Historia religii jest zbyt obszerna aby przedstawić ją na forum. Najpopularniejsza opinia głosi, że w momencie gdy ludzie zaczeli grzebać zmarłych należy szukać pierwszych oznak religijności. Jest tak, ponieważ zabezpieczanie nieprzydatnego "mięsa" nie ma racjonalnego wytłumaczenia. W czasach paleopitycznych generalnie było cięzko. Głód, chłód i choroby. Pogrzeb to dodatkowy wysiłek, czas itd. Trzeba mieć ważny powód aby się tym zajmować Jeśli nie chcesz zajmować się religią na poważnie, ale nie wystarczają ci broszurki odsyłam do ksiąki, którą sama bardzo lubię M. Eliade, Historia wierzeń i idei religijnych. To ma 3 tomy, ale jest napisane przystępnym językiem, daty, nazwy itp nie przeszkadzają w śledzeniu wątku, a jednocześnie jest tam sporo refleksji na temat religii jako takiej. Zresztą nie musisz czytać całości.
|