 |
Czcząc Jezusa czisz Żyda, wielbiąc Maryję wielbisz Żydówkę Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-01-2013 22:32 | bojar (135 punktów) | Czcząc Jezusa czisz Żyda, wielbiąc Maryję wielbisz Żydówkę | To hasło jako "strzał w pysk" dla naszej najukochańszej ENDecji proponowałbym umieścić na kolejnej edycji billboard-ów PSR. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, iż jest to wsadzenie kija w mrowisko. Natomiast ciekaw jestem Waszej opinii.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Do katolickich twardogłowych to nie trafi. Skoro mogą interpretować stary testament tak jak im się podoba, to mogą też jednocześnie czcić Jezusa-żyda i nienawidzić Żydów. Sposób myślenia pewnych ludzi wykracza poza moje zdolności rozumienia. Zresztą wolę tego nie próbować zrozumieć, może to zaraźliwe?
|
|
 | 2 na 2 | bojar (135 punktów) | >Do katolickich twardogłowych to nie trafi. Skoro mogą interpretować stary testament tak jak im się podoba, to mogą też jednocześnie czcić Jezusa-żyda i nienawidzić Żydów. Sposób myślenia pewnych ludzi wykracza poza moje zdolności rozumienia. Zresztą wolę tego nie próbować zrozumieć, może to zaraźliwe? "Kropla drąży skałę nie siłą lecz częstym padaniem". Próbujmy siać zwątpienie w dogmaty, bo mimo tego, że jest to orka na ugorze, to im więcej ziaren zwątpienia zasiejemy, tym większe jest prawdopodobieństwo iż choć niektóre z nich zakiełkują, a może nawet wydadzą owoce. Akcja billboard-owa "Nie zabijam, Nie kradnę, Nie wierzę ..." dlatego wywołała tyle histerycznych reakcji w naszym Talibanie, ponieważ niczego nie tłumaczyła i do niczego nie nawoływała. Tylko dyskretnie pokazywała, że aby nie zabijać i nie kraść niekoniecznie trzeba być wyznawcą jedynie słusznej wiary. A również jakiejkolwiek innej też.
|
|
 | | reason (20 punktów) | >Do katolickich twardogłowych to nie trafi.
Zgadzam się. Wydaje mi się, że ten gest samoobrony stosowany jest od prawie 100 lat i zupełnie ich nie rusza. Mam wrażenie, że przeciętny Polak-katolik nie zna starożytnej historii a co dopiero mówić o znajomości Biblii i dla niego Maryja to po prostu Polka. Królowa Polski to jakżeby inaczej.
|
|
|  | | MadameDeVoltaire (1428 punktów) | W Ranczu był ten motyw  Maryja królowa Polski, no to Polka. No a Jezus? Jej syn, więc też Polak!
bang bang, shot you dead
|
|
Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > To hasło jako "strzał w pysk" dla naszej najukochańszej ENDecji proponowałbym umieścić na kolejnejSzanując Jezusa, Szanujesz Żyda... Czasami ludzie kochają Jezusa, a są antysemiccy, ale to wynika tylko z ich niewiedzy. Często jako uczeń, ateista, zmuszony jestem do chodzenia na religię bo w szkole sobie nie potrafią poradzić z siostrą, pytam ją o różne rzeczy... Zastanawia mnie fakt, skąd ona to wszystko wie... Ekhm... Wie, ale nie powie, że wie dokładnie, bo często tam brakuje "przecinków". Pytam ją o jedno, zaczyna od swojej skromnej wiedzy w tym temacie, po czym odwołuje się do sfery duchowej, bo Bóg tak chciał... Pytałem Ją o to jak z kilku ksiąg można złożyć jedną, nazwaną Biblia i gdzie są oryginały tych ksiąg, czy istnieją, Jej odpowiedź była zdumiewająca, ponieważ nie znała odpowiedzi na te pytanie, tak samo jak na edycję czy manipulację Pismem Świętym. > Natomiast ciekaw jestem Waszej opinii.Jeżeli chodzi o Jezusa jako Żyda, od dawna to wiedziałem, jakoś od małego byłem chowany na człowieka rozumnego, niestety Tato też ma konto na racjonalista.pl o wiele dłużej ode mnie...  Zastanawiam się gdzie w Piśmie jest napisane, że Jezus był obrzezany, tego nie ma przecież, jeżeli miałby być Żydem. A tak na boku, gdzie Ubój rytualny w Biblii? I mięso koszerne
|
|
 | -1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >Szanując Jezusa, Szanujesz Żyda... ... ooo, to jest dobre hasło, bo nie odnosi się do "czci i wiary" jako takich i "nie obraża uczuć religijnych". Szacunek nie nakazuje wiary, i nawet ateista może szacunek mieć. Nawet w stosunku do "bajek"... > >Zastanawiam się gdzie w Piśmie jest napisane, że Jezus był obrzezany, tego nie ma przecież, jeżeli miałby być Żydem... ... nigdzie. To wynika z urodzenia i wychowania w religijnej rodzinie żydowskiej > >A tak na boku, gdzie Ubój rytualny w Biblii? I mięso koszerne  ... podstawy w "prawie mojżeszowym". Reszta to interpretacje, tegoż prawa... ... pozdrawiam... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 9 na 9 | Fizyk (17637 punktów) | > Zastanawiam się gdzie w Piśmie jest napisane, że Jezus był obrzezany, tego nie ma przecież, jeżeli miałby być Żydem.
Ewangelia Łukasza, 2:21.
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Czcząc Jezusa czisz Żyda, ...
A ojciec Jezusa, ten w niebie i na ziemi, to też Żyd?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > >Czcząc Jezusa czcisz Żyda, ...> A ojciec Jezusa, ten w niebie i na ziemi, to też Żyd?Polemika nam jedynie zostaje Cytat:według obu Józef wywodził się z rodu króla Dawida z pokolenia Judy Cytat:Według żydowskiego prawa ojciec dziecka mógł nadać mu imię - czynność ta była uznaniem dziecka za swoje. To Bóg nadał imię Jezusowi, ale przed ludźmi uczynił to Józef i był on uważany za ziemskiego ojca Jezusa (czyż nie jest On synem cieśli? Mt 13,55) Postaraj rozdzielić Józefa od Boga. Bogiem dla Jezusa była wiara, w jego ojca który go począł "teoretycznie", a "praktycznie" za pomocą Boga zrobił to Józef. Tylko nie wiem po co im Anioł był do tego...
|
|
|  | 1 na 3 | maciejo (3492 punktów) | >Postaraj rozdzielić Józefa od Boga. Bogiem dla Jezusa była wiara, w jego ojca który go począł "teoretycznie", a "praktycznie" za pomocą Boga zrobił to Józef. Tylko nie wiem po co im Anioł był do tego...
Był lekarzem w klinice in vitro;]
|
|
| MadameDeVoltaire (1428 punktów) | Terlikowski kiedyś się zmierzył z tym tematem w jednym z frondowych przeglądów tygodników (oglądam wszystkie!) i wyszedł z założenia, że Polacy dobrze wiedzą, że Dżizas i Maryja byli Żydami i generalnie to żadne odkrycie.
bang bang, shot you dead
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|