Urzędasów Lojalność
Jak często mamy styczność z beznadziejną sytuacją w kontakcie z administracją
to wszyscy wiemy. I może ten artykuł tylko następne zbędne wylewanie atramentu.
Bo przecież potrzebne są radykalne zmiany w administracji, ze smutkiem i pełną
odpowiedzialnością stwierdzam że o ile nie daj boże wybory wygra PO to nadal
petent będzie przedmiotem przeszkadzającym w lokalnych plotkach i piciu kawy a nie
podmiotem. Ci urzędnicy zapomnieli że są utrzymywania z podatków podatnika.
Mierź mnie przede wszystkim brak kompetencji w urzędach niższego szczebla.
Braki w zmieniających się przepisach jest zastraszająca. A najgorsze że tz. wyższy
szczebel podtrzymuje te decyzje.
Jako przewodniczący Komitetu Obrony Lokatorów Miasta i Gminy Morąg
w 2002-06-27 w delegaturze NIK Olsztyn na ręce Zbigniewa Andrzejewskiego
złożyłem wniosek o przeprowadzenie kontroli Gminy Morąg .
Podstawą było okradanie mieszkańców gminy w tz. naliczeniach.
W imieniu Stowarzyszenie "Victoria" a dniu 2005-03-02 zwróciłem się w tym
temacie od prezesa NIK Mirosław Sekuły. Odpowiedz lakoniczna. Przecież to tylko
biedota jest okradana, o może mało medialne więc szkoda zachodu.
Podobne przypadki mamy w wymiarze sprawiedliwości, w sądach rejonowych
oraz prokuraturach rejonowych ważne sprawy są umarzane lub przewlekane
z naruszeniem prawa. I znowuż lojalność bierze górą, następni sędziowie potwierdzają bezprawie. Albo wtórny analfabetyzm labo na zasadzie przysłowia " że w własne gniazdo się nie sra"( przepraszam za wulgaryzm przysłowie jest mądrością narodu.)
Liczne postępowania skuteczne są zaskarżane przed trybunałem Międzynarodowym.
Jaki skutek, budżet to znaczy podatnicy płacą zadośćuczynienie a ci którzy działali
bezprawnie nadal cieszą się stanowiskiem pracy, tworząc buble.
Czy stać ten Polski naród na taką administrację, kiedy nastąpi weryfikacja.
I petent będzie podmiotem a nie przedmiotem.
Niedawno otrzymałem pismo z Strasburga datowane na dzień 23 marca 2005
z Czwartej Sekcji o przyjęciu skierowanych dwóch skarg. Nie uważam że to sukces, jest smutne a szczególnie gdy czytam "Maśliński przeciwko Polsce".
Ja oskarżam Polski wymiar sprawiedliwości, gdzie w większości panuje bezprawie.
www.victoria.go.pl Morąg 2005-04-19
Bogusław Maśliński