 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-06-2008 11:16 | ra-serafin (2786 punktów) | Powrót | Dawno się nie mówiło o Danie Brownie i Ronie Howardzie ale wreszcie wrócili - do kościoła. www.filmwe(*) demonów",News,id=43858I znowu będzie niezła reklama filmu, w telewizji przed premierą filmu będą leciały relacje sprzed kin jak to katolicy blokują wejścia, ludzie rozrywający książki Browna i oczywiście faceci w czerwonym i jeden w białym apelujący o nieoglądanie filmu. Będzie tak samo jak z Harrym Potterem którego zakazano w kilku państwach i popalono na stosach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Dawno się nie mówiło o Danie Brownie i Ronie Howardzie ale wreszcie wrócili - do kościoła.> www.filmwe(*) demonów",News,id=43858> I znowu będzie niezła reklama filmu, w telewizji przed premierą filmu będą leciały relacje sprzed> kin jak to katolicy blokują wejścia, ludzie rozrywający książki Browna i oczywiście faceci w> czerwonym i jeden w białym apelujący o nieoglądanie filmu. Będzie tak samo jak z Harrym Potterem> którego zakazano w kilku państwach i popalono na stosach.I znowu wyjdzie gniot który zarobi kupę kapuchy. Swoja drogą to jest gwarantowany sposób na rozgłos - nadepnąć czarnym na docisk. Nie rozumiem, oni się jeszcze nie zorientowali? Maddy
"Wizards don't believe in gods in the same way that most people don't find it necessary to believe in, say, tables." Terry Pratchett "Reaper Man"
|
|
 | 4 na 4 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > I znowu wyjdzie gniot który zarobi kupę kapuchy.Nie wiem co masz na myśli - książkę "Kod.." czy film "Kod..". Film był pomyjowaty, ale książkę czytało się z przyjemnością! To przecież nie była praca naukowa. Panika kościołów jest całkiem uzasadniona, wiele osób książka skłoniła do zastanowienia się a to jest niebezpieczne
|
|
|  | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>I znowu wyjdzie gniot który zarobi kupę kapuchy. >Nie wiem co masz na myśli - książkę "Kod.." czy film "Kod..".
Nie mogłam pisać o książce że "wyjdzie" bo już dawno wyszła.
Zlituj się, język polskie ma te końcówki czasowników w jakimś celu a i wątek (całe dwie wypowiedzi na krzyż) zasadniczo nie dotyczy książki.
>Film był pomyjowaty,
A "gniot" to komplement?
> ale książkę czytało się z przyjemnością! To przecież nie była praca naukowa.
Nie pisałam o książce. A czy w jakikolwiek sposób oceniał ktoś w tym wątku merytoryczną stronę książki lub filmu?
Książki nie czytałam bo zniechęcił mnie nudny do zrzygania film, którego notabene obejrzałam połowę bo nie jestem masochistką.
Nie rozumiem czym się tak ludzie podniecali, jakby KK nie robił reklamy, toto zeszłoby z ekranów po tygodniu. Jak by wspaniale Brown tej książki nie napisał, sam temat dla mnie jest trywialny.
Stwierdziłam, że jak już czytać fantasy to ja wolę Herberta. Franka, że by nie było wątpliwości.
Maddy
"Wizards don't believe in gods in the same way that most people don't find it necessary to believe in, say, tables." Terry Pratchett "Reaper Man"
|
|
| |  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | >>>I znowu wyjdzie gniot który zarobi kupę kapuchy. >>Nie wiem co masz na myśli - książkę "Kod.." czy film "Kod..". >Nie mogłam pisać o książce że "wyjdzie" bo już dawno wyszła. Maddy... ' napisałaś znowu wyjdzie gniot' to znaczy, że już wcześniej wyszedł jakiś gniot - prawda? O to Cię pytałem. Zresztą doprecyzowałem pytanie książkę "Kod.." czy film "Kod.."
>Zlituj się, język polskie ma te końcówki czasowników w jakimś celu Jestem głęboko poruszony. >wątek (całe dwie wypowiedzi na krzyż) zasadniczo nie dotyczy książki. Mój post - tak. >A czy w jakikolwiek sposób oceniał ktoś w tym wątku merytoryczną stronę książki lub filmu? Zrozumiałem, że 'gniot' to właśnie ocena wartości merytorycznej. Chodziło Ci o wartość kulinarną???
|
|
| |  | 1 na 1 | J.Szulc (5723 punktów) |
>Książki nie czytałam bo zniechęcił mnie nudny do zrzygania film, którego notabene obejrzałam połowę bo nie jestem masochistką.
Wybacz, ale nie rozumiem, dlaczego pierwszy "na tapetę" poszedł film? Po przeczytaniu"matrycy" wiedziałabyś, czy brnąć dalej...
A swoją drogą - stajemy się leniwi, jeśli chodzi o słowo pisane... zastępujemy je "gniotami" a potem mamy niesmak, niestrawność i takie tam zaburzenia (jelitowe również). Książki poszły pod strzechy, ale wyparły je telewizory... przykre....
Pozdrawiam. Weź się za "Alicję w Krainie Czarów". Wspaniała lektura. A jak rozwija wyobraźnię...
Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
|
|
| | |  | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>Książki nie czytałam bo zniechęcił mnie nudny do zrzygania film, którego notabene obejrzałam połowę bo nie jestem masochistką. >Wybacz, ale nie rozumiem, dlaczego pierwszy "na tapetę" poszedł film? >Po przeczytaniu"matrycy" wiedziałabyś, czy brnąć dalej...
Film leciał w C+ w jakąś deszczową niedzielę więc postanowiłam zobaczyć o co ten krzyk. A podejrzanie "sensacyjnych" książek sensacyjnych nie czytuję bo mnie piekielnie nudzą.
Wolę dobrą fantastykę.
>A swoją drogą - stajemy się leniwi, jeśli chodzi o słowo pisane... zastępujemy je "gniotami" a potem mamy niesmak, niestrawność i takie tam zaburzenia (jelitowe również). >Książki poszły pod strzechy, ale wyparły je telewizory... przykre....
Współczuję Ci że tak się zapuściłaś intelektualnie. Ja na całe szczęście nie widzę powodów żeby worek pokutny wdziewać.
>Pozdrawiam.
>Weź się za "Alicję w Krainie Czarów". Wspaniała lektura. A jak rozwija wyobraźnię...
...nastolatków. Tak, też sie zachwycałam 20 lat temu. Dziś wolę Dicka.
Jesteś przeurocza swoją drogą. Wdzięcznie i bezpretensjonalnie potrafisz zasugerować, że nie czytam i jestem ociężałym intelektualnie telewizyjnym kartoflem, chociaż nic o mnie nie wiesz.
Czy to jakaś forma dowartościowania się? Obrażanie nieznajomych? Pluralis maiestatis? Sugerowanie że wiesz jaka książka jest tą która wzbogaci moją intelektualną pustkę i rozbudzi przytępioną wyobraźnię? Ten paternalistyczny ton? "Weź się..."
To było przypadkiem czy zawsze tak traktujesz innych?
Maddy
"Wizards don't believe in gods in the same way that most people don't find it necessary to believe in, say, tables." Terry Pratchett "Reaper Man"
|
|
| | | |  | 2 na 2 | J.Szulc (5723 punktów) |
Odczytałaś tak, jak chciałaś. Nie było moim celem obrażanie Ciebie. Bo i po co? Ot, refleksja nad czasami... a tu proszę - odzew z zupełnie niespodziewanej strony... Co do "Alicji...", to lubię wracać do tej lektury. Ty ciesz się swoją. Masz rację, chyba zapuściłam się intelektualnie, bo pozwoliłam sobie na odpowiedź na Twój tekst... Niewiele o Tobie wiedziałam, w zasadzie - nic. Teraz już wiem. I zaręczam, że nigdy nie pozwoliłabym sobie na obrażanie Ciebie. Co tam! Nawet prawdy nie pisałabym na Forum... bo i po co?
Tym nie mniej pozdrawiam -
Jestem człowiekiem. Znaczy to, że jestem spełniającym się zadaniem świata. J.Stachniuk
|
|
| | | |  | | darlove (2804 punktów) | Droga Kobe! Czyz nie nauczono cie w szkole podstawowej (mowisz, ze duzo czytasz... hm), ze np. przed "ze" stawia sie przecinek??? Ze przed "zeby" takze? Masz klopoty z interpunkcja i to wielkie, uwierz mi. Czas sie wreszcie nauczyc do czego sluza przecinki, kropki, pauzy, myslniki, apostrofy, dwukropki i inne takie...
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
| JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Dawno się nie mówiło o Danie Brownie i Ronie Howardzie ale wreszcie wrócili - do kościoła.Przeczytałem pierwej "Kod Leonarda". Przeczytałem z zaciekawieniem. Jako "dzieło w swojej klasie", rzec można perełka.  Skoro tak poszedłem dalej. Zabrałem się za "Anioły i demony". Panie na niebiesiech!!! Gorszego gniota nie miałem w ręku od czasów "Nad Niemnem". "Trędowata" to przy nim arcydzieło. Później przeczytałem "Zwodniczy punkt". Myślałem, że może lepszy. A gdzie tam. Obiecałem sobie solennie, że "Twierdzy szyfrów" nie wezmę nawet do ręki.  James Bond to przy wymienionych pozycjach szczyt wiarygodności.Wszystko poza "Kodem" odradzam. No chyba, że ktoś jest wielbicielem komiksów o Batmanie lub Supermenie. Pozdrawiam JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|