Racjonalista - Strona głównaDo treści
O prorokach i opuszczaniu ciała przez duszę, zwanym potocznie śmiercią

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-12-2011 11:13Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
O prorokach i opuszczaniu ciała przez duszę, zwanym potocznie śmiercią
Ocena 4 na 4
Wydawałoby się że czasy proroków mamy za nami. Tymczasem natrafiłem na wywiad, niezbyt ulubionego przez JP II kardynała.
Były przewodniczący episkopatu biskupów niemieckich,Karl Lehmann, podczas dyskusji TV powiedział.
“Ja nie wierzę ani w Kościół ani w chrześcijaństwo, wierzę tylko w Boga." Reakcja samozwańczych obrońców wiary była odpowiednio gorąca. Zarzut herezji był najmniejszym zarzutem. „ Kościół należy zawsze,że tak powiem, do drugiego szeregu, poniżej Boga i jest środkiem do celu. Pewnego dnia przestanie istnieć”. Brawo kardynale!! Też tak sądzę.
O pożegnaniu życia opowiada następująca historia.

Pewnego głęboko religijnego brata zakonnego, odwiedził na łożu śmierci jego opat. Chcąc go raz jeszcze wzmocnić w wierze, zapytał:” To prawda bracie że ty wierzysz we wszystko co nas Kościół o wierze naucza!” I umierający przyznał w głębokim przekonaniu: ”Tak, we wszystko, niezależnie czy to prawda czy kłamstwo !”
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: O prorokach i opuszczaniu ciała przez duszę, zwanym potocznie śmi
>natrafiłem na wywiad, niezbyt ulubionego przez JP II kardynała.
>Były przewodniczący episkopatu biskupów niemieckich,Karl Lehmann, podczas dyskusji TV powiedział.
>"Ja nie wierzę ani w Kościół ani w chrześcijaństwo, wierzę tylko w Boga." Reakcja
>samozwańczych obrońców wiary była odpowiednio gorąca. Zarzut herezji był najmniejszym zarzutem.

O jakiś link można prosić?


Internet kłamie.
28-12-2011 11:43 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>O jakiś link można prosić?
kreuz.net/article.4828.html
Jak widać - stare (niedługo minie 5 lat).

Cytat:
Dabei erklärte Kardinal Lehmann, daß er nicht an die Kirche glaube, sondern nur an Gott.

Cytat:
"Aber die Kirche gehört immer sozusagen in die zweite Ordnung unterhalb Gottes. Sie ist immer Mittel zum Zweck. Sie wird eines Tages aufhören.
"


Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa)
28-12-2011 11:56 
 Ocena 2 na 2
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>Jak widać - stare (niedługo minie 5 lat).<

Meret, proszę Cię. Dla proroczych wypowiedzi trzeba stosować inną miarę. Jak długo czekamy już na paruzję zapowiedzianą przez Jezusa.
28-12-2011 12:00 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>O jakiś link można prosić?
>kreuz.net/article.4828.html
>Dabei erklärte Kardinal Lehmann, daß er nicht an die Kirche glaube, sondern nur an Gott.
>Aber die Kirche gehört immer sozusagen in die zweite Ordnung unterhalb Gottes. Sie ist immer Mittel zum Zweck. Sie wird eines Tages aufhören.

Eine Kanapke mit Paschtetten und Volkswagen, ale i tak dziękuję .

Internet kłamie.
28-12-2011 11:45 
 Ocena 1 na 1
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>O jakiś link można prosić?<

Proszę uprzejmie. Na tę historyjkę trafiłem wgryzając się w temat "Paktu w katakumbach"
Warto kiedyś o tym napisać.
link www.wir-sind-kirche.de/files/489_minip40.pdf
Diecezja augsburska krk. Wszystko przeszło przez cenzurę kościelną.
Możesz się też dowiedzieć ilu spośród polskich biskupów było szpiclami SB.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365