Racjonalista - Strona głównaDo treści
GIODIO i Episkopat o przetwarzaniu danych przez KRK.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-09-2009 17:17Spock (187 punktów)GIODIO i Episkopat o przetwarzaniu danych przez KRK.
Hej,

Jutro dowiemy się co towarzystwo ustaliło w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Kościół. Coś mi się wydaje, że skoro brał w rozmowach udział Episkopat "cudów" nie należy oczekiwać:

Szczegóły:
www.tvn24.(*)iele-sa-legalne,wiadomosc.html

Pozdr,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Hej,
>Jutro dowiemy się co towarzystwo ustaliło w sprawie przetwarzania danych osobowych przez Kościół.
>Coś mi się wydaje, że skoro brał w rozmowach udział Episkopat "cudów" nie należy oczekiwać:
>Szczegóły:
>www.tvn24.(*)iele-sa-legalne,wiadomosc.html
>Pozdr,
Swoją drogą, fajna nazwa GIODO . Z Władcą Pierścieni mi się kojarzy.
23-09-2009 11:29 
 Ocena 3 na 3
Marszalik (733 punktów)
Three Rings for the Asian-lords under the sky,
Seven for the American Men in their halls of stone,
Nine for European-presidents doomed to die,
One for the Pope on his gold throne
In the Land of Vatican where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Vatican where the Shadows lie.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać by nie przerobić tego sławnego tekstu
23-09-2009 15:24 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
hmmmm

ja sobie mlode lata wspominam a tu na tym Racjonaliscie najracjonalniejszej piosenki nikt nie chce pamietac...

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

a to juz tyle lat, trzecie pokolenie...z perspektywy bycia babka...
A moja babka gadala ze Bitelsi to czartowskie nasienie...

PS
Ja zakladam ze tutejsza przyszlosc narodu pilnie uczy sie jezykow tzw obcych, (pomiedzy religia i coraz to inna historia ojczyzny swojej) bo na saxach nawet prymus WSMiKS ojca rydzyka to na zmywak albo do czyszczenia...
23-09-2009 16:21 
 Ocena 1 na 1
Spock (187 punktów)
A oto i odpowiedź ...tak jak się spodziewałem - KRK wyjęty z pod pojęcia danych osobowych bo mogą sobie je przetwarzać w/g swoich zasad..:

www.giodo.gov.pl/259/id_art/3040/j/pl/
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
O, to dobre:

GIODO:
Osoby występujące z Kościoła, tzw. apostaci, żądają niekiedy usunięcia ich danych osobowych z ksiąg kościelnych. Nie jest to jednak zasadne, gdyż zasady archiwizowania informacji zawartych w księgach kościelnych wynikają z przepisów kodeksu prawa kanonicznego, który wskazuje na konieczność stałego przechowywania informacji.

To dlaczego od razu nie tak:

::
Osoby mające konszachty z Diabłem, tzw. czarownice, żądają niekiedy wyłączenia ich spraw spod jurysdykcji kościelnej. Nie jest to jednak zasadne, gdyż zasady postępowania z osobami parającymi się plugawym czarostwem wynikają z przepisów kodeksu prawa kanonicznego, który wskazuje na konieczność palenia tychże na stosach ku uciesze gawiedzi.

lukaszewicz (5674 punktów)
>A oto i odpowiedź ...tak jak się spodziewałem - KRK wyjęty z pod pojęcia danych osobowych bo mogą sobie je przetwarzać w/g swoich zasad..:
>www.giodo.gov.pl/259/id_art/3040/j/pl/

Nie tylko KRK ale każdy związek wyznaniowy.O przynależności do niektórych możesz nawet nie wiedzieć.
Nawet jeśli sobie tego nie życzysz , każdy, nawet niewierzący, może zrobić z ciebie członka tego lub innego kościoła.Wystarczy kilka kropli wody i zaklęcie.
Nawet nie musisz wtedy żyć.
W ten sposób ochrona danych osobowych stała się w Polsce fikcją.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365