Najlepszą książką, którą czytałem nt. ewolucji jest "The blind watchmaker" Richarda Dawkinsa, która w Polsce została wydana pod tytułem "Ślepy zegarmistrz". Dawkins w dość przystępny sposób tłumaczy teorię ewolucji; m.in. dlaczego pół skrzydła jest lepsze niż brak skrzydeł, dlaczego 51% oka jest lepsze niż 50%, itd. Szczególnie wyczerpująco jest omówiona ewolucja ostatniego z tych organów; Dawkins przekonuje, że wszystkie stadia ewolucji oka są obecne w przyrodzie. Niestety nie czytałem (jeszcze) "Samolubnego genu", ale sądzę, że do tej książki też warto zajrzeć.
Pozdrawiam.
Vivere militare est - Seneka
|