Racjonalista - Strona głównaDo treści
The Best Of Kampania Wyborcza :P

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-05-2009 23:19Kowalska (14008 punktów)The Best Of Kampania Wyborcza :P
Ocena 4 na 4
Kampania wyborcza w pełni. Czasu już mało. Każdy chwyt dozwolony. Wszystko, tylko nie "oni!" hasłem przewodnim sztabów.
Pozwoliłam sobie założyć ten wątek, żeby można było na gorąco komentować przegięcia, kłamstwa i absurdy do jakich są w stanie posunąć się politycy, byle wygrać. A i wyniki tych wyborów może tu skomentujemy.

Ja dziś zauważyłam następujący smaczek.
Wiedziona ciekawością postanowiłam zobaczyć w końcu co kandydaci i ich partie mają do powiedzenia. W tym celu obejrzałam o 17:15 na TVP2 Audycje Komitetów Wyborczych. No co ja Wam będę mówiła, sami zobaczcie. Cudo, po prostu cudo. Lepper przepraszający za koalicję z PiS i dziękujący za niezliczone dowody sympatii i wdzięczności, pan Migalski (ach! Jakże adekwatne nazwisko) mówiący, że oddanie głosu na kandydata PiS to w dzisiejszych czasach przejaw odwagi...
Ale najbardziej urzekł mnie pan Wojciech Cejrowski, który oczywiście będąc boso, wypowiedział się w mniej więcej te słowa: Nie należę do żadnej partii i żadnej nie popieram, w ogóle nie rozumiem tego całego kandydowania do PE też, ale swój głos oddam na Marka Jurka. Ponieważ wyznajemy tę samą religię, a Kościół katolicki jest wspólnotą. A we wspólnocie należy się wspierać. Brat brata, a siostra siostrę. Nawet jeśli nie zawsze rozumiesz wybory swojego brata, to musisz go w tych wyborach wspierać.
No i tak dalej, i dalej....

Ha! Ale to jeszcze nie koniec...
Jaki ten Cejrowski jest, taki jest, ale te jego programy "Boso przez świat" jak mam okazję to oglądam, bo ciekawie mówi, z humorem i co najważniejsze, wie o czym mówi. To trzeba mu przyznać. No to czekałam o 19:30 na kolejny odcinek.
A tu co? Zmiana programu. No jak to? Przecież mają tyle nagranych odcinków, że mogliby puścić każdy inny w zastępstwie...
Aaaaaaaaaa....... Olśniło mnie nagle... No tak... Przecież nie można puścić Cejrowskiego, którego oglądają wszyscy, bez względu na preferencje wyborcze. Jeszcze przez to oglądanie Prawica Rzeczpospolitej dostanie więcej głosów niż Libertas. Never!! Zakrzyknął zapewne prezes Farfał i kazał zdjąć....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Osobliwy typ ten Cejrowski
WC kwadrans był wymiotny, 'Boso przez świat' filmy i książki - rewelacja!
28-05-2009 02:04 
 Ocena 11 na 11
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Osobliwy typ ten Cejrowski
>WC kwadrans był wymiotny, 'Boso przez świat' filmy i książki - rewelacja!

Niestety boso przez świat nie podoba mi się. A konkretnie sposób w jaki Cejrowski opowiada o mieszkańcach mniej cywilizacyjnie rozwiniętych regionów. Czasami wkrada mu się poczucie wyższości a być może nawet pogardy. Podam przykład:

Opowiadał jak w Ameryce Południowej napotkał plemię, którego sposób na życie polegał na łowieniu ryb. Było to plemię bardzo cywilizacyjnie niezanieczyszczone. Cejrowski ze swadą opowiada, że rybacy się nudzili czekając na rybę, więc nauczył ich grać w pokera. Nie mieli kart więc grali rybami, każdy gatunek prezentował jakąś figurę karcianą.
Cejrowski wyjechał i wrócił po długim czasie. Okazało się, że hazard poczynił spustoszenie w plemieniu, rybacy zadłużali się a niektórzy przegrywali swoje córki i żony w pokera rybnego. Cejrowski to opowiada z miną wielce zadowoloną jakby zrobił dowcip niesamowity.

Druga sprawa która mnie do niego obrzydziła: w jednym z wywiadów opowiada się przeciwko globalizacji i uniformizacji, a jednocześnie w tym samym wywiadzie opowiada się za działalnością misyjną kościoła katolickiego oraz za uniformizacją języka mszy i wprowadzenie z powrotem łaciny na całym świecie w kościołach.

Wybaczcie ale jego nie powinni wpuszczać nigdzie bo tylko szkody robi.

Pozdrawiam
Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
28-05-2009 06:36 
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)
Pan WC zasadniczo jest wyznawczą osobliwej wersji relatywizmu kulturowego.

Jedna rzecz jednak kiedyś zrobiła na mnie wrażenie - gdy w jakimś centrum modlitewnym, gdzieś gdzie lokalna inkarnacja bozi objawiła szereg prawd ludzkości, obśmiał supermarket z dewocjonaliami i pastwił się długi czas nad Madonnami z fluorescencyjnymi koronami używanymi do oświetlania ścieżek w ogródku.
Muszę przyznać, że robił to lepie ni niejeden rasowy antyklerykał.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
O tym samym chciałem napisać
Widziałeś ten odcinek z czarnoskórymi Izraelitami?
28-05-2009 07:43 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)

>Wybaczcie ale jego nie powinni wpuszczać nigdzie bo tylko szkody robi.
Ot, taki konkwistador - miniaturka.
Trzeba jednak przyznać, że jest utalentowanym pisarzem. Gdybyż zechciał robić ze swojego talentu dobry użytek...
W tym momencie przypomniał mi się Łysiak. Jego fabularyzowane opowieści o epoce napoleońskiej to rewelacja. Jego gnioty polityczne... no, litościwie spuszczę zasłonę milczenia. Lepiej by zrobił, pozostając przy Napoleonie.
28-05-2009 21:54 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Przyznam, że nie patrzyłem na jego działalność w ten sposób. Jest prześmiewczy czy to dotyczy tambylców, religii czy Frytki.
To że jest narwanym katolikiem ani trochę mnie nie zraża.

Pozdrawiam
Smith (10069 punktów)
>To że jest narwanym katolikiem ani trochę mnie nie zraża.
Mnie zraża. Nie oglądam telewizji bo telewizja kłamie.
Ale kiedyś zobaczyłem fragment Cejlowski w Egipcie i tam mówił z sensem, kiedy wypożyczał (powiedzmy) samochód. To było jakoś tak: to mój samochód i państwu podobnie jak ubezpieczalniom nic do niego.
Szkoda, że nie popiera kandydatów z podobnymi poglądami.
>Pozdrawiam
>
28-05-2009 22:42 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Niestety boso przez świat nie podoba mi się. A konkretnie sposób w jaki Cejrowski opowiada o mieszkańcach mniej cywilizacyjnie rozwiniętych regionów. Czasami wkrada mu się poczucie wyższości a być może nawet pogardy.
To chamidło w każdym odcinku urządza sobie kpiny z tubylców, ale także z Polaków.

Wyśmiewa meksykańskich kowbojów, amazońskich Indian, afrykańskich Zulusów itd., żeby zaraz potem rzucić dawno przebrzmiałym stereotypem na temat Polaka za granicą - pijaka, złodzieja, nowobogackiego pyszałka.

Cejrowski deklarował emigrację bodajże do Paragwaju, moim zdaniem najlepiej by mu było w Watykanie.

   


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Cejrowski deklarował emigrację bodajże do Paragwaju, moim zdaniem najlepiej by mu było w Watykanie.[/color]
Wyemigrował do Ekwadoru i jest jego obywatelem. O ile się nie mylę, to deklarował rezygnację z polskiego obywatelstwa(czy jest to w ogóle możliwe?).

Pozdrawiam - Zbyszek

Prawda jest jedna.
29-05-2009 12:51 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>Wyemigrował do Ekwadoru i jest jego obywatelem. O ile się nie mylę, to deklarował rezygnację z polskiego obywatelstwa(czy jest to w ogóle możliwe?).
Jest. Państwo polskie nie może zabrać obywatelowi obywatelstwa, ale obywatel ma prawo z niego zrezygnować. Trochę to trwa, ale ogólnie da się załatwić.
Pozdrawiam
Meretseger (61860 punktów)
>Osobliwy typ ten Cejrowski
>WC kwadrans był wymiotny, 'Boso przez świat' filmy i książki - rewelacja!
Plus za określenie "wymiotny"
Mariusz Pracki (436 punktów)
>Osobliwy typ ten Cejrowski
>WC kwadrans był wymiotny, 'Boso przez świat' filmy i książki - rewelacja!

Bo to taki schizofrenik jest... Ale i w tym programie potrafi propagować konserwatywny liberalizm... lub liberalny konserwatyzm - dla mnie jedno i drugie tak samo głupie. Kiedyś rozwodził się na tym jakie dzieci w Meksyku szczęśliwe bo mogą pracować i nie marnują czasu na szkołę a państwo nic od nich nie chce... Szkoda, że te dzieciaki umrą głupsze niż się urodziły na choroby, które u nas już medycyna wytępiła...


www.moherowo.pl
Kowalska (14008 punktów)
No proszę, a myśmy już wczoraj o tym wiedzieli

wiadomosci(*)ka,wid,11170474,wiadomosc.html

Tylko, że takie posunięcia na kilka dni przed wyborami to strzał w stopę. Bo gdyby Farfał tego nie zrobił, pies z kulawą nogą by nie wiedział, że Cejrowski popiera Marka. Ba! Że ten w ogóle kandyduje.
Nie wiem, niby tacy mądrzy a tacy głupi...

A, ode mnie też plus za określenie wymiota, tfu, chciałam napisać wymiotny

Pani Meretseger, kłaniam się nisko
Kowalska (14008 punktów)
Jako gorąca zwolenniczka teorii spiskowych po namyśle oraz połączeniu kilku faktów uważam iż:

Cała sprawa ze zdjęciem programu Cejrowskiego była przemyślana i dogadana. LPRy, Libertasy, Zawisze, Farfały, Marki Jurki to jedna ideologicznie klika. To, że się porozdzielali na różne ugrupowania nie ma znaczenia. Chłopcy nadal się wspierają. Farfał zdjął Cejrowskiego żeby pomóc Prawicy Rzeczpospolitej, bo było tak cichutko o niej, że nikt nawet nie wiedział, że coś takiego istnieje i kandyduje. Zaraz na drugi dzień panowie Zawisza i Jurek pojawili się wspólnie w TV. Jurek grzmiał, że wraca cenzura, były wywiady, konferencje prasowe, w internecie i prasie newsy.... Cel? Jak najwięcej naszych prawicowych oszołomów w PE. Newermajnd że z różnych ugrupowań. My chłopaki z prawejjedyniesłusznejstrony zawsze się jakoś dogadamy. Byle się dostać!.

A teraz Palikot......

Nie wierzę, że znacznie wcześniej nie wiedzieli najuczciwsi z uczciwych, czyli działacze PiSu, o kontach, źródłach i sposobach zdobywania dochodów przez Palikota. Ale trzymali tego newsa na czas "kilka dni przed wyborami".
Cel: Nikt w tym kraju nie lubi bogatych. PO w taki razie to partia bogaczy. PiS jest dla biednych. A w tym kraju wszyscy są biedni, nieważne, umysłowo czy materialnie (najlepiej jedno i drugie). Wniosek: Wszyscy głosują na PiS, partię biednych.
Kowalska (14008 punktów)
Nooooo..... Myślę, że w czołówce The Best Of Kampania Wyborcza powinno się to znaleźć.

Kandydat do PE z listy Samoobrony, Józef Jędruch, w spocie mówi: Obiecuję, że każdej osobie, która odda na mnie głos przekażę darowiznę w wysokości 100 złotych.
I to w zasadzie wszystko co ma do przekazania wyborcom.

Tak tak, to ten Jędruch co to z Colloseum prywatyzował huty na Śląsku
Kowalska (14008 punktów)
Już nie znajduję innego słowa. Obrzydliwa jest ta całkowicie bezwstydna agitka za PiS prezydenta, ponoć wszystkich Polaków.
Kulminacją ma być dziś jego wieczorne orędzie do narodu.
Obrzydliwe było, że wczoraj podczas wszystkich wystąpień w Stoczni Gdańskiej, ani razu nie wymienił nazwiska Wałęsy.
Obrzydliwe jest, że człowiek tak maluczki, pod każdym względem, jest prezydentem.

Ale pociesza mnie jedna rzecz. On jest prezydentem wolski. Nie mojego kraju. Polski.

W niedzielę pójdę, jak zawsze, zagłosować. Żeby mieć prawo do dalszego narzekania.
Bo na poprawę to ja od lat mam nadzieję, ale już się jej nie spodziewam......
Kowalska (14008 punktów)
Pragnę wszystkich zainteresowanych poinformować, że od jutra Wojciech Cejrowski wraca na antenę TVP 2 ze swoim programem "Boso przez świat".

Zatem kampanię wyborczą uważam za zamkniętą

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365