 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2008 21:33 | keymak (3379 punktów) | Wydumane o 5 rano
2 na 2 | Piękne Koleje PaństwoweLubię zapach dworca kolejowego. Uwielbiam wygodne siedzenia w wagonach. Kocham konduktorów którzy budzą mnie w połowie drogi, aby sprawdzić bilet miesięczny. Jestem zachwycony gdy udaję się do toalety wagonowej. No i te zapachy w nieklimatyzowanych wagonach, gdy przypadkiem włączy się ogrzewanie. Fantastycznie ! Nie mogłem się powstrzymać. Czeka mnie kilkomiesięczna przygoda z PKP. Chciałem jeszcze dodać coś na temat szalet przydworcowych, ale ten obraz mógłby doprowadzić do ekstazy .. więc dałem sobie spokój. Może ktoś mnie pocieszy  Pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Ja też jeździłem koleją w PRL-u.  Ostatnio jechałem ekspresem Gdynia-Kraków, a przedostatnio Warszawa-Kraków. A to TYLKO I WYŁĄCZNIE z powodu odległości i czasu. Brakuje mi WSZYSTKICH starych klimatów, których to wymagało: ponad miesiąc trwające rezerwacje, siłowe zajmowanie miejsc na Warszawie Zachodniej, spanie pod stołami w Warsie (rozumcie to jak chcecie). Bajka, której nie znają młodzi...... Dzięki za Twój tekst.. Drobner, starodawny.... Te klimaty znam i rozumiem. Tylko te ...
|
|
 | | jarekland (142470 punktów) | > siłowe zajmowanie miejsc na Warszawie Zachodniej,Ja w czasie ostatniego urlopu (2007) widziałem jak ludzie walczyli (dosłownie) o miejsca. Jednak stwierdziłem ze wolę żyć i nie rzucałem się (z peronu) otwierać drzwi w biegu pociagu. Pozdrawiam
|
|
 | | keymak (3379 punktów) | > Drobner, starodawny.... Te klimaty znam i rozumiem. Tylko te ...Znam te klimaty z jazdy do Zakopanego. Wtedy to było 20h jazdy  Pamiętam jak dziś, gdy przy jednym z kursów przed końcem podróży wyszło kilku studentów z toalety i straszenie bili zdziwieni zapachem swojego ubrania. Zachowywali się tak jakby nikogo nie widzieli obok i jeden z nich postanowił przewietrzyć nieco ubranie. Bezceremonialnie otworzył okno w korytarzu i następnie zdjął koszulę i wystawił za okno. Nie muszę opisywać reakcji kobiet na korytarzu, gdy zabrał się za wietrzenie spodni  No i ta walka o miejsca na dworcu w Poznaniu .. Niekiedy ludzie potrafią się zachowywać w sposób nieprzewidywalny  Pozdrawiam.
|
|
 | | dstr (1474 punktów) | > Bajka, której nie znają młodzi......Bajka, która znaja mlodzi, to próba opuszczenia pociagu na stacji, na której wsiadaja ludzie jadacy na Woodstock.
|
|
 | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >Bajka, której nie znają młodzi...... Drobner. Przyjacielu drogi. Klimaty trwają nadal. No może zapach nieco złagodniał. Pozdrawiam. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | Drobner (19539 punktów) | Nie sądzę...................... Nie złagodniał.
|
|
| |  | | keymak (3379 punktów) | Potwierdzam
|
|
| |  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Nie sądzę...................... Nie złagodniał.Przepraszam. Widocznie jeździmy na innych trasach albo ja mam szczęście.  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > >Nie sądzę...................... Nie złagodniał.> Przepraszam. Widocznie jeździmy na innych trasach albo ja mam szczęście.  Prędzej katar... 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| | | |  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Prędzej katar... Na to wygląda. Fakt, że z moim powonieniem latoś kiepsko, jest równbież ciepło i okno w przedziale mam otwarte. Do zobaczenia na Koszykowej. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
5 na 5 | Gosia (9452 punktów) |
> Może ktoś mnie pocieszy  Tu Biuro Wszelkiego Pocieszenia.Spieszymy z pomocą!
|
|
 | | aries (252 punktów) | Przejazdzka parowa lokomotywa to jest frajda.
|
|
 | 1 na 1 | keymak (3379 punktów) | Dzięki za ten link  Tylko jak znam życie za następnym razem dosiądą się do mnie ... zakonnice .. Co prawda mam za sobą tylko kilka tygodni jazdy, ale już troszkę się wydarzyło. Kobieta która częściej stała obok mniej niż siedziała. Jak już się ruszyła to poczułem znajomy zapach papierosa .. Młody komputerowiec, który włączył jakiś durny film i oczywiście nie miał słuchawek .. Ładna dziewczyna, która zerkała na mnie co chwila. No ale ja jakiś nieśmiały jestem i do tego że tak powiem wciągnęła mnie lektura  Przemarsz kilku zalanych dresiarzy, którzy z wielką radością wykrzykiwali na około jak to śmierdzi w pociągu .. oczywiście popijali przy tym piwko .. Pozdrawiam.
|
|
|  | 4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | > Dzięki za ten link  Ależ proszę.  > Tylko jak znam życie za następnym razem dosiądą się do mnie ... zakonnice ..Nie oceniaj książki po okładce, habit jeszcze nie czyni świętą  > Co prawda mam za sobą tylko kilka tygodni jazdy, ale już troszkę się wydarzyło.> Ładna dziewczyna, która zerkała na mnie co chwila. No ale ja jakiś nieśmiały jestem i do tego że tak powiem wciągnęła mnie lektura  no i tak właśnie wyginęły mamuty... > Pozdrawiam.Wzajemnie
|
|
| |  | | keymak (3379 punktów) | > Nie oceniaj książki po okładce, habit jeszcze nie czyni świętą  Oj nie wiem czym jestem zdolny do takich przygód  > no i tak właśnie wyginęły mamuty...Tu ze smutkiem muszę przyznać rację. Obiecuję poprawę  Pozdrawiam.
|
|
|  | 3 na 3 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >zapach papierosa .. >popijali przy tym piwko .. > Zbrodniarze, tak umordować cywilizowanego człowieka. Adam Barycki
|
|
| |  | | keymak (3379 punktów) | > Zbrodniarze, tak umordować cywilizowanego człowieka.Nie, no bez przesady. Jestem palaczem, od alkoholu też nie stronię, ale staram zachowywać się tak aby nie uprzykrzać innym życia. Gdy mam okazję jechać ekspresem, gdzie są jeszcze przedziały dla palaczy to wybieram dla niepalących. Nie rajcuję mnie przesiadywanie w wędzarni .. Zaś innych palaczy, którzy pakują się do wagonów dla niepalących robią smród, nie rozumiem. Jestem nałogowcem ( paczka na dzień  ), ale potrafię nie palić nawet kilka godzin i nie jest to dla mnie jakiś problem. Może dlatego że dostrzegam innych ludzi obok .. Co do zaś chodzi o dresiarzy, to nie wierzę aby ktokolwiek tutaj ich bronił  Pozdrawiam.
|
|
| | |  | 3 na 3 barycki (7788 punktów) (zablokowany) |
> Co do zaś chodzi o dresiarzy, to nie wierzę aby ktokolwiek tutaj ich bronił  > Ale wybić ich, niestety, nie można. Adam Barycki
|
|
| IQ955 (2355 punktów) | > Może ktoś mnie pocieszy  Proszę. Ciesz się, że nie było Cię w InterCity pod Eschede...
Pozdrowienia, IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Może ktoś mnie pocieszy  Polecam Marylę Rodowicz i jej pociąg do pociągów...
|
|
 | | keymak (3379 punktów) | Nie pomogłeś
|
|
|  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > Nie pomogłeś  To już od ciebie zależy, czy koło ratunkowe weźmiesz za kotwicę lub imadło.
|
|
|  | | J.Szulc (5723 punktów) |
Może i nie pomógł... Zastanawiam się, czy nie możesz być "ponad"? Wszyscy psioczą na Centralny w Warszawie... dla mnie to cudowne i wspaniałe miejsce... bo umiem być "ponad". Pomyśl...
Pozdrawiam ciepło.
Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
|
|
| |  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >Wszyscy psioczą na Centralny w Warszawie... dla mnie to cudowne i wspaniałe miejsce...
Czyżby jakieś osobiste konotacje???
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| | |  | | J.Szulc (5723 punktów) |
>Czyżby jakieś osobiste konotacje??? - a co, jeśli tak?
A poza tym, sami tworzymy specyfikę miejsc, w których bywamy...
Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|