Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia wszystko już przewidziała :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-04-2011 00:09nobodylikeyou (972 punktów)Biblia wszystko już przewidziała :)
Ocena -1 na 1
Przepraszam jeśli temat ten już zaistniał gdzieś na forum, ale czy na racjonaliście znalazł się już odpowiednio przygotowany "kontr artykuł" w sprawie poniższych "rewelacji", które do dziś zaprzątają myśli w głowach co bardziej bogobojnych naukowców?

Pozwolę zacytować sobie co ważniejsze zagadnienia z niniejszego artykułu :

"Stary Testament przewidział wszystko?"

"Pod koniec lat 90. XX wieku świat oszalał na punkcie odkrycia, które opublikował dziennikarz Michael Drosnin w swojej książce pod fascynującym tytułem "Kod Biblii". Publikacja w zaskakującym tempie stała się bestsellerem, a cały świat zaczął zastanawiać się, czy faktycznie w Piśmie Świętym spisana jest nasza przyszłość. (...)

Zakodowane informacje w Pięcioksięgu, czyli Torze, starał się odnaleźć także rabin Chaim Weissmandl. W tym celu w latach 40. ubiegłego wieku zastosował ciągi liter równoległych, by zbadać treści hebrajskiego pisma. Niestety i tym razem wyniki nie były imponujące. Dopiero żydowski matematyk Elijahu Rips wraz ze swoim przyjacielem fizykiem Doronem Witztumem przeprowadzili badania, których rezultat zaskoczył nawet największych niedowiarków. Naukowcy rzekomo odnaleźli specjalny kod, który według nich miał stanowić ostateczne rozwiązanie zagadki Tory. Zanim jednak o rezultatach, należałoby powiedzieć kilka słów o samym pomyśle na numeryczny kod. Okazuje się, że każdej literze hebrajskiej jest przyporządkowana określona cyfra lub liczba i ten właśnie fakt stanowił punkt wyjścia dla skomplikowanych obliczeń. Dużym ułatwieniem był brak konieczności tworzenia osobnych systemów liczbowych i numerycznych. Spójrzmy zatem, jakie były wyniki ich mozolnych badań.

Otóż, okazało się, że w tekście Starego Testamentu zakodowane zostały wszystkie wybitne postaci świata żydowskiego, dokładnie 66 nazwisk, o których tysiące lat wcześniej, kiedy powstawał Stary Testament, nikt nie mógł wiedzieć... nikt oprócz Boga, który zgodnie z wiarą wie wszystko. Ich odkrycie wywołało prawdziwą sensację. A z czasem informatyk Yoav Rosenberg opracował program komputerowy, który miał sam rozkodowywać szyfr Biblii. Niestety szybko okazało się, że mimo wielu usilnych prób, nikomu innemu nie udało się powtórzyć wyczynu wspomnianych naukowców. Może żaden z następców nie dorównywał im światłością analitycznego umysłu, a może całe te badania to jeden wielki falsyfikat? (...)

Wracając do Drosnina i jego publikacji, warto przez chwilę zatrzymać się nad jego odkryciami, które choć dziś nie cieszą się już popularnością, nie zostały ostatecznie podważone. Dziennikarz oparł swoje badania na metodzie Ripsa, lecz cel który sobie obrał był zdecydowanie odmienny. Otóż Drosnin szukał w Biblii sensacji i dowodów na to, że świat stoi w obliczu kataklizmów i katastrof, prowadzących do ostatecznej zagłady. Uważał, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a losy świata faktycznie właśnie w Piśmie Świętym zostały dokładnie opisane. Pierwszym poważnym odkryciem Drosnina były zapiski dotyczące śmierci izraelskiego premiera Icchaka Rabina. Co więcej, ponoć zabójstwo braci Kennedy'ch także było dokładnie zapowiedziane. Te i inne ciekawostki sprawiły, że większość ludzi zaczęła bezkrytycznie przyjmować słowa Drosnina. Znaleźli się jednak i sceptycy, dla których jego metoda była zwyczajnym oszustwem. Uważali oni, że w ten sposób można odnaleźć w Starym Testamencie wszystko bez wyjątku. Ważny powód do powątpiewań stanowiły też tłumaczenia Pisma, które również wpływały na odbiór spisanych w nim treści...

strefataje(*)szystko,2,4217379,artykul.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Tadeiro (104 punktów)
>Znaleźli się jednak i sceptycy, dla których
>jego metoda była zwyczajnym oszustwem. Uważali oni, że w ten sposób można odnaleźć w Starym
>Testamencie wszystko bez wyjątku.

Polecam małą dawkę dobrego humoru - www.youtube.com/watch?v=trskyRkTre0



Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365