Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak już wielokrotnie wspominałem (i nie tylko ja)...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-09-2007 22:47nieobecnyJak już wielokrotnie wspominałem (i nie tylko ja)...
...nic tak nie skłania tutejszych "racjonalistów" do dyskusji jak temat dotyczący istnienia Boga. Tutejsi "racjonaliści" rzucają się na wątek religianta bzdurzącego o Bogu jak kanie spragnione dżdżu.
Najnowszy przykład: www.racjonalista.pl/forum.php/s,101172/i,3#w101290

Jakiś troll religiancki zamieszcza rozprawkę, w której "udowadnia" istnienie Boga i już ma kilkadziesiąt wpisów "racjonalistów"...

Ludzie - za miesiąc z górką wybory - czym wy się kur..a zajmujecie?!

O'Connor (233 punktów)
>...nic tak nie skłania tutejszych "racjonalistów" do
>dyskusji jak temat dotyczący istnienia Boga. Tutejsi
>"racjonaliści" rzucają się na wątek religianta bzdurzącego
>o Bogu jak kanie spragnione dżdżu.

W jednej ze swoich książek, Sapkowski pisał o dyskusjach na temat ilości diabłów, które mogą zmieścić się na łebku szpilki.
Podobno debaty -prowadzone n.b. przez "wykwalifikowanych teologów" -były bardzo poważne, rozbudowane i popierane licznymi dowodami: cytatami z Biblii, prac demonologicznych, traktatów filozoficznych i innych dzieł.

Jak jednak słusznie zauważył w.w. Sapkowski -spory nie służyły poznaniu prawdy. Miały za zadanie ćwiczyć dyskutantów w retoryce.

Podobnie -jak podejrzewam - jest tutaj.

Dyskusje z bytami fratropodobnymi odbywają się regularnie i chociaż żadna ze stron nie liczy na przekonanie drugiej, sama wymiana poglądów pozwala na "wyżycie się" w dyskusji.

Ma to swoje dobre strony; gdzie tak dobrze poznasz argumentację "fratronistów", jak nie w sporze na argumenty ?

Pozdrawiam,

Piotr
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
Jakiś troll religiancki zamieszcza rozprawkę, w której "udowadnia" istnienie Boga i już ma kilkadziesiąt wpisów "racjonalistów"...

Tiaaa, i dajesz linka do swojej wypowiedzi w tym wątku.
Cytat:
Ludzie - za miesiąc z górką wybory - czym wy się kur..a
zajmujecie?!

A czym mamy się kur..a zajmować? Co takiego kur..a ważnego się dzieje?

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
Osnowa
>Ludzie [...] czym wy się [...] zajmujecie?!
Ja np. tym, że
Cytat:
Jak już wielokrotnie wspominałem (i nie tylko ja)...
(nieobecny)
Cytat:
W naturze tutejszych dyskutantów leży nadawanie wątkom dziwnych tytułów, niewiele mających wspólnego z treścią.
(webmaster)
Fidel (4130 punktów)
Przepraszam bardzo. Czy ta powracająca troska o poprawność merytoryczną tematów wątków, jest wynikiem chorobliwej psychozy natręctw, czy też sposobem na zaistnienie na forum w momencie gdy nie masz nic merytorycznego do powiedzenia? Wybacz ale to też jest zaśmiecanie wątków i czynienie ich nieczytelnymi, może nie w temacie ale w treści.
Pozdrawiam

A jednak się kręci Słońce dookoła Ziemi
Zaświadczą o tym księża palcami swemi
K. Staszewski
Osnowa
>...troska o poprawność merytoryczną tematów wątków...
... wynika z moich (i nie tylko) potrzeb w tym zakresie.

>...to też jest zaśmiecanie wątków...
Lecz skoro odpowiedziałeś: przyganiał kocioł garnkowi.
diogenes (42753 punktów)
>Ludzie - za miesiąc z górką wybory - czym wy się kur..a
>zajmujecie?!

spokojnie, spokojnie, ...
pooddychaj trochę głębiej...

tu się wałkuje różne rzeczy...weź pod uwagę, że do urn podąża też zrydzykowiała armia zbawienia, a więc reakcje racjonalistów (fakt, często zbyt emocjonalne) mieszczą się jakoś w ramach tego pospolitego ruszenia, jakim są wybory i demokracja. dyskusje na temat bozi też mają wymiar polityczny, chociaż na pierwszy rzut oka ... niewidzialny. (prawdę mówiąc nie mają żadnego innego.) jeśli masz jakieś konkretne propozycje spędzenia przedwyborczego czasu - to je przedstaw...
Kelly (2051 punktów)
Polityka - owszem, bardzo fajna rzecz. Ale osobiście na tym forum zależy mi przede wszystkim o dyskutowaniu właśnie na tematy związane z wiarą (albo jej brakiem ). I chyba nie tylko mi.
Tofik (5585 punktów)
...a przecież Ty też brałeś udział w tej kur...a głupiej dyskusji, czyli Ciebie także to interesuje. Zresztą to, że są niedługo wybory nie znaczy, że tylko o tym powinniśmy rozmawiać, nie każdy lubi/chce rozmawiać o polityce, a to jak zauważyłeś jest forum światopoglądowe i dzielimy się tutaj naszymi spostrzeżeniami, co nie znaczy również, że w ogóle o polityce nie rozmawiamy, bo od czego jest dział kraj i społeczeństwo? Tylko ile można???

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Tomasz Napiórkowski (63 punktów)
>...nic tak nie skłania tutejszych "racjonalistów" do
>dyskusji jak temat dotyczący istnienia Boga. Tutejsi
>"racjonaliści" rzucają się na wątek religianta bzdurzącego
>o Bogu jak kanie spragnione dżdżu.

To fakt, że jak na portal o nazwie "Racjonalista", to najbardziej ożywione dyskusje pojawiają się w wątkach związanych z zagadnieniami teologicznymi. Może to taka zależność jak między Jokerem a Batmanem. Jeden bez drugiego by nie zaistniał.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365