mówić bo ludzie którzy to mówią z 2 srony mają sensowne poglądy - może to robią nieświadomie - nie zmusisz mnie żebym powiedział o kogo chodzi 😁😁😁😁😁
farmer (22440 punktów)
>przy czym powiem wprost - zagrożeniem jest to co powiedział etn słynny psycholog (nie pytaj mnie bo zapomniałem i tyle) - a my mamy wasze kobiety i dzieci - on to serio powiedział - tego typu narracja jest skrajnie niebiezpieczna (więcej tego jest ale ja naprawdę nie chce o tym mówić bo ludzie którzy to mówią z 2 srony mają sensowne poglądy - może to robią nieświadomie - nie zmusisz mnie żebym powiedział o kogo chodzi


Tworzysz narrację Strachu
Okrągły naracje Polaka nieudacznika.
Niewdzięcznika który właściwie ma przepraszać że żyje. Jest to zbieżne z tym co tu prezntujesz czyli żeby MILCZEĆ.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>Niewdzięcznika który właściwie ma przepraszać że żyje. Jest to zbieżne z tym co tu prezntujesz czyli żeby MILCZEĆ.

Czasem milczenie jest lepsze od gadania głupot.

Mamy kilka mln Ukrainców, roszczeniowych w wielu przypadkach, czasem głupie wypowiedzi polityków wobec nich (tak k...tych z Konfy, akurat Konfa ma też sensowne poglądy)

To nie jest straszenie tylko pytanie o politykę Analizę, to że nie zostało to tu nigdy poruszone to nie znaczy że to nie ważny temat jest
jar12 (851 punktów)
Okrągły naracje Polaka nieudacznika.

A okrągłego to ja całkiem lubię mówiąc szczerze - plusy mi dał - ma te swoje klimaty i co z tego - też chciałbym żyć w Raju 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
farmer (22440 punktów)
>Okrągły naracje Polaka nieudacznika.
>A okrągłego to ja całkiem lubię mówiąc szczerze - plusy mi dał - ma te swoje klimaty i co z tego - też chciałbym żyć w Raju 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Przecież pisze że nie przeszkadza ci że pluje na Polaków tworzy poczucie winy tworzy obraz nieudacznika Polaka niewdziecznika.

A Ty dołożyłeś narrację strachu żeby Polak się bał.

I ta Bajeczka jak to od dawna jesteś na forum . Nice TRY.
Tyle lat na forum i konto założone pod Wojne na Ukrainę .

Dużo takich śpiochów jeszce jest ? To już pytanie nie do Ciebie

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)

>I ta Bajeczka jak to od dawna jesteś na forum . Nice TRY.
>Tyle lat na forum i konto założone pod Wojne na Ukrainę .

Jeszcze wiem że kumpel to czytał ale dawno zrezygnował...to było jeszcze pewnie za Koraszewskiego co pamiętam to czytał - Ja wtedy nieco mniej

Romaro - to wiem, ale co Tobie Andej zrobił ??????

Już widzę że nie obronię teorii śwatła - zapiekliłeś się i to już jest koniec, a kiedyś siedziałem w teorii strun - i nie chciało mi się tu nic pisać....

>Dużo takich śpiochów jeszce jest ? To już pytanie nie do Ciebie
>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

farmer (22440 punktów)
>>I ta Bajeczka jak to od dawna jesteś na forum . Nice TRY.
>>Tyle lat na forum i konto założone pod Wojne na Ukrainę .
>Jeszcze wiem że kumpel to czytał ale dawno zrezygnował...to było jeszcze pewnie za Koraszewskiego co pamiętam to czytał - Ja wtedy nieco mniej
>Romaro - to wiem, ale co Tobie Andej zrobił ??????

Ty nie zwracasz jak Polacy są opluwani ani prze okrągłego ani gdy jakiś czubek pisze na forum jakieś chore fantazje.

Za to pewne kwestie poruszane na tym forum osłabiły by państwo.

KWESTIE które w zasadzie nie są poruszane a nawer jeśli to histeryzujesz tworząc narrację Strachu o jakis.ekstremistach którzy po wejściu na to forum zrobili by.rewolte .

>Już widzę że nie obronię teorii śwatła - zapiekliłeś się i to już jest koniec, a kiedyś siedziałem w teorii strun - i nie chciało mi się tu nic pisać....

I po tylu latach temat o Ukrainie ? Jasne

>>Dużo takich śpiochów jeszce jest ? To już pytanie nie do Ciebie

Ej panie pisownia co to PALKI?

>Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać

No. Dwa dni na forum już mnie poprawiasz a Polak nie potrafisz napisać poprawnie.

>a Ciebie jak weźmie to ci się równo na klawiaturze litery mylą jakby to 2 osoby pisały - nie no polew mam jak nie wiem.


Ja teraz płynę promem to tam się nie skupiam bo na telefonie źle się pisze . A Ciebie co wzięło że nie piszesz poprawnie za to masz polew ? A może nie polew skoro Palki. Skąd mam wiedzieć co piszesz jak Ty sam nieniwesz czy pisząc o tym forum piszesz ogólnie czy nie bo masz coś innego na myśli.

Dalej chcesz polewać ? Próbuj dalej.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)

- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala

- jak dla mnie to zbyt daleko odbiegliśmy od wątków głownych - trochę z mojej też winy

- wyrażałem przed tym obawę - i cóż stało się

- żaden z początkowych punktów nie dotyczył tego forum

- teraz to ja już nie wiem o co chodzi w tej dyskusji
farmer (22440 punktów)
>- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala

Okrągły pluje na Polaków nie przeszkdza Ci to. Zwrócenie mu uwagi to raczej obowiązek nie ATAK. Prymitywna manipulacja

Zalozyłes temat w którym zwracasz na aspekty które mogły by osłabić państwo ....gdyby ktoś o nich pisał na tym forum.
Ale nie pisze.

Kreujesz strach.



>- jak dla mnie to zbyt daleko odbiegliśmy od wątków głownych - trochę z mojej też winy
>- wyrażałem przed tym obawę - i cóż stało się
>- żaden z początkowych punktów nie dotyczył tego forum
>- teraz to ja już nie wiem o co chodzi w tej dyskusji


Wytykasz mi pisownie samemu pisząc Palaki Odchodząc od meritum sprawy w kwestii która sam poruszyłeś pisząc że chodzi Ci o coś innego inne fora itd.
Bo odnosząc się do tego forum masz na myśli coś innego.



Dlatego powtórze jakim Cudem przeszkdza Ci coś co nie istnieje na tym forum a na pewno nie jest to kwestia podnoszona dzień w dzień. A nie przeszkdza Ci plucie przez okrągłego czy wpisy Thothera.

Okrągły ośmiesza Polaków
Ty tworzysz narrację Strachu i milczenia.

Nice try


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala
>Okrągły pluje na Polaków nie przeszkdza Ci to. Zwrócenie mu uwagi to raczej obowiązek nie ATAK. Prymitywna manipulacja

Podtrzymuje, nie tego w ogóle dotyczy ten wątek oraz dla mnie to zasada - szanujmy ludzi nie poglądy (podtrzymuje - wypowiedzi Okrągłego mają charakter satyryczny, a o psach to mówił w kontekście naszej podległości w stosunku do USA)

>Zalozyłes temat w którym zwracasz na aspekty które mogły by osłabić państwo ....gdyby ktoś o nich pisał na tym forum.

podtrzymuje - pytam o granice debaty w kontekście obecności dużej ilości Ukraińców w Polsce, pytam o odpowiedzialność polityków, pytam o moderacje dyskursu na dużych forach - podtrzymuje - też tego dyskursu
.
>Kreujesz strach.

Myli Się Tobie strach z odpowiedzialnością za słowa.

>Wytykasz mi pisownie samemu pisząc Palaki Odchodząc od meritum sprawy w kwestii która sam poruszyłeś pisząc że chodzi Ci o coś innego inne fora itd.

no i dupa no

>Bo odnosząc się do tego forum masz na myśli coś innego.
>Dlatego powtórze jakim Cudem przeszkdza Ci coś co nie istnieje na tym forum a na pewno nie jest to kwestia podnoszona dzień w dzień. A nie przeszkdza Ci plucie przez okrągłego czy wpisy Thothera.

Wpisów Thotera - nie rozumiem (nie czytam ich), Okrągły piszę (pisał) o Raju, nie podoba mu się podległość w stosunku do USA - w tym nie ma nic złego (nawet mimo tych psów), my pownniśmy mieć przede wszystkim dobre relacje z Niemcami

>Okrągły ośmiesza Polaków - wiele polskich komedii ośmiesza Polaków

>Ty tworzysz narrację Strachu i milczenia.

pytałem o możliwości rozwiązania tego konfliktu i inne rzeczy to nie jest nakłanianie do milczenia

ponieważ emocje trochę zeszły można liczyć na sensowniejsze argumenty, więc akurat to odpowiednia pora (2014 to bym napisał o masakrze w Oddesie - to by był zonk prawda???)

>Nice try
farmer (22440 punktów)
>>>- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala
>>Okrągły pluje na Polaków nie przeszkdza Ci to. Zwrócenie mu uwagi to raczej obowiązek nie ATAK. Prymitywna manipulacja
>Podtrzymuje, nie tego w ogóle dotyczy ten wątek oraz dla mnie to zasada - szanujmy ludzi nie poglądy (podtrzymuje - wypowiedzi Okrągłego mają charakter satyryczny, a o psach to mówił w kontekście naszej podległości w stosunku do USA)

Obrażanie Polaków to satyra? A tobie Ruskie onuce przeszkadzaja.

Wex się nie ośmieszaj.

>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc -

Satyra....coraz glupsze te baity


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>>- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala
>>>Okrągły pluje na Polaków nie przeszkdza Ci to. Zwrócenie mu uwagi to raczej obowiązek nie ATAK. Prymitywna manipulacja
>>Podtrzymuje, nie tego w ogóle dotyczy ten wątek oraz dla mnie to zasada - szanujmy ludzi nie poglądy (podtrzymuje - wypowiedzi Okrągłego mają charakter satyryczny, a o psach to mówił w kontekście naszej podległości w stosunku do USA)
>Obrażanie Polaków to satyra? A tobie Ruskie onuce przeszkadzaja.
>Wex się nie ośmieszaj.

Ok jakby tutaj w tym wątku Okrągły nas zaczął wyzywać od psów to bym zareagował. Jego tu nawet nie ma. Jego wątki mają inny kontekst jeśli tego nie widzisz to ja już nie mogę.
Zresztą Ty mnie zmuszasz do gadania o Okrągłym bo chcesz żebym go zaatakował i tak tego nie zrobię

>>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc -
>Satyra....coraz glupsze te baity
>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

>
farmer (22440 punktów)
>>>>>- nie zmusisz mnnie do atakowania kogolwiek na tym forum - tak to nie dziala
>>>>Okrągły pluje na Polaków nie przeszkdza Ci to. Zwrócenie mu uwagi to raczej obowiązek nie ATAK. Prymitywna manipulacja
>>>Podtrzymuje, nie tego w ogóle dotyczy ten wątek oraz dla mnie to zasada - szanujmy ludzi nie poglądy (podtrzymuje - wypowiedzi Okrągłego mają charakter satyryczny, a o psach to mówił w kontekście naszej podległości w stosunku do USA)
>>Obrażanie Polaków to satyra? A tobie Ruskie onuce przeszkadzaja.
>>Wex się nie ośmieszaj.
>Ok jakby tutaj w tym wątku Okrągły nas zaczął wyzywać od psów to bym zareagował. Jego tu nawet nie ma. Jego wątki mają inny kontekst jeśli tego nie widzisz to ja już nie mogę.

Przejmuj się tak jak ekstremistami rzekomymi..to kwestia kontekstu.

Traktuj jak satyre. W czym masz.problem ?

Po tylu latach zalogowałes się i pierwsze co to prośba o nie używanie zwrotu ruska onuca. Jednocześnie plucie Okrągłego na Polaków to satyra.

I jeszcze piszesz że to cechy Polaków.


KABARET. Biczplis


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
w niczym liczyłem na poważniejszą dyskusję. Choć nie powiem ja się na Pythonie wychowałem ....


>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

farmer (22440 punktów)
>w niczym liczyłem na poważniejszą dyskusję. Choć nie powiem ja się na Pythonie wychowałem ....

Mowiłem. Że musisz dać się poznac.

Założyłeś temat z absurdami. Nie miej o to pretensji do mnie.
Dalej było tylko gorzej.

Ile można czekać na odpowiedź?

Do tej pory nie napisałes czy interesuje Cię czy będziesz graniczył z Rosją czy Ukrainą tylko tłumaczysz Rosjan.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
Z Rosją i Ukrainąto my graniczymy w tej chwili. żeby nie graniczyć z Rosją to trzebe by zająć siłą obwód Królewiecki (takie pomysły niektórych zyebów już słyszałem)

Pewnie że nie chcę granicy z Rosją gdzie jest Ukraina - tam nie jest możliwa stabilna granica.

Wiesz co znając Ciebie (załączyła mi się przekora i będzie kłotnia dla kłótni - jak M.P. - biuro kłotni) Ty nadal będziesz mi się pytał o tą granicę, zadawał mi ciągle to pytanie.

A nie odpowiesz dlaczego ostoja Wiedzy wszelakiej i Normalności i ostoja moralności (przecież ON by rozwiązał moją teorię Światła w 3 sekundy i powiedzial że jest bez sensu - na pewno by tak zrobił)

Tak że pytanie dlaczego ON tak cię zyebał
jar12 (851 punktów)
teraz to mnie poznajesz

Ja mam duże poczucie humoru

W pracy nazywają mnie ruska onuca - ale żarty to są

Ja innych czasem nazywam dla żartu Covidianie
farmer (22440 punktów)
>teraz to mnie poznajesz
>Ja mam duże poczucie humoru
>W pracy nazywają mnie ruska onuca - ale żarty to są
>Ja innych czasem nazywam dla żartu Covidianie
>

Tak tak.

>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc -

I dlatego już nie chcesz tego? Boli? Wiem.
Kto by chciał by porównywać go do czegoś śmierdzącego ruskiego.

Co z tą granicą?

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
-
>I dlatego już nie chcesz tego? Boli? Wiem.
>Kto by chciał by porównywać go do czegoś śmierdzącego ruskiego.
>Co z tą granicą?

- Okrągły tak chciał i szacun ta to, Ja sam tak nie chcę , ale dla mnie to nie problem jak mnie tak nazwiesz, ma to w dupie.

O granicy - to mówiłem

dlaczego Romaro tak Ciebie zyebał (przecie Romaro to prawie moderator był)
(i gdzie on się zapodział)
Mnie też by mógł przecie zyebać no nie
farmer (22440 punktów)
>

>- Okrągły tak chciał i szacun ta to, Ja sam tak nie chcę , ale dla mnie to nie problem jak mnie tak nazwiesz, ma to w dupie.
>O granicy - to mówiłem

Odpowiedz co z tą granicą. Przerasta Cię od dwóch dni proste pytanie.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>- Okrągły tak chciał i szacun ta to, Ja sam tak nie chcę , ale dla mnie to nie problem jak mnie tak nazwiesz, ma to w dupie.
>>O granicy - to mówiłem
>Odpowiedz co z tą granicą. Przerasta Cię od dwóch dni proste pytanie.

Rosja nie będzie miała tutaj stabilnej granicy - jest to niemożliwe - bo będzie partyzantka która może też zdestabilizować podlasie. Dlatego jA takiej granicy sobie nie wyobrażam i jej nie chcę. Powrót do czasów ZSRR jest niemożliwy.
jar12 (851 punktów)
a zresztą Tobie zaszedl za skórę bardziej Romaro prawda - taka ostoja wiedzy i moralności tego forum? No dajże spokój już z tym Okrągłym ja pierdziele
farmer (22440 punktów)
>a zresztą Tobie zaszedl za skórę bardziej Romaro prawda - taka ostoja wiedzy i moralności tego forum? No dajże spokój już z tym Okrągłym ja pierdziele
>

Już się nie ośmieszaj.

Plucie na Polaków przez okrągłego nazywasz satyra
A Ruskie onuce Ci przeszkadzają.

No widzisz mi przeszkadza jak ta ruska onuca ( sam się tak nazwał ) obraża Polaków a nie jakieś kwestie o których mogą rozmawiać Polacy na tym forum a Ty uważasz że mogło by osłabić to państwo. Więc się nie powinno.

Coś Ci nie pykło.





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
(mam włączoną przekorę niestety - załączyła mi się - kużwa no nie chcem ale muszem to napisać)

Ty masz pretensje do Okrągłego głownie o to - jest to Główny POWÓD, jest to JEDYNY POWÓD tego wszyskiego. Jest to praprzyczyna, w filozofii (trochę mądrzej) jest to pojęcie KRYSTALICZNE

Ty masz pretensje do Okrągłego - bo myślisz że Ciebie nazwał psem, nie Polaków, konkretnie Ciebie

Otóż powiem Tobie coś - GÓwno PRAWDA
farmer (22440 punktów)
>(mam włączoną przekorę niestety - załączyła mi się - kużwa no nie chcem ale muszem to napisać)
>Ty masz pretensje do Okrągłego głownie o to - jest to Główny POWÓD, jest to JEDYNY POWÓD tego wszyskiego. Jest to praprzyczyna, w filozofii (trochę mądrzej) jest to pojęcie KRYSTALICZNE
>Ty masz pretensje do Okrągłego - bo myślisz że Ciebie nazwał psem, nie Polaków, konkretnie Ciebie
>Otóż powiem Tobie coś - GÓwno PRAWDA
>

Nie umiesz czytać?

Okrągły pluje na Polaków ciągle ośmiesza . Czegoś nie rozumiesz?

Śmierdząca onuca Ci przeszkadza? A obrażanie Polaków nie?

Smród ruskiej szmaty Cię drażni a Polak pies nie?
Jeszcze to satyra nazywadz i inteligencja.



>Otóż powiem Tobie coś - GÓwno PRAWDA

Dlaczego więc ruska onuca Cie obraża?

Jesteś tu 3 dni. Nikt nie miał pojęcia o Twoim istnieniu.

Czujesz się urażony słowami które tu nie padają?







Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
mi tam ruska onuca w sensie wyrażanych poglądów, tzn że wiadomo jakie kto ma poglądy - w tym sensie mi to nie przeszkadza

Chciałem się tu rejestrować wcześniej wtedy znalibyśmy się już z 10 lat co najmniej, kuźwa to było chyba 2009 rok lub 2008

pochodzę z Poznania, jestem inżynierem w polskiej firmie, martwi mnie sytuacja ekonomiczna Polski odbija się to też na firmie w której pracuję (i się nieco o to boję...)
Ponadto wychowałem się na cyrku Monthy Pythona i przez to że się lubię kłócić i 'wkładać kij w mrowisko" staram się też z drugiej strony nieco opanować, ale jak widać nie udaje mi się...

Okrągły mi bardzo pasuje bo jego poglądy stanowią świetną przeciwwagę i tworzą koloryt tego forum
farmer (22440 punktów)
>mi tam ruska onuca w sensie wyrażanych poglądów, tzn że wiadomo jakie kto ma poglądy - w tym sensie mi to nie przeszkadza

W tym nie a w innym tak co zaznaczyłeś wyraźnie na początku

>Naprawdę proszę jeżeli w ogóle zechcecie się wypowiedzieć - o kulturalne wypowiedzi - bez ruskich onuc

Ktoś ma zgadywać co Cię uraza a co jest satyra ?

To chyba dziexi w przedszkolu przechodzą ten etap.

Okrągły obraża Polaków nazywając ich psami. Ośmiesza Polaków.


>Okrągły mi bardzo pasuje bo jego poglądy stanowią świetną przeciwwagę i tworzą koloryt tego forum


Obrażanie Polaków przex Okrągłego Ci się podoba ? Nazwałeś to inteligencja satyra ?

Mi nie.

Tobie przeszkadza ruska onuca. To pewnie przez ten smrod.
No ale ktoś Cię musial nieźle w życiu opierdolic.

Taka jest Twoja lOgika. Powiedz gdzie Cid zwymyslano od Ruskich onuc?

W pracy nie.
Tu nie.

? Gdzie ?


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
Ty mi nie imputuj co mnie obraża a co nie

Akurat w pracy niektórzy (wszyscy nie 😁😁😁 wiedzą jakie mam poglądy i czasami żartobliwie takie coś pada - ja nie ma z tym problemu. Czasem używam zwrotu Covidianie - no nie wprost (zresztą nie pamiętam - bo też zależy do kogo)

Tu liczyłem na nieco poważniejszą dyskusje (nie ma moderacji)

Co do Okrągłego to jeśli obrażanie danego narodu jest powiązane z bezpośrednią przyczyną która jest wymieniona i ma taki kontekst - w tym przypadku wasalizacja Polski względem USA.
To jest to ok. W sumie odnosi się do bardziej do rządzących niż Ogółu Polaków ktorzy za to nic nie mogą.

Obawiam się jednak (nie przekora jest nadal i teraz nastąpi bum 🧨🧨🧨🧨🧨 że Tobie chodzi o coś innego to ta stara sprawa z tą sforą... tak naprawdę nie wiadomo kto zaczął i dlaczego 😁😁😁😁🧨🧨🧨🧨🧨🧨
farmer (22440 punktów)
>Ty mi nie imputuj co mnie obraża a co nie

Tak. I dlatego piszesz żeby była kultura bez ruskiej onucy.

Bo jak Cię tak nazwę to Cię obrażę.
Rób fikołki dalej. Smród z onucy Ci przeszkadza?

A Polacy psy nie?

Musiał nieźle ktoś Cię zjebac że już na wstępie piszesz o Ruskich onucach.
No taka Twoja logika







Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
farmer (22440 punktów)
>m...
>Okrągły mi bardzo pasuje bo jego poglądy stanowią świetną przeciwwagę i tworzą koloryt tego forum

Ty i on po prostu pomyliliscie fora.

To nawet nie chodzi o to że on pisze co pisze. Takiego chlewu jest pełno.
I faktycznie szkoda z tym walczyć. Trolle to nie jest nie znane zjawisko. Wiadomo jaka konsekwencje posiada Troll i czym się żywi.


Dla Ciebie obrazanie Polaków przez okrągłego to Satyra inteligencja i i koloryt.

A ruskie onuce Ci wadza.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
wejdź sobie na Do Rzeczy i poczytaj komentarze 😁😁😁😁

Tutaj i tak jest nieźle, poza tym można poruszyć ciekawe jednak tematy (dlatego się w końcu zarejestrowałem - nie powiem czekałem aż w końcu wyklarują mi się w umyśle)
farmer (22440 punktów)
>wejdź sobie na Do Rzeczy i poczytaj komentarze

Do czego odnosi się ten komentarz?

Używaj cytowania.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>wejdź sobie na Do Rzeczy i poczytaj komentarze
>Do czego odnosi się ten komentarz?
>Używaj cytowania.

Pisałeś o Trolach że tego pełno... Tutaj jeszcze nie jest tak źle (mimo wszystko)
farmer (22440 punktów)
>>>wejdź sobie na Do Rzeczy i poczytaj komentarze
>>Do czego odnosi się ten komentarz?
>>Używaj cytowania.
>Pisałeś o Trolach że tego pełno... Tutaj jeszcze nie jest tak źle (mimo wszystko)
>


Wciąż nie rozumiem.

>zauważ że w prasie nie można....

Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?

Co więc tam przeczytam ? I czemu miałbym poświęcać czas na trolli?

Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.

Tobie to imponuje. Mi nie.

Zagadka jest dla mnie jak tu trafiacie .




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>Wciąż nie rozumiem.

Ja tak i mi to starczy 😁

>>zauważ że w prasie nie można....
>Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?

W jakiej ??, w takim szambie jak Do Rzeczy to można

>Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.
>Tobie to imponuje. Mi nie.

A widzisz a myślałem że Okrągły jest tu dłużej niż Ty. No może źle myślałem (muszę uważać bo znowu mi się przekora załącza)

>Zagadka jest dla mnie jak tu trafiacie .

Neostrada, 600mb/sek polecam, odporne na zakłócenia 😁😁😁😁😁
Poznań, Pl
farmer (22440 punktów)
>>Wciąż nie rozumiem.
>Ja tak i mi to starczy 😁
>>>zauważ że w prasie nie można....
>>Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?
>W jakiej ??, w takim szambie jak Do Rzeczy to można

Oczywiście.

Przecież to Ty decydujesz co jest szambem co satyra co obraża....byle nie ruska onuca.

Nie zmienia to faktu że piszesz co Ci tak silna na język przyniesie. Co w tym wątku wielokrotnie udowodniłem.


>>Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.
>>Tobie to imponuje. Mi nie.
>A widzisz a myślałem że Okrągły jest tu dłużej niż Ty. No może źle myślałem (muszę uważać bo znowu mi się przekora załącza)

ludzie mają inne zainteresowania niz czytanie jakiś głupot tego człowieka.

Kiedyś było co czytać z kim rozmawiać. Wartość dodana m.



>>Zagadka jest dla mnie jak tu trafiacie .
>Neostrada, 600mb/sek polecam, odporne na zakłóceni

Teraz nowym użytkownikom jak Ty imponuje największy Troll tego forum.






Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>Przecież to Ty decydujesz co jest szambem co satyra co obraża....byle nie ruska onuca.
>Nie zmienia to faktu że piszesz co Ci tak silna na język przyniesie. Co w tym wątku wielokrotnie udowodniłem.

No i dupa, Sam się tego bałem. Ta cholerna przekora jest u mnie
jar12 (851 punktów)
>Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?
>Co więc tam przeczytam ? I czemu miałbym poświęcać czas na trolli?
>Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.

No niestety (przekora mi się załączyła i muszę to teraz napisać) (Sam Rzoumiesz no nie ździerżę teraz) no Wybacz ale muszę to napisać 🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨

Rozumiem że wybrałeś ten Portal dla ludzi pokroju Romaro - pełnych wiedzy i otwartego umysłu ????????
farmer (22440 punktów)
>>Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?
>>Co więc tam przeczytam ? I czemu miałbym poświęcać czas na trolli?
>>Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.
>No niestety (przekora mi się załączyła i muszę to teraz napisać) (Sam Rzoumiesz no nie ździerżę teraz) no Wybacz ale muszę to napisać 🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨
>Rozumiem że wybrałeś ten Portal dla ludzi pokroju Romaro - pełnych wiedzy i otwartego umysłu ????????

Wybrałem bo ludzie używali słów a nie jakiś infantylnych ikonek jakie Ty wstawiasz.

Słów gdzie inteligencja nie była łączona z tempym pluciem typu Okrągły.

Wspaniałe to były czasy. Fajnie że dla was Racjonalizm był czymś obcym.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>Słów gdzie inteligencja nie była łączona z tempym pluciem typu Okrągły.
>Wspaniałe to były czasy. Fajnie że dla was Racjonalizm był czymś obcym.

Chcesz Racjonalizmu na wiksie - to zobacz mój nowy wątek - (w sumie bardziej ciekawi mnie ten naukowy) ten polityczny, skomentuj - nawet sobie nie wyobrażasz w jaką to może iść stronę, założe się że się boisz!
jar12 (851 punktów)
>>>Czy to nie Ty pisałeś że wprasie nie można komentować ?
>>>Co więc tam przeczytam ? I czemu miałbym poświęcać czas na trolli?
>>>Wybrałem kiedyś ten portal nie dla ludzi pokroju Okrągłego. Bo tego bym się nie spodziewał że taka forma będzie dopuszczona do tępego plucia na Polaków.

Dobra to rzeczowo: Okrągły nazywa ujadaniem i skomleniem naszą wasalizacjęw stosunku do USA. Można to odnieść tylko do rządu, a rząd można i trzeba krytykować nawet bardzo ostro.
Jeśli tego nie widzisz to nie rozumiesz jego wypowiedzi. Ja je w ten sposób rozumiem i myślę że to jest sposób prawidłowy.
Ponadto:
Wprowadził bardzo ciekawe pojęcie Raju, oczywiście wyidealizowane, ale przedstawiające pewne wartości, czytając książkę wyjście z Afryki - o grupach zbieracko łowieckich wyobrżałem sobie jak to mogło wyglądać - to było lata temu.

Ponadto optuje z czymś co się dobitnie zgadzam - optuje za modelem współpracy na model Chiński. U nas jest zbyt duże współzawodnictwo, jeśli tego nie ma to jest indywidualizm. Widzisz ja jestem inżynierem, technologiem, dział UR, zresztą płynne są te funkcje i jest ich dużo (takie czasy w średnich firmach) i muszę myśleć indywidualnie, a sam staram się zbierać info od każdego i na tej podstawie buduję czasem zupłęnie inne wlasne pomysły - ale idzie to opornie.

W chinach tak to nie wygląda - tam jest pełna kooperacja - na uniwerkach i w przemyśle. Dlatego tam jest taki rozwój. U nas dyplomy są czasem teoretyczne. Chciałeś racjonalizmu to masz
jar12 (851 punktów)
i żeby nie było Nie jestem Romaro
Ale muszę powiedzieć że bardzo ceniłem jego wypowiedzi (to bez złośliwości) - miał szerokie spektrum poglądów i otwarty umysł
jar12 (851 punktów)
>Siejesz panikę.

Mówię tylko o możliwych kosekwencjach skrajnie nieodpowiedzialnych wypowiedzi po obu stronach. Już nawet nie chodzi o 800 plus.
Zresztą Ja to zadałem w formie pytania, jakie są granice tolerancji Ukraińców,
Oni żądają w tej chwili od nas gloryfikacji żołnierzy Bandery - a więc coś jest na rzeczy - a rząd to potulnie spełnia....
farmer (22440 punktów)
>>Siejesz panikę.
>Mówię tylko o możliwych kosekwencjach skrajnie nieodpowiedzialnych wypowiedzi po obu stronach. Już nawet nie chodzi o 800 plus.
>Zresztą Ja to zadałem w formie pytania, jakie są granice tolerancji Ukraińców,

Nie.
Pisałeś osłabieniu państwa. Takie rozmowy tocza się w przestrzeni publicznej i jest to normalna sprawa.

A Ty tworzysz histerię jakoby dochodziło tu do zdrady tajemnicy państwowej.

>Oni żądają w tej chwili od nas gloryfikacji żołnierzy Bandery - a więc coś jest na rzeczy - a rząd to potulnie spełnia....

Gdzie na tym forum? Co to ma wspólnego z tym?



>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa -

Jeśli są takie miejsca to tam zwróć na to uwagę.

A Twój wpis ponoć jesteś tu od dawna wygląda mocno naciągany.

Bo nic się takiego tu nie dzieje a INTERWENNIUJESz....dziwne że nie przeszkadza Ci jak okrągły pluje na Polaków ?
Nic z tym nie robisz. A ja jak zauważyłeś przeciwstawiam się tej propagandzie.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>Siejesz panikę.
>>Mówię tylko o możliwych kosekwencjach skrajnie nieodpowiedzialnych wypowiedzi po obu stronach. Już nawet nie chodzi o 800 plus.
>>Zresztą Ja to zadałem w formie pytania, jakie są granice tolerancji Ukraińców,
>Nie.
>Pisałeś osłabieniu państwa. Takie rozmowy tocza się w przestrzeni publicznej i jest to normalna sprawa.
>A Ty tworzysz histerię jakoby dochodziło tu do zdrady tajemnicy państwowej.

NIE. Przyjmowanie uchodźców, prowadzenie następnie nieprzyjaznej im polityki, nieprzychylne kometnarze w mediach mogą się skończyć tworzeniem gett, nastrojów przeciw włądzy i tak to jet oslabianie Państwa. Pytanie o granice.

>>Oni żądają w tej chwili od nas gloryfikacji żołnierzy Bandery - a więc coś jest na rzeczy - a rząd to potulnie spełnia....
>Gdzie na tym forum? Co to ma wspólnego z tym?

NIe mówię o Polsce

>>- to poważna sprawa, chodzi o to że na niszowym portalu można poruszać kwestie które gdzie indziej mogą być obarczone nwet osłabianiem Państwa -
>Jeśli są takie miejsca to tam zwróć na to uwagę.

komu - nieodpowiedzialnym politykom?

>A Twój wpis ponoć jesteś tu od dawna wygląda mocno naciągany.
>Bo nic się takiego tu nie dzieje a INTERWENNIUJESz....dziwne że nie przeszkadza Ci jak okrągły pluje na Polaków ?

Nieźle się to skończyło: jednocześnie bronię i atakuje Ukrainców (nie no nie moglem się powstrzymać 😁😁😁😁😁😁. Przeszkadza mi ta wojna - ludzie giną, ginęli też przed wojną i zależy jak się skończy mogą ginąć nadal. Ogólnie świat oszalał ! a zliczbą powiedzmy 2 mln uchodźców to też nie wiadomo co będzie - zaczynają się konflikty - naprawdę tego nie widzisz? to ok.

>Nic z tym nie robisz. A ja jak zauważyłeś przeciwstawiam się tej propagandzie.

E tam zrobiłem ten wpis bo liczyłem na jakieś pomysły, kto wie może jeszcze będą...
jar12 (851 punktów)
.
>A Twój wpis ponoć jesteś tu od dawna wygląda mocno naciągany.
>Bo nic się takiego tu nie dzieje a INTERWENNIUJESz....dziwne że nie przeszkadza Ci jak okrągły pluje na Polaków ?

>

a tam pluje (już bardziej Thoter), z jednym ma racje brak w Europejskiej kulturze kultury współpracy przez to przegrywamy z Chinami (podobnie jest w Japoni - co w Chinach). Brak też kultury wstydu. To wszystko.
farmer (22440 punktów)
>.
>>A Twój wpis ponoć jesteś tu od dawna wygląda mocno naciągany.
>>Bo nic się takiego tu nie dzieje a INTERWENNIUJESz....dziwne że nie przeszkadza Ci jak okrągły pluje na Polaków ?
>>
>a tam pluje (już bardziej Thoter), z jednym ma racje brak w Europejskiej kulturze kultury współpracy przez to przegrywamy z Chinami (podobnie jest w Japoni - co w Chinach). Brak też kultury wstydu. To wszystko.
>

Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.

Natomiast przeszkdza Ci to co nie ISTNIJE na tym forum. A nawet w przestrzeni publicznej.

Aczkolwiek są miejsca gdzie dosadnie komentuje się wydarzenia. Natomiast Ty po latach stworzyłeś temat na tym forum.

Przypadek?

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)

>Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.

Ja nie jestem libkiem niedorozwojkiem ani szczekającym psem, mało mnie obchodzą te dyrdymały co tu powstały kilka lat temu bo ktoś kogoś obraził i coś tam (doskonale wiem o co chodzi tylko nie będe pisał bo rzygam tym). Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać

>Natomiast przeszkdza Ci to co nie ISTNIJE na tym forum. A nawet w przestrzeni publicznej.
>Aczkolwiek są miejsca gdzie dosadnie komentuje się wydarzenia. Natomiast Ty po latach stworzyłeś temat na tym forum.
>Przypadek?

Wyciągnąłeć 1 punkt z tej dyskusji i dajesz. Pisałem o skrajnie nieodpowiedzialnych wypowiedziach polityków - bo widocznie jest takie przyzwolenie, jednocześnie zgadzają się na gloryfikacje żołnierzy Bandery. To NIE JEST STRASZENIE to temat do analizy.
farmer (22440 punktów)
>>Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.
>Ja nie jestem libkiem niedorozwojkiem ani szczekającym psem, mało mnie obchodzą te dyrdymały co tu powstały kilka lat temu bo ktoś kogoś obraził i coś tam (doskonale wiem o co chodzi tylko nie będe pisał bo rzygam tym). Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać

Polak jest psem i to jest negatywna cecha Polaka ?

Dobrze się czujesz.

Powtórzę nie przeszkadza Ci że okrągły pluje na Polaków . Natomiast przeszkdza Ci że Polak śmiałby wyrażać swoją opinię

Bo jak napisałeś może być nawet obarczone OSŁABIENIEM PANSTWA.

Narracja strachu.


>>Natomiast przeszkdza Ci to co nie ISTNIJE na tym forum. A nawet w przestrzeni publicznej.
>>Aczkolwiek są miejsca gdzie dosadnie komentuje się wydarzenia. Natomiast Ty po latach stworzyłeś temat na tym forum.
>>Przypadek?
>Wyciągnąłeć 1 punkt z tej dyskusji i dajesz. Pisałem o skrajnie nieodpowiedzialnych wypowiedziach polityków - bo widocznie jest takie przyzwolenie, jednocześnie zgadzają się na gloryfikacje żołnierzy Bandery. To NIE JEST STRASZENIE to temat do analizy.



Nie. Pisałeś o tym NISZOWYM forum i o dyskusji na nim...która się nie odbyła nie odbywa a Ty po tylu latach stwierdziłeś że jest to godne zarejestrowania się na tym forum.
Bo kwestie poruszane moga osłabić państwo.
Gdyby to się choć działo ? Ale to się nie dzieje. Kwestie które nie istnieją na tym forum . To Ty jes poruszyłeś.




Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.
>>Ja nie jestem libkiem niedorozwojkiem ani szczekającym psem, mało mnie obchodzą te dyrdymały co tu powstały kilka lat temu bo ktoś kogoś obraził i coś tam (doskonale wiem o co chodzi tylko nie będe pisał bo rzygam tym). Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać
>Polak jest psem i to jest negatywna cecha Polaka ?
>Dobrze się czujesz.

mam na myśli waszą starą kłotnie która zaczeła się chyba od CR - prawda?, aj to miałem polew z tego jak nie wiem- teraz jestem dopiero szczery - a Ciebie jak weźmie to ci się równo na klawiaturze litery mylą jakby to 2 osoby pisały - nie no polew mam jak nie wiem.
I nie bycie psem to nie jest negatywna cecha Polaka - każdy Polak teraz może być kim chce - wiewiórką, roślina, psem i ono też może być !!!!!
Wybacz ale ja leje z tego
Wybacz napisałem to żeby udowodnić że znam Was od dawna (chciałem to skasować w sumie ale nie chce mi się 🧨🧨🧨🧨🧨🧨🧨

>Powtórzę nie przeszkadza Ci że okrągły pluje na Polaków . Natomiast przeszkdza Ci że Polak śmiałby wyrażać swoją opinię

Polak powinien i może wyrażać swoją opinie. Co innego polityk - on powinien ponosić za swoje słowa odpowiedzialność. Jak prowadzić politykę aby nie doprowadzić do buntu. Aby nie skończyło się tak jak we Francji - zamieszkami i morderstwami - stąd wspomniałem o Francji. Jeszcze raz to nie jest STRACH tylko taki sam temat do analizy jak pozostałe.


>Nie. Pisałeś o tym NISZOWYM forum i o dyskusji na nim...która się nie odbyła nie odbywa a Ty po tylu latach stwierdziłeś że jest to godne zarejestrowania się na tym forum.
>Bo kwestie poruszane moga osłabić państwo.

Nie chodzi o to forum, pytanie jest jak prowadzić dyskusje aby nie dawać pożywki Bandrowcom do zamieszek. To Bardzo Ważny teamt do analizy - Ja w ogóle nie żartuje

>Gdyby to się choć działo ? Ale to się nie dzieje. Kwestie które nie istnieją na tym forum . To Ty jes poruszyłeś.

Jasny Gwint nie chodzi o to forum tylko o Kraj , naszą Polskę chodzi

Skasuj tą stopkę bo paskudnie wygląda....
farmer (22440 punktów)
>>>>Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.
>>>Ja nie jestem libkiem niedorozwojkiem ani szczekającym psem, mało mnie obchodzą te dyrdymały co tu powstały kilka lat temu bo ktoś kogoś obraził i coś tam (doskonale wiem o co chodzi tylko nie będe pisał bo rzygam tym). Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać
>>Polak jest psem i to jest negatywna cecha Polaka ?
>>Dobrze się czujesz.
>mam na myśli waszą starą kłotnie która zaczeła się chyba od CR - prawda?, aj to miałem polew z tego jak nie wiem- teraz jestem dopiero szczery -

Nie zmieniaj tematu.

Nie przeszkadza Ci plucie Okrągłego na Polaków.

>a Ciebie jak weźmie to ci się równo na klawiaturze litery mylą jakby to 2 osoby pisały - nie no polew mam jak nie wiem.

Widzę że zaczynasz się denerwować. Ale poniżej poniesiesz tego konsekwencje.

>I nie bycie psem to nie jest negatywna cecha Polaka - każdy Polak teraz może być kim chce - wiewiórką, roślina, psem i ono też może być !!!!!
>Wybacz ale ja leje z tego

Piszesz że Okrągły piętnuje negatywne cechy Polakow. A okrągły pisze że Polacy są psami .

Nie kombinuj.

>Wybacz napisałem to żeby udowodnić że znam Was od dawna (chciałem to skasować w sumie ale nie chce mi się

Dlatego powtórze. Nie przeszkdza Ci że okrągły pluje na Polaków.

Mi przeszkdza.

>>Powtórzę nie przeszkadza Ci że okrągły pluje na Polaków . Natomiast przeszkdza Ci że Polak śmiałby wyrażać swoją opinię
>Polak powinien i może wyrażać swoją opinie. Co innego polityk - on powinien ponosić za swoje słowa

Ta opinie to gdy okrągły pluje na Polaków. Ale ty sam piszesz że poruszane kwestie może osłabiać państwo


>>Nie. Pisałeś o tym NISZOWYM forum i o dyskusji na nim...która się nie odbyła nie odbywa a Ty po tylu latach stwierdziłeś że jest to godne zarejestrowania się na tym forum.
>>Bo kwestie poruszane moga osłabić państwo.
>Nie chodzi o to forum, pytanie jest jak prowadzić dyskusje aby nie dawać pożywki Bandrowcom do zamieszek. To Bardzo Ważny teamt do analizy - Ja w ogóle nie żartuje

Wytykasz mi pisownie.
Czytaj może na głos co piszesz sam bo ja odnoszę się do Tego co piszesz a nie do tego co sobie wyobrażasz
Piszesz o TYM forum .

Pisz zrozumiale i dla mnie i dla siebie.

>>Gdyby to się choć działo ? Ale to się nie dzieje. Kwestie które nie istnieją na tym forum . To Ty jes poruszyłeś.
>Jasny Gwint nie chodzi o to forum tylko o Kraj , naszą Polskę chodzi
>Skasuj tą stopkę bo paskudnie wygląda....

Pisz zrozumiale. Pisałeś o tym forum .

>Skasuj tą stopkę bo paskudnie wygląda....

Nie pamiętasz? Moderacja obywatelska. To tez Ci nie przeszkadzało.

Próbuj dalej kimkolwiek jesteś z kontem od przedwczoraj.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
jar12 (851 punktów)
>>>>>Powtórzę. Nie przeszkadza Ci se okrągły pluje obThotherze na wet nie wspominam.
>>>>Ja nie jestem libkiem niedorozwojkiem ani szczekającym psem, mało mnie obchodzą te dyrdymały co tu powstały kilka lat temu bo ktoś kogoś obraził i coś tam (doskonale wiem o co chodzi tylko nie będe pisał bo rzygam tym). Jeśli okrągłemu nie podobają się negatywne cechy Palków to może je krytykować Ty możesz się z tym nie zgadzać
>>>Polak jest psem i to jest negatywna cecha Polaka ?
>>>Dobrze się czujesz.
>>mam na myśli waszą starą kłotnie która zaczeła się chyba od CR - prawda?, aj to miałem polew z tego jak nie wiem- teraz jestem dopiero szczery -
>Nie zmieniaj tematu.
>Nie przeszkadza Ci plucie Okrągłego na Polaków.

Wypowiedzi Okrągłego noszą znamiona komediowe, konkretnie przypominają dzień świra, nie odbieram ich zbyt dosłownie - Ja tak mam przykro mi

>>a Ciebie jak weźmie to ci się równo na klawiaturze litery mylą jakby to 2 osoby pisały - nie no polew mam jak nie wiem.
>Widzę że zaczynasz się denerwować. Ale poniżej poniesiesz tego konsekwencje.
>>I nie bycie psem to nie jest negatywna cecha Polaka - każdy Polak teraz może być kim chce - wiewiórką, roślina, psem i ono też może być !!!!!
>>Wybacz ale ja leje z tego
>Piszesz że Okrągły piętnuje negatywne cechy Polakow. A okrągły pisze że Polacy są psami .
> Nie kombinuj.
>>Wybacz napisałem to żeby udowodnić że znam Was od dawna (chciałem to skasować w sumie ale nie chce mi się
>Dlatego powtórze. Nie przeszkdza Ci że okrągły pluje na Polaków.
>Mi przeszkdza.

Ja nie zamwierzam Nikogo atakować bo ktoś komuś tu przeszkadza. Wybacz ale tak to nie zadziała

>>>Powtórzę nie przeszkadza Ci że okrągły pluje na Polaków . Natomiast przeszkdza Ci że Polak śmiałby wyrażać swoją opinię
>>Polak powinien i może wyrażać swoją opinie. Co innego polityk - on powinien ponosić za swoje słowa
>Ta opinie to gdy okrągły pluje na Polaków. Ale ty sam piszesz że poruszane kwestie może osłabiać państwo

Miałem na myśli zupełnie inne opinie - już to wybrzmiało, więc nie będę się powtarzać

>>>Nie. Pisałeś o tym NISZOWYM forum i o dyskusji na nim...która się nie odbyła nie odbywa a Ty po tylu latach stwierdziłeś że jest to godne zarejestrowania się na tym forum.
>>>Bo kwestie poruszane moga osłabić państwo.
>>Nie chodzi o to forum, pytanie jest jak prowadzić dyskusje aby nie dawać pożywki Bandrowcom do zamieszek. To Bardzo Ważny teamt do analizy - Ja w ogóle nie żartuje
>Wytykasz mi pisownie.
> Czytaj może na głos co piszesz sam bo ja odnoszę się do Tego co piszesz a nie do tego co sobie wyobrażasz
>Piszesz o TYM forum .

Nie wiem o co chodzi????

>Pisz zrozumiale i dla mnie i dla siebie.
>>>Gdyby to się choć działo ? Ale to się nie dzieje. Kwestie które nie istnieją na tym forum . To Ty jes poruszyłeś.

Jeszcze raz - to nie chodzi o to forum. Chodzi o Polskę, polityków i odpowiedzialność za słowa i to jest jeden z kilku punktów. Ponieważ mamy dużą mniejszość musimy prowadzić inaczej debate. To temat ciekawy. A pytanie było czy powinno się poruszać drażliwe tematy dla mniejszości i gdzie jest granica - takie było pytanie - gdzie w tym strach nie wiem

>>Jasny Gwint nie chodzi o to forum tylko o Kraj , naszą Polskę chodzi
>>Skasuj tą stopkę bo paskudnie wygląda....
>Pisz zrozumiale. Pisałeś o tym forum .
>>Skasuj tą stopkę bo paskudnie wygląda....
>Nie pamiętasz? Moderacja obywatelska. To tez Ci nie przeszkadzało.
>Próbuj dalej kimkolwiek jesteś z kontem od przedwczoraj.

Jakbym był Agnosiewiczem to co byś zrobił 😁

>
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry

panTeista (6808 punktów)
>Po co jest ten konflikt???

Rosja chce rozszerzyć swoje wpływy.
18-06-2025 16:09 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>>Po co jest ten konflikt???
>Rosja chce rozszerzyć swoje wpływy.
>
rozszerzyć, czy odzyskać?
18-06-2025 17:43 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>Po co jest ten konflikt???
>>Rosja chce rozszerzyć swoje wpływy.
>>
>rozszerzyć, czy odzyskać?

Odzyskać można to, co się kiedyś (słusznie) należało
Jeśli Rosja zechce "odzyskać" to co miała kiedyś, to znów rosyjscy żołnierze będą pilnować granicy na Prośnie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
jar12 (851 punktów)
w zasadzie skomentowałem to we wcześniejszej wypowiedzi
quick (6853 punktów)
>Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm
>Rosyjski (wątpię ) ) ?

To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.
Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?
jar12 (851 punktów)
>>Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm
>>Rosyjski (wątpię ) ) ?
>To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.

Ano nie ma - burza po tym ataku chyba ustała 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Pytanie tylko co zrobić aby go zakończyć - bowiem jest pewne niebezpieczeństwo - zobacz moją odpowiedź na pytanie Farmera czym straszę - tą 2 wprost

>Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?

za chwilę Tobie odpowiem
quick (6853 punktów)

>>To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.
>Ano nie ma - burza po tym ataku chyba ustała 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
>Pytanie tylko co zrobić aby go zakończyć - bowiem jest pewne niebezpieczeństwo - zobacz moją odpowiedź na pytanie Farmera czym straszę - tą 2 wprost

Polska niewiele może zrobić, jeśli w ogóle cokolwiek. Są dwie osie, Paryż-Londyn-Waszyngton i Moskwa-Pekin, i to na ich barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności za konflikt.
Niektórzy podkreślają też, że coś zależy od woli samych Ukraińców, nie wiem być może, ale istnieje ryzyko wyeskalowania tego konfliktu na poziom niedostępny dla Ukraińców. Co wtedy?
Z drugiej strony, dlaczego cokolwiek miałoby powstrzymać Ukraińców od kontynuowania walki skoro walczą oni o swój kraj?
Wg mnie tutaj będzie decydować podział na strefy wpływów. Pojęcia jednak nie mam jak będą one przebiegać na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Dlaczego? Dlatego, że Rosja dąży do odzyskania kontroli nad tzw. obszarem postradzieckim, a Anglosasi, co pokrywa się z interesem RP, dążą do poszerzenia strefy buforowej pod swoją strategiczną kontrolą, między Niemcami a Rosją, by blokować ew. dążność do konsolidacji kontynentalnej.
jar12 (851 punktów)
>Wg mnie tutaj będzie decydować podział na strefy wpływów. Pojęcia jednak nie mam jak będą one przebiegać na pomoście bałtycko-czarnomorskim. Dlaczego? Dlatego, że Rosja dąży do odzyskania kontroli nad tzw. obszarem postradzieckim, a Anglosasi, co pokrywa się z interesem RP, dążą do poszerzenia strefy buforowej pod swoją strategiczną kontrolą, między Niemcami a Rosją, by blokować ew. dążność do konsolidacji kontynentalnej.
>
Nie twierdzę że Ukraińcy robią źle że walczą. Jednak jest kilka kwestii.

Wiem co tam się dzieje już z różnych źródeł, zanm też ludzi, którzy znają ludzi którzy tam byli - to nie tylko Maciak - Ukraincy są ładowani na front i łapani na ulicy jak za okupacji.

Ponadto zbytnie atakowanie Rosji może tak wyeskalować - że się nie dzieje - tu jest ryzykao - niech lepiej zostaną już na tej linii (frontu - chodzi o walkę), Ukraincy mogą bombardować zasoby gdzieś w pobliżu.

Ponadto - ta wojna wykańcza nas Ekonomicznie (to już odbija się też na firmie w kótrej pracuje - jestem inżynierem - i dotychczas było ok, teraz zaczyna się dziać coś dziwnego, no może będzie dobrze)

Myślę że front ustanie i dokona się podział - mniej więcej tak jak Rosja sobie to obmyśliła - są już ugadani - wszytsko jest ustalone.

Tu może chodzić o osłabienie Europy w tym naszego kraju - ekonomiczne oslabienie. Stąd te wiksy z klimatem terz to....
quick (6853 punktów)

>Wiem co tam się dzieje już z różnych źródeł, zanm też ludzi, którzy znają ludzi którzy tam byli - to nie tylko Maciak - Ukraincy są ładowani na front i łapani na ulicy jak za okupacji.
A w Rosji jak to wygląda?
To nie jest czasem "znak czasu"?

>Ponadto zbytnie atakowanie Rosji może tak wyeskalować - że się nie dzieje - tu jest ryzykao - niech lepiej zostaną już na tej linii (frontu - chodzi o walkę), Ukraincy mogą bombardować zasoby gdzieś w pobliżu.

Ja się obawiam, że dojdzie do użycia taktycznej broni jądrowej. O ile odpowiednia siła konwencjonalna, zdolności asymetryczne, pozwalają na skuteczne reagowanie nawet wobec agresora o większym potencjale, o tyle etap wojny na Ukrainie to już "bezpośrednia" wymiana ciosów z zachodem.
Tym bardziej, że Rosja ma w swojej doktrynie tzw. deeskalację przez eskalację.
Z drugiej strony można podbijać stawkę ryzyka bo rosyjskie groźby użycia atomu można traktować jako blef.
Tak na marginesie to uważam, że ta sprawa ma dwa oblicza. Obiektywne i subiektywne. Obiektywnie chodzi o przywrócenie globalnej równowagi sił, gdzie Chiny i Rosja rewidują system. Natomiast subiektywnie sprawa dotyczy konkretnych interesów narodowych stron zaangażowanych w ten konflikt.
Polska też ma w tym swój interes.
jar12 (851 punktów)
>To nie jest czasem "znak czasu"?

Nie wiem jak to wygląda w Rosji - tam chyba jeszcze nie ma powszechnej mobilizacji

>Ja się obawiam, że dojdzie do użycia taktycznej broni jądrowej. O ile odpowiednia siła konwencjonalna, zdolności asymetryczne, pozwalają na skuteczne reagowanie nawet wobec agresora o większym potencjale, o tyle etap wojny na Ukrainie to już "bezpośrednia" wymiana ciosów z zachodem.

- może do tego dojść bo sytuacja wymknie się spod kaontroli (bardzo mało prawdopodobne - front stoi a Rosjanie ulgowo traktują mimo wszytsko wyczyny Ukraińców - niezależnie od pomocy NATO )
- może do tgo dojść (bardziej prawdopodobne) - bo taki jest plan - doktryna spalonej ziemi (mówiąc wprost MACIAK) - trwałe odcięcie Rosji od Europy - z tym że oberwać mogłaby Polska - NESTETY

- ale uważam że to wygaśnie po zabiedzeniu Europy

>Tak na marginesie to uważam, że ta sprawa ma dwa oblicza. Obiektywne i subiektywne. Obiektywnie chodzi o przywrócenie globalnej równowagi sił, gdzie Chiny i Rosja rewidują system. Natomiast subiektywnie sprawa dotyczy konkretnych interesów narodowych stron zaangażowanych w ten konflikt.
>Polska też ma w tym swój interes.

Moim zdaniem Polska by najbardziej skorzystała (ekonomicznie) na równowadze sił - Jedwabny szlak - albo nasi rządzący nie zdają sonie z tego sprawy - ale bardziej - to im nie wolno....
>
quick (6853 punktów)

>Moim zdaniem Polska by najbardziej skorzystała (ekonomicznie) na równowadze sił - Jedwabny szlak - albo nasi rządzący nie zdają sonie z tego sprawy - ale bardziej - to im nie wolno....
>>
>
Co to znaczy, że im nie wolno?
jar12 (851 punktów)
>>Moim zdaniem Polska by najbardziej skorzystała (ekonomicznie) na równowadze sił - Jedwabny szlak - albo nasi rządzący nie zdają sonie z tego sprawy - ale bardziej - to im nie wolno....
>>>
>>
>Co to znaczy, że im nie wolno?

Kupować towarów z Chin i robić dystrybucję na Europę
jar12 (851 punktów)
>>Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm
>>Rosyjski (wątpię ) ) ?
>To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.
>Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?

Izrael - przyczółek USA w regionie, wydaje mi się że USA jak i rządowi Izraela już teraz nie zależy na jego ludności - to mały kraj i dużo będzie zniszczeń.

Wydaje mi się że akcja ta jest prowadzona żeby zmusić do czegoś Iran - chodzi zapewne o surowce (wojna handlowa z Chinami) ale także jest to w interesie koncernów zbrojeniowych - kopuła...

Nie wiadomo jak się zachowa Iran - wzywał niby rozpaczliwie do rozmów - to chyba był blef - bo zamiast obecności na spotkaniu Iranu - mogłyby polecieć rakiety.

Ponadto: co będzie jak się okaże że Iran ma rakiety Kindżał - myśle że wtedy Izrael jest pozamiatany

Myślę że Iran nie odpalił jeszcze swoich wszystkich możliwości - cierpliwie czeka....
quick (6853 punktów)

>>Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?
>Izrael - przyczółek USA w regionie, wydaje mi się że USA jak i rządowi Izraela już teraz nie zależy na jego ludności - to mały kraj i dużo będzie zniszczeń.
>Wydaje mi się że akcja ta jest prowadzona żeby zmusić do czegoś Iran - chodzi zapewne o surowce (wojna handlowa z Chinami) ale także jest to w interesie koncernów zbrojeniowych - kopuła...
>Nie wiadomo jak się zachowa Iran - wzywał niby rozpaczliwie do rozmów - to chyba był blef - bo zamiast obecności na spotkaniu Iranu - mogłyby polecieć rakiety.
>Ponadto: co będzie jak się okaże że Iran ma rakiety Kindżał - myśle że wtedy Izrael jest pozamiatany
>Myślę że Iran nie odpalił jeszcze swoich wszystkich możliwości - cierpliwie czeka....
>
Słyszałeś o "doktrynie" od Marrakeszu do Bangladeszu?
Przestudiowanie myśli Mackindera, jak i Mahana oraz Spykmana pomaga zrozumieć zachowanie USA i ich długiej ręki. Oni uprawiają politykę równowagi sił.
jar12 (851 punktów)
>Słyszałeś o "doktrynie" od Marrakeszu do Bangladeszu?
>Przestudiowanie myśli Mackindera, jak i Mahana oraz Spykmana pomaga zrozumieć zachowanie USA i ich długiej ręki. Oni uprawiają politykę równowagi sił.

Ja w te tematy za dużo się nie zagłębiałem, nie niełyszałem.

((Serio choć może to być trudne do uwierzenia założyłem tu wątek z teorią światła - inaczej by się w ogóle nie rejestrował choć śledzę to forum już od bardzo dawna - wczęśniej do Ciebie (dużo wcześniej) - to tylko taki aneks coby wyjaśnić)

Ja po prostu śledzę tematy polityczne / wydarzenia światow - z różnych perspektyw, na jakie mam czas żeby się dokopać (kresy, wolne media, czasem Maciak) - wyciągam własne wnioski.

Poiltyka równowagi USA w stosunku do Chin może polegać na tym po prostu że USA zdają sobie sprawę że nie mają takiego Powera żeby pokonać i ostatecznie podporządkować sobie Chiny. Zresztą są tam potężne korporacje na kapitale USA i to nie jest w ich interesie (przeciwstawiał się temu Trump bo chciał interesu dla amerykanów a nie korporacji - ale teraz zmiękł). Ciekawe co będzie jak korpo się bedą musiały z Chin wynieść (Chiny mają taką politykę - co mi wiadomo)

To co teraz z Rosją - to jest ewidentnie gra na osłabienie Rosji - co się nie udało- być może - teraz mi się tak wydaje - jest to gra na sprzedaż przez Rosje Chinom - surówców, które ro surowce trafiają do amerykońaskicj korpo, które trzepią na tym niezłą kapuchę

To co z Iranem to nie wiem. Jak będą chcieli rozwalić Iran - to obawiam się że nie będzie to takie proste.

Jak widzisz ja dość prosto myślę. Nie wiem wydaje mi się że polityka równowagi sił USA to porstu skutek innych niż celowe działanie - też znają swoję miejsce w szeregu.

Co będzie z Iranem - i jak się to ma do tej polityki - Nie wiem
quick (6853 punktów)
>Poiltyka równowagi USA w stosunku do Chin może polegać na tym po prostu że USA zdają sobie sprawę że nie mają takiego Powera żeby pokonać i ostatecznie podporządkować sobie Chiny. Zresztą są tam potężne korporacje na kapitale USA i to nie jest w ich interesie (przeciwstawiał się temu Trump bo chciał interesu dla amerykanów a nie korporacji - ale teraz zmiękł). Ciekawe co będzie jak korpo się bedą musiały z Chin wynieść (Chiny mają taką politykę - co mi wiadomo)

Na pewno masz rację, że Amerykanie nie są w stanie podporządkować sobie Chin.
Myślisz, że amerykańskie korporacje w Chinach stanowią swego rodzaju polisę ubezpieczeniową dla Pekinu?
Czy jednak Pekin może sobie pozwolić na ich wyrzucenie z Chin bez konsekwencji dla własnego bezpieczeństwa?
Bo ja mam pewność, że tak właśnie jest.

>To co teraz z Rosją - to jest ewidentnie gra na osłabienie Rosji - co się nie udało
Wg mnie ostrze rosyjskiego imperializmu stępiło się na bitności ukraińskiej armii.

>To co z Iranem to nie wiem. Jak będą chcieli rozwalić Iran - to obawiam się że nie będzie to takie proste.
Pożyjemy zobaczymy. Iran też ma sojuszników.

>Jak widzisz ja dość prosto myślę. Nie wiem wydaje mi się że polityka równowagi sił USA to porstu skutek innych niż celowe działanie - też znają swoję miejsce w szeregu.

Co masz na myśli pisząc, że to skutek innych niż celowe działanie?
Wg mnie to przyczyna, a nie skutek, skutkiem jest taki a nie inny układ sił.
jar12 (851 punktów)
>Czy jednak Pekin może sobie pozwolić na ich wyrzucenie z Chin bez konsekwencji dla własnego bezpieczeństwa?
>Bo ja mam pewność, że tak właśnie jest.

Myślę tak samo - Chiny to państwo rozsądne i nie będą chciały światówki z USA, (tutaj bardziej USA mogłoby ponieść i to USA mogłyby pomyśleć że są w stanie pokonać Chiny - skończyłoby się to ARMAGEDONEM - USA także zostałyby zlikwidowane)

>Wg mnie ostrze rosyjskiego imperializmu stępiło się na bitności ukraińskiej armii.

Nie do końca tak jest - Rosja nie chce zająć całej Ukrainy, a rosyjski imperializm widać gdzie indziej - tam gdzie to się opyla - czyli w Afryce

>Co masz na myśli pisząc, że to skutek innych niż celowe działanie?
>Wg mnie to przyczyna, a nie skutek, skutkiem jest taki a nie inny układ sił.

Chodziło o to że na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa - mamy klincz z przepychaniem się
quick (6853 punktów)

>>Wg mnie to przyczyna, a nie skutek, skutkiem jest taki a nie inny układ sił.
>Chodziło o to że na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa - mamy klincz z przepychaniem się

Mógłbyś rozwinąć co rozumiesz pod; na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa?
jar12 (851 punktów)
>>>Wg mnie to przyczyna, a nie skutek, skutkiem jest taki a nie inny układ sił.
>>Chodziło o to że na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa - mamy klincz z przepychaniem się
>Mógłbyś rozwinąć co rozumiesz pod; na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa?
>
Tego nie da się tak za bardzo rozwinąć - jest pewna przestrzeń w której działa USA i za bardzo nie może wejść w inną tam gdzie interesy ma Rosja.

Tzn do Syrii weszła, ale pewnie za to odpusiciła Ukrainę i nie wpieprza się do interesów Rosji i Chin w Afryce - tzw równowaga geopolityczna
quick (6853 punktów)
>>>>Wg mnie to przyczyna, a nie skutek, skutkiem jest taki a nie inny układ sił.
>>>Chodziło o to że na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa - mamy klincz z przepychaniem się
>>Mógłbyś rozwinąć co rozumiesz pod; na naruszenie równowagi sił przez USA nie pozwolą inne państwa?
>>
>Tego nie da się tak za bardzo rozwinąć - jest pewna przestrzeń w której działa USA i za bardzo nie może wejść w inną tam gdzie interesy ma Rosja.
>Tzn do Syrii weszła, ale pewnie za to odpusiciła Ukrainę i nie wpieprza się do interesów Rosji i Chin w Afryce - tzw równowaga geopolityczna
>
Wg mnie da się rozwinąć. Poza tym zwróć uwagę, że struktura systemu opiera się na większej ilości podmiotów niż trzy. Patrz chociażby na członków stałych RB ONZ. Albo G7 vs BRICS.
jar12 (851 punktów)
>>Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm
>>Rosyjski (wątpię ) ) ?
>To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.
>Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?

Może też być kolejny przyczynek do odcięcia jedwabnego szlaku - tym razem tego koło rogu afryki - no cóż widocznie Jemen i Somalia to trochę mało - trzeba przykryć to czymś jeszcze

Np statki z Tajwanu (no akurat) muszą płynać koło RPA (ale z Chin to samo przecież)
quick (6853 punktów)
>>>Po co jest ten konflikt??? - geostrategia? osłabienie Rosji ? moze osałbienie Europy ? imperializm
>>>Rosyjski (wątpię ) ) ?
>>To było już przerabiane. Nie ma jednej przyczyny.
>>Co myślisz o wojnie Izraela z Iranem?
>Może też być kolejny przyczynek do odcięcia jedwabnego szlaku - tym razem tego koło rogu afryki - no cóż widocznie Jemen i Somalia to trochę mało - trzeba przykryć to czymś jeszcze
>Np statki z Tajwanu (no akurat) muszą płynać koło RPA (ale z Chin to samo przecież)

Na pewno chodzi też właśnie o jedwabny szlak, bez dwóch zadań.
Co wg Ciebie zrobią Chiny, jeśli do wojny z Iranem wejdzie USA?
jar12 (851 punktów)
>Na pewno chodzi też właśnie o jedwabny szlak, bez dwóch zadań.
>Co wg Ciebie zrobią Chiny, jeśli do wojny z Iranem wejdzie USA?
>
Kurdę - to naprawdę by groziło światówką, wejście Chin na pełnej - to by nie były przelewki. W skrajnej sytuacji wojna toczyła by się też na terenie USA (taki UTAH za niedługo mógłby być chiński 🧨🧨

Serio - raczej Chiny nie mają w tej częsci świata sojuszników - Nikt się tutaj nie odważy, może się to natomiast skończyć - na zasadzie wet za wet - większym wsparciem Chin dla Rosji.
Poza tym mogą wypieprzyć szybciej koncerny USA, a mając koło siebie Rosję, trudno będzie zachodowi coś tu wskurać bez wywoływania prawdziwego Armagedonu.

W ogólnym rozrachunku to może być tak że się Chiny podporządkuję - stanowiąc bazę produkcyjną dla USA - ale z własną dużą podmiotowościa - to dość pokojowe rozwiązanie
quick (6853 punktów)
>>Na pewno chodzi też właśnie o jedwabny szlak, bez dwóch zadań.
>>Co wg Ciebie zrobią Chiny, jeśli do wojny z Iranem wejdzie USA?
>>
>Kurdę - to naprawdę by groziło światówką, wejście Chin na pełnej - to by nie były przelewki. W skrajnej sytuacji wojna toczyła by się też na terenie USA (taki UTAH za niedługo mógłby być chiński 🧨🧨
>Serio - raczej Chiny nie mają w tej częsci świata sojuszników - Nikt się tutaj nie odważy, może się to natomiast skończyć - na zasadzie wet za wet - większym wsparciem Chin dla Rosji.
>Poza tym mogą wypieprzyć szybciej koncerny USA, a mając koło siebie Rosję, trudno będzie zachodowi coś tu wskurać bez wywoływania prawdziwego Armagedonu.
>W ogólnym rozrachunku to może być tak że się Chiny podporządkuję - stanowiąc bazę produkcyjną dla USA - ale z własną dużą podmiotowościa - to dość pokojowe rozwiązanie
>

Faktycznie trudno tu cokolwiek przewidywać. Ale obstawiam, że jak Amerykanie wejdą w ten konflikt, to szybko się on nie skończy. Reperkusje uważam będą miały charakter globalny.
jar12 (851 punktów)
>Faktycznie trudno tu cokolwiek przewidywać. Ale obstawiam, że jak Amerykanie wejdą w ten konflikt, to szybko się on nie skończy. Reperkusje uważam będą miały charakter globalny.
>
myślisz że Rosja albo Chiny zareagują ? serio? dlaczego?

Ja tylko pomyślałem że Iran to kraj nie do opanowania, dużo tam bunkrów w skałach, inwazja lądowa USA będzie się wiązało z ogromną ilością ofiar (2 Wietnam)

Powiedz mi jedno - jak tu sprawdzać odpowiedzi - czy ktoś odpowiedzial ??????
quick (6853 punktów)
>>Faktycznie trudno tu cokolwiek przewidywać. Ale obstawiam, że jak Amerykanie wejdą w ten konflikt, to szybko się on nie skończy. Reperkusje uważam będą miały charakter globalny.
>>
>myślisz że Rosja albo Chiny zareagują ? serio? dlaczego?
Moim zdaniem zareagują. Jeśli nie bezpośrednio w działania zbrojne, to długofalowo na różnych odcinkach globalnego frontu.

>Ja tylko pomyślałem że Iran to kraj nie do opanowania, dużo tam bunkrów w skałach, inwazja lądowa USA będzie się wiązało z ogromną ilością ofiar (2 Wietnam)
To wcale nie jest wykluczone.

>Powiedz mi jedno - jak tu sprawdzać odpowiedzi - czy ktoś odpowiedzial ??????
>
E-mail.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365