 |
CUD, miód, malina. Katolicy pieją z zachwytu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-04-2013 20:09 | Mortimer (1359 punktów) | CUD, miód, malina. Katolicy pieją z zachwytu.
12 na 12 | Jan Paweł II uczynił cud. Komisja lekarzy potwierdziłaProszę Państwa. Zaczyna się. Jan Paweł II uczynił cud.Tylko czekać na pochwalne pieśni i wywiady z duchownymi w TV. Najbardziej rozbawił mnie pewien fragment artykułu: Cytat:Watykanista Saverio Gaeta, który na łamach najnowszego numeru "Credere" podał tę wiadomość, podkreślił zarazem, że nie wiadomo, o jaki przypadek uzdrowienia chodzi. No a jakże! Ukrywajmy wszystko, bo tak jest najlepiej! Nie to, że jestem ciekawy, albo żądny wiedzy, ale z chęcią chciałbym się pośmiać z tegoż cudu. Kościół chce ukrywać takie rzeczy, bo wie, że sporo ludzi myśli racjonalnie. A co będzie, jak jakaś inna grupa lekarzy stwierdzi, że to nie prawda? Wierni zaczną odchodzić. Całe szczęście. Już odchodzą. Zastanawiam się, cóż to za niesamowicie inteligentni KATOLICCY lekarze, potwierdzili... ekhem... cud. Nic, tylko pogratulować... PS. Osobiście wolę Siedem cudów świata. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Jeśli JPII sprawi, że odrośnie komuś noga, ręka lub głowa to będę pierwszym, który na kolanach pójdzie do Częstochowy.
A jak narazie pozwolę sobie ten cud skomentować w taki oto sposób:
Buhabuhabuhahaha.
|
|
 | 3 na 3 | MadameDeVoltaire (1428 punktów) | >Jeśli JPII sprawi, że odrośnie komuś noga, ręka lub głowa to będę pierwszym, który na kolanach pójdzie do Częstochowy.
Ale zaznacz, że to musi się stać na Twoich oczach, inaczej bym nie uwierzyła, oni lubią puszczać jakieś ściemy.
bang bang, shot you dead
|
|
 | 6 na 6 | Olek Mularski (3178 punktów) | > Jeśli JPII sprawi, że odrośnie komuś noga, ręka lub głowa to będę pierwszym, który na kolanach pójdzie do Częstochowy.Ja zaś jako lekarz pójdę wtedy nie na kolanach, ale biegiem do laboratorium Akademii Medycznej, a jak nie dam rady to do PAN-u i będę tak długo drążył dlaczego to się stało, dopóki nie odpowiem na ten rzekomy cud w sposób naukowy, czyli inny niż chcą katole. Żeby uwierzyć, że to JPII spowodował odrost nogi czy ręki musiałbym widzieć, jak wstał z grobu i ulepił tą kończynę z niczego i przytwierdził do pacjenta. Ale wtedy to chyba udałbym się do psychiatry. > A jak narazie pozwolę sobie ten cud skomentować w taki oto sposób:> Buhabuhabuhahaha.Chyba najtrafniejszy komentarz jak dotychczas
|
|
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > Jeśli JPII sprawi, że odrośnie komuś noga, ręka lub głowa to będę pierwszym, który na kolanach pójdzie do Częstochowy.Jeśli sprawi jeszcze cokolwiek, to będę pierwszym, który Cię wyprzedzi
|
|
7 na 7 | mrSpock (2845 punktów) | Cytat:Komisja lekarzy, powołana przez watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych, zaaprobowała cud uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II... No chyba po to została powołana, żeby zaaprobować ten tzw cud. Nowy bożek nowe święta może teraz u boku bożego narodzenia bedziemy mieli karolo narodzenie. Albo obok boga tatusia synusia duszka karolek jako czwarta osoba boska sie załapie.
|
|
9 na 9 | slik (20011 punktów) | > Cytat:Watykanista Saverio Gaeta, który na łamach najnowszego numeru "Credere" podał tę wiadomość, >podkreślił zarazem, że nie wiadomo, o jaki przypadek uzdrowienia chodzi. Kierkegaard powiedział: "Wiara zaczyna się tam, gdzie kończy rozum" Katolicka histeria związana z rzekomym "cudem" Janka kremówki Biczownika, jest dobrym tego potwierdzeniem.
|
|
9 na 9 | Medieval (3004 punktów) |
> Paweł II uczynił cud.Zwracam uwagę, że ino tylko za wstawiennictwem  Jak podaje Niedziela: ...łączna liczba osób wyniesionych w ciągu 20 wieków chrześcijaństwa na ołtarze może dochodzić do 10 tysięcy. Jakie wnioski? Spotka Świętą Klarę z Asyżu - patronkę telewizji Patronką telewizji jest święta, która żyła na przełomie XII i XIII wieku. Włoszka Klara urodziła się w bogatej rodzinie. Całe swoje życie poświęciła jednak modlitwie i umartwianiu. Klara miała dużą potrzebę uczestniczenia w mszach świętych, jednak była bardzo chora i leżała w łóżku przez cały dzień. Nie mogła więc w pełni brać udziału w nabożeństwie. Twierdziła jednak, że ma widzenia i widzi cały przebieg mszy na ścianie swojego pokoju, jak na ekranie telewizora. Nie trudno się dziwić, że właśnie dlatego stała się patronką telewizji, a także jasnowidzów. oraz Świętego Gummara - patrona mężczyzn mających złośliwe żony Święty Gummar jest jednym z najstarszych świętych Kościoła. Zasłynął z tego, że miał bardzo złośliwą żonę. Święty Gummar był zasłużonym rycerzem w armii Pepina Krótkiego. Jego praca polegała na licznych wyprawach wojennych, więc przez większość czasu nie było go w domu. Gdy pewnego dnia wrócił po długiej nieobecności, dowiedział się, że jego żona wyrządziła wiele złych rzeczy. Dręczyła poddanych, oszukiwała i poniżała służbę. Gummar natychmiast zabrał się za naprawianie krzywd, a gdy tylko wszyscy jego poddani byli usatysfakcjonowani, wsiadł na swojego konia i odjechał zostawiając niedobrą żonę, bo to zła kobieta była...
|
|
 | 2 na 2 | vanswirr (460 punktów) | Cytat:>Świętego Gummara - patrona mężczyzn mających złośliwe żony >Święty Gummar jest jednym z najstarszych świętych Kościoła. Zasłynął z tego, że miał bardzo złośliwą żonę. Święty Gummar był zasłużonym rycerzem w armii Pepina Krótkiego. Jego praca polegała na licznych wyprawach wojennych, więc przez większość czasu nie było go w domu. Gdy pewnego dnia wrócił po długiej nieobecności, dowiedział się, że jego żona wyrządziła wiele złych rzeczy. >Dręczyła poddanych, oszukiwała i poniżała służbę. Gummar natychmiast zabrał się za naprawianie krzywd, a gdy tylko wszyscy jego poddani byli usatysfakcjonowani, wsiadł na swojego konia i odjechał zostawiając niedobrą żonę, bo to zła kobieta była... O, tego świętego to akurat warto by rozpropagować  .
|
|
 | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | >... Klara miała dużą potrzebę uczestniczenia w mszach świętych, jednak była bardzo chora i leżała w łóżku przez cały dzień. Nie mogła więc w pełni brać udziału w nabożeństwie. Twierdziła jednak, że ma widzenia i widzi cały przebieg mszy na ścianie swojego pokoju, jak na ekranie telewizora. Nie trudno się dziwić, że właśnie dlatego stała się patronką telewizji, a także jasnowidzów. A powinna bezrobotnych
Klara miała dużą potrzebę podjęcia pracy, jednak nie było pracy "dla osób o jej kwalifikacjach" i leżała w łóżku przez cały dzień. Nie mogła więc podjąć pracy. Twierdziła jednak, że ma widzenia i widzi siebie pracującą patrząc na ekran telewizora.
A przy okazji - ona sama porównała te widzenia do ekranu TV? W średniowieczu?
|
|
|  | | Grey (2102 punktów) | >A przy okazji - ona sama porównała te widzenia do ekranu TV? W średniowieczu?
Dołożyć jej jeszcze funkcję patronki jasnowidzów i już nie będzie wątpliwości.
|
|
| |  | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | >Dołożyć jej jeszcze funkcję patronki jasnowidzów i już nie będzie wątpliwości. No chyba już ma - to pewnie z racji tego telewizora. Przecież nawet MB Fatimska tego nie przewidziała na początku XX w..
|
|
|  | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | >>Klara miała dużą potrzebę podjęcia pracy, jednak nie było pracy "dla osób o jej kwalifikacjach" i leżała w łóżku przez cały dzień. Nie mogła więc podjąć pracy. Twierdziła jednak, że ma widzenia i widzi siebie pracującą patrząc na ekran telewizora.
... to chyba jakaś patronka Ferdka... Kiepskiego. Też nie ma pracy dla niego, z tych samych powodów...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | > Jan Paweł II uczynił cud. Komisja lekarzy potwierdziła> Proszę Państwa. Zaczyna się. Jan Paweł II uczynił cud.> Tylko czekać na pochwalne pieśni i wywiady z duchownymi w TV.Trafienie w samo sedno. Papież jakby mniej się teraz objawia, wyparty przez Smoleńsk, to jakoś trzeba atmosferę podkręcić. > Najbardziej rozbawił mnie pewien fragment artykułu:> Cytat:Watykanista Saverio Gaeta, który na łamach najnowszego numeru "Credere" podał tę wiadomość, >podkreślił zarazem, że nie wiadomo, o jaki przypadek uzdrowienia chodzi. > No a jakże! Ukrywajmy wszystko, bo tak jest najlepiej! Nie to, że jestem ciekawy, albo żądny wiedzy,> ale z chęcią chciałbym się pośmiać z tegoż cudu.W tym ukrywaniu nie widzę nic dziwnego. Po co narażać się na większą śmieszność niż to konieczne? > Kościół chce ukrywać takie rzeczy, bo wie, że sporo ludzi myśli racjonalnie. A co będzie, jak jakaś> inna grupa lekarzy stwierdzi, że to nie prawda? Wierni zaczną odchodzić.> Całe szczęście. Już odchodzą.Z tym sporo to nie byłbym pewien. Co do wiernych to mimo odchodzenia wciąż ich nie brakuje. Opinia zaś innych lekarzy pewnie zostałaby odrzucona jako tych dyskryminujących wiarę i działających z poduszczenia szatańskich sił. > Zastanawiam się, cóż to za niesamowicie inteligentni KATOLICCY lekarze, potwierdzili... ekhem...> cud.Pewnie tacy, którzy mieli w tym interes. Pieniądze choćby, ewentualnie bardzo głęboka i bezkrytyczna wiara.
|
|
1 na 1 | eipi (774 punktów) | > Jan> Paweł II uczynił cud. Komisja lekarzy potwierdziłaŻe cud, w to wierzę niezłomnie. Nurtuje mnie tylko, w jaki sposób szacowna Komisja stwierdziła, że to właśnie za sprawą JPII. Niestety opis użytej metodologii także najwidoczniej utajniono.
|
|
 | 4 na 4 | mrSpock (2845 punktów) | Niestety opis użytej metodologii także najwidoczniej utajniono. Bo, to była cudowna metodologia
|
|
1 na 1 | Kowalski (2244 punktów) | I jak tu poważnie traktować tę organizację?
|
|
4 na 4 | wozieee (274 punktów) | Wy się śmiejecie a ktoś kasę kręci na takich cudach. Nie doceniacie potęgi owieczek i ich comiesięcznych emerytur.
|
|
5 na 5 | Jan Res (4015 punktów) |
>Paweł II uczynił cud. Komisja lekarzy potwierdziła[/url]
Cuda zdarzają się codziennie; w Lourdes, Częstochowie, Medjugorie i mogą się wydarzyć każdemu w dowolnym miejscu. Mój bliski znajomy zachorował na czerniaka. Pomimo stosowania bardzo ciężkich zabiegów radio- i chemioterapii lekarze nie wierzyli, że zdoła przeżyć. Kiedy poczuł się nieco lepiej, pojechał z matką na Jasną Górę, a tam oboje modlili się długo i żarliwie do Najświętszej Panienki. I STAŁ SIĘ CUD ! Po badaniach w Warszawie okazało się, że czerniak zniknął! Lekarze nie wierzyli własnym oczom! Pacjenci i lekarze, to BLUŹNIERCY, działający wbrew Woli Najwyższego. Tak jak aborcja, in vitro, antykoncepcja, homoseksualizm, masturbacja, pornografia, prostytucja i inne świństwa winne być katolikom surowo zakazane i karane, tak NALEŻY KARAĆ KATOLIKÓW ZA SPRZECIWIANIE SIĘ BOSKIEJ WOLI, bo nam, katolikom, wystarczy wiara i modlitwa. Trzeba zrozumieć głeboki sens słów Marki Teresy, która cierpiącym mówiła: "...to Jezus cię całuje..." Zatem nie wstydźmy się mówić pełnym głosem: SŁUŻBA ZDROWIA TYLKO DLA ATEISTÓW. NAM, KATOLIKOM, WYSTARCZY MODLITWA - która nic nie kosztuje i nie prowadzi do grzechu bluźnierstwa.
|
|
 | 3 na 3 | Jan Res (4015 punktów) | Odp: c.d. | >>Paweł II uczynił cud. Komisja lekarzy potwierdziła[/url]
Przeanalizujmy cuda JP II. 1) W 2007, kiedy jeszcze nie miał gwarancji zostania świętym, zatroszczył się o Roberta Kubicę, noszącego Jego Imię na odzieży. Mimo dachowania Kubica wyszedł z wypadku właściwie bez szwanku. 2) W 2011, kiedy JP II zaczęto wciągać na ołtarze i drogę do zostania świętym miał zapewnioną, już się Kubicą we Włoszech nie interesował i od ciężkiego wypadku nie uchronił. Z pewnością przyczyniło się do tego skąpstwo kardynała Dziwisza, który fiolkę z kroplą krwi JP II zdecydował się podarować Kubicy dopiero po wypadku.
|
|
|  | 2 na 2 | Mortimer (1359 punktów) | Z tego wynika, że wystarczy nosić koszulkę z nadrukiem: "Karol Wojtyła" i wtedy stajemy się nieśmiertelni? 
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|