 |
Zapowiada się niezły interes! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-09-2009 21:57 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Zapowiada się niezły interes!
6 na 6 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Madman (7811 punktów) | >każdą tabliczkę z nazwą ulicy uzupełnić o dopisek "Bł.", Ja bym zrobił od razu "Św." i nakleił na to "Bł.". Przecie kanonizacja to tylko kwestia czasu, potem się odklei i będzie jak znalazł.
|
|
 | 2 na 2 | Autografka (10638 punktów) | >>każdą tabliczkę z nazwą ulicy uzupełnić o dopisek "Bł.", >Ja bym zrobił od razu "Św." i nakleił na to "Bł.". Przecie kanonizacja to tylko kwestia czasu, potem się odklei i będzie jak znalazł.
No coś Ty! Ze św. nowe muszą być. Większy zarobek. Wszystkiego uczyć trzeba.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >Gdy już JPII zostanie ogłoszony błogosławionym trzeba będzie do każdego z jego niezliczonych >pomników dolepić aureolę, każdą tabliczkę z nazwą ulicy uzupełnić o dopisek "Bł.", wymienić tysiące >dokumentów, wydać na nowo wszystkie książki, albumy foto, płyty CD... >Te operacje to będzie dla kogoś interes życia.[/color]
Gdyby ten kraj był mądry, oszczędny oraz świecki już dawno zmieniono by nazwę Polska na: Kraj Wyznaniowy Jana Pawła II.
Ale nie jesteśmy krajem ani mądrym, ani oszczędnym, ani tym bardziej świeckim.
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Katolicka Republika Polska imienia JPII, alias Chrystus Narodów - musielibyśmy mieć duże monety, aby to wszystko pomieścić.... Swoją drogą przeraził mnie pomysł polskich Euro z JPII. Mam nadzieję, że to się nie stanie. Nie chodzi mi o monety okolicznościowe (bo takie to będą powstawać garściami), ale o zwykłe obiegówki. Mam nadzieję, że po prostu nie mamy takiego prawa. JPII był przecież głową Pańtwa Watykan, które to biło Euro z jego głową. I niech tak zastanie...
|
|
| maciek (1053 punktów) | > [color=#660000]Portal Onet straszy: "Były> rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls powiedział, że proces beatyfikacyjny Jana Pawła II powinien> zakończyć się jeszcze w tym roku."Nie byłbym taki pewny. W Watykanie jest duży opór wobec tej beatyfikacji.
|
|
1 na 1 | (Alicja)Duda (25557 punktów) |
Właśnie przeczytałam na Wp wiadomosci(*)ej,wid,11517143,wiadomosc.htmlNie wiadomo czy się śmiać czy płakać! "Karol Wojtyła miał dar modlitwy wszczepionej"PAP | dodane 2009-09-21 (17:00)
Karol Wojtyła doznawał mistycznych przeżyć - pisze w "Tajemnicach Jana Pawła II" włoski publicysta Antonio Socci. W książce, która właśnie trafiła do polskich księgarń, autor, powołując się na świadków, opisuje niezwykły dar modlitwy, jaki miał Jan Paweł II. Kard. Andrzej Maria Deskur nazywa go "darem modlitwy wszczepionej".
Przed napisaniem książki Socci rozmawiał z duchownymi blisko związanymi z Janem Pawłem II, m.in. z kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z dostojnikiem kościelnym, którego nazwiska nie ujawnia, nazywając go Petrusem.
Kard. Deskur wyjawił publicyście, że Karol Wojtyła od 26. roku życia, od momentu świeceń kapłańskich, miał "dar modlitwy wszczepionej" - szczególny dar od Boga objawiający się podczas modlitwy.
"Niezapomniana była jego niewzruszona wiara, jego jasny humanizm, urzekający sposób modlenia się, jego otwarcie na transcendencję, które odróżniało go od wielu innych duchownych" - pisze Socci. Według niego, Wojtyła miał niezwyczajny charyzmat i "kontakt" z niebem i sam doznawał mistycznych przeżyć.
Socci opisuje zdarzenia, o których - według jego rozmówców - papież miał wiedzieć wcześniej, bo zostały mu objawione. Obszernie pisze o znaczeniu kultu Maryi dla pontyfikatu Jana Pawła II i o roli, jaką papież odegrał w pokojowym obaleniu komunizmu.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Karol Wojtyła doznawał mistycznych przeżyćTo chyba należy do obowiązków szefa KK?> Przed napisaniem książki Socci rozmawiał z duchownymi blisko związanymi z Janem Pawłem II, m.in. z kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z dostojnikiem kościelnym, którego nazwiska nie ujawnia, nazywając go Petrusem.Petrus, Petrus... hmmm... czy to ten fanatyk-morderca z "Kodu Leonarda da Vinci"?> Kard. Deskur wyjawił publicyście, że Karol Wojtyła od 26. roku życia, od momentu świeceń kapłańskich, miał "dar modlitwy wszczepionej" - szczególny dar od Boga objawiający się podczas modlitwy.Acha, czyli JPII modlił się odkąd skończył 26 lat. Wow!> "Niezapomniana była jego niewzruszona wiara, jego jasny humanizm, urzekający sposób modlenia się, jego otwarcie na transcendencję, które odróżniało go od wielu innych duchownych"- pisze Socci.Ciekawe jak pan Socci rozumie termin "humanizm". Chyba wyrwało mu się bezwiednie stwierdzenie, że wielu "duchownych" z "duchowością" nie ma nic wspólnego.> Według niego, Wojtyła miał niezwyczajny charyzmat i "kontakt" z niebem i sam doznawał mistycznych przeżyć.Charyzmat - nie mylić z charyzmą!> Socci opisuje zdarzenia, o których - według jego rozmówców - papież miał wiedzieć wcześniej, bo zostały mu objawione.Przewidywał co będzie dziś na obiad, czy że Rydzyk zostanie nieformalnym szefem KK w Polsce?> Obszernie pisze o znaczeniu kultu Maryi dla pontyfikatu Jana Pawła IITo oczywiste, że Karol Wojtyła został papieżem, bo Najświętsza Panienka, Królowa Polski, do tego doprowadziła.> i o roli, jaką papież odegrał w pokojowym obaleniu komunizmu.O tej roli dowiemy się nie wcześniej niż za ileś tam lat udostępnione będą (lub nie) archiwa kilku wywiadów.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
 | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) |
> "Karol Wojtyła miał dar modlitwy wszczepionej"
Ciekawe kiedy minister Kopacz dorzuci wszczepianie modlitwy do koszyka świadczeń gwarantowanych.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|