Racjonalista - Strona głównaDo treści
Miasto 44

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-02-2015 16:14e-duch (1053 punktów)Miasto 44
Ocena 1 na 1
Miasto 44
Mam nadzieję , że temat jest jeszcze aktualny . Dla mnie na pewno .
Obejrzałem film . Obejrzałem w życiu wiele filmów - ale ten film zaliczam do tych bardzo wartościowych . Nie dlatego , że jest o polskim cierpieniu i polakach lecz dlatego , że twórcom udało się właśnie od tego uciec . Film jest uniwersalny , pokazuje niewyobrażalne cierpienie , beznadzieję , strach i żądza życia ... ludzi urodzonych i żyjących w takim a nie innym przedziale czasu . Nie ma w nim Polaków czy Niemców - są młodzi ludzie , którzy giną , umierają , cierpią , kochają , śmieją się i płaczą . Film pokazuje sytuacje milionów ludzi - zawsze i wszędzie - uwikłanych beznadziejnie w swoją współczesność . Nie mających szans na to aby z tej swojej sytuacji uciec , wycofać się . Bezalternatywność . Niemoc . Bezradność
Scenariusz rozdygotany , pulsujący , chaotyczny , bezradny - po prostu znakomity
Muzyka zaskakująca swoją aktualnością , współczesnością - dla mnie strzał w 12-tke - brakowało tylko jeszcze smartfonów i internetu - jaki szok ! Kiedy to było ? 70 lat temu ? Nie to dzieje się tu i teraz i zawsze ... Scena z krwawym deszczem wykręciła mi mózg na drugą stronę . Pejzaż dzisiejszej Warszawy nakładający się na tą z Powstania wyrwał mi serce ... Tak jak ostatnia scena z Listy Schindlera gdzie ocalali i ich dzieci kładli kamienie na grobach .
Szkoda , wielka szkoda , że film nie dostał rekomendacji do Oscara - należy mu się
Należy mu się tak samo jak Kanałowi Wajdy
Nie ma tu ani grama kiczu , fanfaronady , zgrywu , szpanu - wszystko jest prawdziwe , uczciwe , autentyczne , wiarygodne
Zrobić taki film można tylko jeżeli jest się szczerym ... twórcy tacy byli
A jeszcze dodatkowo okazali się niezwykle kompetentni - kompetentni ponieważ potrafili stworzyć coś co jest uniwersalne i może być zrozumiane na całym świecie , przez wszystkie pokolenia
Dziękuję za ten wspaniały film
e-duch
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365