Racjonalista - Strona głównaDo treści
Muzyka, której brakuje, choć może gdzieś jest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-05-2015 19:11zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Muzyka, której brakuje, choć może gdzieś jest
Ocena 1 na 1
Słuchałem dziś mojej ulubionej stacji radiowej, w której była rozmowa z panią, o której wcześniej nie słyszałem. Sama rozmowa nie przykuła mojej uwagi, bo słuchałem jednym uchem, ale zwróciłem uwagę na piosenkę, które pojawiła się w tej audycji.
Pomyślałem, że w przerwie wywiadu puszczono utwór Julee Cruise albo Lany Del Rey. Myliłem się, to była piosenka pani Mary Komasa, jak najbardziej Polki, choć tworzącej i mieszkającej poza Polską.

Skoro już przypomniała mi się Julee Cruise, to na YT znalazłem coś, co mi się spodobało i postanowiłem ten filmik zapisać na dysku tam, gdzie mam zapisane filmy koncertów i teledysków. Wtedy znalazłem (na dysku) zapis koncertu Rogera Hodgsona.
To mi z kolei przypomniało, że większość moich ulubionych zespołów (z czasów mojej młodości) albo już nie tworzy/istnieje, albo ich byli członkowie kontynuują karierę wykorzystując nazwę byłego zespołu/tworzą własną karierę.

Oprócz Super Tramp (Roger Hodgson) nie istnieją m. in.:
- Led Zeppelin
- Procol Harum
- Jethro Tull

Pamiętacie jakieś zespoły, których (niestety) nie ma?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Pamiętacie jakieś zespoły, których (niestety) nie ma?

Dlaczego "niestety"? Pop to kultura epizodyczna. Wszystkie zespoły już w chwili zakładania są na liście do wymarcia. Jakieś popdinozaury dają wprawdzie głos, ale na ogół budzą politowanie. Co innego np. chór chłopięcy z Regensburga ....





Prawie 1000 lat tradycji... Z popperspektywy prawie wieczność.

www.youtube.com/watch?v=tdLwbdfINnU


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
>Prawie 1000 lat tradycji
Ci chłopcy są tak długowieczni czy też napisaleś post ni w pięć, ni w dziewięć?
10-05-2015 14:02 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>czy też napisaleś post ni w pięć, ni w dziewięć?

Napisałem - z szacunku dla każdego słowa - post o "(niestety)".
Raczej w pięć niż w dziewięć.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Tajemnica długowieczności polega na zdolności do ciągłego odradzania się na nowo.
youtu.be/5Y2RaX9v_WU

Dzięki pewnym "potężnym mocom", które podtrzymują społeczne struktury, odwieczne formy trwają, bo napełniają się ciągle nową treścią.
youtu.be/GK1gG4kZ0EU

Durch mächtige Kraft
Erhältst du unsre Grenzen,
Hier muß der Friede glänzen,
Wenn Mord und Kriegessturm
Sich allerort erhebt.
Wenn Kron und Zepter bebt,
Hast du das Heil geschafft
Durch mächtige Kraft!





"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
diogenes (42753 punktów)
>Pamiętacie jakieś zespoły, których ... nie ma?

Experience Hendrixa

www.youtube.com/watch?v=Yd_p1qp4rdc

Albo

The Velvet Underground & Nico...Z bananem Andy Warhola...

www.youtube.com/watch?v=aVrTORySXjU

i dziesiątki innych...






Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365