Racjonalista - Strona głównaDo treści
German dream?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
11-02-2015 15:00Arminius (25555 punktów)German dream?
Ocena 1 na 1
Według ostatniego ( z 2013 r.) spisu powszechnego w USA, do niemieckiego pochodzenia przyznaje się 46 milionów obywateli tego kraju, co stawia tę nację zdecydowanie na pierwszym miejscu pośród wszelkich innych narodów, których przedstawiciele rozpuszczali się w wielkim amerykańskim "melting pot". Fakt ten stanowi spora niespodziankę i zaskakuje ogromnie przy pierwszej z nim konfrontacji. Na drugim miejscu są - o dziwo - Irlandczycy, później Anglicy. Na wielu obszarach północnych USA osoby pochodzenia niemieckiego zdecydowanie dominują liczbowo nad osobami o innych korzeniach etnicznych. Fakt, iż okoliczność owa pozostaje w zasadzie niezana wynika w dużym stopniu stąd, iż od samego poczatku niemieckiego osadnictwa w USA, przywołana grupa etniczna nie podkreślała swojej tożsamości, trzymała niski profil szybko się asymilując. Sprzyjały temu dwie wojny światowe, które wywarły duży wplyw na jej sytuację. Amerykanie niemieckiego pochodzenia świetnie sobie poradzili i radzą nadal - co raczej nie dziwi. Są znacznie zamożniejsi od przeciętnego Amerykanina, mają większe oszczędności, cenią pracowitość i wykształcenie. Bez żadnej przesady można skonstatować, iż w bardzo dużej mierze - wynikającej z ich liczby - są odpowiedzialni za sukces USA i ziszczenie się american dream.

www.econom(*)o-well-people-barely-notice-it
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Hugh Brogan, Historia Stanów Zjednoczonych Ameryki, wyd. Ossolineum. Zdecydowanie polecam.


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365