Racjonalista - Strona głównaDo treści
Papieskie tytuły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-02-2013 09:15pp85 (1 punktów)Papieskie tytuły
Ocena -1 na 1
Z tego co piszą tu - www.itvl.p(*)uz-nowy-tytul-obecnego-papieza - Papa ma nowy tytuł. Trochę beznadziejny. Zastanawiam się jaki by pozyskał gdyby wyszło na jaw, że chroni klatą pedofili w Kościele...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Z tego co piszą tu - www.itvl.p(*)uz-nowy-tytul-obecnego-papieza - Papa ma nowy
>tytuł. Trochę beznadziejny.

Ciekawie będzie, jeśli następca zdąży jeszcze przed B16 udać się do Domu Ojca - tu z jednej strony pusty Stolec, tam z drugiej papież-emeryt... Reaktywują go wówczas - choćby tymczasowo - czy uznają, że już mu jednak legitymacja od Ducha Świętego przepadła na dobre?

>Zastanawiam się jaki by pozyskał gdyby wyszło na jaw, że chroni klatą pedofili w Kościele...

Dałbym mu Protector Paedophilorum Maximus - co mi tam...


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
Medieval (3004 punktów)

>Ciekawie będzie, jeśli następca zdąży jeszcze przed B16 udać się do Domu Ojca - tu z jednej strony pusty Stolec, tam z drugiej papież-emeryt... Reaktywują go wówczas - choćby tymczasowo - czy uznają, że już mu jednak legitymacja od Ducha Świętego przepadła na dobre?

A taki casus na ten przykład. Następca zdąży abdykować, jeszcze przed udaniem się do Domu Ojca przez B16. Wtedy na Górze gdzie wzywa Pan mamy dwóch następców Piotra w brązowych butach, a na Ziemi jednego w czerwonych. Trójca, mogą Gościa przegłosowac w sprawie prezerwatyw i ew. lefebrystów. Możemy iść dalej w tą wati-matrioszkę ale mi się nie chce
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Z tego co piszą tu - www.itvl.p(*)uz-nowy-tytul-obecnego-papieza - Papa ma nowy tytuł. Trochę beznadziejny.
Tytuł jak tytuł, nawet ładnie, że taki nienadęty "Jego Świątobliwość papież - emeryt". Chociaż z łaciny, brzmi swojsko, a dokładniej swojsko-zusowsko. Śmieszna za to jest zabawa gadżetami, utylizacja pierścienia i to pilnowanie koloru bucików: "czerwone trzewiki zamieni na brązowe". Czyli czerwony kolor zarezerwowany dla władzy...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365