 |
A w Iraku kolejne zamachy, (krew zalewa mnie co dzień) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-10-2009 19:23 | rexus (2343 punktów) | A w Iraku kolejne zamachy, (krew zalewa mnie co dzień)
9 na 9 | Do prostego człowieka. (czy Polaka czy "Iraka")
Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy "do ludności", "do żołnierzy" Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem, I judzić "historyczną racją", O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę - bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab - kwiatami Obrzucać zacznie "żołnierzyków". - - O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z pannami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: "Broń na ramię!", Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: "Bujać - to my, panowie szlachta!"
Julian Tuwim -1929 r.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | placownik (17853 punktów) |
Utwór "do przerabiania" na lekcję języka polskiego się nie nadaje. Płaski jest jak deska. No bo co niby poeta miał na myśli? O czym tu dyskutować? Co analizować? Tu wszystko jest na wierzchu. To nie jest poezja. To jest propaganda. Propaganda łapiąca za jaja brudną lewacko-pacyfistyczną łapą.
Utwór nadaje się na akademię. Trzeba jednak mieć niezwykle bujną wyobraźnię, aby wyobrazić sobie w dzisiejszej polskiej szkole akademię, na której mógłby być wygłoszony.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 4 na 6 | rexus (2343 punktów) | > Utwór "do przerabiania" na lekcję języka polskiego się nie nadaje. Płaski jest jak deska. No bo co niby poeta miał na myśli? O czym tu dyskutować? Co analizować? Tu wszystko jest na wierzchu. To nie jest poezja. To jest propaganda. Propaganda łapiąca za jaja brudną lewacko-pacyfistyczną łapą.
To nie miał być wiersz do przerabiania, to był apel. I oczywiście, każdą antypropagandę można nazwać "inną" propagandą. Ta według ciebie brudna łapa, gmera w czystych intencjach nafciarzy zza oceanu. Tak, wszystko jasne i przejrzyste.
|
|
|  | 1 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ciągle łapię się na tym, że żal mi ludzi na tyle mało inteligentnych, że całkowicie niezdolnych do wyłapania ironii.
A potem robi mi się głupio, bo czemu niby mam takich żałować? Przecież nie zdają sobie sprawy ze swej ułomności, więc kompleksów nie mają.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
| |  | 1 na 1 | rexus (2343 punktów) | >Ciągle łapię się na tym, że żal mi ludzi na tyle mało inteligentnych, że całkowicie niezdolnych do wyłapania ironii. >A potem robi mi się głupio, bo czemu niby mam takich żałować? Przecież nie zdają sobie sprawy ze swej ułomności, więc kompleksów nie mają. > Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Cóż za geniusz. W ironii znajdujesz spełnienie. Cóż to, drwić sobie każdy potrafi, wytykając niekumatość. To żenada, zupełnie nieśmieszna. Bo kim jest ktoś, kto z własnych dowcipów się śmieje?
|
|
 | 2 na 2 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> Utwór nadaje się na akademię. Trzeba jednak mieć niezwykle bujną wyobraźnię, aby wyobrazić sobie w dzisiejszej polskiej szkole akademię, na której mógłby być wygłoszony.Widzę że się przyjął na akademii pt. "Sprawiedliwa wojna" zorganizowanej w tutejszej "Oazie spokoju", recytuje zaś ochotniczo big_zyd.Nawet lepiej się tam sprzedał, bo aż za 6 punktów.
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
|  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Widzę że się przyjął na akademii pt. "Sprawiedliwa wojna" zorganizowanej w tutejszej "Oazie spokoju", recytuje zaś ochotniczo big_zyd.Najemniczo tym chętniej bym wyrecytował, sponsorów jeno brak jakoś...  .
|
|
3 na 3 | M.M.M (1158 punktów) |
> Julian Tuwim -1929 r.Ha! Przy Boyu-Żeleńskim też mam takie uczucie, że to ledwo wczoraj z prasy drukarskiej zeszło! A na Zapolskiej tłumaczyłem dwa lata temu koleżance, która imigrowała do Polski, o co chodzi w "dulszczyźnie". Niech żyje klasyka  ---
|
|
Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 3 na 3 | stilgar (7322 punktów) | > Co jest, moda taka?Zespół "Akurat" kilka lat temu nagrał piosenkę z tym tekstem i jak tylko ktoś ją gdzieś usłyszy, zaraz wkleja tekst wszystkim znajomym i na fora
|
|
|  | | rexus (2343 punktów) | > >Co jest, moda taka?> Zespół "Akurat" kilka lat temu nagrał piosenkę z tym tekstem i jak tylko ktoś ją gdzieś usłyszy, zaraz wkleja tekst wszystkim znajomym i na fora  Ta. Przecież to oczywiste. Znałem Ten wiersz zanim Akurat go zaśpiewał.
|
|
|  | Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> >Co jest, moda taka?> Zespół "Akurat" kilka lat temu nagrał piosenkę z tym tekstemPoszperałem i widzę, że tytuł "Do prostego człowieka" jest hasłem w Wikipedii, gdzie czytam że tego tekstu używały też zespoły "Liberum Veto" i "Włochaty". Na marginesie ciekawostka, że z powodu wiersza Tuwim tłumaczył się ze swoich uczuć: "absurdem jest przypuszczać, że nie odczuwam czci..."
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
|  | 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Zespół "Akurat" kilka lat temu nagrał piosenkę z tym tekstem i jak tylko ktoś ją gdzieś usłyszy, zaraz wkleja tekst wszystkim znajomym i na fora  Niezłe to świadectwo żywotności tekstu, któremu - było, nie było - osiemdziesiątka właśnie stuka. A murzynek Bambo tak paskudnie się zestarzał...  .
|
|
4 na 4 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | >Do prostego człowieka. (czy Polaka czy "Iraka") > > >Julian Tuwim -1929 r.
Ależ mnie zaskoczyłeś, rexusie, stopką tego wiersza! Myślałem, że go wczoraj napisałeś, pod wrażeniem przygotowywanego ataku na Iran, a Ty po prostu pokazujesz, że historia kołem się toczy - i kręcą tym kołem takie same brudne łapy. Może ktoś potrafi ten wiersz zaadaptować dla potrzeb szkolnych akademii, urządzanych z okazji kolejnych rocznic rozpoczęcia "polskiej misji", dodając chociaż jedną zwrotkę o naszych żołnierzach-okupantach Iraku i Afganistanu.
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
 | 9 na 9 | plodzien (7378 punktów) | > .... a Ty po prostu pokazujesz, że historia kołem się toczy - i kręcą tym kołem takie same brudne łapy. >Dawno temu coś na temat napisałem (wczesny plodzien)  Wyzwoliciel Ten ktoś posłannictwo ma W wyplenianiu osi zła. Skoro tak - to nie odpocznie, Lecz apetyt jeszcze wzrośnie. Nim iracki bój osłabnie, W pierś nieznośny ból się wkradnie, Że jest jeszcze tyle draństwa, W poszczególnych, innych państwach. Kto następny w kolejności Tkwi na drodze ku wolności? Dawne państwo Kim Ir Sena? Tyle, że tam ropy nie ma. Może tak, czasu nie tracąc, Wyzwolenie Libii zacząć? Można. Ale czy to warto O piach grać tak mocną kartą? W Rosji dużo kopalń złota, Może Jej pogonić kota? W końcu czyni wiele zła, Nóż, wyzwolić się ją da? Jednak w myśli tej przeraża, Los Adolfa, los Cesarza, Bo prócz atrakcyjnej skóry, Miś ogromne ma pazury. W tym tępieniu nieprawości Jedna rzecz tak bardzo złości. Ktoś, kto w rezerwatach trzyma Czerwonego Indianina Mógłby o to się postarać, Aby siebie też ukarać. Chcąc porządek egzekwować, Sam się winien zbombardować. Nie jak zwykle - omyłkowo, Lecz z rozmysłem i celowo! 08.04.03
|
|
|  | 3 na 3 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | >> .... a Ty po prostu pokazujesz, że historia kołem się toczy - i kręcą tym kołem takie same brudne łapy. >Dawno temu coś na temat napisałem (wczesny plodzien) >(......) >Chcąc porządek egzekwować, >Sam się winien zbombardować. >Nie jak zwykle - omyłkowo, >Lecz z rozmysłem i celowo! >08.04.03
Eech, młodzieńczy Plodzieniu, jaka to szkoda, że 6 lat temu nikt w Białym Domu nie posłuchał Twojego wezwania! Rozmienili się na drobne wojny o prawa człowieka i demokrację - i zbankrutowali. Teraz jest już za póżno: Chiny mają taką górę $$$, że nie pozwolą Pentagonowi walczyć o prawa człowieka na terenie USA, przynajmniej do czasu aż zamienią to zielone dziadostwo na wieloletnie zapasy rud metali i ropy naftowej. W tej sytuacji najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim obywatelom USA pełni praw człowieka jest przeniesienie Izraela do Teksasu: miejsca dość, otoczenie przyjazne, a nawet trochę jeszcze czuć ropą naftową. Zgodzisz się ze mną, Plodzieniu, że nikt tak dobrze jak Żydzi nie walczy o prawa człowieka na całym świecie, no tak, może troszkę mniej efektywni są w Moskwie: Politkowskiej już nie ma, a Chodorkowski nadal lesorub w gułagu - ale Moskwa, to nie USA! Możemy więc zaufać Izraelowi, przeniesionemu do USA, że zatroszczy się o prawa Indian, Murzynów, Spanioli nie gorzej niż o prawa człowiecze Palestyńczyków, tak bliskich Izraelczykom młodszych braci we wierze.
Pomyśl, jak bardzo będą się cieszyć amerykańscy podatnicy, uwolnieni od płacenia corocznego "haraczu bliskowschodniego", a ile jeszcze zaoszczędzą na uniknięciu wprowadzania demokracji w Iranie! Może wtedy wystarczy pięć, sześć pokoleń podatników do spłacenia obecnego zadłużenia USA, a nie aż 15...20 pokoleń, jeżeli USA będą nadal tak ofiarnie nieść pochodnię demokracji i praw człowieka dookoła terenów ropodajnych, lub choćby nadających się do bezpiecznego przeprowadzenia rurociągu naftowego. A teraz cicho sza, Plodzieniu, na koniec podzielę się z Tobą zasłyszanymi spekulacjami: gdy Chiny pozbędą się $$$, to poprą plan Ugo Chaveza wprowadzenia rozliczeń za ropę w mniej zbankrutowanej walucie...rozpruwaj więc natychmiast materac, choćby zębami, jeżeli gdzieś Ci się zawieruszyły nożyczki, jutro może juz się nie da tego sprzedać, lub wykorzystać poza granicami USA...
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
| |  | 6 na 6 | plodzien (7378 punktów) | Jacku Cieszy mnie, że nazywasz mnie "młodzieńczym plodzieniem". Świadczy to, że na podstawie mojego pisania ludzie wyciągają błędny wniosek, jakobym był młody. Co do dalszej części postu. Wiersz ten (jeden z pierwszych) napisałem z myślą o polityce imperialnej USA. O Bushu konkretnie. Nie ma w nim ani słowa o Żydach, których w rządzie dabljiu było z pewnością trochę. Tak samo jak innych z pochodzenia: Niemców, Szwedów, Anglików. USA to międzynarodowy tygiel. Nic dziwnego więc, że kiedyś był Polak Brzeziński. Że Bush miał (w rządzie) Murzynkę. A Clinton nie palił cygar z Żydówką, ale Polkę zaszczycił.
Pozdrawiam
|
|
| | |  | 1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > >Wiersz ten (jeden z pierwszych) napisałem z myślą o polityce imperialnej USA. O Bushu konkretnie.
Lepiej nam pisać "młodzieńczo", Plodzieniu, niz tak "dojrzale" jak .........(Par.14...Par.14.1 i wiele następnych) Trafiłeś Twoją opinią o hipokryzji "Buszowych" Stanów Zjed. w moje czułe miejsce, ale nic więcej do tego co wyraziłeś swoim wierszem dodać nie mogłem, zwłaszcza, że nie jestem tak radykalny jak Ty, ani tak uzdolniony - więc tylko popisałem się moją receptą na praktyczne rozwiązanie braku troski w USA, lub niewystarczającą troskę o niektóre grupy ludnościowe.
Pochwalę się moim protestem podczas przygotowań USA do napadu na Irak, było to 20 (bo akurat miałem tyle znaczków do Polski, gdy się wkurzyłem) własnoręcznie zrobionych z pięknego kartonu pocztówek, strona czołowa: dużymi starannymi literami "Israel is the evil, not Iraq!", strona korespondencyjna: "Sir, kill Jews, not Arabs, please. Yours sincerely, Jack, 11.IX.2002" , adresat, nadawca (moja przylepna labelka adresowa), znaczki - wysyłałem po jednej co dwa dni. Jak wiesz z historii, wpływ moich 19 pocztówek na politykę USA był mniejszy niż Twojego wiersza. Może byłby chociaż taki sam, ale robiąc te pocztówki "taśmowo" jakoś pominąłem w adresie Prezydenta: "White House" i poczta mi tę pocztówkę zwróciła.
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
| | |  | 2 na 2 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > >A Clinton nie palił cygar z Żydówką, ale Polkę zaszczycił.
Bo warta tego była! Pamiętam dobrze tę typową Słowiankę: szczupła blondynka, włosy splecione we warkocz, aby malutkie uszka odsłonić, oczy duże, niebieskie, usteczka w ciup. Troszkę mnie raziła jej niedbałość: Z. Laskowik śpiewał ...Oh, Moniko, gumki od słoików zamiast podwiązek?..., a sukienkę, która posłużyła Clintonowi za popielniczkę, to uprała dopiero po tym, jak Bill się odżegnał, przed sądem, od swego cygara.
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
| | | |  | 2 na 2 witwos (7120 punktów) (zablokowany) | > >>A Clinton nie palił cygar z Żydówką, ale Polkę zaszczycił.> Bo warta tego była!> Pamiętam dobrze tę typową Słowiankę: szczupła blondynka, włosy splecione we warkocz, aby malutkie uszka odsłonić, oczy duże, niebieskie, usteczka w ciup.> Troszkę mnie raziła jej niedbałość: Z. Laskowik śpiewał ...Oh, Moniko, gumki od słoików zamiast podwiązek?..., a sukienkę, która posłużyła Clintonowi za popielniczkę, to uprała dopiero po tym, jak Bill się odżegnał, przed sądem, od swego cygara.Panowie dosyć tego świntuszenia. To poważna piaskownica.  Nie dziwie się jednak Billowi. Też mnie brała ta "słowiańska" uroda.
|
|
| | | | |  | -1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | >>>>A Clinton nie palił cygar z Żydówką, ale Polkę zaszczycił. >Nie dziwie się jednak Billowi. Też mnie brała ta "słowiańska" uroda.
Jestem większym erotomanem, niż Ty, szanowny Witwosie, razem z niemniej szanownym Billem - a mimo to jeszcze teraz, po tylu latach jak cholera dziwię się Prezydentowi USA! Taki niewyedukowany, że nawet dzieł carskiej Ochrany nie czytał?
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
| |  | 4 na 4 | rexus (2343 punktów) | Tuwim z pochodzenia Żyd urodzony w Łodzi, popełnił a jakże wiersz ciekawy:
"Żydzi"
Czarni, chytrzy, brodaci, Z obłąkanymi oczyma, W których jest wieczny lęk, W których jest wieków spuścizna, Ludzie, Którzy nie wiedzą, co znaczy ojczyzna, Bo żyją wszędy, Tragiczni, nerwowi ludzie, Przybłędy.
Szwargocą, wiecznie szwargocą Wymachując długimi rękoma, Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy I uśmiechają się chytrze, Tajnie posiedli najskrytsze Z miliarda czarnych, pokracznych literek Ci chorzy obłąkańcy, Wybrany Ród człowieczy! Pomazańcy!
Pogładzą mokre brody I znowu radzą, radzą... - Tego na bok odprowadzą, Tego wołają na stronę, Trzęsą się... oczy strwożone Rzucą szybko przed siebie, Czy ktoś nie słyszy...
Wieki wyryły im na twarzach Bolesny grymas cierpienia, Bo noszą w duszy wspomnienia O murach Jerozolimy, O jakimś czarnym pogrzebie, O rykach na cmentarzach...
...Jakaś szatańska Msza, Jakieś ukryte zbrodnie (...pod oknami... w piątki... przechodnie... Goje... zajrzą do okien... Sza! Sza-a-a!)
Też jestem z zasymilowanej żydowskiej rodziny z okolic Zamościa, i powiem wam,- Żyd Żydowi nierówny. Ale ci Mossadu to nie są Żydzi, to monstra US Army.
|
|
| | |  | 2 na 2 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > >(...pod oknami... w piątki... przechodnie... >Goje... zajrzą do okien... Sza! Sza-a-a!)
We mnie ten wiersz budzi współczucie i chęć wzięcia w obronę zastraszonych ludzi, podobnie, lecz mocniej reaguję oglądając w TV to, co Żydzi czynią Palestyńczykom.
>Też jestem z zasymilowanej żydowskiej rodziny z okolic Zamościa,
Ja też mam żydowskie korzenie (moim Pra-Ojcem był Noe), miałem przyjaciela żyda spod Zamościa, Staszka Moskala, na Połoninie znanego jako "Śledż Otrembus", może coś Ci przypomni jedna z jego czastuszek: Pewien lama pod Zamościem Spotkał Yeti w Wielkim Poście Ta historia nas poucza Że zrobiono z lamy Bucza
>Ale ci Mossadu to nie są Żydzi, to monstra US Army.
Sądzę, że KGB, Gestapo, UB, Mossad, CIA itp. służby specjalne działają tak samo, mają podobne cele i różnią się tylko skutecznością we wykonywaniu wyznaczonych im zadań - nie ma co ich obwiniać, bo "jaki jest koń - każdy widzi". Ciekawi mnie dlaczego uważasz Mossad za monstra US Army, ja jestem skłonny uważać za oczywistość coś odwrotnego: US Army to "monster" Mossadu.
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | rexus (2343 punktów) |
> Ciekawi mnie dlaczego uważasz Mossad za monstra US Army, ja jestem skłonny uważać za oczywistość coś odwrotnego: US Army to "monster" Mossadu.> PozdrawiamMoże i jest odwrotnie. Za to nasz polski wywiad jest najdroższy. I najskuteczniejszy.  Dlatego kiedyś Rosja a teraz USA chcą nas mieć we własnych siłach zbrojnych. Nikt nie słyszy o wyczynach naszego wywiadu,- dlatego że jest najlepszy. Za to wpadki Mossadu czy CIA to jedna wielka niekończąca się opowieść. Żydom udało się kiedyś odbić jakiś samolot z zakładnikami, gdzieś w Ameryce Południowej i chwalą się tym do dziś. Mamy tyle materiałów operacyjnych z wojen na wschodzie czy Jugosławii że możemy swobodnie olać NATO i zaproponować sojusz z wschodzącą gospodarczą potęga Chinami, i co, i brylować jak te Angole czy Amerykańce.
|
|
| | | | |  | -1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > > Żydom udało się kiedyś odbić jakiś samolot z zakładnikami, gdzieś w Ameryce Południowej i chwalą się tym do dziś. Maja rację, jeszcze nikomu nie udało się powtórzyć takiej operacji, przy tak małych stratach komandosów, a zwłaszcza pasażerów. > Mamy tyle materiałów operacyjnych z wojen na wschodzie czy Jugosławii że możemy swobodnie olać NATO i zaproponować sojusz z wschodzącą gospodarczą potęga Chinami, i co, i brylować jak te Angole czy Amerykańce.  Popieram Twój pomysł, to jest rzeczywiście "real politik", ale widzę jeden problem, czym możemy przekonać Chiny, że my rzeczywiście chcemy wziąć Rosję w dwa ognie, a nie robimy sobie jaj z Niemiec? Pozdrawiam ******* Dlaczego "p oprawność polityczna" poprzedza "p alestynizację"?
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | rexus (2343 punktów) | > >>Żydom udało się kiedyś odbić jakiś samolot z zakładnikami, gdzieś w Ameryce Południowej i chwalą się tym do dziś.> Maja rację, jeszcze nikomu nie udało się powtórzyć takiej operacji, przy tak małych stratach komandosów, a zwłaszcza pasażerów.> >Mamy tyle materiałów operacyjnych z wojen na wschodzie czy Jugosławii że możemy swobodnie olać NATO i zaproponować sojusz z wschodzącą gospodarczą potęga Chinami, i co, i brylować jak te Angole czy Amerykańce.  > Popieram Twój pomysł, to jest rzeczywiście "real politik", ale widzę jeden problem, czym możemy przekonać Chiny, że my rzeczywiście chcemy wziąć Rosję w dwa ognie, a nie robimy sobie jaj z Niemiec?> PozdrawiamMyślę że Rosję mielibyśmy po naszej stronie. To w końcu tak samo jak my, biali Słowianie. Cóż, nasza fascynacja kulturą anglosaską nie robi nam dobrze (dług). Zachód wziął nas pod skrzydła między innymi dlatego, żeby osłabić Rosję. Rosja nas znielubiła bo się wywyższaliśmy. Co do Syberii, zawsze była "skośna" i Chińczycy wezmą ją, oby po dobroci, Tajwan Amerykanom też odbiorą. Ich polityka nie pozostawia złudzeń.
|
|
|  | 1 na 1 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > >Ktoś, kto w rezerwatach trzyma >Czerwonego Indianina >Mógłby o to się postarać, >Aby siebie też ukarać.
Mój wczorajszy pomysł, Plodzieniu, przeniesienia Izraela do Teksasu, był początkowo niczym więcej niż spontaniczną reakcją na Twoje radykalne poglądy. Dzisiaj dopiero doceniłem jego racjonalność (efektywność, oszczędności dla budżetu USA) oraz przydatność dla świata: - Izraelczycy wreszcie będą spać spokojnie po nocach, rakiety będą wymieniać między sobą Hamas i Fatah, moderowani przez Hezbollah, - Przeniesienie Ściany Płaczu nie jest technicznym problemem, na dobudowanie do niej reszty Świątyni wystarczy parę dni, przecież jest dość dekoracji zachowanych z "Ben Hur" itp. żydowskich filmów, -Jeżeli wielkomiejscy Żydzi zostaną wymordowani przez bezdomnych bezrobotnych, to wtedy teksascy żydzi potoczą koło historii i skopiują sobie "Przedsiębiorstwo Holocaust" - powinni tylko zadbać o wzięcie ze sobą, podczas przenosin, tego wysokiego i długiego muru, będzie im potrzebny przez parę miesięcy, aż chrześcijanie zaczną znowu pokutować za swoje znowu objawione zezwierzęcenie, -Arabowie przestana się jednoczyć przeciwko Izraelowi, Szyici zaczną przekonywać Sunnitów o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia, potem Wahabici zmoderują wszystkich jak (Par.14, 14.1, i wiele innych) i Arabowie przestaną być "zagrożeniem dla zachodniej cywilizacji"
Jeżeli jednak zaczną być zagrożeniem dla ropy naftowej, to wtedy brak Izraela w tym regionie będzie wręcz dobrodziejstwem! "Neokonsy" będą mogły bombić na odlew, bez obaw o swoich, bomby neutronowe niewiele zaszkodzą instalacjom, a problem następnej siły roboczej nie istnieje w dobie globalizacji.
Pozdrawiam ******* Dlaczego "poprawność polityczna" poprzedza "palestynizację"?
|
|
7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | W nawiązaniu dorzucę ostatnią strofę "Piosenki o Jacku Staszelisie" Jana Krzysztofa Kelusa:
(na melodię 'z młodej piersi się wyrwało')
Boże, pozwól, bym potrafił, gdy Ojczyzna mnie zawoła, zamiast piersi wypiąć dupę, bo ta nafta nie jest moja.
|
|
 | 3 na 3 Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | >W nawiązaniu dorzucę ostatnią strofę "Piosenki o Jacku Staszelisie" Jana Krzysztofa Kelusa:
Ooo, to my chyba z tej samej półki, Big_zydzie! Odszukam dzisiaj piosenki z Połoniny lat 1970-1974, których chyba nie znasz, Belllona i Kleyfffa, będę trzymał pod ręką i zacytuję, gdy będzie kiedyś okazja.
Pozdrawiam serdecznie ******** W szramiaste piersi się bijąc, krzyczą:...styczeń, a my, panie, żytem...
|
|
|  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Ooo, to my chyba z tej samej półki, Big_zydzie!No, proszę - tom na jednej półce wylądował z Antysemitą Naczelnym Forum. A to się plecie na tym bożym śwecie... . > Odszukam dzisiaj piosenki z Połoniny lat 1970-1974, których chyba nie znasz, Belllona i Kleyfffa, będę trzymał pod ręką i zacytuję, gdy będzie kiedyś okazja.Chętnie  - choć Bellona bardziej niż za twórczość za ogólną barwność doceniam. Za to Kleyff - owszem, owszem  - nawet bardzo. > Pozdrawiam serdecznieJa takoż. > W szramiaste piersi się bijąc, krzyczą:...styczeń, a my, panie, żytem...Żytem i Broniem (Malinowskim)... .
|
|
| |  | Jacek Cieslicki (1555 punktów) (zablokowany) | > > No, proszę - tom na jednej półce wylądował z Antysemitą Naczelnym Forum. A to się plecie na tym bożym śwecie... . Wspólna półka, to nieżle, zwłaszcza jak się do repertuaru piosenek doda trochę grzańca - ale strzeż się wspólnej taczki... > Chętnie - choć Bellona bardziej niż za twórczość za ogólną barwność doceniam. Za to Kleyff - owszem, owszem - nawet bardzo. Wybacz Wojtkowi napady grafomaństwa, wtedy jeszcze globalizacji nie było, ale komercjalizacja już... SB-cja zabrała mi wiele godzin nagrań, ocalało w sumie około 30 minut, poślę Ci, szanowny Big_zydzie, próbki tekstów na priva. Pozdrawiam ******* Dlaczego "p oprawność polityczna" poprzedza "p alestynizację"?
|
|
| Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | > Do prostego człowieka. (czy Polaka czy "Iraka")> Gdy znów do murów klajstrem świeżym> Przylepiać zaczną obwieszczenia,> Gdy "do ludności", "do żołnierzy"...A tutaj ten utwór w wersji śpiewanej. Super! kasiorrrr.(*)akurat_-_do_prostego_czlowieka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|