Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy drapacz chmur w Boliwii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-02-2013 16:53Marek Matejewski (3695 punktów)Nowy drapacz chmur w Boliwii
Ocena 11 na 11
Wygląda na to, że uboższe kraje Ameryki Łacińskiej powoli zaczynają doganiać te zamożniejsze. Niezbitym dowodem jest nowy drapacz chmur wybudowany w zamieszkanym przez 240.000 osób, górniczym mieście Oruro w Boliwii, który nieco urozmaici niemalże parterową zabudowę miejscowości i wniesie powiew nowoczesności.

Rodzą się zatem dwa pytania:
1) Kogo przedstawia niniejsza budowla? Mój typ to: Czarodziejka z Księżyca z małym Harrym Potterem.
2) Jak zareaguje polski kler? Nie dość, że trzeba wybudować świebodziński pomnik drugiej generacji (nasz czarownik musi być rekordowej wielkości), to jeszcze Francję przydałoby się podbić, żeby jaki Mont Blanc włączyć do granic Polski. Wierzchołek statuy z Oruro znajduje się dokładnie na wysokości 3845 m n.p.m., a u nas Rysy sprawy nie załatwią.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

06-02-2013 19:03
 Ocena 13 na 13
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
To są bardzo niepokojące wieści. Konieczna będzie rozbudowa Jezusa.

Mam pomysł racjonalizatorski. Nowego Jezusa zrobić dmuchanego np. z gumy. W ten sposób, kiedy gdzieś w amazońskim buszu powstanie konkurencja, to wystarczy tylko pssss... dopompować powietrza i dalej będziemy najwięksi.
08-02-2013 02:27 
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)
A co jak, że się tak wyrażę, pęknie gumka?
10-02-2013 19:38 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)
>A co jak, że się tak wyrażę, pęknie gumka?

Wniebowstąpienie.
Selanos (12869 punktów)
>>A co jak, że się tak wyrażę, pęknie gumka?
>Wniebowstąpienie.

Tak to się teraz nazywa...
10-02-2013 20:23 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)
>>>A co jak, że się tak wyrażę, pęknie gumka?
>>Wniebowstąpienie.
>Tak to się teraz nazywa...

Co to to nie
06-02-2013 19:13
 Ocena 11 na 11
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Gdy oglądałem te zdjęcia, przyszło mi na myśl, że przed wielkimi bałwanami rysuje się świetlana przyszłość.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
spray (5875 punktów)
>trzeba wybudować świebodziński pomnik drugiej generacji

I to jest odpowiedż!

Zważywszy jednak, iż rakiety wyzwalają popyt na antyrakiety i antyantyrakiety, proponowałabym budowanie w drugą stronę. Byłoby to subtelne nawiązanie do korzeni chrześcijaństwa.. Katakumby mam na myśli. A jakie zaskoczenie przeciwnika! Ha!

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
06-02-2013 22:23 
 Ocena 5 na 5
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>drugą stronę. Byłoby to subtelne nawiązanie do korzeni chrześcijaństwa.. Katakumby mam na myśli. A jakie zaskoczenie przeciwnika! Ha!

I w razie czego łatwiej zasypać.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Rodzą się zatem dwa pytania:
>1) Kogo przedstawia niniejsza budowla? Mój typ to: Czarodziejka z Księżyca z małym Harrym Potterem.

Królowa Śniegu i mały Kaj

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Irracja (4721 punktów)
>>Rodzą się zatem dwa pytania:
>1) Kogo przedstawia niniejsza budowla? Mój typ to: Czarodziejka z Księżyca z małym Harrym Potterem.
    ... jak to kogo? Toż to "klasyczny miś" z filmu Bareji. Mówią że polskie filmy "kariery" nie robią, a tutaj cały KRK zachwyca się "pomysłami polskiej kinematografii"...

>2) Jak zareaguje polski kler? Nie dość, że trzeba wybudować świebodziński pomnik drugiej generacji
>(nasz czarownik musi być rekordowej wielkości), to jeszcze Francję przydałoby się podbić,
>żeby jaki Mont Blanc włączyć do granic Polski. Wierzchołek statuy z Oruro znajduje się dokładnie na
>wysokości 3845 m n.p.m., a u nas Rysy sprawy nie załatwią.
    ... jak zareaguje? A jak ma zareagować? Tak jak Rysio Ochódzki podczas rozmowy z kierownikiem produkcji filmowej. Tak gdzieś między 1:08 a 1:12 trwania filmu... I wszystko jasne dlaczego buduje się takie "monstra". Konsultantem przecież będzie KRK...

... w "dzień rozesłania czarnej plagi" - pozdrawiam... dla nich to chyba podstawowe święto...

    PS. a przy okazji... czy aby nie należą się Polsce dywidendy, za korzystanie z "pomysłów polskiej kinematografii"?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
diogenes (42753 punktów)
>Rodzą się zatem dwa pytania:

Dorzućmy trzecie:

3. Dlaczego ludzie na fotografii, ci w dolnym lewym rogu, wydają się adorować lampę?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
07-02-2013 22:32 
 Ocena 3 na 3
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Dorzućmy trzecie:
>3. Dlaczego ludzie na fotografii, ci w dolnym lewym rogu, wydają się adorować lampę?

Lampa już pewnie była święcona (jak np. nasze klapy kanalizacyjne w Łodzi), a pomnik chyba jeszcze jakiś taki nie w pełni czarodziejski jest...
albowiem:
To nie różdżka w dłoni, lecz kropidło, kaznodzieja plus modlitwa szczera zrobi z Ciebie czarodzieja.
Dariusz Godyń (2403 punktów)

>3. Dlaczego ludzie na fotografii, ci w dolnym lewym rogu, wydają się adorować lampę?

Zapewne modlą się do światła.
08-02-2013 11:41 
 0 na 2
Meretseger (61860 punktów)
A może o oświecenie?
Eeee... chyba jednak nie...
Dariusz Godyń (2403 punktów)
>A może o oświecenie?
>Eeee... chyba jednak nie...
Niech Potwór Spaghetti poprzez swoją kluchowatość uchroni ich przed oświeceniem.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wygląda na to, że uboższe kraje Ameryki Łacińskiej powoli zaczynają doganiać te zamożniejsze.
>Niezbitym dowodem jest
>
>nowy drapacz chmur
wybudowany w zamieszkanym przez 240.000 osób, górniczym mieście
>Oruro w Boliwii,
>Rodzą się zatem dwa pytania:

Już wszystko jasne. To był Zamach. Zamach z odwiecznej boliwijskiej nienawiści do polskości, która zwłaszcza w onym Oruro się pleni (ta nienawiść, znaczy się).
Najpierw poniżyli świebodzińskiego Jezusa, a teraz wzięli się za mordowanie polskich księży .


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365