Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia "pokoju"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
22-12-2011 14:03Piątkowski (5131 punktów)Religia "pokoju"
Ocena 5 na 5
Może jednak warto by ukrócić nadmiar tolerancji w Europie wobec Islamu i mocno go ograniczyć lub zakazać niczym faszyzm czy komunizm. Coś dla tych, którym wydaje się, że islamiści nigdy nie wykorzystają potencjału nuklearnego, broni chemicznej czy biologicznej:

www2.memri(*)ish/latestnews.cgi?ID=SD436911

www2.memri(*)ish/latestnews.cgi?ID=SD437211
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kognitywista (3391 punktów)
>Może jednak warto by ukrócić nadmiar tolerancji w Europie wobec Islamu i mocno go ograniczyć lub
>zakazać niczym faszyzm czy komunizm. Coś dla tych, którym wydaje się, że islamiści nigdy nie
>wykorzystają potencjału nuklearnego, broni chemicznej czy biologicznej:

Idąc tym tropem ... chrześcijanie nie tylko straszyli wykorzystaniem potencjału nuklearnego, ale wręcz go w 1945 r. wykorzystali. Nikt z tego powodu nie zakazał chrześcijaństwa.
Kto i w jaki sposób miałby zakazać islamu oraz na czym miałoby to polegać?
22-12-2011 19:34 
 Ocena 9 na 9
Piątkowski (5131 punktów)
To mogło by wystarczyć:

art. 256

"Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Islam idealnie się w to wpasowuje, tym bardziej, że nie jest samą religią, to "kompletny ustrój państwowy".

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

Tu nie ma mowy o tym, że ktoś kto propaguje taką religię jest zwolniony z odpowiedzialności karnej.

Islamiści wykorzystują każdą lukę prawną, aby wciskać szariat, świetnie to widać w UK, dlaczego my nie możemy posłużyć się prawem, aby ich przystopować? Czy zawsze musimy czekać, aż będzie za późno? Nie lepiej zapobiegać, niż leczyć?

Kolejna sprawa to rzekome poparcie Polski dla wejścia Turcji do UE...może wypadało by aby nasi włodarze zapytali się narodu, czy zgadza się na to w referendum. Skoro teraz nie idzie sobie poradzić z islamistami w UE, ciągle są jakieś problemy z nimi, to co dopiero będzie, gdy Turcja wejdzie do Unii?

Taka ciekawostka z Czech: www.eurois(*)y-imam-wzywa-do-zaglady-zydow/
23-12-2011 08:33 
 Ocena 3 na 3
kognitywista (3391 punktów)
Byłoby to skrajnie instrumentalne traktowanie prawa i tworzenie go pod konkretny problem. Choć muszę przyznać, że ująłeś to bardzo zgrabnie.
Póki co, muzułmanie mają obowiązek stosować się do przepisów prawa krajów europejskich, które nie zezwala na żadne ekscesy w stylu "honorowych" mordów. Nie jest co prawda zabronione "nawracanie" na islam, ale nie istnieje chyba realny problem masowego wstępowania europejczyków w szeregi wyznawców tej religii. A tym bardziej realne ryzyko wprowadzenia w krajach europejskich prawa szariatu.

To tak w kwestii realizmu politycznego, bo emocjonalnie Twoje rozterki są mi bardzo bliskie ...
23-12-2011 08:39 
 Ocena 4 na 4
Piątkowski (5131 punktów)
> Nie jest co prawda zabronione "nawracanie" na islam, ale nie istnieje chyba realny problem masowego wstępowania europejczyków w szeregi wyznawców tej religii. A tym bardziej realne ryzyko wprowadzenia w krajach europejskich prawa szariatu.


Nie ryzyko konwersji, a ryzyko zastąpienia Europejczyków, muzułmańskimi emigrantami...
Jeżeli średnio "stary" mieszkaniec Europy ma 2 dzieci, a muzułmański emigrant 5, to tylko kwestia czasu...więc zaczyna się wyścig, czy my ich zmienimy w ludzi bardziej cywilizowanych (poprzez prawo, edukację itp), czy oni nas cofną do epoki kamienia łupanego z zasadami, "oko za oko"...
kognitywista (3391 punktów)
>Nie ryzyko konwersji, a ryzyko zastąpienia Europejczyków, muzułmańskimi emigrantami...
W takim wypadku musimy albo bronić się skutecznie przed imigracją, albo coś pomajstrować przy demokracji. W przeciwnym wypadku to oni będą niedługo stanowić prawo i Twoje (całkiem obiecujące) regulacje prawne wyrzucą do kosza.
23-12-2011 10:42 
 Ocena 3 na 3
Piątkowski (5131 punktów)
Piersza sprawa, to "małżestwa" za kaskę, które ułatwiają stały pobyt emigrantom... powinna być za to bardzo surowa kara... Kolejna kwestia, to nie przyznawanie obywatelstwa osobie z kraju nie bedącego członkiem UE, tylko prawo stałego pobytu jeśli spełnił by wymogi integracji z naszym społeczeństwem, dopiero jego potomstwo, które urodziło by się w naszym kraju, miało by prawo starać się o obywatelstwo, lub przyznawanie obywatelstwa Polskiego jako drugie, z zastrzeżeniem, że jeśli taka osoba popełni przestępstwo lub w inny sposób będzie działała szkodliwie dla naszego kraju (np będzie głosiła religie nawołująca do zabijania innych, dyskryminacji rasowej, czy ze względu na orientację seksualną itp), może je stracić, wraz z utratą prawa do pobytu, a jego mienie przepada na rzecz skarbu państwa.
Rzetelne informacji dla młodzieży dotyczące różnych religii i obyczajów, tak aby nasi obywatele (głownie obywatelki) nie pakowali się w kłopoty z powodu młodzieńczej miłości i chęci spróbowania czegoś "orientalnego", nie podobają mi się "niusy" o morderstwach (nie)honorowych, a już wszczególności takie, gdzie giną nasi obywatele.

Zakaz zakładania szkół religijnych, szkoła ma być świecka i tyle.

Na budowe świątyni, bez względu na rodzaj wyznania, jaki będzie w niej praktykowany, powinno się zbierać zgodę od mieszkańców danego regionu, (gdzie ww miała by powstać) w lokalnym głosowaniu (uprawnieni tylko obywatele Polski i osoby posiadające stałe zameldowanie w tym regionie np w promieniu 5km).

Każdy duchowny, który wzywal by do zabijania innowierców, niewierzących, wzywałby do nienawiści rasowej itp, nawet jeśli głosił swoje poglądy po za granicami Polski, winien nie być wpuszczany do naszego kraju, a rozpowszechnianie jego wypowiedzi przez wiernych być karane (to, pozwoliło by, na nie wpuszczanie imamów i innych, którym marzy się holokaust)

Kolejny zapis: praktyki religijne, nie mogą zakłócać funkcjonowania państwa jak i prywatnych podmiotow gospodarczych , nie mogą też utrudniać ruchu drogowego
Lizergus (691 punktów)
Pewnie w złych miejscach patrzę ale jeszcze nie widziałem tej tolerancji dla islamu. Do tej pory czytałem właściwie tylko opinie ludzi którzy albo go nie lubią, albo wręcz nienawidzą.
22-12-2011 20:11 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
Bo trudno coś takiego tolerować... nikt kto ma zdolność logicznego myślenia, nie pozwoli na to, by ta religia stałą się prawem...a ta niestety wszędzie gdzie się pojawi, to pod płaszczykiem wolności wyznania, próbuje tworzyć swoje przyczółki, gdy jest wystarczająco mocna, zaczyna atakować i narzucać swoje zasady... Popatrz na kraje w których islamiści mieli pełną swobodę... jak nie zabójstwa (nie)honorowe, to jakiś ładunek wybuchowy w metrze... ba, nawet w PL ostatnio było głośno o pierwszym oficjalnym mordzie dokonanym na naszej obywatelce, przez jej muzułmańskiego męża...
Gdyby w Mein Kampf zastąpić słowo wódz, słowem Bóg, a w którejś z świętych ksiąg zrobić to na odwrót, to wielkich różnic byśmy nie zobaczyli... więc jak można wymagać od nas, abyśmy tego bronili?
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Bo trudno coś takiego tolerować...
Owszem, ale czy "typowy" muzułmanin, taki zwykły ziutek jak ja, myśli tylko o zniewoleniu niewiernych? Nie stawia na pierwszym miejscu rodziny, siebie? Może gdyby odizolować ich od immamów i innych psychiatrycznych przypadków, z czasem, stali by się "normalnymi" obywatelami kraju w którym mieszkają. Uważasz, że wszyscy są juz straceni dla społeczeństwa? Wiem, trudno byłoby odzwyczaić ich od czegos co wpajano im od dzieciństwa, ale czy nie ma już nadziei? I żebys nie pomyślał, że próbuje bronić oszołomów. Mówię im stanowcze nie, ale oszołomom, nie umiem przekreślić wszystkich. Jakiś czas temu przyznałem się do islamofobii, choć nie wiem czy to dobre określenie.
Btw, czy ty w swoim sklepie czasem gościsz EDL?
22-12-2011 21:06 
 Ocena 8 na 8
Piątkowski (5131 punktów)
Nie ma czegoś takiego jak umiarkowany czy radykalny Islam, Islam to Islam, a prawdziwy Muzułmanin, nie podważa niczego w nim, więc samo sobie odpowiedz czy Oni są już "straceni" czy nie... tam nawet nie ma cienia szansy na jakąś reformację... Ci, którzy wydają się bardziej "cywilizowani" jakoś nie kwapią się do walki z "radykałami", nie mają ochoty czy też odwagi, potępiać zbrodni dokonywanych w imię Islamu, raczej zawsze wynajdują setki wykrętów, aby usprawiedliwiać wyczyny swoich współwyznawców...
Na portalu społecznościowym mam kontakt z jedną Muzułmanką, zapytałem czy nie przeszkadza jej to, że jej Prorok, obcował z dzieckiem w wieku jej córki... najpierw stwierdziła, że obrażam jej religię (ciekawe jak obrażam, skoro pytam tylko o powszechnie znaną "historię: o Aiszy i Mohamedzie) i ją, potem gdy nalegałem na odpowiedź, stwierdziła, że to była wola boga, zapytałem czy nie przeszkadza jej to, że ktoś może też chcieć obcować z jej córką, w imię zasad Islamu...zbyła to milczeniem...
Ci ludzie są jak zaprogramowane roboty, klepią tą samą propagandę, o tym, że Islam to pokój, ze szariat nie jest zły, że już nikt nie obcina rączek itp...szkoda tylko, że zapomniała o wieszaniu gejów, chłostaniu kobiet, kamienowaniu, obrzezaniu, morderstwach honorowych... ale co tam, takie tyle to nic, przecież Islam to pokój...
22-12-2011 21:29 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Ci ludzie są jak zaprogramowane roboty, klepią tą samą propagandę, o tym, że Islam to pokój, ze szariat nie jest zły, że już nikt nie obcina rączek itp...szkoda tylko, że zapomniała o wieszaniu gejów, chłostaniu kobiet, kamienowaniu, obrzezaniu, morderstwach honorowych... ale co tam, takie tyle to nic, przecież Islam to pokój...
Naprawdę nie musisz mi tłumaczyć. Też miałem wymiany postów na "fejsie", rozmową tego nie nazwę, bo wyzywali tylko, a jeden(a) próbował(a) wytłumaczyć mi wolę bożą. Więc co? Wypieprzyć ich tam skąd przyszli, dodać im fanatyków chrześcijańskich, ogrodzić płotem. Wrzucić garść noży, garść granatów i niech wyjaśniają między soba problemy natury filozoficznej? Czy to nie będzie podobny radykalizm?
22-12-2011 22:50 
 Ocena 3 na 3
Sarif (2786 punktów)
>>Ci ludzie są jak zaprogramowane roboty, klepią tą samą propagandę, o tym, że Islam to pokój, ze szariat nie jest zły, że już nikt nie obcina rączek itp...szkoda tylko, że zapomniała o wieszaniu gejów, chłostaniu kobiet, kamienowaniu, obrzezaniu, morderstwach honorowych... ale co tam, takie tyle to nic, przecież Islam to pokój...
>Naprawdę nie musisz mi tłumaczyć. Też miałem wymiany postów na "fejsie", rozmową tego nie nazwę, bo wyzywali tylko, a jeden(a) próbował(a) wytłumaczyć mi wolę bożą. Więc co? Wypieprzyć ich tam skąd przyszli, dodać im fanatyków chrześcijańskich, ogrodzić płotem. Wrzucić garść noży, garść granatów i niech wyjaśniają między soba problemy natury filozoficznej? Czy to nie będzie podobny radykalizm?
>

Tomek , może wykaże się tutaj trochę radykalizmem ale jak sobie wyobraziłem ten pomysł to nawet mi się spodobał . Islam tak jak każdą religię powinno się ocenzurować - bierzemy księgi , wycinamy rasistowskie , seksistowskie, faszystowskie itp. treści i niech sobie wierzą w to swoje bóstwo ile chcą dopóki nie łamią tym podstawowych praw człowieka.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Tomek , może wykaże się tutaj trochę radykalizmem ale jak sobie wyobraziłem ten pomysł to nawet mi się spodobał . Islam tak jak każdą religię powinno się ocenzurować - bierzemy księgi , wycinamy rasistowskie , seksistowskie, faszystowskie itp. treści i niech sobie wierzą w to swoje bóstwo ile chcą dopóki nie łamią tym podstawowych praw człowieka.
I wtedy nic im nie zostanie. Tak, podoba mi się twój radykalizm!
22-12-2011 23:02 
 Ocena 1 na 1
Sarif (2786 punktów)
>>Tomek , może wykaże się tutaj trochę radykalizmem ale jak sobie wyobraziłem ten pomysł to nawet mi się spodobał . Islam tak jak każdą religię powinno się ocenzurować - bierzemy księgi , wycinamy rasistowskie , seksistowskie, faszystowskie itp. treści i niech sobie wierzą w to swoje bóstwo ile chcą dopóki nie łamią tym podstawowych praw człowieka.
>I wtedy nic im nie zostanie. Tak, podoba mi się twój radykalizm!
>
No cóż taką religię sobie stworzyli więc sami są sobie winni ;] Na pewno Kościół Jedi i FSM zostaną , a sądzę że są to najbardziej pokojowo nastawione religie więc mogą zostać ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>No cóż taką religię sobie stworzyli więc sami są sobie winni ;] Na pewno Kościół Jedi i FSM zostaną , a sądzę że są to najbardziej pokojowo nastawione religie więc mogą zostać ;]

Religie to lepiej niech nie zostają, ale skoro juz są... to co zrobic żeby fanatykom wybic z głowy podboje i nie łamać praw człowieka?
22-12-2011 23:25 
 Ocena 1 na 1
Sarif (2786 punktów)
>>No cóż taką religię sobie stworzyli więc sami są sobie winni ;] Na pewno Kościół Jedi i FSM zostaną , a sądzę że są to najbardziej pokojowo nastawione religie więc mogą zostać ;]
>Religie to lepiej niech nie zostają, ale skoro juz są... to co zrobic żeby fanatykom wybic z głowy podboje i nie łamać praw człowieka?
>
Według mnie to cenzura ksiąg i treści religijnych oraz zakazy uczestniczenia poniżej 18 lat w obrzędach i jak dobrze spojrzysz to nie łamie to podstawowych praw człowieka ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
22-12-2011 23:35 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>i jak dobrze spojrzysz to nie łamie to podstawowych praw człowieka ;]
To juz było przerabiane na forum i chyba nie znalazło wielu zwolenników. Jako głównego "guru" tej metody, dotyczącej każdej religii, wymienię J. Tabisza. Mi pasuje, ale to również zajmie trochę czasu, a jeśli dobrze zrozumiałem autora wątku to wolałby załatwić sprawę jak najszybciej. Mieszkając w Irlandii, rozumiem jego apel.
22-12-2011 23:42 
 Ocena 1 na 1
Sarif (2786 punktów)
>>i jak dobrze spojrzysz to nie łamie to podstawowych praw człowieka ;]
>To juz było przerabiane na forum i chyba nie znalazło wielu zwolenników. Jako głównego "guru" tej metody, dotyczącej każdej religii, wymienię J. Tabisza. Mi pasuje, ale to również zajmie trochę czasu, a jeśli dobrze zrozumiałem autora wątku to wolałby załatwić sprawę jak najszybciej. Mieszkając w Irlandii, rozumiem jego apel.
>
Wiem że było bo sam się w tym bawiłem , ale metoda ta da szybkie efekty jeżeli zostanie efektywnie wprowadzona - bierzemy w przypadku islamu wszystkie kopie koranu jakie się da kupić , usuwamy wcześniej wybrane fragmenty i wchodzi ci na pełnej szybkości oddział do każdego domu zadeklarowanego muzułmanina oraz meczetów i podmieniają koran oryginalny na nasz (humanitarny) i niech się burzą i tak nie oddamy oryginałów bo wylądują w piecu ;] Wiem totalitaryzm na całego , ale nie można zrobić tak by każdemu było dobrze więc lepiej zrobić tak żeby było humanistycznie , laicko oraz rozwojowo ;] Czyli dochodzimy do początku naszej rozmowy - bez religii ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
Aleksander Rozbiewski (67 punktów)
>Wiem że było bo sam się w tym bawiłem , ale metoda ta da szybkie efekty jeżeli zostanie efektywnie wprowadzona - bierzemy w przypadku islamu wszystkie kopie koranu jakie się da kupić , usuwamy wcześniej wybrane fragmenty i wchodzi ci na pełnej szybkości oddział do każdego domu zadeklarowanego muzułmanina oraz meczetów i podmieniają koran oryginalny na nasz (humanitarny) i niech się burzą i tak nie oddamy oryginałów bo wylądują w piecu ;] Wiem totalitaryzm na całego , ale nie można zrobić tak by każdemu było dobrze więc lepiej zrobić tak żeby było humanistycznie , laicko oraz rozwojowo ;] Czyli dochodzimy do początku naszej rozmowy - bez religii ;]

Ja się nie zgodzę. Jakieś egzemplarze trzeba zachować dla przyszłych pokoleń na pamiątkę, żeby zobaczyła dawne fanaberie. (oczywiście po osiągnięciu pełnoletności)
I jak dla mnie nie trzeba nic cenzurować. Wystarczy powiedzieć jasno - księgi te spisali ludzie, errarum humanum est, troszkę własnych treści tam dorzucili. Na pierwszych stronach do ksiąg takich jak Koran czy Biblia dopisać: "Należy podchodzić ostrożnie, obiektywnie, ale przede wszystkim: z odniesieniem do czasów obecnych. Wszelkie zbrodnie takie jak ludobójstwa, kamieniowanie oraz inne wykroczenia z punktu widzenia dzisiejszego prawa na pewno nie wynikały z Woli Bożej, a ludzie którzy sądzili, że wiedzą lepiej byli szarlatanami używającymi religii do własnych celów.". Coś w ten deseń nawiasem mówiąc, nie omijając innych spornych kwestii takich jak: aborcja, eutanazja, onanizm, homoseksualizm i inne drażliwe tematy.

Oczywiście niektórzy radykalni wierzący mogliby zaprotestować i uznać to za profanację - kazać im czytać ich księgi wg. naszych wskazań. Niestety, ale jeżeli coś pogwałca Podstawowe Prawa Człowieka to albo nie nadaje się do druku, albo należy jasno pokazać, że było bzdurą. Kto tego nie rozumie, z "wierzących wojujących", najwyraźniej nie ma piątej klepki.
22-12-2011 23:10 
 Ocena 1 na 1
Lizergus (691 punktów)
Brawo, tak się zaczyna totalitarne gówno. Cenzura to tylko desperacka próba ukrycia problemu. A problemem jest jak wybić im te bzdury z głowy, komu się da - pokojowo, komu nie - razem z głową.
22-12-2011 23:28 
 Ocena 1 na 1
Sarif (2786 punktów)
>Brawo, tak się zaczyna totalitarne gówno. Cenzura to tylko desperacka próba ukrycia problemu. A problemem jest jak wybić im te bzdury z głowy, komu się da - pokojowo, komu nie - razem z głową.
>
Tak to się zaczyna ludobójstwo. Ci ludzie mają prawo żyć , ale nie wierzyć w rzeczy które doprowadzają do urazów fizycznych oraz psychicznych innych oraz godzą w podstawowe prawa. Lepsza cenzura niż ciał góra ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
22-12-2011 23:38 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
Nie sugeruję mordowania. Cenzura Koranu i tak jest bez sensu, islamskie idee są za bardzo rozpowszechnione i utrwalone. Trzeba znaleźć sposób na "wojnę memetyczną".
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
> Nie sugeruję mordowania. Cenzura Koranu i tak jest bez sensu, islamskie idee są za bardzo rozpowszechnione i utrwalone. Trzeba znaleźć sposób na "wojnę memetyczną".
Jakiś pomysł??
22-12-2011 23:57 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
Jak na razie ... sklonowanie Dawkinsa i desant klonów w krajach arabskich. 9 na 10 polegnie, ale memy się zalegną. Powtarzać systematycznie aż do zwycięstwa.
23-12-2011 08:45 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
>Jak na razie ... sklonowanie Dawkinsa i desant klonów w krajach arabskich. 9 na 10 polegnie, ale memy się zalegną. Powtarzać systematycznie aż do zwycięstwa.
>

I gdzie tu humanizm? Chcesz poświęcić tak zacne geny na zagładę, aby ich cywilizować przy pomocy ruskiej taktyki: "Rozpoznania walką"?

Służby specjalne, powinny zastosować technikę Mossadu w wyłapywaniu hitlerowskich zbrodniarzy i zacząć polować nie przebierając w środkach na wszelakich duchownych wzywających do zabijania niewiernych... jak się utnie łeb tej hydrze, to niepiśmienny plebs (który nie wie nawet jak Koran wygląda) zajmie się problemami życia codziennego, a nie rajskimi dziewicami i marzeniami o morzu krwi niewiernych...
Lizergus (691 punktów)
>jak się utnie łeb tej hydrze
W tym rzecz, że ucinanie głowy hydrze to głupi pomysł.
27-12-2011 17:35 
 Ocena 2 na 2
Aleksander Rozbiewski (67 punktów)
>>jak się utnie łeb tej hydrze
>W tym rzecz, że ucinanie głowy hydrze to głupi pomysł.

Zgadza się - należy uciąć łeb hydrze, a następnie, gdy nie będzie już kłapać na nas zębami, podpalić jej rany. Samo pozbycie dyktatorów i organizacji terrorystycznych nie pomoże - na ich miejscu powstaną nowe. Należy zmienić sposób myślenia tych ludzi i dać im do rąk środki walki takie jak państwo prawa humanitarnego oraz porządek w tymże państwie.
27-12-2011 20:57 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>Zgadza się - należy uciąć łeb hydrze, a następnie, gdy nie będzie już kłapać na nas zębami, podpalić jej rany. Samo pozbycie dyktatorów i organizacji terrorystycznych nie pomoże - na ich miejscu powstaną nowe. Należy zmienić sposób myślenia tych ludzi i dać im do rąk środki walki takie jak państwo prawa humanitarnego oraz porządek w tymże państwie.
Chcę zauważyć, że to co Pan proponuje jest niehumanitarne. My ludzie cywilizacji EU ostatnio staliśmy się tak wrażliwi, że nie ucinamy już łbów nikomu nawet mordercom bo to niehumanitarne. Natomiast propozycja z pana strony , aby jeszcze dodatkowo poddawać torturom (podpalić jej rany) jest czymś tak ohydnym, ze mam wrażenie , że pisze pan z Iranu lub jest pan agentem onego państwa.
Prawo proszę pana jest niehumanitarne. Jak można w ogóle odbierać wolność ludziom i zamykac ich do więzień. Myślę, że my humaniści powinniśmy poważnie zastanowić sie nad tym, czy mamy prawo karać przestępców więzieniem. W końcu to nie wina przestępców, ze są przestępcami tylko tzw społeczeństwa które onych przestępców wychowało.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
29-12-2011 15:25 
 Ocena 1 na 1
Aleksander Rozbiewski (67 punktów)
>Chcę zauważyć, że to co Pan proponuje jest niehumanitarne. My ludzie cywilizacji EU ostatnio staliśmy się tak wrażliwi, że nie ucinamy już łbów nikomu nawet mordercom bo to niehumanitarne.

Eh, odniesienie do moich wypowiedzi o karze śmierci... Zabijanie ludzi w trakcie operacji antyterrorystycznej a zabijanie przestępcy bezbronnego to dwie różne rzeczy.

>Natomiast propozycja z pana strony , aby jeszcze dodatkowo poddawać torturom (podpalić jej rany) jest czymś tak ohydnym, ze mam wrażenie , że pisze pan z Iranu lub jest pan agentem onego państwa.

Sarkazmu ciąg dalszy. Nie zrozumiał mnie pan. Podpalenie ran to nie tortury tylko odcięcie terrorystów i fundamentalistów od stosunkowo normalnych muzułmanów - najczęściej młodzieży, która na wiele rzeczy które ci pierwsi wymienieni robią zwyczajnie się nie godzi, ale musi, bo istnieje na nich presja.

Podpalenie ran hydrze to nawiązanie do mitu o Heraklesie - Lizergus zasugerował, że samo obcinanie głów hydrze nie pomoże, więc odniosłem się do remedium zastosowanego przez Heraklesa.

>Prawo proszę pana jest niehumanitarne. Jak można w ogóle odbierać wolność ludziom i zamykać ich do więzień. Myślę, że my humaniści powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czy mamy prawo karać przestępców więzieniem.

Niepotrzebna dalsza ironia w stosunku do moich wypowiedzi o karze śmierci. Sam twierdziłeś, panie perun, że bardziej humanitarnie byłoby ich zabijać.

>W końcu to nie wina przestępców, ze są przestępcami tylko tzw społeczeństwa które onych przestępców wychowało.

Czy ja kiedykolwiek, coś podobnego twierdziłem? Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, ale widzę tu zamierzony cynizm, pomimo że nigdy nie twierdziłem nic podobnego i kosa, że tak powiem, trafia powietrze.
perun (8610 punktów)

>Czy ja kiedykolwiek, coś podobnego twierdziłem? Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, ale widzę tu zamierzony cynizm, pomimo że nigdy nie twierdziłem nic podobnego i kosa, że tak powiem, trafia powietrze.
>
Panie Rozbiewski przykro mi, że moją ironię odebrał Pan jako przytyk do siebie. Zapewniam, że nie było to moją intencją. Wykorzystałem ( przyznaje sie bez bicia) Pana post do ironicznych uwag na temat tzw humanizmu. Otóż owi humaniści w sprawie kary śmierci np; często posługują się tym idiotycznym stwierdzeniem, że to wina społeczeństwa że bandyta jest bandytą i dlatego nie można go karać.
Ma Pan racje, że to zamierzony cynizm ...ale nie wobec Pana osoby.
Pozdrawiam

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
30-12-2011 00:17 
 Ocena 1 na 1
Aleksander Rozbiewski (67 punktów)
>Panie Rozbiewski przykro mi, że moją ironię odebrał Pan jako przytyk do siebie. Zapewniam, że nie było to moją intencją.

Po prostu tak... językowo było to przynajmniej dla mnie widoczne

>Wykorzystałem ( przyznaje się bez bicia) Pana post do ironicznych uwag na temat tzw humanizmu. Otóż owi humaniści w sprawie kary śmierci np; często posługują się tym idiotycznym stwierdzeniem, że to wina społeczeństwa że bandyta jest bandytą i dlatego nie można go karać.

Dołączam się do protestu wobec takich humanistów. Po prostu takie twierdzenie następujące po paru ironicznych uwagach automatycznie wydaje się być powiązane, a że całość wydawała się skierowana do mnie... zdziwiłem się.

>Ma Pan racje, że to zamierzony cynizm ...ale nie wobec Pana osoby.

Powinienem był wiedzieć lepiej, w końcu po paru rozmowach z panem nie powinienem się spodziewać takiej ofensywy, tak to ujmę, () i domyśleć się, że oskarżenie kierowane jest do forum humanum. Przynajmniej sprawa wyjaśniona; ja też nieraz błędy logiczne i inne babole strzelam, w związku z czym moje wypowiedzi też mogą nie być spójne i/lub logiczne
23-12-2011 01:40 
 Ocena-1 na 1
tom2010 (352 punktów)
>> Nie sugeruję mordowania. Cenzura Koranu i tak jest bez sensu, islamskie idee są za bardzo rozpowszechnione i utrwalone. Trzeba znaleźć sposób na "wojnę memetyczną".
>Jakiś pomysł??

Wydaje się, że początkowe rozwiązanie mogłoby być farmakologiczne. Religijni mają swoje sposoby chemiczne na wzmocnienie religii - od kadzidła do grzybów halucynogennych. Plus medytacje, muzyka itp.

Trzeba wynaleźć coś co działa w drugą stronę - po zażyciu lub skorzystaniu czyni człowieka bardziej racjonalnym.
Lizergus (691 punktów)
>Wydaje się, że początkowe rozwiązanie mogłoby być farmakologiczne.
Faszerowanie lekami? Kolejny totalitaryzm.

>Religijni mają swoje sposoby chemiczne na wzmocnienie religii - od kadzidła do grzybów halucynogennych. Plus medytacje, muzyka itp.
To tylko źródła doznań błędnie przez nich interpretowanych jako duchowe.

>Trzeba wynaleźć coś co działa w drugą stronę - po zażyciu lub skorzystaniu czyni człowieka bardziej racjonalnym.
Biorę paroksetynę (lek SSRI) i chyba mogę powiedzieć, że jestem nieco bardziej racjonalny niż przedtem. Przy czym strasznie chce się spać i libido w dół - dzięki temu księża nie mogliby tyle nabroić
23-12-2011 03:56 
 Ocena 2 na 2
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Biorę paroksetynę (lek SSRI) i chyba mogę powiedzieć, że jestem nieco bardziej racjonalny niż przedtem. Przy czym strasznie chce się spać i libido w dół - dzięki temu księża nie mogliby tyle nabroić.

Brrr! W życiu nie wziąłbym nic, co obniżyłoby mi libido i pokręciło mój rytm snu. Dwie najwspanialsze przyjemności z moich pięciu ulubionych.

Co do muzułmanów... Uważam jednak, że stanowczo zbytnio się z nimi cackamy. Nie próbuję generalizować, uważam, że co bardziej czubatych z czubków (n.p. pewnych imamów, czy też przewodniczących stowarzyszeń i bractw) należałoby czym prędzej deportować. Nie podoba się "zachodni raj"? Naści, gumowa tratwa i wysiadka na wodach międzynarodowych graniczących z wodami terytorialnymi kilku państw islamskich. Do wyboru, do koloru! Troszkę zbyt długo pozwalamy na transakcję z rodzaju: iPhone i kanały erotyczne na satelicie w zamian za próby szerzenia szariatu i narzucania ideologii.

Co do gettoizacji: prawdę powiedziawszy nie zauważyłem, żeby ktokolwiek ją narzucał. Powstaje raczej samorzutnie i problem wart jest być może badań w dziedzinie dynamiki społeczności.

Fabricati Diem, Pvnc!
24-12-2011 11:57 
 Ocena 1 na 1
Sarif (2786 punktów)
>> Nie sugeruję mordowania. Cenzura Koranu i tak jest bez sensu, islamskie idee są za bardzo rozpowszechnione i utrwalone. Trzeba znaleźć sposób na "wojnę memetyczną".
>Jakiś pomysł??

Co do pewnej formy cenzurowania : fakty.inte(*)esem-nad-swieta-ksiega,1738779

Etap wstępny do dalszej pracy ;]

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
23-12-2011 12:20 
 Ocena 3 na 3
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
> Więc co? Wypieprzyć ich tam skąd przyszli, dodać im fanatyków chrześcijańskich, ogrodzić płotem. Wrzucić garść noży, garść granatów i niech wyjaśniają między soba problemy natury filozoficznej? Czy to nie będzie podobny radykalizm?

-No i wreszcie jakaś sensowna propozycja, popieram, jakby jakieś głosowanie było to jestem za!

"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
jasenka (1863 punktów)
>Owszem, ale czy "typowy" muzułmanin, taki zwykły ziutek jak ja, myśli tylko o zniewoleniu niewiernych? Nie stawia na pierwszym miejscu rodziny, siebie? Może gdyby odizolować ich od immamów i innych psychiatrycznych przypadków

Może... Ale jak na razie to właśnie takie "zwykłe ziutki" podpalają swoje córki za "nierząd", kamieniują 13-letnie nastolatki za to, że zostały zgwałcone, obrzezają dziewczynki. To oczywiście nie dzieje się jeszcze w Europie, ale na ich podwórku, ale to tylko kwestia czasu. Jeśli ktoś popiera szariat, sam nawet nie wykonując jego kar, to znaczy, że nie ma sensu inwestować w jego powrót do społeczeństwa.
23-12-2011 18:11 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
to dzieje się w Europie, ba nawet w kolebce humanizmu, jaką jest Anglia.

www.mojawy(*)e-dziewczynek-czeka-obrzezanie
23-12-2011 19:25 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>to dzieje się w Europie, ba nawet w kolebce humanizmu, jaką jest Anglia.
>www.mojawy(*)e-dziewczynek-czeka-obrzezanie
Chciałbyś żeby potraktować wszystkich równo? Nawet te kobiety i mężczyzn, którzy udzielaja się w organizacjach wspomagających, protestujących i pokazujących światu co się dzieje i że trzeba to powstrzymać? Przykład: pani z artykułu. Wielu z nich wciąż jest muzułmanami.

Po raz kolejny przypominam, nie bronię Muzułmanów, ani tym bardziej islamu. Nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale wielu forumowiczów mogło odnieść takie wrażenie. Staram się znaleźć inne rozwiązania od tych, które ma NOP i EDL. Choć powiadają, że historia lubi się powtarzać, więc może zacznijmy budować bydlęce wagony... Korzyść podwójna: usuniemy muslimów i zmniejszy się bezrobcie.
23-12-2011 19:39 
 Ocena 1 na 3
Piątkowski (5131 punktów)
Z islamem nie ma negocjacji, nie ma paktów pokojowych, islam nastawiony jest na ekspansje, to nie jest coś co zreformujesz, a jego wyznawców udobruchasz... islam posługuje się kłamstwem w celu ochrony swoich interesów, udaje owcę, ale to wilk w owczej skórze... gdy będą dostatecznie silni, ujrzysz ich prawdziwe oblicze w Europie... wtedy faktycznie mogą się przydać bydlęce wagony....w końcu będą musieli przetransportować gdzieś tych, którzy nie poddadzą się woli Allaha, zanim ich zutylizują...
22-12-2011 20:34 
 Ocena 3 na 3
rysiek (4593 punktów)
>Pewnie w złych miejscach patrzę ale jeszcze nie widziałem tej tolerancji dla islamu. Do tej pory czytałem właściwie tylko opinie ludzi którzy albo go nie lubią, albo wręcz nienawidzą.
Czyżby nie pisali dlaczego? Po prostu nie lubią i już???
Islam nie jest zestawem elementów do dowolnego wyboru, albo całość albo nic. "Łyżka dziegciu psuje beczkę miodu", a tu "dziegciu" jest więcej niż łyżka i "miód" mocno nieświeży.
23-12-2011 12:16 
 Ocena 3 na 3
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Pewnie w złych miejscach patrzę ale jeszcze nie widziałem tej tolerancji dla islamu. Do tej pory czytałem właściwie tylko opinie ludzi którzy albo go nie lubią, albo wręcz nienawidzą.
-Tolerancja to nie to samo co lubienie, to wręcz zupełnie coś przeciwnego. Trochę się ten termin ostatnio wypaczył i każdy kto powie, że czegoś nie lubi zostaje uznany za nietolerancyjnego. Tolerowanie polega właśnie na tym, że zgadzam się na istnienie obok mnie ludzi, których nie lubię, z którymi się nie zgadzam i wolno mi ich krytykować (z wzajemnością), którzy mi się nie podobają, ale uznaję że dopóki nie robią mi krzywdy mają prawo żyć obok mnie. Tolerancja dla islamu więc istnieje, bo mimo bardzo krytycznego odnoszenia się do tej religii nie robimy nic ,aby zahamować jej rozprzestrzenianie się w Europie.


"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
23-12-2011 18:38 
 Ocena 1 na 1
jasenka (1863 punktów)
>Tolerowanie polega właśnie na tym, że zgadzam się na istnienie obok mnie ludzi, których nie lubię, z którymi się nie zgadzam i wolno mi ich krytykować (z wzajemnością), którzy mi się nie podobają, ale uznaję że dopóki nie robią mi krzywdy mają prawo żyć obok mnie.

Chciałabym mieć tyle kasy, żeby podobne zdanie wypuścić na billboardach w całej Europie

A prawda (smutna) jest taka, że nawet nie możemy się pozbyć indoktrynacji katolickiej z naszych szkół, a co dopiero walczyć z oszołomami. Ja się przyznaję - bałabym się podskoczyć. Katolik się przy mnie nie wysadzi przynajmniej w powietrze, zabijając mnie przy okazji.
RadRado (1047 punktów)

23-12-2011 00:37 
 Ocena 1 na 1
Tichy62 (213 punktów)
Islam to system kompletny (nie tylko religia!), zamknięty i co najgorsze "bezwyjściowy". Widział ktoś Islamskiego ateistę? Europejczyk, Amerykanin, czy Azjata MOŻE być ateistą, czy agnostykiem i NADAL czerpać pełnymi garściami ze SWOJEJ kultury! Muzułmanin nie ma takiej szansy. Stąd mój pesymizm.
23-12-2011 00:46 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Islam to system kompletny (nie tylko religia!), zamknięty i co najgorsze "bezwyjściowy". Widział ktoś Islamskiego ateistę? Europejczyk, Amerykanin, czy Azjata MOŻE być ateistą, czy agnostykiem i NADAL czerpać pełnymi garściami ze SWOJEJ kultury! Muzułmanin nie ma takiej szansy. Stąd mój pesymizm.
Zapraszam na Facebook. Tam mozna znaleźć ateistów z Sudanu, Pakistanu, Libanu, Syrii, Afganistanu, a to nie wszyscy. Więcej grup jest na stronie Atheist Aliance Internacional. Ostatnio podałem link do "coming out" libańskich ateistów (w komentarzu pod artykułem J. Tabisza). Są organizowane akcje typu Lebanese Atheist Gathering, A Free and Secular Middle East and North Africa... Może jednak coś się dzieje?
Piątkowski (5131 punktów)
a ilu z nich jeszcze ma aktywne konta (czytaj: żyje) i publikuje coś?
23-12-2011 16:01 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>a ilu z nich jeszcze ma aktywne konta (czytaj: żyje) i publikuje coś?
Zdziwiłbyś się
23-12-2011 16:42 
 Ocena 1 na 1
Kaszman (396 punktów)
A ilu z nich jest spokojna o swoje życie ? Przydałaby się sonda czy cuś.
23-12-2011 18:56 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>A ilu z nich jest spokojna o swoje życie ? Przydałaby się sonda czy cuś.
Ale śmiało, wejdź na "fejsa" i sam zadaj to pytanie. Ach, uprzedzam, że angielski by się nadał. Pomimo iż posty zamieszczają w swoich językach to nie mają najmniejszego kłopotu aby odpowiedzieć po angielsku. Naprzód, czekam na wieści...
tom2010 (352 punktów)
Tego typu ideologie należy zabraniać, ale nie po nazwie, lecz sformułowaniami ogólnymi, np. zabraniać religii nawołującej do zabijania osób o przeciwnych poglądach, zabraniać religii nawołującej do znęcania się nad ludźmi z powodu innej płci itp. Jak zakaże się po nazwie, to po prostu zmienią nazwę, lub wymyślą coś podobnego od nowa.
Piątkowski (5131 punktów)
>Tego typu ideologie należy zabraniać, ale nie po nazwie, lecz sformułowaniami ogólnymi, np. zabraniać religii nawołującej do zabijania osób o przeciwnych poglądach, zabraniać religii nawołującej do znęcania się nad ludźmi z powodu innej płci itp. Jak zakaże się po nazwie, to po prostu zmienią nazwę, lub wymyślą coś podobnego od nowa.

A może prościej, podczas spisu powszechnego, zaznaczać w rubryce wyznanie, kto nie jest ateistą i odbierać takim osobą prawo do głosowania, bo niby jakie racjonalne wybory dokona osoba, wierząca w mitycznych bogów, mesjaszy i proroków?
Mając tak potężne narzędzie, można było by stworzyć naprawdę świeckie prawo.

PS skoro wariat który rozmawia z jednorożcem, potrafi być ubezwłasnowolniony i odbiera mu się pewne prawa, to z jakiej paki, pełnię praw mają ludzie, którzy wierzą w nie mniej fikcyjne postacie religijne? Co to za różnica, paranoik to paranoik?
23-12-2011 09:30 
 Ocena 3 na 3
Tichy62 (213 punktów)
Nie jest tak dobrze. Niewiara w Boga to nie certyfikat racjonalizmu. Można wierzyć w homeopatię, kosmitów co pobudowali nam piramidy, komunizm, "lewicową wrażliwość społeczną", spisek Żydów, geniusz Kaczyńskiego i tym podobne bzdury........ Lista jest nieskończenie długa.
23-12-2011 09:47 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>A może prościej, podczas spisu powszechnego, zaznaczać w rubryce wyznanie, kto nie jest ateistą i odbierać takim osobą prawo do głosowania
Wtedy mielibyśmy w kraju prawie samych ateistów

>PS skoro wariat który rozmawia z jednorożcem, potrafi być ubezwłasnowolniony i odbiera mu się pewne prawa, to z jakiej paki, pełnię praw mają ludzie, którzy wierzą w nie mniej fikcyjne postacie religijne? Co to za różnica, paranoik to paranoik?
Jestem za! Nie wiem tylko, czy poruszamy się w obrębie marzeń czy realiów. Najpierw musimy mieć podstawę prawną do kwalifikowania każdej postawy religijnej jako zespołu paranoicznego. Czyli poszerzyć ICD.
Piątkowski (5131 punktów)
no, ale to już zadanie dla specjalistów psychiatrów i psychologów...aby zakwalifikowac wiarę religijną jako jednostkę chorobową...


>Wtedy mielibyśmy w kraju prawie samych ateistów

No, nawet taki trik, pozwolił by przy okazji dać pstryczka w nos kościołowi , bo wybił by mu oręż z ręki, że niby 90% społeczeństwa to katolicy... konkordat stał by się zbędny, politycy bardziej odważni w podejmowaniu kluczowych decyzji... 2 pieczenie, na jednym ogniu
23-12-2011 10:42 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>2 pieczenie, na jednym ogniu
Raczej jedna pieczeń, tyle że o innym smaku. Bo przecież fideiści tylko udawaliby ateistów, posiadając dzięki oszustwu prawa wyborcze i wykorzystując je do umacniania państwa wyznaniowego.
23-12-2011 10:54 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
ale to był by cios w ich "kwaterę główną" (czytaj: episkopat)... nigdy więcej w propagandzie nie mogli by się powoływać na większość w społeczeństwie, oficjalnie stali by się mnijeszością w zlaicyzowanym państwie...to pozwoliło by politykom na bardziej odważne kroki w kwestiach takich jak aborcja, in vitro czy związki partnerskie...ba nawet był by dobry pretekst uciąć wszelkie dotacje na KK, a zaoszczędzoną kasę wydawać na rozwój nauki i technologii.
23-12-2011 10:16 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
>A może prościej, podczas spisu powszechnego, zaznaczać w rubryce wyznanie, kto nie jest ateistą i odbierać takim osobą prawo do głosowania
Proponuję od razu do komory gazowej, po co się cackać
Piątkowski (5131 punktów)

>Proponuję od razu do komory gazowej, po co się cackać
Ale tu trzeba leczyć, nie eliminować , niszczenie potencjału ludzkiego, różnorodności DNA, talentów itp, było by zwykłym marnotrastwem...
23-12-2011 10:31 
 Ocena 3 na 3
Lizergus (691 punktów)
Jakby religijni chcieli odebrać ateistom prawa wyborcze bo są "moralnie zdegenerowani" to dopiero byłby skandal niebywały. Zresztą pomysły z cenzurowaniem Koranu i odbieraniu praw wyborczych są niemal równie realne jak mój pomysł z klonowaniem Dawkinsa...
Piątkowski (5131 punktów)
>Jakby religijni chcieli odebrać ateistom prawa wyborcze bo są "moralnie zdegenerowani" to dopiero byłby skandal niebywały. Zresztą pomysły z cenzurowaniem Koranu i odbieraniu praw wyborczych są niemal równie realne jak mój pomysł z klonowaniem Dawkinsa...

Z tym, że sklonowac Dawkinsa będzie łatwiej

PS toć ateiści, ba nawet innowiercy w wielu krajach islamskich nie mają praw wyborczych, a ich słowo w sądzie znaczy tyle co nic...więc jak widzisz, "Oni" potrafią, to czemu my nie?
Lizergus (691 punktów)
>"Oni" potrafią, to czemu my nie?
Potrafią też ścinać głowy, kamieniować itd. Jak mamy tylko kopiować zbrodnie religijne, to ja dziękuję za taki "ateizm" (zresztą to tylko brak wiary w boga, a nie ideologia).
Piątkowski (5131 punktów)

>Potrafią też ścinać głowy, kamieniować itd. Jak mamy tylko kopiować zbrodnie religijne, to ja dziękuję za taki "ateizm" (zresztą to tylko brak wiary w boga, a nie ideologia).
>

Ale, ja nie mówię o tym, że mamy im ścinać głowy, mamy po prostu, nie pozwolić na to by religia która nawołuje do przemocy, była legalna na terenie naszego państwa, najlepiej całej Unii, tak samo jak faszyzm czy komunizm w myśl Art 256KK.
Lizergus (691 punktów)
Również nie chciałbym, by taka religia się rozpowszechniała, ale osobiście wątpię w skuteczną regulację za pomocą paragrafów. Faszyzm niby jest zakazany a organizacje typu "Krew i Honor" nadal działają...
23-12-2011 14:41 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
działają, bo świadczy to o nie udolności organów ścigania, nie mniej, bez podstaw prawnych nie dało by się nic zrobić... najważnijesze, to zdelegalizować Islam w Polsce/Europie i na tej podstawie zacząć walkę o zresocjalizowanie jego wyznawców... W Norwegii wystarczyło, że Polskie dziecko wydawało komuś się smutne i zostało odebrane przez państwo jego rodzicom (co zakrawa o absurd), a czemu nikt nie odbiera dzieci z patologiczncyh rodzin, gdzie od małego uczy się, motywowanej religijnie, nienawiści wobec innych ludzi?
23-12-2011 14:40 
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)
>.. nie pozwolić na to by religia która nawołuje do przemocy, była legalna na terenie naszego państwa,
Chyba na początek wystarczyłoby wykreślić z prawa jakiekolwiek przywileje ze względów religijnych. Stąd, że jakieś organizacje (zwłaszcza typu mafijnego) mienią się religijnymi nie mogą wynikać dodatkowe skutki prawne w porównaniu z organizacjami niereligijnymi.
>.. tak samo jak faszyzm czy komunizm w myśl Art 256KK.
Tak. Nie chodziłoby jednak o szczególne napiętnowanie religii (bo to czyni z jej wyznawców męczenników), lecz o zaniechanie jakiegokolwiek wyróżniania pod kątem wyznania. Moim zdaniem należy w szczególności usunąć kuriozalne, śmieszno-straszne pojęcie "obrazy uczuć religijnych".
Piątkowski (5131 punktów)
Kolejny ciekawy film o Islamskiej ekspansji na cywilizację zachodnią, o kłamstwach i naiwności polityków, jeśli ktoś może poświęcić półtorej godzinki na obejrzenie to gorąco polecam.
www.youtub(*)c&context=G28f1835RVAAAAAAAAAg

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365