Racjonalista - Strona głównaDo treści
wolna inteligencja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
30-03-2025 14:14okragly (21676 punktów)wolna inteligencja
pokładam wiele nadziei w AI.
Dzisiaj wiedza specjalistyczna jest rzadka, potrzebna i droga, dzięki AI, w ciągu dekady, usługi medyczne i dydaktyczne staną się darmowe i powszechne
ale, Czy AI może zastąpić pasterza?

mój zawód, budowniczy Polski Ludowej, nigdy nie zniknie

uwolnijmy inteligencje komuny (dusz), tak było w raju

wolna inteligencja

uwolnijmy komunizm (wspólnota) z katakumb, zakażmy wierzyć w najgłupszego boga jakiego znam, czyli liberalizm (indywidualizm, egoizm, wolność, własność czyli antykomunizm)
Lepper miał racje, profesor balcerowicz musi odejść
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>dzięki AI, w ciągu dekady, usługi medyczne i dydaktyczne staną się darmowe i powszechne

Nie jestem w tym względzie optymistą. Za AI trzeba zapłacić. Jeżeli nie będzie płacił bezpośrednio pacjent to będzie płatne ubezpieczenie.
31-03-2025 16:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzięki AI, w ciągu dekady, usługi medyczne i dydaktyczne staną się darmowe i powszechne
>Nie jestem w tym względzie optymistą. Za AI trzeba zapłacić.
płacimy za internet (sieci przesyłowe, energię, urządzenia), ale nie za wiedzę

>Jeżeli nie będzie płacił bezpośrednio pacjent to będzie płatne ubezpieczenie.
nieubezpieczony dowie się przez internet (AI) co mu dolega i jak to leczyć, zapobiegać,
za badanie laboratoryjne czy zabiegi, będziemy płacić

jak AI będzie znało choroby naszych rodziców, rodzeństwa, dziadków, populacji, jego moc leczenia będzie ogromna, nieporównywalna z żadnym lekarzem (indywidualny, wolny, własny)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
hipnoterapeuta (33 punktów)
>pokładam wiele nadziei w AI.
>Dzisiaj wiedza specjalistyczna jest rzadka, potrzebna i droga, dzięki AI, w ciągu dekady, usługi
>medyczne i dydaktyczne staną się darmowe i powszechne
>ale, Czy AI może zastąpić pasterza?
>

> mój zawód, budowniczy Polski Ludowej, nigdy nie zniknie
>uwolnijmy inteligencje komuny (dusz), tak było w raju
>

>
wolna inteligencja

>uwolnijmy komunizm (wspólnota) z katakumb, zakażmy wierzyć w najgłupszego boga jakiego znam, czyli
>liberalizm (indywidualizm, egoizm, wolność, własność czyli antykomunizm)
>Lepper miał racje, profesor balcerowicz musi odejść
>

W erze AI osoby mniej inteligentne staną się jeszcze mniej świadome, natomiast ludzie mądrzy zyskają jeszcze większą wiedzę. Różnice społeczne ulegną pogłębieniu.
07-04-2025 17:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>uwolnijmy komunizm (wspólnota) z katakumb, zakażmy wierzyć w najgłupszego boga jakiego znam, czyli liberalizm (indywidualizm, egoizm, wolność, własność czyli antykomunizm)
>>Lepper miał racje, profesor balcerowicz musi odejść
>W erze AI osoby mniej inteligentne staną się jeszcze mniej świadome, natomiast ludzie mądrzy zyskają jeszcze większą wiedzę. Różnice społeczne ulegną pogłębieniu.
inteligencje nie powinno się mierzyć na pojedynczej osobie (krzywa Gausa) a na komunie (wspólnocie)
najmądrzejsi są:
Japonia - 108
Korea - 107
Chiny - 107
Iran - 107 brawo Iran. My uważamy Iran za głupi, bo nie chce słuchac usażyda, jest odwrotnie
Singapur - 105
Mongolia - 102
Australia - 102
Wietnam - 101
Niemcy - 101
Słowenia - 101
.
.
.
Polska - 98

o inteligencji po połowie decydują geny i środowisko, czyli
Dobre odżywianie (w raju było idealne)
Regularnie szkolenie swoich kompetencji na dobrym poziomie.(w raju było idealne)
Przepisy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (w raju było idealne)
Przepisy w zakresie dopuszczalnych poziomów substancji zanieczyszczających takich jak ołów (w raju nie wystepował)
Wychowanie muzyczne w dzieciństwie (w raju było idealne, codzienny śpiew i taniec, to była ich "praca")
Wyższy status społeczno-ekonomiczny (w raju było idealne, wszyscy byli prezesami)
Zmniejszenie liczby przypadków i zapadalności na choroby zakaźne (w raju nie występowały)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365