Racjonalista - Strona głównaDo treści
Misjonarze internetu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
24-08-2007 21:47diogenes (42753 punktów)Misjonarze internetu
byłoby dziwne, gdyby nie zapukali do drzwi tego forum...jezus wprawdzie nie miał pojęcia o internecie, ale wobec apostołów wyraził się jasno: idźcie i nawracajcie wszystkich. no i są. nie jest im łatwo: kpina, agresja, śmiech - to na dzień dobry. potem bywa jeszcze gorzej. a na do widzenia: blokada moderatora. jak prowadzić dialog z kimś, kogo racje nigdy nie mają szans być naszymi racjami? czy taki dialog jest w ogóle możliwy, skoro z definicji dialog jest dzieleniem sie prawdą, logosem, wspólnym docieraniem do racji? czasem myślę, że jest jakiś intelektualny odpowiednik ludzkich ras: ludzie wierzący tak różnią się od niewierzących (lub odwrotnie), jak biel od czerni. konflikty rasowe były i są przecież równie namiętne, co religijne. jeśli tak, to nie miejmy do siebie pretensji, żalów, nie kpijmy z tego, że ktoś wierzy w boga, tak jak nie można kpić z koloru skóry. jeśli o mnie chodzi to nawracanie mnie na forum jest beznadziejnym zajęciem: to tak, jakby internetowy misjonarz chciał swoim ewangelicznym gadulstwem sprawić, by moja skóra stała się czarna...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: misjonarze internetu
Oni nie mówią do Ciebie. Oni mówią do samych siebie i do ich (wyimaginowanych? [czy pan Rydzyk to siła wyższa?]) sił wyższych.
Pozdrawiam
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   - Froncek, obejrzyj sie, tam idzie Neger. Widzisz?
   - Nie widza.
   - Jeżynie, pokazuja ci palcym! Widzisz?
   - Nie widza.
   - Mom ci łeb wykryncić w ta strona? Neger idzie!
   - Chopie, jo sie patrza tam, kaj chcesz, ale mom czorno w łoczach!
Barwiejska_zablokowana
>Oni nie mówią do Ciebie. Oni mówią do samych siebie i do ich (wyimaginowanych? [czy pan Rydzyk to siła wyższa?]) sił wyższych.
>Pozdrawiam

natomiast Pani uważa że mając wyimaginowany tzw.ROZUM może Pani odrzucić byty boskie,nadprzyrodzone///
wierzba
>byłoby dziwne, gdyby nie zapukali do drzwi tego
>forum...jezus wprawdzie nie miał pojęcia o internecie, ale
>wobec apostołów wyraził się jasno: idźcie i nawracajcie
>wszystkich. no i są. nie jest im łatwo: kpina, agresja,
>śmiech - to na dzień dobry. potem bywa jeszcze gorzej. a na
>do widzenia: blokada moderatora. jak prowadzić dialog z
>kimś, kogo racje nigdy nie mają szans być naszymi racjami?
>czy taki dialog jest w ogóle możliwy, skoro z definicji
>dialog jest dzieleniem sie prawdą, logosem, wspólnym
>docieraniem do racji? czasem myślę, że jest jakiś
>intelektualny odpowiednik ludzkich ras: ludzie wierzący tak
>różnią się od niewierzących (lub odwrotnie), jak biel od
>czerni. konflikty rasowe były i są przecież równie
>namiętne, co religijne. jeśli tak, to nie miejmy do siebie
>pretensji, żalów, nie kpijmy z tego, że ktoś wierzy w boga,
>tak jak nie można kpić z koloru skóry. jeśli o mnie chodzi
>to nawracanie mnie na forum jest beznadziejnym zajęciem: to
>tak, jakby internetowy misjonarz chciał swoim ewangelicznym
>gadulstwem sprawić, by moja skóra stała się czarna...
************************************
Oni wszyscy maja "fiola" na punkcie nawracania.
Kiedys robili to mieczem
a obecnie psychicznym namoleniem.
Mialbym o wiele wiecej szacunku dla nich,gdyby nie robili
z ta swoja namolnoscia.Maja licencje na nieomyslnosc.
Daliby sobie spokoj. *To jakies zboczenie??

************************************

>
glab pospolity
>>byłoby dziwne, gdyby nie zapukali do drzwi tego
>>forum...jezus wprawdzie nie miał pojęcia o internecie, ale
>>wobec apostołów wyraził się jasno: idźcie i nawracajcie
>>wszystkich. no i są. nie jest im łatwo: kpina, agresja,
>>śmiech - to na dzień dobry. potem bywa jeszcze gorzej. a na
>>do widzenia: blokada moderatora. jak prowadzić dialog z
>>kimś, kogo racje nigdy nie mają szans być naszymi racjami?
>>czy taki dialog jest w ogóle możliwy, skoro z definicji
>>dialog jest dzieleniem sie prawdą, logosem, wspólnym
>>docieraniem do racji? czasem myślę, że jest jakiś
>>intelektualny odpowiednik ludzkich ras: ludzie wierzący tak
>>różnią się od niewierzących (lub odwrotnie), jak biel od
>>czerni. konflikty rasowe były i są przecież równie
>>namiętne, co religijne. jeśli tak, to nie miejmy do siebie
>>pretensji, żalów, nie kpijmy z tego, że ktoś wierzy w boga,
>>tak jak nie można kpić z koloru skóry. jeśli o mnie chodzi
>>to nawracanie mnie na forum jest beznadziejnym zajęciem: to
>>tak, jakby internetowy misjonarz chciał swoim ewangelicznym
>>gadulstwem sprawić, by moja skóra stała się czarna...
>************************************
a propos:moze mi ktos podpowie KTO to byl A.Slominski??
stale co niektorzy lubia cytowac jego aforyzm.
**************************************
> Oni wszyscy maja "fiola" na punkcie nawracania.
>Kiedys robili to mieczem
>a obecnie psychicznym namoleniem.
>Mialbym o wiele wiecej szacunku dla nich,gdyby nie robili
>z ta swoja namolnoscia.Maja licencje na nieomyslnosc.
>Daliby sobie spokoj. *To jakies zboczenie??

>************************************
>>
glab pospolity
Sorry! kto to byl A> Slominski.Nie ma go w Wilkipedii.
Co niektorzy lubia i stale cytuja?

>************************************
> Oni wszyscy maja "fiola" na punkcie nawracania.
>Kiedys robili to mieczem
>a obecnie psychicznym namoleniem.
>Mialbym o wiele wiecej szacunku dla nich,gdyby nie robili
>z ta swoja namolnoscia.Maja licencje na nieomyslnosc.
>Daliby sobie spokoj. *To jakies zboczenie??

>************************************
>>
smietana8 (19 punktów)
(zablokowany)
>Sorry! kto to byl A> Slominski.Nie ma go w Wilkipedii.
>Co niektorzy lubia i stale cytuja?
>>************************************
>> Oni wszyscy maja "fiola" na punkcie nawracania.
>>Kiedys robili to mieczem
>>a obecnie psychicznym namoleniem.
>>Mialbym o wiele wiecej szacunku dla nich,gdyby nie robili
>>z ta swoja namolnoscia.Maja licencje na nieomyslnosc.
>>Daliby sobie spokoj. *To jakies zboczenie??

>>************************************
>>>

Misjonarze nawracają wszystkich, są w realu i w internecie

są wśród chorych, którzy potrzebują lekarza

niejeden się nawrócił i to ich wzmacnia

duży % z nich nie musi Wierzyć w tamten Świat, bo wie, że istnieje

otrzymali pewne nadprzyrodzone Łaski

każdy może je otrzymać

oni wiedzą, że na takich forach jak Wasze lubicie się wzajemnie adorować, łechtać pseudo wiedzą

że tępicie każdy logiczny umysł niemieszczący się w waszych ramkach

czujecie się zagrożeni
potem są u Was chwile nieprzespane itp. (wyrzuty Sumienia)

ale ludzie z netu piszą do nich maile, proszą o pomoc, dziękują, spotykają się z nimi w realu

to Kochani działa na Wybranych, nie na wszystkich
część za namową marnych duchów będzie robiło sobie z nich jaja
(na cóż więcej ich stać)

wiedzą, że nawet wśród najbardziej zagorzałych grzeszników są nie tylko powołani, ale i wybrani

że niektórzy z Was zaczną rozmawiać z Bogiem i odkryją w sobie Miłość i Pokorę

że będą w niej wzrastać

Misjonarze posiadają olbrzymią wiedzę informatyczną i z różnych dziedzin

wasze próby zwalczania ich są pieszczotą

Pokój i Dobro

J.Szulc (5723 punktów)

Rolą misjonarza jest nawracać.
Nie pisz jednak, że pieszczotą są próby ich zwalczania.
Jakoś mi to niesmacznie brzmi.
Jak nauczali Apostołowie? Rozmową.
Suche cytowanie przypomina mi wiesz kogo, prawda? Już Ci to tłumaczyłam

Ta twoja twarz jest nieprzemyślana. Niedobra.

Oj, Frater, Frater...

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
smietana8 (19 punktów)
(zablokowany)
>Rolą misjonarza jest nawracać.
>Nie pisz jednak, że pieszczotą są próby ich zwalczania.
>Jakoś mi to niesmacznie brzmi.
>Jak nauczali Apostołowie? Rozmową.
>Suche cytowanie przypomina mi wiesz kogo, prawda? Już Ci to tłumaczyłam
>Ta twoja twarz jest nieprzemyślana. Niedobra.
>Oj, Frater, Frater...
>Pozdrawiam.
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.


prześledź moje wypowiedzi na innych forach
tam rozmawiam

tu się przebijam przez ...

Pokój i Dobro
smietana8 (19 punktów)
(zablokowany)
>>Rolą misjonarza jest nawracać.
>>Nie pisz jednak, że pieszczotą są próby ich zwalczania.
>>Jakoś mi to niesmacznie brzmi.
>>Jak nauczali Apostołowie? Rozmową.
>>Suche cytowanie przypomina mi wiesz kogo, prawda? Już Ci to tłumaczyłam
>>Ta twoja twarz jest nieprzemyślana. Niedobra.
>>Oj, Frater, Frater...
>>Pozdrawiam.
>>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.


prześledź moje wypowiedzi na innych forach
tam rozmawiam
tu się przebijam przez ...
gorzej miałem tylko ze stroną lesbijek

Pokój i Dobro
placownik (17853 punktów)

   Z uporem będę Cię namawiał, abyś się jednak ograniczył tylko do jednego nicka - fratris.

   To konto blokuję.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
maja2 (0 punktów)
(zablokowany)
>   Z uporem będę Cię namawiał, abyś się jednak ograniczył tylko do jednego nicka - fratris.
>   To konto blokuję.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


Z WIELKĄ CHĘCIĄ, JEDNAKŻE WPIERW MUSISZ GO ODBLOKOWAĆ

Pokój i Dobro
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Misjonarze posiadają olbrzymią wiedzę informatyczną i z różnych dziedzin
   Ateiści też.

>Wasze próby zwalczania ich są pieszczotą
   Do you feel lucky, punk? -- Harry Callahan

>Pokój i Dobro
   Po takiej wiadomości -- daruj sobie. Nie rozumiesz tych słów.

Iniustitia, sed lex.
JATO (2644 punktów)
>Pokój i Dobro
Frater!!! To znowu TY???
W IMIĘ BOGA NAJWYŻSZEGO MIEJ LITOŚĆ!!!



Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
maja2 (0 punktów)
(zablokowany)
>>Pokój i Dobro
> Frater!!! To znowu TY???
>W IMIĘ BOGA NAJWYŻSZEGO MIEJ LITOŚĆ!!!
>

>

>Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
>

Czy Wierzysz w BOGA?

Pokój i Dobro
diogenes
>Misjonarze nawracają wszystkich, są w realu i w internecie
>są wśród chorych, którzy potrzebują lekarza...

najbardziej cyniczne argumenty na istnienie boga to te, które odwołuja się do dobra ludzi...

>otrzymali pewne nadprzyrodzone Łaski
>każdy może je otrzymać

ale nie każdy je sobie życzy...

>...tępicie każdy logiczny umysł niemieszczący się w waszych ramkach

żaden umysł nie jest nielogiczny...nawet w szaleństwie tkwi metoda, chociaż bardzo trudno jes ją odsłonić. tragedią zaś jest to, że musi robić to lekarz...

>wasze próby zwalczania ich są pieszczotą

dodaj: masochisty...

>Pokój i Dobro

ani jedno, ani drugie.
po prostu to, co jest.
po prostu świat.
J.Szulc (5723 punktów)

Witaj, głąbie pospolity.
A.Słomiński to poeta współczesny.
Autor między innymi wiersza pod tytułem "Alarm".

P.S. Wiesz, że pospolity, to po łacinie vulgaris?
E tam, pewnie, że wiesz...

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
smietana8 (19 punktów)
(zablokowany)
PRZPRASZAM JEŻELI KOGOKOLWIEK URAZIŁEM SWOJĄ SZORSTKOŚCIĄ SŁÓW


prześlij mi swego prywatnego maila

jeżeli taka jest Twoja Wola

frater

Pokój i Dobro
J.Szulc (5723 punktów)

Przepraszam, Frater.
Niżej już powyjaśniałam, więc może darujesz mi "wymądrzanie"?
Teraz ja zachowałam się pospolicie

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
niebieski1 (1 punktów)
>Przepraszam, Frater.
>Niżej już powyjaśniałam, więc może darujesz mi "wymądrzanie"?
>Teraz ja zachowałam się pospolicie
>Pozdrawiam.
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.


ja się tu nie liczę
tu chodzi o Twoja Duszę
dla Ciebie jestem tylko frater, fratris czyli brat
nie o mnie tu chodzi, ale o Twoje życie

prześledź wątki, zobacz jak wielu u Was już zaskoczyło i niema ich już na tym forum

Oni wzrastają w Wierze i Miłości,
ja jestem tylko robotnikiem winnicy

i jestem wdzięczny, że mogę służyć mojemu Mistrzowi

mi nie zależy na tłumaczeniu się, czy wygrywaniu utarczek dyskusyjnych

nie dbam o to

mój umysł nawet tego nie dostrzega

muszę iść spać, jutro Posługuję w Zakonie Klauzulowym

Ty jesteś Wierząca i wiesz o tym dobrze, tak jak ja, tylko przepraszam za szorstkość
leniwa

z `życiem` Moja Droga, byś wyrobiła się podczas Swojej Drogi na ziemi (pielgrzymki)

niewykluczone, że jest jeszcze bardzo bogata w różne doświadczenia

dużo zależy od Ciebie

masz duży wpływ także na imć P. który...

dużo zależy od tego czy zaskoczysz i będziesz czerpała z Źródła Łaski na ziemi - Mszy Świętej
na Niej są inne wymiary
na Niej jest całe Niebo i Czyściec
na niej są prawdziwe Cuda

czy nie są Twoim życiem doświadczenia Cataliny Rivas
Ona Ci pomoże, żyje w tej chwili w Boliwii
Zaratustra (145 punktów)

>>na Niej są inne wymiary
>na Niej jest całe Niebo i Czyściec
>na niej są prawdziwe Cuda

A co z piekłem? Już go nie ma?
My tu wszyscy "666" sobie wzorem Damiana na potylicy tatuujemy.
Nie odbieraj nam nadzieji! Braciszku!
J.Szulc (5723 punktów)

Frater, Ty wróżko jedna...

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
frater
>Frater, Ty wróżko jedna...
>Pozdrawiam.
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.


To nie wróżba
to Twoje życie
Walcz o nie

Pokój i Dobro
J.Szulc (5723 punktów)

Odpowiesz mi na jedno pytanie?
Kto zacz imć P?

A o życie walczę, nawet nie wiesz, jak bardzo. W dosłownym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam.

"Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci (takoż blondynki), oni też mają swoją opowieść" - parafraza Desideraty
frater
imć Pawłowski

Walka o Życie to walko o Niebo
ale to dopiero dla Ciebie start

wielu powołanych jest nadto na pracowników Winnicy

Komu więcej dano, więcej od niego wymagać będą

masz Światło w pewnych sprawach
nasz Wiarę w BOGA
masz Wiarę w ...

jesteś w stanie tu na Ziemi zerwać Biblijna Zasłonę i już nie musieć Wierzyć w tamten Świat, tylko Widzieć Go, więc być pewną, że istnieje

ale by to osiągnąć musisz zabiegać o Łaski

ideałem może by była twoja wizyta w Boliwii, choćby w `Świecie` ...

poczytaj jak najwięcej o Catalinie Rivas

JESTEM PEWNY, ŻE TĄ DROGĄ OTRZYMASZ ŚWIATŁO

Pokój z Tobą Siostrzyczko

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.
pl.wikiquote.org/wiki/Platon
wierzba
************************^^^^^^^@@@@@^^^^^^^*******************
IQ955 (2355 punktów)
>"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K(?!). Słomiński(?!) .

Coś mi wygląda, że robi nam Pani Szanowna wszystkim pianę z mózgów. W stopce stoi jak byk "K. Słomiński", a z tego, co Pani wyjaśnia - chodzi Pani o A. Słonimskiego - czyli Antoniego Słonimskiego - autora nie tylko "Alarmu", ale także na przykład bardzo zabawnego tomiku "W oparach absurdu" (napisanego wespół z J. Tuwimem - obaj zresztą skamandryci), "Torpedy czasu", sporej ilości publicystyki i innych rzeczy.

Jeśli się już umieszcza cytat w stopce - byłoby nieźle przynajmniej gdzieś zerknąć i sprawdzić - kto zacz, jeśli autor nie jest dostatecznie dobrze znany (a raczej powinien być!).

Oj, coś mi się widzi, że ja założę jakąś "Czarną PomSTĘ" na takie rzeczy. A przekonała się już Pani, że ze mną lepiej nie zadzierać, bom pyskaty (kiedy muszę). I żeby mi więcej takich nie było!

A na zachętę (do lektury) przepisuję fragment z "Oparów":

Co podać do stołu, gdy przyjdą goście, a w domu nic nie ma

Świeżo upieczoną indyczkę pokrajać w plasterki, wyłożyć na półmisek, ubrać kaparami i sałatą z pomidorów. Funt łososia, trzy pudełka sardynek, szczupaka na zimno, pasztet ze zwierzyny i kilka śledzi marynowanych, zimne mięsa - rozłożyć na półmiskach i rozstawić na stole. Kilka butelek wódki i wina, trochę owoców, czarna kawa i likiery - i ta zaimprowizowana naprędce kolacyjka zadowoli najwybredniejsze gusta.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
J.Szulc (5723 punktów)

Jeśli ktoś, tak jak ja, myli Kazimierza Słomińskiego z Antonim Słonimskim - cóż, dostaje, tak jak ja.
Cytat zamieszczony w stopce zaczerpnęłam z Księgi Aforyzmów autorstwa Danuty i Włodzimierza Masłowskich wydanej w 2005 roku.
Wydawnictwo Świat Książki.

Fajny ten twór, który powołany do życia w momencie dobrej zabawy, rodzi sobie coraz to nowe głowy i pewnie za chwilę zacznie żyć swoim życiem.
Wystraszona wizją pyskówki (a strasznie tego nie lubię) zamieszczam źródło, z którego czerpię. Może być?

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
>Jeśli ktoś, tak jak ja, myli Kazimierza Słomińskiego z Antonim Słonimskim - cóż, dostaje, tak jak ja.
>Cytat zamieszczony w stopce zaczerpnęłam z Księgi Aforyzmów autorstwa Danuty i Włodzimierza Masłowskich wydanej w 2005 roku.
>Wydawnictwo Świat Książki.

   Ano, to i ja swoje dołożę, choć nie bardzo wiem, po co.

   Byłem kiedyś u pp. Masłowskich, by ewentualnie dołożyć kilka aforyzmów do planowanej wówczas Księgi, miałem też okazję zapoznać się tym i owym autorem. O ile pamiętam, Kazimierz Słomiński pochodzi z Białegostoku, poetyzuje rzadko, częściej poucza. Umieszczono go w owej Księdze w zamian za rezygnację z honorarium.

   Nie byłem pewien, czy to właśnie ów człek, ale jeśli jego pouczenie pochodzi z księgi Masłowskich, to z pewnością ów. Od Słonimskiego dzielą go lata kosmiczne.

   Twoja zaś omyłka, Kobieto z Mojej Wsi, mieści się dobrze w granicach zwykłej ludzkiej omylności i sądzę, że reakcja kolegi Marka była nazbyt ostra. Zapewne przez rozpęd.

   Pozdrawiam jak zwykle - ciepło.
IQ955 (2355 punktów)
>   Ano, to i ja swoje dołożę, choć nie bardzo wiem, po co.

Hmmmmmmmmm...,

>   Twoja zaś omyłka, Kobieto z Mojej Wsi, mieści się dobrze w granicach zwykłej ludzkiej omylności
Są inne omyłki?!

>reakcja kolegi Marka była nazbyt ostra.
Spokojnie, panie Zbysławie. Już ja tam pani Szulcowej krzywdy nie zrobię. Choć trzeba przyznać, że całkiem lekkiego życia, to ona ze mną - biedactwo - nie ma.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Hmmmmmmmmm...,
   Chrząkanie kojarzy mi się zwykle co najmniej z gulaszem albo nawet golonką.

>Są inne omyłki?!
   Całe mnóstwo.
Satanisław (1358 punktów)
(zablokowany)
>Witaj, głąbie pospolity.
>A.Słomiński to poeta współczesny.
>Autor między innymi wiersza pod tytułem "Alarm".<

Jeżeli już - to Słonimski. Od słonia lub słoniny, a nie słomy.
Ale o co my się kłócimy? O pseudonim żydka, którego jeszcze dziadek nazywał się Chaim Zelig?
J.Szulc (5723 punktów)
Cofam! Słomiński to nie Słonimski. Sama wpadłam w niuanse "nazwiskowe".
Wyjaśniłam za szybko, nieprecyzyjnie i co gorsza - źle!
I nie obchodzi mnie, jakie są jego korzenie: żydowskie, australijskie czy południowo wschodnie.

Pozdrawiam.


"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
glab pospolity
> Cofam! Słomiński to nie Słonimski. Sama wpadłam w niuanse "nazwiskowe".
>Wyjaśniłam za szybko, nieprecyzyjnie i co gorsza - źle!
>I nie obchodzi mnie, jakie są jego korzenie: żydowskie, australijskie czy południowo wschodnie.
*************************************
Przepraszam ,czy Pan Slominski tez jest zydem?
Jak to mozliwe,ze zakradl sie tutaj .
Ciekaw jestem kto go przemycil
*Juz wiem to pan zbyslaw -chyba?
A moze to polak katolik czystej krwi?-ten znany poeta
ten K Slominski?
Cos podobnego,tyle tutaj klerykow,zakonnikow,mnichow
roznego rodzaju,ktorzy rozgoscili sie na dobre.
A tutaj cos takiego.?
Slyszalem,ze znaczaca grupa kaznodziei internetowych
zostala skierowana do nawracania bladzacych.Hm !
Juz mi zaczynaja macic w glowie.
Chyba zapisze sie do "Opus Dei"?
Czy moze mi ktos podac adres do tej tajnej firmy?
Z gdyby mi sie chcialo zapisac np.do wolnomularzy
to gdzie??A moze sie w ogole wypisze z tej strony?
Aj waj! Co sie tutaj porobilo?
*********************************************
**********************************************

glab pospolity
>Witaj, głąbie pospolity.
>A.Słomiński to poeta współczesny.
>Autor między innymi wiersza pod tytułem "Alarm".
>P.S. Wiesz, że pospolity, to po łacinie vulgaris?
>E tam, pewnie, że wiesz...
>Pozdrawiam.
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.

***********************
Dzieki ale co to za poeta skoro nie ma nic w
Wilikipedii o Nim
(moze to tylko "kolega po fachu Pana Zbyslawa")

pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna

********************************************
glab pospolity
>>Witaj, głąbie pospolity.
>>A.Słomiński to poeta współczesny.
>>Autor między innymi wiersza pod tytułem "Alarm".
>>P.S. Wiesz, że pospolity, to po łacinie vulgaris?
>>E tam, pewnie, że wiesz...
>>Pozdrawiam.
>>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.

>***********************
>Dzieki ale co to za poeta skoro nie ma nic w
>Wilikipedii o Nim
>(moze to tylko "kolega po fachu Pana Zbyslawa")
> pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna
>********************************************

,,a moze zastapimy aforyzm K.Slominskiego moim??ha.ha
******************************************
Inter pedes puelarum est voluntas puerorum. **********************************chyba mozna
tutaj za "przeproszeniem" -poswintuszyc?
*******************************************
J.Szulc (5723 punktów)
Nie znalazłam tłumaczenia zamieszczonej propozycji
Tym niemniej zastanawiam się, czy pisownia tego tekstu jest do końca prawidłowa.

Może jednak podasz znaczenie tego zdania?

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
Między nogami dziewcząt pożądanie chłopców. Na tyle ile znam łacinę

Iniustitia, sed lex.
J.Szulc (5723 punktów)

Wydawało mi się, że coś źle interpretuję. Moja znajomość łaciny jest b. niewielka.
Niestety, tłumaczyłam lepiej, niż sama myślałam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
J.Szulc (5723 punktów)

Poszukaj mądrości w górnych partiach ciała.
Poszukaj, może znajdziesz...

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
glab pospolity
>Poszukaj mądrości w górnych partiach ciała.
>Poszukaj, może znajdziesz...
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.

********************
A gdzie tutaj mowa o madrosci? (sophia)
Parafrazujac jezykiem vulgarnym , zlosliwcy mowia,ze jest raczej w d,,,,,
Moze mialas na mysli,komorki mozgowe ,ktora moga
tam tez sie znajdowac?Cos w tym musi byc na rzeczy skoro wielu
mezczyzn lubi "glupie blondynki".
Nie bedziemy tego tlumaczyc.Aforyzm pochodzi z Rzymu i powstal
ok.200 lat przed nasza era i chetnie nim poslugiwali sie mlodzi
ludzie w okreslonych sutuacjach.(w swoim gronie).I tyle
(przepraszam mnichow i misjonarzy obecnych tutaj jako gosci)

a tak naprawde chcialem rozruszac to Towarzystwo Wzajemnej
Adoracji,ktore kreci sie w gestym sosie wlasnym ,podgrzewanym
przez niektore "corpora aliena."
**********************************************
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

> Inter pedes puelarum est voluntas puerorum.

    puellarum. Dziewczyna to puella.
glab pospolity
>> Inter pedes puellarum est voluntas puerorum.
>    puellarum. Dziewczyna to puella.
*********************************
Tak ,ma Pan racje zjadlem jedna litere "i"
**********************************
zbigra (40 punktów)OT: misjonarze internetu

> Inter pedes puelarum est voluntas puerorum.

IMHO Inter pedes puellarum est voluptas puerorum
J.Szulc (5723 punktów)Odp: misjonarze internetu

A może to wcale nie poeta?
Skoro sama odruchowo "pomyliłam" go ze Słonimskim?
Czy nie wystarczy, że powiedział coś mądrego?
Czy do wyrażania mądrych myśli trzeba być zaraz uznanym, znanym?

Ostatnie zdanie jest niegrzeczną "wycieczką".
Plucie jadem. Po co?

"Czepniesz" sie teraz mnie?

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Barwiejska_zablokowana

>Kiedys robili to mieczem
>a obecnie psychicznym namoleniem.
>Mialbym o wiele wiecej szacunku dla nich,gdyby nie robili
>z ta swoja namolnoscia.Maja licencje na nieomyslnosc.
>Daliby sobie spokoj. *To jakies zboczenie??
>************************************
>>

nauka nie zna pojęcia:"psychiczne namolenie"
jest Pan słabym "racjonalistą"
estetka (708 punktów)

>jezus wprawdzie nie miał pojęcia o internecie, ale
>wobec apostołów wyraził się jasno: idźcie i nawracajcie
>wszystkich. no i są. nie jest im łatwo: kpina, agresja,
>śmiech - to na dzień dobry. potem bywa jeszcze gorzej. a na
>do widzenia: blokada moderatora.

problem postawy wobec kogos o innych pogladach... a moze wiecej, nie tylko innych ale z gory uznanych za "gorsze" ... jest znany jak swiat swiatem...
racjonalista jednak z zalozenia jest osoba myslaca, z zalozenia inteligentna... jak to sie dzieje wiec, ze slowa typu "A mimo wszystko co i raz marzy mi się "Kałach" z pełnym magazynkiem." jest na tym forum nie tylko tolerowane ale i cenione ... zastanawia mnie fakt dlaczego aby dyskutowac z osoba o innych pogladach trzeba uzyc kpiny, agresji i jak piszesz -"jeszcze gorzej".
to wlasnie po obserwacji tego zjawiska doszlam do wniosku, ze z jednej strony istnieja tutaj misjonarze katolicyzmu a z drugiej - na jednym poziomie misjonarze swieckosci. osoby te niczym sie nie roznia miedzy soba. jedni i drudzy uwazaja sie za lepszych, za tych co prawde posiedli i ze swoja prawda obezwladniaja przeciwnika.
musze jednak przyznac, ze misjonarze katolicyzmu nie pluja, nie uzywaja wulgarnych odzywek i nie marza aby "kalachem" wybic interlokutorow... dlatego tez - ostatecznie, pomimo, ze takze nie daje im najmniejszej szansy na przekonanie mojej osoby, to w porownaniu ze stylem walki misjonarzy swieckosci - maja przewage.

"Przestancie zdobywac wiedze a skoncza sie wasze dylematy" Lao Tseu
diogenes (42753 punktów)
> racjonalista jednak z zalozenia jest osoba myslaca, z zalozenia inteligentna...

nie jestem pewien, czy te założenia są kompletne...myśli również wierzący człowiek, nie odmawiałbym inteligencji filozofom chrześcijańskim...każdy z nas ma również wymiary bezmyślności, głupoty...możesz rzecz jasna skonstruować abstrakcyjnego "racjonalistę", ale mankamentem takiego podejścia będzie fikcyjność...nie ma żadnych racjonalistów, są tylko konkretni ludzie, dzieci, dorośli, starcy, uwikłani w niezliczone konteksty społeczne...jeśli jesteś inteligentna, to prędzej czy później zauważysz, że twoja inteligencja zależy w istotny sposób od jej braku i u ciebie, i u innych...mądrość jest w kontekście społecznym (pomijam jeszcze szersze konteksty!) systemem naczyń połączonych: inteligencja karmi sie głupotą, głupota - inteligencją. oczywiście: możesz fikcyjnie izolować swoje inteligentne ego, badać je, obnosić po placach i domach, adorować wysokim ilorazem inteligencji, rozdymać po granice kosmosu - ale zawsze pozostanie ono pojęciową fikcją. odrzucając takie ograniczające myślenie, odrzucisz wygodną koncepcję izolowanego od reszty przedmiotu (np. ego) - mędrzec rozprawiający z głupcem tworzy otwartą na jeszcze szerszy kontekst jedność...tak jak jednością jest więzień i strażnik, święty i drań...

>...zastanawia mnie fakt dlaczego aby dyskutowac z osoba o innych pogladach trzeba użyc kpiny, agresji i jak piszesz -"jeszcze gorzej".

nie, nie trzeba. ważna jest ostateczna intencja takiego spotkania. jeśli spotykam na drodze psa, wcale nie myślę przekonywać go, żeby stał się kotem, ani też nie chcę go obić, aby pokazać, że jestem silniejszy. trzeba zapytać o źródła tej kpiny lub agresji: jest nim ograniczające myślenie ego, jego lęki i obawy. lęk, który wymyśla boga, lub pewność, która go odrzuca - to to samo zjawisko: troska o siebie.

>to wlasnie po obserwacji tego zjawiska doszlam do wniosku, ze z jednej strony istnieja tutaj misjonarze katolicyzmu a z drugiej - na jednym poziomie misjonarze swieckosci.

ważna jest wspólna gałąź, na której siedzą...

>przestańcie zdobywać wiedzę a skończą sie wasze dylematy...

tak...to umysł stawia pytanie: być albo nie być? serce nie pyta: bić albo nie bić. nawet jeśli przestaje to robić, jego wybór jest optymalny...

Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

> Racjonalista jednak z założenia jest osoba myślącą, z założenia inteligentną...

   I estetyczną także. I bezbłędną. Gratulacje!
Jacoobs (59 punktów)

> to nie miejmy do siebie
>pretensji, żalów, nie kpijmy z tego, że ktoś wierzy w boga,
>tak jak nie można kpić z koloru skóry.

Zostawie ich w spokoju w momencie, kiedy przestaną negatywnie na mnie wpływać.
diogenes
>Zostawie ich w spokoju w momencie, kiedy przestaną negatywnie na mnie wpływać.

skąd wiesz, że źródło owego wpływu nie tkwi w tobie, że nie jest to tylko echo twojej osobowości, przeszłości? to w końcu ty nadajesz sens ich słowom i zachowaniom...
logikOdp: Misjonarze internetu
Diogenesiku, sidej i posuchej mnie teraz UWAŻNIE:

Nie chcę cię nawracać - domagam się jedynie LOGICZNEGO myślenia.

Wyjaśnij mi (LOGICZNIE) fakt istnienia ŚWIADOMOŚCI swego istnienia oraz WOLNEJ WOLI ...
Jak to wytłumaczysz nie odwołując się do Boga ?
I czy czasem wyjaśnienia BEZ BOGA nie będą wyglądały BARDZIEJ fantastycznie niż te, które wyjaśniają je POPRZEZ BOGA ?

Zastanów się nad tym, i odpowiedz ...
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Wyjaśnij mi (LOGICZNIE) fakt istnienia ŚWIADOMOŚCI swego istnienia oraz WOLNEJ WOLI ...
   Witkacy - "Jedyne wyjście"

>Jak to wytłumaczysz nie odwołując się do Boga ?
   Odwołanie do boga niczego nie czyni logicznym.

Wyzysk - wyższa forma miłości. -- Kazimierz Słomiński
J.Szulc (5723 punktów)
Dzięki, Jacek
Jak widać, jestem kiepska w szukaniu gdzie indziej, niż w książce.
Ot, prawa wieku

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
diogenes
>Nie chcę cię nawracać - domagam się jedynie LOGICZNEGO myślenia.

mam nadzieję, że również od siebie...

>Wyjaśnij mi (LOGICZNIE) fakt istnienia ŚWIADOMOŚCI swego istnienia oraz WOLNEJ WOLI ...
>Jak to wytłumaczysz nie odwołując się do Boga ?

istnienie czy nieistnienie boga nie ma z logiką nic wspólnego (tzn. ani teza o istnieniu boga, ani teza o jego nieistnieniu nie jest tezą znanych mi logik). z tego co piszesz rozumiem, że interesuje cię logiczna struktura wyjasnienia (tzn. jakiegoś rodzaju wynikania) pewnych zdań o faktach (np. człowiek ma wolną wolę) z innych zdań. ja przyjmuję, że zdania te mogą być zdaniami dotyczacymi też faktów. kieruję się tu regułą, że tylko doświadczenie tłumaczy doświadczenie, lub też że tylko fakty tłumaczą fakty. jeśli chcesz odwoływać się do boga, to na tobie spoczywa obowiązek udowodnienia, że bóg istnieje. jeśli zaś chcesz, abyśmy na ten temat dyskutowali, to musisz mnie ponadto o tym przekonać w zrozumiałym dla mnie języku. wszystko to wykracza poza ten wątek. tylko na marginesie: bóg był i jest dla wielu czynnikiem eliminującym wolną wolę człowieka (por. św. augustyn, kalwin), tak więc dla wielu nawet nie byłoby problemu wyjasniania faktu wolnej woli, bo jej po prostu nie uznają.

>I czy czasem wyjaśnienia BEZ BOGA nie będą wyglądały BARDZIEJ fantastycznie ...

nie...sa tylko bardziej skromne. nie mnożą światów ponad potrzebę...
ProsiaQ (61 punktów)
No tak, typowy katolik. Jak czegos nie da sie zrozumiec lub na razie pozostaje niepoznane to od razu trzeba tym obarczyc boga. Bo przeciez zadne inne rozwiazanie nie jest mozliwe. Wszystko z boga i przez boga, tak? Ehhh az wstyd sie znizac do takich dysput ale widze ze ktos tutaj trafil przez pomylke. Jesli chcesz rozmawiac o bogu to droga wolna, ale przestan wmawiac niewierzacym, ze w nich i tak ingeruje bog bo to jest smieszne tlumaczenie i nikt cie serio nie potraktuje. Uszanuj to, ze sa ludzie ktorzy mysla odmiennie i nie staraj sie wszystkiego sprowadzic do jednego mianownika. PS. A jak 1000 lat temu przed Kopernikiem ludzie uwazali, ze ziemia jest plaska a pozniej przyszedl taki Mikolaj i powiedzial ze jest inaczej, to czy ty uwazasz ze wczesniej byla plaska tylko bog to zmienil :/ ehhh czleniu...
ProsiaQ (61 punktów)
A jak juz kolega domaga sie logiki, to ja poprosze o logiczne udowodnienie ze wolna wola czlowieka pochodzi od boga. Albo ze cokolwiek musi pochodzic od boga. Tylko bez aksjomatow prosze
Głąbiński (3538 punktów)
>... nie kpijmy z tego, że ktoś wierzy w boga, tak jak nie można kpić z koloru skóry. ...

Co do kpiny, sprawa jest skomplikowana. W moim głębokim przekonaniu, kpina jest niezwykle cenną formą wyrazu, pod warunkiem jednak, że została użyta w sposób pobudzający wyobraźnię. Uwielbiam teksty zawierające kpinę (uwaga: pisząc to nie sprawdziłem w słowniku objaśnienia prawidłowego sensu tego słowa i poprzestaję na własnym, intuicyjnym rozumieniu) inteligentną, dowcipną, którą z łatwością można odróżnić od chamstwa. Dla tak pojętej kpiny nie uznaję żadnych ograniczeń!
Aby przedstawić przykłady pięknej kpiny, przywołam przykłady literatury: Guareschi (seria opowiadań zapoczątkowana przez "Mały światek don Camilla"), Mark Twain, Gombrowicz, "Klub Pickwicka" Dickensa itd. itd.. Potężny ładunek kpiny zawierają znane aforyzmy i przysłowia.
Oczywiście operowanie tym narzędziem wymaga inteligencji, kultury i szczerej życzliwości. Bez tego mamy rezultat przypominający użycie instrumentu muzycznego przez pozbawionego słuchu głupca.


Stach M. G.
frater

Łamanie Uczuć Religijnych jest u Was standardem.
Apostolstwo poprzez cytowanie jest odpowiedzią na notoryczne łamanie przez Was Netykiety i Waszego Regulaminu.

I musicie się do niego przyzwyczaić, gdyż póki nie będziecie bardziej obiektywni, póty trudno o normalną dyskusję.

Pokój i Dobro
Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.
pl.wikiquote.org/wiki/Platon
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
>Łamanie Uczuć Religijnych jest u Was standardem.
   Ponieważ uczucia religijne to eufemizm dla nienawiści i szowinizmu.

Iudicium est iudicium, sed iustitia pro nobis pugnare debet! -- Sami swoi.
diogenes
>Łamanie Uczuć Religijnych ....

czy uczucie wobec diabła jest uczuciem religijnym, czy jakimś innym?
czy wrażenie zimna w niedogrzanym kościele ma charakter religijny?
czy wstręt wobec kapłanów-pedofili jest uczuciem religijnym?
czy obawa przed smiercią, którą odczuwa każde bydlę w rzeźni, jest uczuciem religijnym?
czy wstręt wobec praktyk misjonarskich jest uczuciem religijnym?
czy uczucie wobec diabła jest uczuciem religijnym?

z uczuć nie wynika istnienie przedmiotu, do którego się odnoszą.
w szczególności: z uczuć religijnych, nawet tych, które prowadzą do stygmatyzacji, nie wynika nic jesli chodzi o istnienie boga.
frater
>>Łamanie Uczuć Religijnych ....
>czy uczucie wobec diabła jest uczuciem religijnym, czy jakimś innym?
>czy wrażenie zimna w niedogrzanym kościele ma charakter religijny?
>czy wstręt wobec kapłanów-pedofili jest uczuciem religijnym?
>czy obawa przed smiercią, którą odczuwa każde bydlę w rzeźni, jest uczuciem religijnym?
>czy wstręt wobec praktyk misjonarskich jest uczuciem religijnym?
>czy uczucie wobec diabła jest uczuciem religijnym?
>z uczuć nie wynika istnienie przedmiotu, do którego się odnoszą.
>w szczególności: z uczuć religijnych, nawet tych, które prowadzą do stygmatyzacji, nie wynika nic jesli chodzi o istnienie boga.

Łk 11;14-23
Złośliwe zarzuty*

14 Raz wyrzucał złego ducha [u tego], który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. 15 Lecz niektórzy z nich rzekli: ŤPrzez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchyť. 16 Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. 17 On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: ŤKażde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. 18 Jeśli więc i szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. 19 Lecz jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. 20 A jeśli Ja palcem Bożym* wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże.
21 Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. 22 Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze całą broń jego, na której polegał, i łupy jego rozda.
23 Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.


Pokój i Dobro
Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.
pl.wikiquote.org/wiki/Platon
diogenes
>Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.

zgoda. ale spróbujmy odpowiedzieć na pytanie piłata, czym jest prawda.
jej podstawą jest doświadczenie tu i teraz żyjących ludzi.
to, co przepisujesz z jakiejś księgi, nie wyrasta z doświadczenia.
nie może być kwalifikowane ani jako prawda, ani jako fałsz.
nazwij to sobie jak chcesz. to bez znaczenia.
nie jest doświadczane przez nikogo z żyjących ludzi.
a jeśli - służę kilkoma cytatami chorego na schizofrenię człowieka
uważającego się za jezusa, który autetycznie przeżywał ukrzyżowanie.
niestety - powiesił się.
co powiesz o sekcie, która zamiast krucyfiksa
czciłaby pętlę?

ty nie mówisz prawdy: przywłaszczasz ją sobie od innych.
jesli wierzysz w cokolwiek - powiedz to swoim językiem.
ten język będzie każdego dnia inny: prawda płynie.
mam kilka wydań biblii - oszczędź sobie cytatów.
czy jezus oddycha za ciebie?
czy siusia za ciebie?
czy śpi?
Patty Matheson (2087 punktów)
>Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.

Ten, kto mówi niewygodną prawdę, często staje się największym wrogiem ludzi, owszem. Ale poprzez stawanie się wrogiem ludu nikt nie uprawdziwi swojego męczysłowia.
ProsiaQ (61 punktów)
Gdyby szanowny kolega na forum racjonalistycznym przestal dopominac sie o zaprzestanie lamania nieracjonalnych, a w wiekszosci przypadkow bardzo wydumanych i ksenofobicznych, uczuc religijnych na poratalu nie majacym nic wspolnego z walka o obrone polskich uczuc religijnych to byloby niezmiernie milej, wygodniej i wiecej miejsca
Pozdrawiam
ProsiaQ (61 punktów)
Przeciez bycie czarnym to stan umyslu
A tak na powaznie to ogolnie caly aspekt nawracania i sluzace temu argumenty mozna tylko o kant d... potluc. Wierzacy od niewierzacych roznia sie swiatopogladem. Ludzie wierzacy wola widziec sile sprawcza w bogu, natomiast ateisci i deisci raczej w samych sobie. Z drugiej jednak strony my potrafimy przyjac do wiadomosci nawet bardziej bezsensowne podejscia do zycia ludzi kierujacych sie wiara a nie zdrowym rozsadkiem, natomiast gros ludzi wierzacych ma irytujaca tendencje do znizania ateistow do poziomu blotka spod kopyt wiejskiego konia. Bo skoro nie wierzymy to nie mamy uczuc, nie mamy moralnosci, nie mamy idealow ani zadnych wyzszych wartosci. Mysle, ze to jest wlasnie problem w spoleczenstwie. I nie chodzi tu jedynie o sfere wirtualna. Takie segregowanie Polakow pod wzgledem wierzy - nie wierzy jest krzywdzace i malo dojrzale. W Polsce rzesze nawiedzonych pseudokatolikow slyszac slowo ateista wyobraza sobie mniej wiecej kogos pokroju Hitlera, Klausa Barbyego i jeszcze kilku innych zbrodniarzy. Nie wiem czy to wina ich wrodzonej glupoty i ignorancji czy moze wplyw z zewnatrz, ale dopoki ateisci w tym kraju beda z gory traktowani jak gorsza kategoria ludzi to raczej nie ma co liczyc na jakis rozsadny dialog

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365