 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-11-2009 20:13 | Faith (3864 punktów) | Wiadomości w tvp1
13 na 13 | oglądnęłam przed chwilą nasze subiektywne i prokatolickie wiadomości w tvp1, . pojawił się artykuł o sprawie z krzyżami i decyzji Strasburga. Rzecz jasna, nasi inteligentni reporterzy nie potrafili zrozumieć tej decyzji. w końcu to jest takie trudne do wymyślenia że szkoła to instytucja świecka a państwo nie może narzucać obywatelom religii. pojawiły się same komentarze negatywne i niedowierzania , oraz wypowiedzi biskupów że Europa "zmierza w złym kierunku" . na samym końcu pokazali wypowiedź narodowego guru (JPII).żeby dać pozory neutralności była jedna wypowiedź na "tak", ale facet ja tak sformułował że nie dowiedziałam się w końcu o co chodzi...
powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają, tylko niech obok nich zawieszą półksiężyce, figurki Buddy , Światowida oraz Śiwy a także wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
12 na 12 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: wiadomości w tvp1 | Też obejrzałem.  Ale to i tak nic w porównaniu z tym, co zrobi z tematem Pospieszalski (w publicznej, a jakże, TV). Na to warto poczekać.
|
|
3 na 3 | marcus (876 punktów) | >powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają, tylko niech obok nich zawieszą półksiężyce, >figurki buddy , światowida oraz śiwy a także wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca No to ja proszę jeszcze o: młot Tora, swastykę, indyjską podobiznę słonia, Gwiazdę Dawida, pentagram, ankh, [...] I można by tak jeszcze naprawdę długo wymieniać, ale myślę, że jednak taniej (i lepiej) będzie po prostu pościągać te krzyże...
In a mad world only the mad are sane.
|
|
 | 4 na 4 | pompa (524 punktów) | przynajmniej zrobili jakis materiał, tak samo jak na Polsacie, bo na tvn to cicho sza. Oni wolą robić materiały o tym że żona Obamy przebrała się za kota.
|
|
 | 8 na 8 | M.M.M (1158 punktów) | > >powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają,> No to ja proszę jeszcze o:> młot Tora,Nie jestem pewien czy takie połączenie będzie promowało ducha dialogu i porozumienia...
|
|
 | 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Indyjska podobizna słonia to Ganesia. A są jeszcze inni bogowie - duża się szkolna ściana zrobi. Indra, Waruna, Agni, Waju, Durga, Kali, Saraswati, Lakszmi, Ganga, Manasa, Wisznu, Brahma, Hanuman, Garuda... to dopiero początek...  DO tego należałoby dodać bogów taoistycznych, których jest więcej  No i innych.
|
|
|  | | Scorp (5381 punktów) | > A są jeszcze inni bogowie - duża się szkolna ściana zrobi. Indra, Waruna, Agni, Waju, Durga, Kali, Saraswati, Lakszmi, Ganga, Manasa, Wisznu, Brahma, Hanuman, Garuda... to dopiero początek...  Może by wystarczył na całej ścianie wizerunek Jakszi z drzewem... -
|
|
| |  | | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Lakszmi też jest sexy
|
|
|  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | > Indyjska podobizna słonia to Ganesia. A są jeszcze inni bogowie - duża się szkolna ściana zrobi. Indra, Waruna, Agni, Waju, Durga, Kali, Saraswati, Lakszmi, Ganga, Manasa, Wisznu, Brahma, Hanuman, Garuda... to dopiero początek...  > DO tego należałoby dodać bogów taoistycznych, których jest więcej No i innych.Ja proponuję zamiast tego wszystkiego po prostu pióro Maat. Może wtedy wreszcie ktoś otrzeźwieje i zacznie stosować się do konstytucji i obowiązującego prawa.
|
|
| |  | 4 na 4 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > >Indyjska podobizna słonia to Ganesia. A są jeszcze inni bogowie - duża się szkolna ściana zrobi. Indra, Waruna, Agni, Waju, Durga, Kali, Saraswati, Lakszmi, Ganga, Manasa, Wisznu, Brahma, Hanuman, Garuda... to dopiero początek...  > >DO tego należałoby dodać bogów taoistycznych, których jest więcej No i innych.> Ja proponuję zamiast tego wszystkiego po prostu pióro Maat. Może wtedy wreszcie ktoś otrzeźwieje i zacznie stosować się do konstytucji i obowiązującego prawa.Ja jestem za! Hinduistyczne bóstwa są takie ładne..! Ganesza, Lakszmi i Saraswati to już na 100% - patroni pokonywania przeszkód, szczęścia, weny, natchnienia i nauki, jak w mordę strzelił, za przeproszeniem, na miejscu!  Ale ja bym jeszcze dodała Buddę (w końcu też ma prawo być w miejscu, w którym chodzi o kształcenie), kilka chińskich bóstw szczęścia i Bismillę na zielonym dywaniku. Będzie ładnie ^_^ Nie wiem tylko, gdzie się podzieją plansze i plakaty naukowe danej sali. O_o Chociaż nie, czekajcie. Symbole. Czyli dajemy krzyż dla katolików, odpowiednią wersję dla prawosławnych, Bismillę albo półksiężyc, swastikę, jing-jang itd. Najbardziej się cieszę na codzienne, poranne malowanie swastiki na drzwiach klas, sindoorem sprowadzanym z Indii, a następnie bieganie z tacą wotywną i okadzanie symboli dymem z drzewa sandałowego. Super! W liceum mojego Brata mogę to robić ja, niech mi tylko ściągną odpowiednie oprzyrządowanie. I sari do kompletu 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
| | |  | 4 na 4 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Powinno się też usypywać trochę obrazków z kolorowego proszku przed wejściem do szkoły. Od razu lekcje plastyki. Oczywiście obok Buddy trzeba postawić jakiegoś Mahavirę, bo przecież dżiniści się obrażą.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | >Powinno się też usypywać trochę obrazków z kolorowego proszku przed wejściem do szkoły. Od razu lekcje plastyki. Oczywiście obok Buddy trzeba postawić jakiegoś Mahavirę, bo przecież dżiniści się obrażą.
O, to, to. A bóstwa Majów też się liczą? Ja tam się nie obrażę za małą reorganizację architektoniczną i dobudowanie takich wieeeelkich, kamiennych rzeźb np pierzastego węża na rogach szkół. Dzieci będą je mogły na wiosnę malować, będzie kolorowo i wesoło.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
3 na 3 | Celtyk (3337 punktów) | "Ludzie ludziom zgotowali ten los" . . . Osobiście nie wiem co gorsze  Czy to, że w szkole, w urzędzie, w TV za redaktorem będzie wisiał symbol wyznania, które jest dominującym w Polsce (dla wierzącego to symbol religijny, dla innych przedmiot), czy "pranie mózgów", które dokonuje się za przyzwoleniem państwa w szkole, czy w mediach publicznych z czynnym udziałem i pod dyktando purpuratów! Krzyż na ścianie w sali lekcyjnej, urzędzie sam nikomu nie wykrzywi psychiki, nikogo nie zgorszy (mówię tu o normalnym nie fanatycznym postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości). Natomiast nawiedzony proboszcz, czy nauczyciel fanatyczne wyznający swoją religię może zrobić komuś wodę z mózgu i wielką krzywdę na całe życie (to się tyczy bardziej szkoły) Dla mnie osobiście media robią wielki szum dotyczący wyroku, który nawet nie dotyczy naszego kraju ale milczą na bardziej istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich, co jest na rękę władzy i klerowi! Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
 | 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Masz rację, ale sprawa usunięcia symboli "jedynie słusznej religii" z miejsc publicznych też jest bardzo istotna. Albo niech będą wszystkie (co jest niemożliwe - vide bogowie indyjscy, albo żaden, co jednocześnie jest bliższe prawdzie  )
|
|
 | 9 na 9 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | > "Ludzie ludziom zgotowali ten los" . . .> Osobiście nie wiem co gorsze  > Czy to, że w szkole, w urzędzie, w TV za redaktorem będzie wisiał symbol wyznania, które jest dominującym w Polsce (dla wierzącego to symbol religijny, dla innych przedmiot), czy "pranie mózgów", które dokonuje się za przyzwoleniem państwa w szkole, czy w mediach publicznych z czynnym udziałem i pod dyktando purpuratów!Kościół katolicki stosuje zasadę drobnych kroków przy zawłaszczaniu przestrzeni publicznej. Dasz palec weźmie rękę. Zaczęło się od nieodpłatnej dobrowolnej religii w szkołach, następnie były krzyże (wbrew rodzicom) w klasach a potem stopniowo wpychanie "chrześcijańskich wartości" do telewizji, programów szkolnych, stanowionego prawa, usiłowali nawet zmienić konstytucję na bardziej "chrześcijańską". Wszystko to pod pozorem , że to przecież nikomu nie szkodzi. Krzyże szkodzą bo są świadectwem na dominacji kościoła. Kościół katolicki rozpanoszył się ponad wszelką przyzwoitość. Znamienną dla mnie była wypowiedź jednego z biskupów (chyba Głodzia) w sprawie in vitro, że jak państwo chce wojny to będzie ją miało. Bo kościół cały czas prowadzi wojnę z państwem. Likwidacja krzyży w szkołach byłaby zwycięstwem w potyczce ale może dzięki temu udałoby się wygrać większe i ważniejsze bitwy z kościołem.
|
|
11 na 11 | Jurek (430 punktów) |
>powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają, tylko niech obok nich zawieszą półksiężyce...
A mnie przeszkadzają i to bardzo.Ich obecność jest przyzwoleniem na pranie mózgów wszystkim,którzy się z nimi stykają.Państwo powinno być instrumentem stwarzającym możliwości wszechstronnego rozwoju obywateli i ten rozwój wspierać w możliwie wielu obszarach.Nasze państwo natomiast-od wyboru Wojtyły na papieża- w większości swoich działań lobbuje wyznawców "jedynie słusznej religii".Tak więc dopóki religia będzie w szkołach,symbole religijne w urzędach,policja i wojsko będą się głównie modlić,premier 40 milionowego narodu będzie prosić publicznie miejscowego proboszcza o modlitwę o zaprzestanie deszczu(Schetyna na południu)i dopóki standardy obyczajowo-moralne będą wyznaczane przez tak wybitne autorytety jak:abepe Peatz,abepe Gocłowski,bepe czy jakoś tam Jankowski,guru Rydzyk i cała plejada innych ,dopóty to państwo będzie wyznaniowym. Do tego dochodzą cuda z Sokółki,próba ustanowienia dnia prześladowanych chrześcijan(dzisiaj w telewizorze jakiś klecha płakał,ile to chrześcijan w Indiach zginęło za wiarę).Inny zaś bełkotał coś o powrocie do pogaństwa.Przy okazji-czy zauważyliście,że słowo "pogaństwo"ma bardzo pejoratywne zabarwienie u ludzi "głoszących prawdę"? Podziwiam odwagę Norweżki,która zdecydowała się wystąpić przeciwko Goliatowi.W Polsce równałoby się to z unicestwieniem społecznym.
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Doskonała uwaga i o symbolach "jedynie słusznej religii" i o pogaństwie. Krzyż powinien zniknąć z miejsc publicznych. Nie powinno też być mowy o uczestniczeniu polityków w rytuałach religijnych - to ich prywatna sprawa.
|
|
4 na 4 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Wiadomości w tvp1 | > wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca
Widziałem ten wizerunek we wszystkich szkołach i urzędach.
|
|
 | 3 na 3 | Pontifex Maximus (3006 punktów) | |
|
 | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | > > wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca> Widziałem ten wizerunek we wszystkich szkołach i urzędach.To on nie jest niewidzialny?
|
|
|  | Xion (501 punktów) (zablokowany) | > >> wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca> >Widziałem ten wizerunek we wszystkich szkołach i urzędach.> To on nie jest niewidzialny?  > Jest różowy
|
|
3 na 3 | em em (155 punktów) | >powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają, tylko niech obok nich zawieszą półksiężyce, >figurki Buddy , Światowida oraz Śiwy a także wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca >
No to ja bym jeszcze prosił, żeby te wszystkie figurki nie wisiały powyżej godła. Patriota nie jestem, ale widok krzyża nad orzełkiem budzi lekki niesmak.
A co do tej decyzji w mediach, to dla mnie wygrywa komentarz TV Trwam, mianowicie, ''zdjęcie krzyża ze ścian w szkołach to początek prześladowania chrześcijan w Europie''. Hell yeah!
|
|
1 na 1 | SloniSko (1109 punktów) | Metropolita krakowski skrytykował wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie krzyży w szkołach. Kard. Stanisław Dziwisz:Wyrok dotyczący nakazu zdjęcia krzyża we włoskiej szkole jest niezrozumiały i budzi poważne obawy o przyszłość wolności religijnej w Europie. Nie ma nic wspólnego z ideą założycielską twórców Unii Europejskiej. Podstawą wszelkiej wolności jest wolność religijna" Stwierdził też, odwołując się do słów Benedykta XVI, że deptanie tej wolności jest "dyktaturą relatywizmu". źródłoNiezrozumiały? Budzi obawy o przyszłość wolności religijnej? Dyktatura relatywizmu? Ręce opadają, bez komentarza
"Never assume anything" - A. Milne
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | >oglądnęłam przed chwilą nasze subiektywne i prokatolickie wiadomości w tvp1, . pojawił się artykuł >o sprawie z krzyżami i decyzji Strasburga. Rzecz jasna, nasi inteligentni reporterzy nie potrafili >zrozumieć tej decyzji. w końcu to jest takie trudne do wymyślenia że szkoła to instytucja świecka a >państwo nie może narzucać obywatelom religii. >pojawiły się same komentarze negatywne i niedowierzania , oraz wypowiedzi biskupów że Europa >"zmierza w złym kierunku" . na samym końcu pokazali wypowiedź narodowego guru (JPII).żeby dać pozory >neutralności była jedna wypowiedź na "tak", ale facet ja tak sformułował że nie dowiedziałam się w >końcu o co chodzi... >powiem tak , mi w szkole krzyże nie przeszkadzają, tylko niech obok nich zawieszą półksiężyce, >figurki Buddy , Światowida oraz Śiwy a także wizerunek niewidzialnego różowego jednorożca >
I jeszcze latającego potwora spaghetti
|
|
 | | Michał Żelazny (1528 punktów) | A ja bym wieszał tematycznie. W sali od fizyki Einsteina albo Feynmana, w sali od biologii Darwina, w sali od matematyki Banacha itd. Tylko na litość boską (!) żadnego Mickiewicza w sali od polskiego! To i w sali od religii znalazłoby się miejsce na papieży i krzyżyki. Chociaż mi osobiście to nie przeszkadza, bo i w czym, skoro to tylko dwa kawałki drewna, to rozumiem tych, którzy uważają to za niewłaściwe z powodu samej ideologii. No i symbol to taki nieładny, strasznie krwawy. Swoją drogą, jak bardzo trzeba mieć zwichniętą psychikę, żeby na symbol wybrać narzędzie tortur.
|
|
|  | 1 na 1 | Madman (7811 punktów) | >Swoją drogą, jak bardzo trzeba mieć zwichniętą psychikę, żeby na symbol wybrać narzędzie tortur. Bo to przecież Cywilizacja Życia jest...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|