Racjonalista - Strona głównaDo treści
ANNA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
07-06-2004 14:15anka92@interia.plANNA
witam wszytkich! Generalnie stronę tę odwiedzam dopiero od kilku dni jednakże niezmiernie mnie zafascynowala... obudziła sie we mnie chęć poszerzenia swoich choryzontów na temat różnych religi. Chciałabym sie zapytać Was ile macie lat, gdyż ja 16 Może znajdzie się ktoś kto zechce wprowadzić mnie w tajemnice histori religii...
Pozdrawiam

Zbigniew Lisiecki
>witam wszytkich! Generalnie stronę tę odwiedzam dopiero
>od kilku dni jednakże niezmiernie mnie zafascynowala...
>obudziła sie we mnie chęć poszerzenia swoich choryzontów na
>temat różnych religi. Chciałabym sie zapytać Was ile macie
>lat, gdyż ja 16 Może znajdzie się ktoś kto zechce
>wprowadzić mnie w tajemnice histori religii...
>Pozdrawiam

aniu, może chodziło o chryzantemy, a nie horyzonty,
będą dla ciebie, więc się zastanów co wolisz
zbyszek.evot.org
homo sapiens
Daj sobie spokój z bzdurami typu historia religii. Ciesz się życiem, nie dawaj się otumanić oszołomom, nie krzywdź innych ale i dbaj o swoje. Tyle. Wszelkie oferty religijne omijaj z daleka.
Jania (11 punktów)
>witam wszytkich! Generalnie stronę tę odwiedzam dopiero
>od kilku dni jednakże niezmiernie mnie zafascynowala...
>obudziła sie we mnie chęć poszerzenia swoich choryzontów na
>temat różnych religi. Chciałabym sie zapytać Was ile macie
>lat, gdyż ja 16 Może znajdzie się ktoś kto zechce
>wprowadzić mnie w tajemnice histori religii...
>Pozdrawiam
Witaj
Ja mam 15 lat i jestem satanista racjonalnym Tak jak już wspomniano daj spokój z religią tylko kożystaj z życia , jeśli nie cieszysz się z życia to nie ciesz się Masz do tego prawo . Rób to co cię zadowala byle żebyś przytym nikogo nie krzywdziła
Maks
jeziorm@poczta.onet.pl

>Ja mam 15 lat i jestem satanista racjonalnym Tak jak już wspomniano daj spokój z religią tylko kożystaj z życia , jeśli nie cieszysz się z życia to nie ciesz się Masz do tego prawo . Rób to co cię zadowala byle żebyś przytym nikogo nie krzywdziła

No i w tym jest problem bo nie zawsze wiemy do konca czy kogos mozemy krzywdzic swoim postepowanie czy tez nie.
brrr
>No i w tym jest problem bo nie zawsze wiemy do konca czy kogos mozemy krzywdzic swoim postepowanie czy tez nie.
Wina jest po stronie osoby działającej z pełną świadomością konsekwencji swojego postępowania.
Jeśli ja zasadzę drzewo a 15 lat potem ktoś z niego spadnie łamiąc sobi kark to raczej nie będę się tym obwiniał...
Jeśli wiesz co robisz to nie masz dylematów moralnych.
beatus
Historia religii jest zbyt obszerna aby przedstawić ją na forum. Najpopularniejsza opinia głosi, że w momencie gdy ludzie zaczeli grzebać zmarłych należy szukać pierwszych oznak religijności. Jest tak, ponieważ zabezpieczanie nieprzydatnego "mięsa" nie ma racjonalnego wytłumaczenia. W czasach paleopitycznych generalnie było cięzko. Głód, chłód i choroby. Pogrzeb to dodatkowy wysiłek, czas itd. Trzeba mieć ważny powód aby się tym zajmować
Jeśli nie chcesz zajmować się religią na poważnie, ale nie wystarczają ci broszurki odsyłam do ksiąki, którą sama bardzo lubię M. Eliade, Historia wierzeń i idei religijnych. To ma 3 tomy, ale jest napisane przystępnym językiem, daty, nazwy itp nie przeszkadzają w śledzeniu wątku, a jednocześnie jest tam sporo refleksji na temat religii jako takiej. Zresztą nie musisz czytać całości.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365