> Z tego co piszą tu - www.itvl.p(*)uz-nowy-tytul-obecnego-papieza - Papa ma nowy> tytuł. Trochę beznadziejny.Ciekawie będzie, jeśli następca zdąży jeszcze przed B16 udać się do Domu Ojca - tu z jednej strony pusty Stolec, tam z drugiej papież-emeryt... Reaktywują go wówczas - choćby tymczasowo - czy uznają, że już mu jednak legitymacja od Ducha Świętego przepadła na dobre? > Zastanawiam się jaki by pozyskał gdyby wyszło na jaw, że chroni klatą pedofili w Kościele...Dałbym mu Protector Paedophilorum Maximus - co mi tam...
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|