>Witam, na wstępie chciałbym się przywitać ze społeczeństwem serwisu racjonalista. Serwis przeglądam >już od dawna, lecz dopiero teraz wypowiadam się na forum. Na wstępie chcę powiedzieć, że nie >posiadam talentu krasomówczego. >Wracając do tematu. Stworzyłem temat, bo nurtuje mnie jedno pytanie. Jak wiey ostatnio w mediach >trąbią o kanonizacji JPII, czyli uznanie go za świętego. Z tego co się orientuję . apież posiada >drugą nazwie czyli "Ojciec Święty". Zatem moje pytanie brzmi, dlaczego próbują uznać osobę świętą za >świetą?
Sam tytuł świetnie pokazuje pychę KRK, zresztą jest bezsensowny. Ojciec święty to taka świnka morska, czyli ani świnka ani morska. Ot taki typowy katolicki brak logiki. W końcu bóg też jest niby jeden, ale w trzech osobach będącą jednością. I pod żadnym pozorem nie jest to politeizm, tylko wielka tajemnica wiary.
|