Rodzice mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze. Wniosek taki będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl. Jednak nie wszyscy wiedzą, że gminy zwróciły się o pomoc do związków wyznaniowych. I tak w przypadku wiernych KK zainteresowani mogą udać się z dowodem osobistym do własnej parafii. Bez zbędnych formularzy będą u swojego proboszcza mogli załatwić wszystkie formalności związane z projektem 500+. Urzędnicy są zadowoleni z takiego rozwiązania i sami przyznają, że dzięki temu wszyscy na czas otrzymają pieniądze. Nie jest jeszcze jasne czy na parafie, a ściślej na księży nie spadnie dodatkowy ciężar - wypłacanie rodzinom należnych pieniędzy. Poza tym słychać już głosy krytyczne. |