 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-12-2012 14:24 | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | Madonna zgierska
3 na 3 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Pa1ryk (1539 punktów) | > Nieznany sprawca zdewastował szopkę bożonarodzeniową stawianą od lat w Zgierzu pod Łodzią. Zniknęła figura Matki Bożej, a figurka Dzieciątka została rozbita.
To nie żadni ateiści tylko Katarzyna W. podszyła się pod Matkę Boską, znowu upuściła dzieciaka i uciekła na Podlasie.
|
|
 | 3 na 3 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > To nie żadni ateiści tylko Katarzyna W. podszyła się pod Matkę Boską, znowu upuściła dzieciaka i uciekła na Podlasie.Madonnie ze Zgierza przydarzył się śliski kocyk z Sosnowca?
|
|
2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Nie tak dawno madonna ta obroniła klasztor przed szwedami a dziś trzeba ją przed żarówką za pomocą szyby pancernej chronić? Troche dziwne  Katolicki bóg i jego świta jakoś stracili moc. Kiedyś były potopy, klęski, kary i konće świata a dziś bóg bawi się w pokazywanie się na murach, w sprawianiu, że figurki płaczą lub krwawią czy w ingerowanie w katastrofy lotnicze gdzie spośród 400 pasażerów wybiera sobie jednego i go ratuje a pozostałych 399 zostawia na pastwę losu. Dobrze, że szwedzi nas lubią bo chyba nawet madonna dziś by nie pomogła
|
|
 | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Nie tak dawno madonna ta obroniła klasztor przed szwedami a dziś trzeba ją przed żarówką za pomocą szyby pancernej chronić?> Troche dziwne  Mnie w częstochowskim epizodzie zdziwiło też to, że facet z Wrocławia pojechał atakować święty obraz aż do Częstochowy, gdzie się okazało, że był on chroniony pancerną szybą.
|
|
|  | 1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) | > >Nie tak dawno madonna ta obroniła klasztor przed szwedami a dziś trzeba ją przed żarówką za pomocą szyby pancernej chronić?> >Troche dziwne  > Mnie w częstochowskim epizodzie zdziwiło też to, że facet z Wrocławia pojechał atakować święty obraz aż do Częstochowy, gdzie się okazało, że był on chroniony pancerną szybą.Zastanawia mnie fakt dlaczego facet umiescil farbe z zarowkach, troche to nielogiczne z mojego puktu widzenia tak samo jak modlitwy co czarnej matki boskiej czyli co Jezus byl murzynem.
|
|
| Krynio (38 punktów) |
>Wobec tak agresywnego "antyklerykalizmu" byłbym za tym, aby organizacje ateistyczne spektakularnie >żądały wprowadzenia kart wstępu do świątyń.
Może powinni sprawdzać jakiś dokument przed wejściem do świątyni? Może by tak ustawić jakieś bramki reagujące na akt chrztu czy coś?
|
|
 | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >bramki reagujące na akt chrztu Z chrztem wierny otrzymywałby passe-partout, a zwrot wejściówki byłby zarazem aktem apostazji... Się rozmarzyłem.
|
|
| RadRado (1047 punktów) | Cytat:> Ledwo zaczęły się pokazywać ateistyczne plakaty, a jacyż agresywni okazują się ateiści!  A skąd wiesz, że to zrobił ateista, skoro sprawca jest nieznany? Podobnie było z gościem od żarówek, nieważne, że miewał objawienia skoro nie podoba się obraz to ateista a do tego palikociarz! Inna sprawa, ze RPP niepotrzebnie to podchwycił i się podpiął pod tę sprawę.
|
|
 | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >A skąd wiesz, że to zrobił ateista, skoro sprawca jest nieznany? To był tylko sarkazm. I sądzę, że będą nakręcać przeciwko nam opinię.
>Podobnie było z gościem od żarówek, nieważne, że miewał objawienia skoro nie podoba się obraz to ateista a do tego palikociarz! Inna sprawa, ze RPP niepotrzebnie to podchwycił i się podpiął pod tę sprawę. No tak, pochopne to było. Wg mnie w razie rzucania podejrzeń na ateistów, powinniśmy publicznie zażądać, żeby kościół wprowadził system kontrolowania swoich wchodzących. Nie wprowadzą, ale zarzutów nam stawiać już nie będą mieli prawa.
|
|
|  | | RadRado (1047 punktów) | Taka ciekawostka: szopka nie była jakaś kościelna, tylko miejska, za pieniądze podatników MPGK ją buduje... Później zawiadomienie o przestępstwie złożyli na policji przedstawiciele Urzędu Miasta Zgierza, do którego należy szopka. Straty oszacowano na ok. 800 zł.Tutaj całość: polskaloka(*)u,1875786,234#commentsZoneList
|
|
| |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
> Później zawiadomienie o przestępstwie złożyli na policji przedstawiciele Urzędu Miasta Zgierza, do którego należy szopka. Straty oszacowano na ok. 800 zł.To też, ale poza tym ( z linku inicjującego): Cytat:W niedzielę, 30 grudnia, o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny w Zgierzu odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne. Bo ktoś zniszczył dość drogą laleczkę... Inna sprawa - czy to moralne wywalać tyle pieniędzy miejskich na szopkę, gdy brakuje na szkoły, przedszkola i szpital?
|
|
| | |  | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >czy to moralne wywalać tyle pieniędzy miejskich na szopkę, gdy brakuje na szkoły, przedszkola i szpital? Albo zgoła czy było to zgodne z prawem.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>czy to moralne wywalać tyle pieniędzy miejskich na szopkę, gdy brakuje na szkoły, przedszkola i szpital? >Albo zgoła czy było to zgodne z prawem.<<
Faktycznie. "Jej budową zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej." Czyli stoi jak byk, że nie tylko szopka z pieniędzy obywateli, to jeszcze służby miejskie, również opłacane przez obywateli, w czasie, w którym maja psi obowiązek pracować dla dobra mieszkańców, budują jakąś szopkę przy której co najwyżej ktoś może załapać grypę.
|
|
| | | |  | 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Sądzę, że prawnie da to się jakoś załatwić - podciągnąć pod kulturę (wystawią dziecięce jasełka i już będzie "spektakl teatralny"), reprezentację albo coś takiego. Nie takie cuda zgodnie z prawem się finansuje... choćby świątynię opatrzności, która w tym przypadku nie jest świątynią, tylko muzeum. Nikt im nic nie zrobi, na wszystko jest podkładka. Tylko niektórym malkontentom pozostaje absmak, jak potem widzi odrapaną szatnię w przedszkolu.
|
|
| | | | |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >pozostaje absmak, jak potem widzi odrapaną szatnię w przedszkolu. I brak lalek do zabawy, jak wszystkie pójdą na jasełkowe jezuski.
|
|
| |  | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Taka ciekawostka: szopka nie była jakaś kościelna, tylko miejskaCzyli mamy niegospodarność, bo świecka szopka nie jest wartością ani dla ogółu obywateli, bo są nieokreśleni wyznaniowo, ani dla ceniących sakralne szopki, bo sakralność urzędowej szopki wyklucza ustawa. Dla kogo zrobili więc szopkę zgierscy urzędnicy? Dla nikogo. Czyli wyrzucili państwowe pieniądze w błoto. No i z powodu świeckości powinniśmy mieć z bańki ew. temat obrazy uczuć.
|
|
2 na 2 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Jeśli rzymski-katolik kogoś zabija, ksiądz gwałci dziecko to jest jednostkowy przypadek.
Niezależnie kim był sprawca i jaki był jego status wiary w Boga to to też był jednostkowy przypadek.
Dlaczego w drugą stronę ta logika miałaby nie działać?
Wszelkie przejawy fanatyzmu religijnego są tłumaczone jako jednostkowe przypadki. Osądzanie całego kościoła na podstawie przypadków księży gwałcących dzieci, to podobno niesprawiedliwe osądzenie.
Jak widać kolejny przykład, że bigoteria ma dwa zestawy zasad moralnych. Jeden dla siebie, drugi dla innych.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
 | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >Osądzanie całego kościoła na podstawie przypadków księży gwałcących dzieci, to podobno niesprawiedliwe osądzenie. Dobre podejście, warto ten argument powtarzać, żeby go mieć na podorędziu, jak przyjdzie się bronić ateistycznej "racji stanu". Albowiem nie znamy dnia ani godziny...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|