Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolicka geografia.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
17-03-2013 12:29romaro (25211 punktów)Katolicka geografia.
Ocena 10 na 10
Polska Katolicka poszerzyła swoje horyzonty o nowe państwo - Argentynę. Tym samym do grona Polski, Niemiec i Włoch dołączyła Argentyna. Niemcy na katolickiej mapie to Szkopy, a Polska - Zatoka Święconej Wody.
Nowa propaganda KK - "13 marca 2013 r. po raz pierwszy w historii papieżem został człowiek z innego kontynentu."
Kościelni zapomnieli o Syryjczyku Grzegorzu III będącym ostatnim papieżem spoza Europy? No cóż, taki sobie papieżyna. Pewnie w przyszłości i o JPII zapomną, ale żeby zapomnieli o Piotrze? Watykańska Bazylika stoi ponoć na miejscu pochówku św. Piotra, uznawanego przez katolików za pierwszego papieża - jego grób leży pod głównym ołtarzem.
Święty Piotr pochodził z Betsaidy, mieście położonym nad brzegiem jeziora Genezaret,
w miejscu przecinania się szlaków handlowych biegnących między Azją Mniejszą i Mezopotamią a Egiptem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Legion (587 punktów)
>Nowa propaganda KK - "13 marca 2013 r. po raz pierwszy w historii papieżem został człowiek z innego
>kontynentu."
>Kościelni zapomnieli o Syryjczyku Grzegorzu III będącym ostatnim papieżem spoza Europy?

Może uznali, że na tej części planety istnieje tylko jeden kontynent, Euroafroazjatycki?
Fafciu (953 punktów)
Piotr Apostoł to postać legendarna, więc się nie liczy.
17-03-2013 16:25 
 Ocena 6 na 6
makoshika (1454 punktów)
>Piotr Apostoł to postać legendarna, więc się nie liczy.

Poza tym mogłoby się wydać, że był Żydem, co mogłoby wywołać słuszny gniew polskich katolików, bo jak wiadomo wszyscy apostołowie pochodzili z Podkarpacia, zaś matka boska z Ostrołęki.
Irracja (4721 punktów)
>>Piotr Apostoł to postać legendarna, więc się nie liczy.
>Poza tym mogłoby się wydać, że był Żydem, co mogłoby wywołać słuszny gniew polskich katolików, bo jak wiadomo wszyscy apostołowie pochodzili z Podkarpacia, zaś matka boska z Ostrołęki.

    ... cicho człowieku, nawet nie wspominaj o narodowości Piotra. Toż to jest wysoce ry(d)zykowne, wszak to Żydzi zamordowali Chrystusa, więc to musi być "pomówieniem". Teraz to Cię zarzucą "moherowymi beretami"...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
... a Polska - Zatoka Święconej Wody.

Dokładnie! Najważniejsza część Nowego Boskiego Świata jak uczy Nowa Gejografia!

Tylko co na oo TADEUSZ???

Czy wreszcie wyjdzie z szoku milczenia?

Niby nie "Murzynek Bambo"... ale nie wsiadł do limuzyny?

Zmierzch ery maybacha?????


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365