 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-04-2012 10:39 | Rowan (3864 punktów) | Objawienia dzieci
1 na 1 | Zastanawiam się jak to było z objawieniami u dzieci. Szczególnie tymi grupowymi. Jak w Fatimie. Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
18 na 18 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Zastanawiam się jak to było z objawieniami u dzieci. Szczególnie tymi grupowymi. Jak w Fatimie.> Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz?Objawienia miewali przeważnie pastuszkowie (o gazeciarzach, fryzjerczykach i czeladnikach murarskich źródła kościelne jakoś milczą...  ). Zwłaszcza pastuszkowie owieczki pasający (co biblijnie dosyć zrozumiałe). Na łąkach, gdzie owieczki się pasą, różne ciekawe rzeczy rosną... O tym, że jedno dominujące dziecko młodszym potrafi wmówić, cokolwiek tylko zechce, nawet nie wspominam, bo to chyba każdy z własnego dzieciństwa pamięta  .
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
|
|
 | 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | >Na łąkach, gdzie owieczki się pasą, różne ciekawe rzeczy rosną... Wystarczy że przygrzewa słoneczko... wg mnie równie ważnu jest brak dorosłego który mógłby od ręki negatywnie zweryfikować widzenie.
|
|
8 na 8 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Zastanawiam się jak to było z objawieniami u dzieci. Szczególnie tymi grupowymi. Jak w Fatimie. >Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz?
-Wystarczy jedno, reszta zgodzi się kłamać, albo razem wymyślają jakąś historię, którą mogliby się pochwalić przed rówieśnikami. A jak jeszcze dorośli w to uwierzą, to zabawa się udała.
Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
|
|
 | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > -Wystarczy jedno, reszta zgodzi się kłamać, albo razem wymyślają jakąś historię, którą mogliby się pochwalić przed rówieśnikami. A jak jeszcze dorośli w to uwierzą, to zabawa się udała.Totalny już ubaw, gdy i samego Sherlocka Holmesa uda się w maliny wpuścić  . 
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
|
|
|  | 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | > Totalny już ubaw, gdy i samego Sherlocka Holmesa uda się w maliny wpuścić .Trafne spostrzeżenie Franczeski (z powyższego): ""I never even thought of it as being a fraud - it was just Elsie and I having a bit of fun and I can't understand to this day why they were taken in - they wanted to be taken in." Więcej chyba wyjaśniać nie trzeba. Freeky
|
|
| |  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > and I can't understand to this day why they were taken in - they wanted to be taken in."Czwarta Tajemnica Fatimska  .
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
|
|
| | |  | 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | > Czwarta Tajemnica Fatimska .To już jest czystej wody potteryzm... zło wcielone.
|
|
6 na 6 | mrSpock (2845 punktów) | >Zastanawiam się jak to było z objawieniami u dzieci. Szczególnie tymi grupowymi. Jak w Fatimie. >Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz? Jak się okazuje to nie tylko religia katolicko chrześcijańska może pochwalić się objawieniami. Przecież szamani gadają z duchami Mohamedowi objawił się aniołek. W każdej religii są objawienia( halucynację). Niby czemu te katolickie mają stać nad tymi szamanistycznymi???
|
|
2 na 2 | teh.mariusz (281 punktów) | > Zastanawiam się jak to było z objawieniami u dzieci. Szczególnie tymi grupowymi. Jak w Fatimie.> Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz?To będzie teoria spiskowa ale wg mnie taką możliwość też trzeba wziąć pod uwagę. Otóż takie objawienie mogło być od początku do końca zaplanowane przez Watykan. Od czasu do czasu jest potrzeba takich wydarzeń mających wzmocnić wiarę. Dzieci łatwo można namówić aby mówiły co dorośli chcą. A to nie były czasy co dzieci badają psychologowie i mogą ocenić czy mówią prawdę czy zmyślają. Poza tym, zawsze mnie zastanawia czemu tą trzecią tajemnicę wyjawioną dopiero wiele lat po objawionym fakcie
|
|
|  | | teh.mariusz (281 punktów) | |
|
| |  | 2 na 2 | pompa (524 punktów) | Podałem żeby ludzie przeczytali. Nickell jest dobrym sceptykiem i zawsze rzetelnie podchodzi do tematu. Dlatego lubię czytaj jego artykuły. Osobiście uważam, że objawienia w Fatimie zostały wymyślone przez te dzieci. Moje wyjaśnienie może być do przyjęcia, jeśli popatrzymy na inne tego typu objawienia z udziałem dzieci. W Polsce też takie objawienia były: W 1877 r. w pobliżu sanktuarium, w którym od XVI w. czczono wizerunek Matki Bożej Królowej Niebios, Pani Aniołów, Maryja, objawiła się dwóm dziewczynkom: Justynie Szafrańskiej (13 lat) i Barbarze Samulowskiej (12 lat). Przedstawiła im się jako Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta. Ukazywała się przez trzy miesiące (w sumie sto sześćdziesiąt razy), zachęcała do codziennej modlitwy różańcowej i prosiła o wybudowanie kapliczki z Jej figurą. W Niemczech też: W parafii Thurn-Heroldsbach w Bawarii Maryja objawiła się nie tylko siedmiu młodziutkim wizjonerkom, lecz także setkom, a nawet tysiącom ludzi. Na Boże Narodzenie 1949 roku pojawił się cudowny żłobek, a ponadto miał tam miejsce tzw. "cud słońca". Dzieciom ukazała się nie tylko Maryja, lecz także ponad czterdziestu świętych i niezliczona rzesza aniołów. Między nimi a dziećmi powstała bardzo osobista, rodzinna więź. www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/obj_w_polsce.htmlwww.kultmaryjny.pl/articles.php?article_id=28
|
|
 | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Od czasu do czasu jest potrzeba takich wydarzeń mających wzmocnić wiarę. Dzieci łatwo można namówić aby mówiły co dorośli chcą.Pewnie, że potrzeba. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach pastuszkowie przeważnie elektryczni, a takim się raczej słabo Objawia, kurde... 
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
|
|
|  | 2 na 2 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
> Problem w tym, że w dzisiejszych czasach pastuszkowie przeważnie elektryczni, a takim się raczej słabo Objawia, kurde...  Fakt. A od krowy, za cholerę się nie dowiesz, co im się objawiło.
|
|
| |  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >Problem w tym, że w dzisiejszych czasach pastuszkowie przeważnie elektryczni, a takim się raczej słabo Objawia, kurde...  > Fakt.> A od krowy, za cholerę się nie dowiesz, co im się objawiło.Właśnie. Z gadających to chrześcijanie tylko węże i oślice mają. Krowy nie  .
Nikt w PiS, ani nieoficjalnie ani w sposób złośliwy, nie nazywa Jarosława Kaczyńskiego Kaczafim. (Joachim Brudziński)
|
|
| | |  | 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) |
> Właśnie. Z gadających to chrześcijanie tylko węże i oślice mają. Krowy nie .Eeee, jak we Wigilię każda żywizna może jobów nawsadzać to i o Bogu we żłobie coś beknie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
1 na 1 | Marcinlet (1935 punktów) | >Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz? Jeżeli brały to samo zielsko to tak.
|
|
| Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
>Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz?
A niby czemu zakładasz, że owo jedno dziecko cokolwiek widziało ? Dla instytucji objawienia to czy ktokolwiek widział cokolwiek, co mogłoby stać się przedmiotem kultu, wg. mnie, nie ma żadnego znaczenia.
|
|
2 na 2 | Kamil1838 (521 punktów) | Nie było żadnych objawień. Przecież dzieci mają dużą wyobraźnię i opowiadają o rzeczach, które się nigdy nie wydarzyły. To równie dobrze mogła być jakaś ich zabawa. A jeżeli były to dzieci z mocno religijnych rodzin to mogły fantazjować na tematy religijne. Tylko ciekawe skąd się wziął na tyle naiwny dorosły, że uwierzył w to co opowiadały te dzieci.
|
|
 | 5 na 5 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > > Tylko ciekawe skąd się wziął na tyle naiwny dorosły, że uwierzył w to co opowiadały te dzieci.<<Dorośli to dopiero bywają naiwni. Taki Lolek Wojtyłów jeszcze na starość wierzył, że ta zjawa z Fatimy w sposób szczególny się nim opiekowała i właśnie dzięki temu kula o jakiś centymetr minęła jego aortę. A mogła w ogóle go minąć.
|
|
|  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
> Dorośli to dopiero bywają naiwni. Taki Lolek Wojtyłów jeszcze na starość wierzył, że ta zjawa z Fatimy w sposób szczególny się nim opiekowała i właśnie dzięki temu kula o jakiś centymetr minęła jego aortę. A mogła w ogóle go minąć.>  > Nie mogła. Bo wtedy nie byłoby całej atrakcji. I kto by wiedział o cudzie? Kula oraz aorta.
|
|
1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | >Rozumiem że jedno dziecko mogło mieć urojenia. Ale troje na raz?
Wystarczy że coś tam mglistego widziały... potem wspólnie doszły do tego co to mogło być, jeden rzucił jedno zdanie, drugi potwierdził i dodał swoje, a pewnie żaden nie chciał zostać w tyle... potem już machina kościelna zadbała żeby suma opowieści była w miarę spójna skoro ma to wyglądać logicznie... i tak to się kręci.
|
|
|  | | Grzegorz (5685 punktów) | > > ma to wyglądać logicznie...> Żartowniś>  zdawałem sobie sprawę że w tym kontekście "logiczność" zabrzmi dwuznacznie - chodziło oczywiście o podstawowe sprawy typu zadbanie o niesprzeczność wersji różnych świadków, zgodność z kanonem teologicznym KRK, itd.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|