Racjonalista - Strona głównaDo treści
Piękno religii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-12-2011 09:40Koraszewski (82900 punktów)Piękno religii
Ocena 24 na 24
Religie są piękne i dobre, ludzie bez religii byli by amoralnymi nihilistami. Są jednak religie piękne i piękniejsze. Posłuchajcie najmilsi w niewierze fragmentu kazania popularnego kaznodziei egipskiego, szejka Muhammada al-Zoghbiego:

Niech Allah utnie ich języki! Niech zmrozi krew w ich żyłach! Niech porazi ich rakiem i nie da im wytchnienia... Allahu, spuść na nich wszelkie zarazy, dolegliwości i cierpienia. Allahu, spuść na nich raka! Allahu pozwól swojemu Prorokowi ich porazić. Allahu, zniszcz ich. Allahu zniszcz ich! Allahu zniszcz tych złoczyńców, którzy przeczą naszemu szlachetnemu Prorokowi. I niech pokój, błogosławieństwo i litość Allaha będzie z wami (to do wiernych).

Ten Natanek nie narzeka na brak słuchaczy (liczy ich w setkach tysięcy), ani nie boryka się z potępieniami ze strony przełożonych. Przeciwnie, musi się wysilać, aby dorównać kolegom.
Inny egipski duchowny wznosił do Boga błagania:

O Panie, Przeklinamy ich przed Tobą. Zamroź krew w ich żyłach!! Uderz w nich złem, a przynajmniej zamroź krew w ich żyłach - aż będą błagali o śmierć, ale jej nie dostaną. O Panie, Panie, Panie...

Czyż to nie piękne, czy może być coś piękniejszego jak ta ufność w Bogu, ta głęboka wiara w Jego miłość?
W najświętszym miejscu islamu, w Mekce miliony wiernych wysłuchują płynącej z megafonów stałej modlitwy:

O Allahu, rozgrom niesprawiedliwych chrześcijan i tych przestępców Żydów, niesprawiedliwych zdrajców, uderz w nich swoim gniewem; uczyń ich niewolnikami cierpienia; poraź ich bezkresną rozpaczą, bezlitosnym bólem, nieustannymi dolegliwościami; wypełnij ich życie smutkiem i bólem i zakończ ich życie w upokorzeniu i poniżeniu; skieruj swoje tortury i kary na niesprawiedliwych chrześcijan i przestępców Żydów. To nasze błaganie, O Panie, spełnij nasze prośby.

Nie umiem wyobrazić sobie świata bez religii, bez miłości bożej, bez dobra i moralności, które tylko od Boga płynie.
Źródło: www.raymon(*)m/10669/muslim-prayers-of-hate
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piątkowski (5131 punktów)
...a Oni szli i radowali się, jak podaje Pismo "Śnięte"...
zachaj (5239 punktów)
Tak, religia jest obrzydliwie piękna.
asmodai (2845 punktów)
>Tak, religia jest obrzydliwie piękna.
Nic tylko się nawracać.
Piątkowski (5131 punktów)
>Tak, religia jest obrzydliwie piękna.
Podkłady muzyczne do ich wspaniałych modłów :

www.youtub(*)=player_embedded&v=8F8rBEYK5Ig
15-12-2011 07:43 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>>Tak, religia jest obrzydliwie piękna.
>Podkłady muzyczne do ich wspaniałych modłów :
> www.youtub(*)=player_embedded&v=8F8rBEYK5Ig
Ja preferuję tę "kolędę":
www.youtube.com/watch?v=Snz8x2MLdw8

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Niech Allah utnie ich języki! Niech zmrozi krew w ich żyłach! Niech porazi ich rakiem i nie da
>im wytchnienia... Allahu, spuść na nich wszelkie zarazy, dolegliwości i cierpienia. Allahu, spuść na
>nich raka! Allahu pozwól swojemu Prorokowi ich porazić. Allahu, zniszcz ich. Allahu zniszcz ich!
>Allahu zniszcz tych złoczyńców, którzy przeczą naszemu szlachetnemu Prorokowi. I niech pokój,
>błogosławieństwo i litość Allaha będzie z wami (to do wiernych).
>O Allahu, rozgrom niesprawiedliwych chrześcijan i tych przestępców Żydów, niesprawiedliwych
>zdrajców, uderz w nich swoim gniewem; uczyń ich niewolnikami cierpienia; poraź ich bezkresną
>rozpaczą, bezlitosnym bólem, nieustannymi dolegliwościami; wypełnij ich życie smutkiem i bólem i
>zakończ ich życie w upokorzeniu i poniżeniu; skieruj swoje tortury i kary na niesprawiedliwych
>chrześcijan i przestępców Żydów. To nasze błaganie, O Panie, spełnij nasze prośby.

-Dzięki bogu, że nie ma Allaha bo naprawdę mielibyśmy totalnie przesrane. Chociaż nie jestem Żydem, ani chrześcijaninem, tylko zwykłym pogańskim psem niewiernym, to krew w żyłach mi zmroziło.
Hodża (11172 punktów)
>-Dzięki bogu, że nie ma Allaha bo naprawdę mielibyśmy totalnie przesrane. Chociaż nie jestem Żydem, ani chrześcijaninem, tylko zwykłym pogańskim psem niewiernym, to krew w żyłach mi zmroziło.

Problem w tym, obawiam się, że Allah jest. Nie tak, jak to sobie wyobrażają teologowie, ale dość konkretnie, materialnie.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Filip_138 (13 punktów)
To nie pierwszy raz kiedy Islam tak bezpośrednio, arogancko i otwarcie nawołuje do nienawiści. Po sieci krąży pare materiałów gdzie widać jak islamscy przywódcy wychwalają morderstwa w imie Allaha, ataki na niewiernych i inne paskudztwa, no ale nie ma sie co dziwić skoro koran aż kipi od przemocy, ksenofobi i nienawiści. Dopóki Islam będzie miał takie wpływy dopóty bedzie przemoc i łamanie praw człowieka.


FS
14-12-2011 21:21 
 Ocena 2 na 2
algis (179 punktów)
W biblii też nie brakuje przemocy ze strony boga, ale mało kto o tym wie bo mało kto biblię czytał. Za to na półce kurzy się w większości mieszkań.
14-12-2011 21:35 
 Ocena 2 na 2
Filip_138 (13 punktów)
>W biblii też nie brakuje przemocy ze strony boga, ale mało kto o tym wie bo mało kto biblię czytał. Za to na półce kurzy się w większości mieszkań.

Dokładnie, a jak juz ktoś zacznie czytac to zazwyczaj porzuca wiare... w kazdej swietej ksiedze jest przemoc taka ich natura ale trzeba przyzac ze islam przebija wszystko.

FS
romaro (25211 punktów)
>>W biblii też nie brakuje przemocy ze strony boga, ale mało kto o tym wie bo mało kto biblię czytał. Za to na półce kurzy się w większości mieszkań.

Wpisz w Google frazę BIBLIA DLA DZIECI. Zaskoczony? Miałem okazję mieć coś takiego w ręku. Opisy zbrodni też tam znajdziesz. Niejeden brzdąc pod choinkę dostanie.

Artur@R (7115 punktów)
I tylko czekać, aż pojawią się tu bask, gegebege, mbielecki albo Brzostowski i stwierdzą , że p. A.Koraszewski manipuluje, bo duchowny - tu moja imaginacja - w innym miejscu kazania mówił, iż Bóg dobry deszczem roślinki podlewa , ptaszki nie sieją ani nie żną, ani nie zbierają do spichrzy, a się nimi opiekuje ten dobry, miłosierny, miłościwy Ojciec...Tatuś Fritzl.

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Niech Allah utnie ich języki! Niech zmrozi krew w ich żyłach! Niech porazi ich rakiem i nie da im wytchnienia... Allahu, spuść na nich wszelkie zarazy, dolegliwości i cierpienia. Allahu, spuść na nich raka! Allahu pozwól swojemu Prorokowi ich porazić. Allahu, zniszcz ich. Allahu zniszcz ich!

"Niech wszechmoc boża wrzuci cię w przepaść, niech przeklęty będzie każdy krok twój, niech Bóg ześle na ciebie ślepotę i obłąkanie i niech piorun w ciebie uderzy. Niechaj wszystkie żywioły wystąpią przeciw tobie, niech dom twój ulegnie zniszczeniu, a dzieci twoje niech zgina w oczach twoich."
Takie poetyczne życzenia papież Klemens VI złożył cesarzowi Ludwikowi.
N.B. Klemens:Imię oznaczające człowieka o łagodnym usposobieniu, delikatnym, pobłażliwym.
A gdyby ktoś oponował, że to dawno i nieprawda, to w końcu nasz rodzimy mułła Natanek też rzuca klątwy.
www.youtube.com/watch?v=nHS5XW1y5cU
15-12-2011 07:37 
 Ocena 13 na 13
Meretseger (61860 punktów)

>Takie poetyczne życzenia papież Klemens VI złożył cesarzowi Ludwikowi.
Dla mnie to oznacza, że współczesny islam jest mniej więcej na etapie XIV-wiecznego chrześcijaństwa. Nie napawa to optymizmem, bo świat czeka jeszcze kilkaset lat konwulsji (o ile islam nie przejdzie tej drogi w tempie przyspieszonym).
Natanek to już na szczęście tylko folklor; chociaż jego wyznawcy mogą trochę nerwów napsuć, to już realnego zagrożenia na skalę XVI- i XVII-wiecznych wojen religijnych nie stanowią. Ot, jakaś mała rozróba "w obronie krzyża" albo "za intronizacją", którą rozgoni jedna armatka wodna.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
15-12-2011 09:59 
 Ocena 3 na 3
Menel de Lux (3111 punktów)
>Dla mnie to oznacza, że współczesny islam jest mniej więcej na etapie XIV-wiecznego chrześcijaństwa. Nie napawa to optymizmem, bo świat czeka jeszcze kilkaset lat konwulsji (o ile islam nie przejdzie tej drogi w tempie przyspieszonym).

Taka jest rzeczywistość, Twoje odczucia jak najbardziej są słuszne i prawdziwe.
Zabawnym było obserwować podekscytowanie mass- mediów i opinii publicznej tzw. "wiosną ludów" i jej oczekiwanym przez powyższych efektem- demokratyzacją społeczeństw muzułmańskich.
Muzułmanie nie dość że do demokracji mentalnie i społecznie nie dorośli, to sobie po prostu nie życzą jej wprowadzania.
Religie ewoluują, zmieniają się i wymierają.
Zanim muzułmanie zdolni będą do życia w jakimś systemie gdzie najważniejsze są wolność i prawa człowieka, upłynie jeszcze kilkaset lat- zanim islam który trzyma ich w stagnacji i zacofaniu nie padnie.
15-12-2011 16:39 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Dla mnie to oznacza, że współczesny islam jest mniej więcej na etapie XIV-wiecznego chrześcijaństwa.<<
Nasz rok 2011 to wg kalendarza muzułmanskiego lata 1432 - 1433, czyli XV wiek. I zachowanie "muslimow" pod wieloma wzgledami przypomina nasze sredniowiecze.
17-12-2011 11:07 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dla mnie to oznacza, że współczesny islam jest mniej więcej na etapie XIV-wiecznego chrześcijaństwa.

A człowiek ma dwie nogi i dwoje oczu - pająk zaś osiem nóg i oczów też ośmioro...
To musi coś znaczyć...
Nie przesadzałbym z tymi "analogiami" raczej...

Internet kłamie.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365