Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukam pomocy nt. książek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
09-12-2011 12:45hannusza71 (29 punktów)Szukam pomocy nt. książek
Witam,

Szukam książek o tematyce podobnej do książki J. Kristevy "Ta niewiarygodna potrzeba wiary". Interesują mnie tytuły poruszające temat, dlaczego ludzie wierzą, skąd sie bierze potrzeba wiary?

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wafelos (517 punktów)
Polecam dobrze znanego ''Boga Urojonego'' Richarda Dawkinsa.
09-12-2011 19:47 
 Ocena 1 na 1
hannusza71 (29 punktów)
>Polecam dobrze znanego ''Boga Urojonego'' Richarda Dawkinsa.

Tak, tak, właśnie idzie pocztą

A coś jeszcze o tej tematyce?
09-12-2011 19:59 
 Ocena 1 na 1
wafelos (517 punktów)
''Dlaczego jesteśmy ateistami'' Russell Blackforda - 50 naprawdę ciekawych esejów o ludzkiej wierze.Jest to nowinka ale coś czuje że może stać się bardzo popularna.
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)

>Interesują mnie tytuły poruszające temat, dlaczego ludzie wierzą, skąd sie bierze potrzeba wiary?

Numer jeden w tej dziedzinie to "Logika wiary" Johna H. Newmana
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Interesują mnie tytuły poruszające temat, dlaczego ludzie wierzą, skąd sie bierze potrzeba wiary?
>Numer jeden w tej dziedzinie to "Logika wiary" Johna H. Newmana

Powiedział, co wiedział .


Internet kłamie.
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Daniel Dennet "Odczarowanie".
Kowalski K. (26 punktów)
J. Kristevy nie znam, ale książka, którą proponuję: Pascal Boyer "I człowiek stworzył bogów", zajmuje się właśnie (z punktu widzenia antropologii społecznej) odpowiedzią na zadane przez Ciebie pytanie. Od siebie dodam, że książka jest znakomita, chociaż niełatwa w czytaniu, przynajmniej dla mnie. Dawkinsa, Hitchensa, a nawet Dennetta czyta się dużo łatwiej. Ale warto przebrnąć przez Boyera. Zapewniam.
hannusza71 (29 punktów)

Dzięki wielkie!

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365