Racjonalista - Strona głównaDo treści
wątroba

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-03-2025 14:12okragly (21676 punktów)wątroba
starodawni z wątroby wróżyli przyszłość, to ma sens, z mojej tez można wywróżyć, ale dziwi mnie to, ze chleb który nie ma większej wartości niż piwo, kosztuje więcej niż wątroba wieprzowa, mało tego, klienci kupują ją głównie dla kotów, które wiedzą co dobre i nic innego nie jedzą. Ja świńską wątrobę leczę swoją, duszę ją z cebulą i mi bardzo smakuje, bez chleba, czy to racjonalne?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>Ja świńską wątrobę leczę swoją, duszę ją z cebulą i mi bardzo smakuje, bez chleba, czy to racjonalne?

Dobrze robisz- chleb zwłaszcza biały powoduje szybki wyrzut insuliny, co jest niekorzystne dla zdrowia. Ja nie jadam chleba- z produktów zbożowych jem płatki owsiane (ale nie błyskawiczne), kasze gryczaną, pęczak i kasze jaglaną.
Wątroba zawiera dużo witamin z grupy B, oraz żelaza. Z cebulą to świetne zestawienie. Cebula zawiera: kwercetynę, inulinę i witaminę C- jest bardzo zdrowa. W ogóle warzywa są zdrowe.

Nie zawsze to co droższe jest dla nas zdrowsze. Przykładowo ciasta z cukierni przyczyniają się do nadwagi i insulino-oporności.
13-03-2025 16:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ja świńską wątrobę leczę swoją, duszę ją z cebulą i mi bardzo smakuje, bez chleba, czy to racjonalne?
>Dobrze robisz
mam to z raju, pierwsze co jedliśmy z dzika, czy innego zwierza, to watroba

>chleb zwłaszcza biały powoduje szybki wyrzut insuliny, co jest niekorzystne dla zdrowia.
chleba w raju nie było
choć trzeba przyznać, że uzależnia jak i inne produkty mączne


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
13-03-2025 18:05 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Ja świńską wątrobę leczę swoją,

Na wsparcie oczyszczania wątroby polecane są: grejpfrut, buraki, czosnek, brukselka, brokuł.
www.youtube.com/watch?v=ZJZGlZVaas8
13-03-2025 18:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ja świńską wątrobę leczę swoją,
>Na wsparcie oczyszczania wątroby polecane są: grejpfrut, buraki, czosnek, brukselka, brokuł.
>www.youtube.com/watch?v=ZJZGlZVaas8
nie ma dziwne, że mi te produkty smakują, jestem zwierzęciem, wybieram po smaku, to co dla mnie najlepsze

tylko że, gusty smakowe mamy wyrobione w dzieciństwie, później trudno z nimi walczyć


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
14-03-2025 14:34 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Wątroba zawiera dużo witamin z grupy B, oraz żelaza.

Jednak nie ma róży bez kolców. Wątroba jako organ oczyszczający organizm zbiera w sobie zanieczyszczenia (toksyny). Wprawdzie nie tyle co wątroba człowieka bo warchlaki idą do ubojni po 3-4 miesiącach hodowli. Jeżeli jesz wątrobę codziennie to przejmiesz trochę toksyn.
14-03-2025 15:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wątroba zawiera dużo witamin z grupy B, oraz żelaza.
>Jednak nie ma róży bez kolców. Wątroba jako organ oczyszczający organizm zbiera w sobie zanieczyszczenia (toksyny).
francuzi uwielbiają pasztet z chorej wątroby gesi, która jest siłą karmiona dlatego stłuszczona

>warchlaki idą do ubojni po 3-4 miesiącach hodowli.
już dziczyzna byłaby groźniejsza, podtruwają się jedząc co znajdą, a prawie wszystko jest trujące
zwierzęta hodowlane mają zdrowsze jedzenie niz człowiek

>Jeżeli jesz wątrobę codziennie to przejmiesz trochę toksyn.
robię sobie raz na tydzień


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ja świńską wątrobę leczę swoją, duszę ją z cebulą i mi bardzo smakuje
A czy Ty czasem tą swoją przepitą wątrobą nie zaszkodzisz świniom?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-03-2025 15:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ja świńską wątrobę leczę swoją, duszę ją z cebulą i mi bardzo smakuje
>A czy Ty czasem tą swoją przepitą wątrobą nie zaszkodzisz świniom?

na niektórych portalach jest zamontowana AI, po pisaniu poznaje pijanych i ich banuje

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
15-03-2025 12:31 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>na niektórych portalach jest zamontowana AI, po pisaniu poznaje pijanych i ich banuje
To trzymajmy się fR, gdzie nie ma żadnej inteligencji.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
16-03-2025 20:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>na niektórych portalach jest zamontowana AI, po pisaniu poznaje pijanych i ich banuje
>To trzymajmy się fR, gdzie nie ma żadnej inteligencji.
jest, jak sobię przypomnę co ona pisze to www.youtube.com/watch?v=ajlvRyliLAw


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365