 |
"Lista Żydów w zniewalanej Polsce" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-11-2009 11:39 | NieIstniejesz (1137 punktów) | "Lista Żydów w zniewalanej Polsce"
7 na 7 | Całkowitym przypadkiem znalazłem ostatnio podstronę portalu polonica.net, o jakże wymownym tytule "Lista Żydów w zniewalanej Polsce". Oto link: www.poloni(*)zydow_w_zniewalanej_Polsce.htmIlość głupoty w czystej postaci, ślepej nienawiści, kłamstw, bzdur i obelg, przekroczyła moje pojęcie (bo ja, naiwny, po komentarzach na Onecie, popatrzeniu i posłuchaniu kilku idiotów, myślałem, że to już szczyt). Ale nie, proszę państwa. Na tej stronie znajduje się ogrom publicznych osób, w jakikolwiek chory sposób,zdaniem autorów, związanych z lewicowością, liberalizmem, antykatolicyzmem, antypolskością, antynacjonalizmem, będących z pochodzenia Żydami, czy w jakiś inny sposób podpadających grupie "inteligentów" odpowiedzialnych za tę listę. Znajdują się tam "działacze żydowscy", politycy PRL, politycy lewicowi i liberalni, poeci, pisarze, aktorzy - nawet ci podrzędni, feministki, działacze homoseksualni, i wiele, wiele innych. Nie przejrzałem nawet całej listy, bo jest ogromna, ale kilka nazwisk pamiętam: > - Mariusz Agnosiewicz - wł. - Mariusz Gawlik - polonofob, dywersant, mason, ur. w Bolesławcu; dziennikarz i redaktor internetowy oraz wydawca. Działacz masońskiego ruchu humanistyczno-wolnomyślicielskiego w Polsce. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Założyciel i redaktor naczelny portalu wolnomyślicielskiego Racjonalista.pl - magazyn racjonalistów, gnostyków, sceptyków i ateistów; Autor kilkuset publikacji - głównie z zakresu oszczerstw i krytyki stosunków wyznaniowych, religioznawstwa, historii kościoła, wolności obywatelskich i prawa - w prasie internetowej i zwykłej (m.in. marksistowski miesięcznik Dziś, kwartalniki: Forum Klubowe i ordynarnie antykatolickie i antyreligijne czasopismo ateistów, żydów, masonów i wszelkiej maści bluźnierców - Bez Dogmatu, tygodniki: ordynarnie antykatolickie - Fakty i Mity i Przegląd, dwutygodnik Monitor Prawniczy, miesięcznik Jurysta - Magazyn Prawniczy). Od września 2006 członek redakcji dwumięsięcznika Res Humana. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dziennikarzy i Mediów Internetowych, założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Współorganizator Polskiej Federacji Humanistycznej, zrzeszającej organizacje o profilu laickim w Polsce, członek zarządu żydomasońskiej Fundacji Sapere Aude. Mieszka w Warszawie.> - Magdalena Środa - polonofob, komuch, dywersant, etyk, filozof, feministka ; publikowała m.in. w żydokomunistycznych Gazecie Wyborczej i Polityce, żydo-katolewackim Tygodniku Powszechnym; bł. Pełnomocnik Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn> - Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg - dywersant, mason, członek Stronnictwa Demokratycznego w latach 1962-82; przez cały czas trwania PRL funkcjonowała w Polsce koncesjonowana partia pod nazwą "Stronnictwo Demokratyczne", partia sojusznicza PPR a potem PZPR; partia pod nazwą "Stronnictwo Demokratyczne" miała korzenie masońskie i szerokie powiązania z masonerią, źródło: Leon Chajn "Materiały do Historii KlubówDemokratycznych i Stronnictwa Demokratycznego w latach 1937-39", Wyd. Epoka., W-wa 1964; brał udział w protestach studenckich '68 roku; Założył w 1984 r. wraz ze Stefanem Kisielewskim Partię Liberałów "Prawica". W 1987 roku został prezesem nowopowstałego Ruchu Polityki Realnej [w 1989 r. przekształcony w Unię Polityki Realnej]> - Renata Dancewicz - aktorka, aktywistka legalizacji aborcji> - Dorota Rabczewska "Doda" - piosenkarkaJest tego cała masa, a najlepsze są epitety, którymi zostają obdarzeni co niektórzy - orwellowska świnia, żydokomuch, wróg polskości, agent NKWD itd., itp. I teraz moje pytanie - czy ta strona nie łamie jakiegokolwiek prawa? Czy nie można się jej pozbyć? I pytanie nr 2 - JAK mamy tworzyć społeczeństwo otwarte, jeśli gdzieś w tym kraju siedzi taka, jeszcze gorsza od większości "normalnych" debili, piąta kolumna? (PS: W końcu, dzięki radzie Kowalskiej, żeby nie korzystać z pełnego formularza nowego wątku, udało mi się założyć ten temat, bo zainteresowania moderacji bym się nie doczekał chyba) A i jeszcze uroczy obrazek z tej samej strony:  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 8 | Adamiak (36436 punktów) | >... ale kilka nazwisk pamiętam:
>>- Mariusz Agnosiewicz - wł. - Mariusz Gawlik - polonofob, dywersant, mason, ur. w Bolesławcu; >dziennikarz i redaktor internetowy oraz wydawca. Działacz masońskiego ruchu >humanistyczno-wolnomyślicielskiego w Polsce. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. >Założyciel i redaktor naczelny portalu wolnomyślicielskiego Racjonalista.pl - magazyn racjonalistów, >gnostyków, sceptyków i ateistów; Autor kilkuset publikacji - głównie z zakresu oszczerstw i krytyki >stosunków wyznaniowych, religioznawstwa, historii kościoła, wolności obywatelskich i prawa - w >prasie internetowej i zwykłej (m.in. marksistowski miesięcznik Dziś, kwartalniki: Forum Klubowe i >ordynarnie antykatolickie i antyreligijne czasopismo ateistów, żydów, masonów i wszelkiej maści >bluźnierców - Bez Dogmatu, tygodniki: ordynarnie antykatolickie - Fakty i Mity i Przegląd, >dwutygodnik Monitor Prawniczy, miesięcznik Jurysta - Magazyn Prawniczy). Od września 2006 członek >redakcji dwumięsięcznika Res Humana. Współzałożyciel Stowarzyszenia Dziennikarzy i Mediów >Internetowych, założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Współorganizator Polskiej >Federacji Humanistycznej, zrzeszającej organizacje o profilu laickim w Polsce, członek zarządu >żydomasońskiej Fundacji Sapere Aude. Mieszka w Warszawie. >>- Magdalena Środa - polonofob, komuch, dywersant, etyk, filozof, feministka ; publikowała m.in. >w żydokomunistycznych Gazecie Wyborczej i Polityce, żydo-katolewackim Tygodniku Powszechnym; bł. >Pełnomocnik Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn >>- Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg - dywersant, mason, członek Stronnictwa Demokratycznego >w latach 1962-82; przez cały czas trwania PRL funkcjonowała w Polsce koncesjonowana partia pod nazwą >"Stronnictwo Demokratyczne", partia sojusznicza PPR a potem PZPR; partia pod nazwą "Stronnictwo >Demokratyczne" miała korzenie masońskie i szerokie powiązania z masonerią, źródło: Leon Chajn >"Materiały do Historii KlubówDemokratycznych i Stronnictwa Demokratycznego w latach 1937-39", Wyd. >Epoka., W-wa 1964; brał udział w protestach studenckich '68 roku; Założył w 1984 r. wraz ze Stefanem >Kisielewskim Partię Liberałów "Prawica". W 1987 roku został prezesem nowopowstałego Ruchu Polityki >Realnej [w 1989 r. przekształcony w Unię Polityki Realnej] >>- Renata Dancewicz - aktorka, aktywistka legalizacji aborcji >>- Dorota Rabczewska "Doda" - piosenkarka
Dobrą masz pamięć.
|
|
 | 1 na 1 | NieIstniejesz (1137 punktów) | Te, Adamiak. Się nie czepiaj  Napisałem, że zapamiętałem kilka nazwisk, a nie kilka opisów 
"Trzeba nosić w sobie Chaos, by dać życie Tańczącej Gwieździe"
|
|
 | 2 na 2 | rexus (2343 punktów) | >>Andrzej Koraszewski - polonofob, dywersant, członek redakcji "Racjonalista" - magazyn racjonalistów, sceptyków i ateistów, były dziennikarz BBC (także wiceszef polskiej sekcji) i publicysta żydolewackiej paryskiej "Kultury", żydokomunistycznych "Polityki", żydolewackiej "Rzeczpospolitej", żydolewackiego "Tygodnika Powszechnego" W latach 1971-1986 mieszkał i pracował w Szwecji, następnie w latach 1986-1998 - okres londyński i praca w BBC. Od połowy lat 90. do końca czasopisma regularna współpraca z paryską "Kulturą". Obecnie powrócił do Polski i mieszka w Dobrzyniu nad Wisłą.
widziałem tę stronę już wiele lat temu, jest ciągle żenująca Nawet prof. Religa jest zmieszany z błotem, tylko dlatego że był zdeklarowanym ateistą
|
|
|  | 6 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | > widziałem tę stronę już wiele lat temu, jest ciągle żenująca Dla mnie ta stronka jest manifestacją bezsilności, rozpaczliwym robieniem czegoś zamiast, wyładowaniem wewnętrznych frustracji na innych adresatach. > Nawet prof. Religa jest zmieszany z błotem, tylko dlatego że był zdeklarowanym ateistą "Trafienie" w zwykłego Kowalskiego jest mniej spektakularne. P.S. Lepiej mi się czyta teksty ortograficznie poprawne.
|
|
4 na 6 | Kinia Kinska (825 punktów) | >I teraz moje pytanie - czy ta strona nie łamie jakiegokolwiek prawa? Czy nie można się jej pozbyć?
Nie, nie można się jej pozbyć. Jest hostowana przez The Endurance International Group, Inc. z siedzibą:
Address: 70 Blanchard Road City: Burlington StateProv: MA PostalCode: 01803 Country: US
Czyli to typowy przykład tzw. bullet-proof hosting (co widać już po samej nazwie firmy) - nie sądzę, żeby dało się ją stamtąd jakoś łatwo zdjąć. A nawet jeśli, to po co? Zaraz wyniosą się do lokalizacji jeszcze bardziej kuloodpornej, więc to nic nie da.
|
|
4 na 4 | Faith (3864 punktów) | I kolejni #Piotr Adamczyk - aktor #Anna Alot - aktywistka żydowska, współorganizator festiwali żydowskich w Polsce Maria Ambroży - Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu Gosia Andrzejewicz - piosenkarka #Jerzy Buzek - polonofob, dywersant, agent SB, mason, świnia Orwell'owska, volksdeutsch-"europejczyk", ojciec przedwojenny komunista i internacjonalista - ówczesny globalista, mason w latach II Rzeczpospolitej; Jerzy Buzek uważa, że "nikt nie udowodnił", iż doszło do nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU największego polskiego ubezpieczyciela; Eurodeputowany #Wojciech Cejrowski - podróżnik, osobowość telewizyjna, dziennikarz radiowy, kpiarz (to jest dobre) #Marcin Daniec - satyryk, kpiarz, aktor kabaretowy #Agnieszka Dygant - aktorka #Gustaw Herling-Grudziński - dywersant, lewak, od 1947 r. współredaktor żydolewackiej paryskiej "Kultury" - "Instytut Literacki" #Jerzy Hoffman - komuch, reżyser, członek komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich w Polsce 2005 #Krzysztof Ibisz - dywersant, aktor, prezenter telewizyjny i dziennikarz. Obecnie pracuje w telewizji Polsat; Prowadził tu m.in. Bar, Dwa światy, Awanturę o kasę, Życiową szansę, Amazonki, Łysi i blondynki, Gladiatorów. Wcześniej pracował w TVN, Telewizji Wisła oraz TVP; Właściciel firmy Ibisz Media Productions [04.2000). Był redaktorem i prezenterem Telewizji Publicznej SA [1993-1997]. Był redaktorem i producentem telewizji TVN [1997-2000]. #Leszek Kołakowski - wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, komunista, marksista, stalinowiec, świnia Orwell'owska, jeden z najbardziej znanych ideologów marksizmu, członek PZPR od 1947 do 1966. W 1968, brał udział w Wydarzeniach Marcowych; prof. i ideolog filozofii marksistowskiej, w okresie stalinowskim zajadle atakujący filozofię katolicką; nie warto sie przejmować takimi bzdurami . niektórzy widzą żyda w każdej osobie o innych poglądach lub większej wypłacie . cześć ludzi nie rozumie że Polak NIE RÓWNA SIĘ Katolik .są polacy żydzi , muzułmanie, buddyści,ateiści , lecz nie od razu to oznacza że są oni przeciwko polsce, no chyba że ktoś utożsamia interes Polski z wola Watykanu
polonofob, paszkfilant?? co to jest za słowo...
|
|
 | 6 na 6 | Faith (3864 punktów) | Stanisław Lem - polonofob, komuch, dywersant, pisarz, fanatyczny ateusz, tropiciel polonocentryzmu, wielbiciel Urbanowego "Nie"; miał stałe felietony w katolickim "Tygodniku Powszechnym"; odznaczony Orderem Orła Białego przez żyda, agenta KGB i SB prezydenta żydokomuny Aleksandra Kwaśniewskiego - Izaaka Stoltzmana
no nie moge , umieszczają na tej liście chyba wszystkich najwybitniejszych Polaków XX wieku
|
|
|  | 2 na 2 | Faith (3864 punktów) |
"Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego.
Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego ...
i to oni właśnie tak często używają zwrotu "nasi starsi bracia w wierze" "
"Obecność Żydów w Kościele katolickim, zwłaszcza tych niecałkowicie nawróconych, przyczyniła się do pojawienia się wielu herezyj. To nie tylko arianizm był herezją żydowską, ale także niezliczone herezje późniejsze, a przede wszystkim protestantyzm i kalwinizm."
wszedzie można znalezć żydowski spisek, kto sądz że tę stronę założyli żydzi??
|
|
| |  | 5 na 5 | Faith (3864 punktów) | Józef Glemp - Prymas Polski - pochodzenie żydowskie - jego brat nazywa sie Glemb, komunista, PZPR-owski pułkownik LWP, w 1989 r. kandydował z listy PZPR
on też? wkrótce sie dowiem że ja tez jestem żydówką:/
|
|
| | |  | 3 na 3 | checkmate (1197 punktów) | > Józef Glemp - Prymas Polski - pochodzenie żydowskie - jego brat nazywa sie Glemb, komunista, PZPR-owski pułkownik LWP, w 1989 r. kandydował z listy PZPR> on też? wkrótce sie dowiem że ja tez jestem żydówką:/On też, ale teraz zaskoczę Cię jeszcze bardziej, pochodzenie żydowskie mają również Karol Wojtyła i Tadeusz Rydzyk. Co nie zmienia faktu, że podana stronka jest megażenująca.
Elemele dutki...
|
|
| |  | 6 na 6 | marta (887 punktów) | >"Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego. >Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego ... >i to oni właśnie tak często używają zwrotu "nasi starsi bracia w wierze" " >"Obecność Żydów w Kościele katolickim, zwłaszcza tych niecałkowicie nawróconych, przyczyniła się do pojawienia się wielu herezyj. To nie tylko arianizm był herezją żydowską, ale także niezliczone herezje późniejsze, a przede wszystkim protestantyzm i kalwinizm.
Mówiąc o Żydach w kościele katolickom autorzy zapomnieli, że Jezus też był Żydem a jego matka Żydówką...
|
|
| | |  | 3 na 3 | maciek (1053 punktów) | > Mówiąc o Żydach w kościele katolickom autorzy zapomnieli, że Jezus też był Żydem a jego matka Żydówką...Adam i Ewa byli Żydami, więc my wszyscy też jesteśmy.
|
|
|  | 3 na 3 | Michał Żelazny (1528 punktów) | I Krzysztofa Kamila Baczyńskiego... Wytarli sobie mordę wszystkimi bohaterami i ludźmi naprawdę wielkimi. Jakieś kompleksy czy co?
|
|
 | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
Mam do Ciebie prośbę - korzystaj ze znaku "> ",kiedy coś/kogoś cytujesz. Całość stanie się bardziej czytelna, > bo cytaty nabiorą koloru.  Pozdrawiam - Zbyszek 
"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
|
|
3 na 3 | Faith (3864 punktów) | w Polsce, w brew kłamliwym twierdzeniom i statystykom, jest przypuszczalnie około 40-55% katolików, a nie jak się to od wielu lat podaje [od czasów stalinowskich] 90% - to wielkie kłamstwo żydokomunistów;
Az tym sie zgadzam polska nie jest w 90% katolicka, rzecz jasna odpowiedzialni są za to żydzi . wytępić , pozbawić praw wyborczych, deportować...
w Polsce, w brew kłamliwym informacjom sygerujacym 20 tysięczną mniejszość żydowską, co jest oczywistym oszustwem i kłamstwem - [chyba, ...że liczone są tylko osoby w rządzie, w sejmie, na urzędach i decyzyjnych stanowiskach] - stanowczo twierdzimy, że według wieloletnich badań i obserwacji, liczba osób z pochodzeniem żydowskim wynosi obecnie w Polsce conajmniej 6 milionów osób [przypuszczamy, że żydostwa w Polsce, może być nawet połowa ludności Polski
chcą wytępić pól ludności polski? gratuluje odwagi, ciekawa jestem skąd te statystyki...
|
|
 | 2 na 2 | Faith (3864 punktów) | nie wysilajcie się z obelgami, to nic nie zmieni, nie mamy nic wspólnego z komuną, lewactwem tak jak i z nazizmem, szowinizmem i rasizmem, to wasza religia i wasze chore ideologie, przeklęte żydłactwo, lewactwo, komuchy, masoni, libertyni, pedofile, toleraści i pederaści; nadejdzie czas rozrachunków i ostatecznej prawdy, i nie pomoże wam mamona, wykręt ani żadne kłamstwo.. i kolejny przykład miłości bliżniego
|
|
|  | 3 na 3 | Faith (3864 punktów) | polonica.net/Strona ta nie ma na celu nawoływania do nienawiści lub przemocy na tle rasowym, religijnym lub narodowościowym. Jest ona wyrazem naszych przekonań, opinii i poglądów w kwestiach politycznych, światopoglądowych i społecznych. Mamy pełne i niezbywalne prawo do wyrażania naszych opinii, przekonań i poglądów, oraz rozpowszechniania informacji. Przeciwko: antypolonizmom i polonofobii, oszczerstwom, fałszom i zakłamaniom, szowinistycznemu syjonizmowi i rabinicznemu judaizmowi, Talmudowi i kabale, wszelkim organizacjom i działaniom masonerii, wrogiej anty-polskiej i anty-narodowej propagandzie, lichwie i mizantropii, dywersji i zdradzie narodowej, prywacie, ślepej i bezkrytycznej tolerancji, pseudokulturze sodomizmu i homoseksualizmu, anarchii, zaprzaństwu, lewactwu i katolewactwu, libertynizmowi, żydokomunie, kolaboracji, liberalizmowi, globalizmowi, zniewoleniu i indoktrynacji, agenturalizmowi i służalczości, poprawności politycznej, wszelkim totalitaryzmom, antykatolicyzmom i antyklerykalizmom, pogaństwu i gnostycyzmowi, prostytucji moralnej, społecznej i politycznej, oportunizmowi i ignorancji, oraz wszelkim patologiom moralnym, społecznym i politycznym !! ZERO tolerancji !! a to ciekawe...
|
|
| |  | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Spojrzawszy choćby na ten, dość typowy w końcu przykład:
>Przeciwko: antypolonizmom i polonofobii, oszczerstwom, fałszom i zakłamaniom, szowinistycznemu syjonizmowi i rabinicznemu judaizmowi, Talmudowi i kabale, wszelkim organizacjom i działaniom masonerii, wrogiej anty-polskiej i anty-narodowej propagandzie, lichwie i mizantropii, dywersji i zdradzie narodowej, prywacie, ślepej i bezkrytycznej tolerancji, pseudokulturze sodomizmu i homoseksualizmu, anarchii, zaprzaństwu, lewactwu i katolewactwu, libertynizmowi, żydokomunie, kolaboracji, liberalizmowi, globalizmowi, zniewoleniu i indoktrynacji, agenturalizmowi i służalczości, poprawności politycznej, wszelkim totalitaryzmom, antykatolicyzmom i antyklerykalizmom, pogaństwu i gnostycyzmowi, prostytucji moralnej, społecznej i politycznej, oportunizmowi i ignorancji, oraz wszelkim patologiom moralnym, społecznym i politycznym !!
...łatwo stwierdzić, że już sama banalna analiza częstości występowania w tekstach przedrostków (anty- na przykład), a już zwłaszcza przyrostków (w szczególności: -izm, -acja, -stwo), wiele potrafi powiedzieć o formacji umysłowej autorów... .
|
|
| | |  | 1 na 1 | awitu (7627 punktów) | Chyba najbardziej rozbawiła mnie mizantropia w tym zestawie  chociaż patologie społeczne też są niezłe.
"Colorless green ideas sleep furiously"
|
|
 | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | > chcą wytępić pól ludności polski? gratuluje odwagi, ciekawa jestem skąd te statystyki...
Raczej swastyki.
|
|
3 na 3 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | To wydzieliny chorego z nienawisci umyslu, nie widze powodow by przykladac do tego jakakolwiek wage, poza jednostkami chorobowymi.
|
|
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
4 na 4 | Kelly (2051 punktów) | Spadłam z krzesła. Ciekawe, czy wspomnieli też o Dyrektorze mojego liceum. To dzięki niemu jesteśmy "najbardziej lewacką szkołą w Lublinie".  Od dzisiaj moją życiową ambicją będzie dostać się na tę listę. Trzymajcie za mnie kciuki!
|
|
2 na 2 | Tomasz J. Niedziałkowski (242 punktów) | Gdyby na poważnie brać idiotyzmy wypisywane przez autorów tej żałosnej strony, to okazałoby się, że wszyscy wielcy Polacy to Żydzi, śmieszne i straszne to. Podobno tylko na głupotę nie ma lekarstwa, jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, dla autorów tych rynsztokowych wynurzeń nie ma już ratunku.
|
|
 | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Gdyby na poważnie brać idiotyzmy wypisywane przez autorów tej żałosnej strony, to okazałoby się, że wszyscy wielcy Polacy to Żydzi, śmieszne i straszne to.Nawet, gdyby Ci ludzie byli Żydami bądź mieli takie pochodzenie, to co z tego? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Liczy się człowiek i jego czyny. Co widzisz śmiesznego i strasznego zarazem w tym, że wszyscy wielcy Polacy byli Żydami? Moim zdaniem świadczy to jedynie o wyjątkowości tego narodu. Nie na darmo w Biblii napisano, że Żydzi są narodem wybranym. Interesujące, bo praktyka potwierdza tę tezę...  > Podobno tylko na głupotę nie ma lekarstwa, jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, dla autorów tych rynsztokowych wynurzeń nie ma już ratunku.To jest właśnie skutek "patriotyzmu", a zaczyna się niewinnie - od rzekomych zagrożeń ze wschodu i z zachodu. Ostatni przykład - zagrożenie ze strony wschodnich sąsiadów, bo ośmielili się przeprowadzić ćwiczenia wojskowe za blisko polskiej granicy. Resztę zrobią media. Pozdrawiam - Zbyszek 
"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
|
|
|  | 1 na 1 | Tomasz J. Niedziałkowski (242 punktów) |
>Nawet, gdyby Ci ludzie byli Żydami bądź mieli takie pochodzenie, to co z tego? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Liczy się człowiek i jego czyny. >Co widzisz śmiesznego i strasznego zarazem w tym, że wszyscy wielcy Polacy byli Żydami? Moim zdaniem świadczy to jedynie o wyjątkowości tego narodu.
Ano nic z tego, śmiesznym i strasznym jest dla mnie fakt, że autorzy tej strony w każdym znanym Polaku widzą Żyda. Tylko tyle i aż tyle. Ktoś tu mądrze napisał- oskarżenie przeciętnego "Kowalskiego" o "żydostwo" nie robi na nikim wrażenia, ale już taki Korwin- Mikke, czy Kaczyński Żyd to ho ho, nie byle jaka sprawa. Ogólnie dla mnie żałosna to stronka, niestety nie jest to jedyna "polska" strona na której można wyczytać takie bzdury.
Co do zagrożeń zewnętrznych byłbym ostrożniejszy w formułowaniu sądów. Zbytni błogostan w tej kwestii raczej, choćby w kontekście naszej historii i geopolityki, wskazany nie jest.
|
|
4 na 4 | molly_grue (35 punktów) | Najgorsze jest to, że nie trzeba być szaleńcem żeby coś takiego wypisywać.
Moja znajoma z pracy twierdzi, że nienawidzi Żydów i Murzynów, ponieważ jej ojciec nienawidzi.I ciągle powtarza, że ich nienawidzi.
Gdy się jej pytam, dlaczego nienawidzi mojego chłopaka, nie potrafi odpowiedzieć. A on jest Żydem, jego babcia walczyła w powstaniu w getcie u boku Marka Edelmana.
Z kolei jej chłopak nienawidzi obcokrajowców.Mój znajomy Chińczyków.
A ja najbardziej na świecie żałuje, że nie zdążyłam poznać przywódcy ŻOBu. Proszę mnie wpisać na tę listę.
|
|
2 na 2 | Degre (752 punktów) | Irena Sendlerowa to także Żydówka-bo swoich ratowała  - - - A tak na poważnie: O co z tym spiskiem żydowskim chodzi? Zrobili nam coś złego kiedyś? Nie rozumiem co można do nich mieć,za co ta nienawiść... Wydaje mi się(nie znam żadnego Żyda),że to pracowity i bardzo religijny naród. Ktoś wie skąd to ? Aha-i dlaczego "żydo-masoński"? I co wspólnego maja Żydzi z komuchami? W ogóle tych spisków nie rozumiem! Czyżby to demagogia aż ze średniowiecza,która mówiła,że Żydzi truli studnie i jedli dzieci? Edit: Ryszard Henryk Riedel - b. wokalista zespołu Dżem; hippis, narkoman - jakoś mnie to zabolało
|
|
 | 8 na 8 | lukaszewicz (5674 punktów) | > Irena Sendlerowa to także Żydówka-bo swoich ratowała  A nie? > A tak na poważnie:Niechaj będzie. > O co z tym spiskiem żydowskim chodzi?Jest. > Zrobili nam coś złego kiedyś?Jezusa zabili. > Nie rozumiem co można do nich mieć,za co ta nienawiść..Za to, że to pracowity i bardzo religijny naród. > Wydaje mi się(nie znam żadnego żyda),że to pracowity i bardzo religijny naród.Ale to nie ta religia. > Ktoś wie skąd to ?poczytaj "ojców kościoła" > Aha-i dlaczego "żydo-masoński"?Jak ktoś jest taki zły, to masonem też pewno jest. > I co wspólnego maja żydzi z komuchami?Jak ktoś jest Żydem i masonem to i komuchem również. > W ogóle tych spisków nie rozumiem!Pewno Cię trzeba wpisać na listę jak nie rozumiesz. > Czyżby to demagogia aż ze średniowiecza,która mówiła,że żydzi truli studnie i jedli dzieci?Z wczesnego średniowiecza. Łukaszewicz.
|
|
|  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Jak ktoś jest taki zły, to masonem też pewno jest.Errata: zamiast "zły", "Zły" powinno chyba być... . > >Czyżby to demagogia aż ze średniowiecza,która mówiła,że żydzi truli studnie i jedli dzieci?> Z wczesnego średniowiecza.Z "wczesnego" dopiero?  To ja już u mnie w Kielcach Renesansu chyba nie doczekam...  .
|
|
| |  | 3 na 3 | lukaszewicz (5674 punktów) |
> Z "wczesnego" dopiero? To ja już u mnie w Kielcach Renesansu chyba nie doczekam...Do Kielc w tym kontekście to ja bym się nie przyznawał.
|
|
| | |  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >Z "wczesnego" dopiero? To ja już u mnie w Kielcach Renesansu chyba nie doczekam...> Do Kielc w tym kontekście to ja bym się nie przyznawał.Całkiem serio: Kielce, w których mieszkam, podobają mi się - z różnych względów - tak sobie, jednak z satysfakcją przyznaję, że postawa wladz miejskich, elit lokalnych i wielu zwykłych mieszkańców wobec paskudnych kart historii miasta zasługuje na uznanie. Rzecz nie jest wypierana ni relatywizowana, przeciwnie - jest przedmiotem żywej i sensownej debaty. Sporo zrobiono też, by ożywić pamięć żydowskiej przeszłości (przed wojną Żydzi stanowili ok. 1/3 mieszkańców) i nawiązać kontakt z dzisiejszym życiem żydowskim. Pragnę tu przede wszystkim wymienić działalność Stowarzyszenia im. Jana Karskiego: www.szabaton.kielce.eu/pl/stowjanakarskiego.htmlMałe pytanie do forumowiczów: czy pomnikowa menora, którą widzicie na zdjęciu, Waszym zdaniem - raczej zapada się w bruk, czy raczej z niego wyłania?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Autografka (10638 punktów) |
> Małe pytanie do forumowiczów: czy pomnikowa menora, którą widzicie na zdjęciu, Waszym zdaniem - raczej zapada się w bruk, czy raczej z niego wyłania?Ani jedno, ani drugie. Wygląda jakby utkwiła tam dawno temu. Ale też, jako coś, nie do końca odkryte, budzi ciekawość i chęć wyciągnięcia jej stamtąd. 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > www.szabaton.kielce.eu/pl/stowjanakarskiego.html> Małe pytanie do forumowiczów: czy pomnikowa menora, którą widzicie na zdjęciu, Waszym zdaniem - raczej zapada się w bruk, czy raczej z niego wyłania? Widzę, że zastygła w niewiernym półkołysie, spoglądając nieufnie na złowieszczą prostotę horyzontu.
|
|
| | | |  | | lukaszewicz (5674 punktów) |
>Całkiem serio: Kielce, w których mieszkam, podobają mi się
Ładnie napisałeś o Kielcach w których mieszkasz. Mam nadzieję, że innych już nie ma.
Łukaszewicz
|
|
|  | | Degre (752 punktów) | > Pewno Cię trzeba wpisać na listę jak nie rozumiesz.Jako "Wroga #1" a reszcie te #1 pozamieniać na #2
|
|
 | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> I co wspólnego maja Żydzi z komuchami?Nie jestem historykiem, ale coś na rzeczy jest. Z tego, co mi wiadomo Żydzi popierali nowy ustrój. Widocznie uważali, że uchroni ich on przed prześladowaniami. Sporo Żydów zatrudniło się w aparacie bezpieczeństwa. Moim zdaniem idee były szlachetne - "władza w ręce ludu". Gorzej z realizacją. Weźmy dla przykładu obecnych profesorów. Ilu z nich nie miałoby szans na edukację, bo pochodzenie "nie to", ilu z nich skorzystało na systemie punktowym? I jeszcze jedno. Generał Wojciech Jaruzelski również miał "niewłaściwe pochodzenie", jego rodzina straciła na zmianie ustrojowej. Cytat:Wywodzi się z rodziny ziemiańskiej herbu Ślepowron. Ojciec (Władysław Mieczysław Jaruzelski) walczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1920, dziadek (Wojciech Jaruzelski senior) w powstaniu styczniowym[1]. Wojciech Jaruzelski przyszedł na świat w majątku w Kurowie, gdzie jego ojciec zajmował wtedy posadę administratora. 7 października 1923 został ochrzczony w tamtejszym kościele rzymskokatolickim.
Przed wojną uczęszczał do gimnazjum prowadzonego przez zakon marianów na warszawskich Bielanach. We wczesnej młodości był bardzo religijnym i dobrze zapowiadającym się uczniem. W 1939 wraz z rodziną przeniósł się na Litwę, a po aneksji tego kraju przez ZSRR w 1940 został zesłany na Syberię. Pracował w tajdze[2] przy wyrębie lasów, gdzie nabawił się choroby oczu, ślepoty śnieżnej, która trwale uszkodziła mu wzrok. Podczas zesłania zmarł jego ojciec, Władysław, pochowany w Bijsku. Jednak widział, co działo się przed wojną, jakie było rozwarstwienie społeczne - i nie akceptował tego. Żaden uczciwy człowiek nie powinien tego akceptować, niezależnie od swojego usytuowania w hierarchii społecznej. Tymczasem dzisiaj również zbliżamy się do takiego stanu, rośnie zagrożenie, ze sfrustrowane "doły" znów ulegną populistycznym hasłom. Bogaci mają gdzieś, co dzieje się z biednymi, odgradzają się murami i alarmami od rzeczywistości, żyją w swoim świecie. Smutne. Pozdrawiam - Zbyszek 
"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
|
|
3 na 3 | oportunista (1711 punktów) | Gdy odkrywam podobne strony, robi mi się po prostu smutno. Oto uświadamiam sobie, jacy na prawdę jesteśmy, jedni krążą wśród gwiazd, a inni nadal bawią się swoimi ekskrementami. Uświadamiam sobie też, że potwory z przeszłości jak Stalin, Hitler, tylko na jakiś czas nas opuścili, skorzystają z każdej nadarzającej się okazji aby powrócić.
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | W pełni się z tobą zgadzam. Pamiętajmy też, że niektóre potwory z przeszłości mają się wciąż dobrze, a prawie nikt o nich nie mówi. Choćby inkwizycja nadal istnieje, choć zmieniła metody (co nie znaczy, że bez nacisku z zewnątrz ciążyłaby ku zmianom).
|
|
 | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Gdy odkrywam podobne strony, robi mi się po prostu smutno. Oto uświadamiam sobie, jacy na prawdę jesteśmy, jedni krążą wśród gwiazd, a inni nadal bawią się swoimi ekskrementami. Uświadamiam sobie też, że potwory z przeszłości jak Stalin, Hitler, tylko na jakiś czas nas opuścili, skorzystają z każdej nadarzającej się okazji aby powrócić.Pracowicie szykowanego gruntu im nie braknie. Jakiś czas temu coś takiego znalazłem: gegenjay.wordpress.com/Kto ma siłę i/lub zawodowe zainteresowania psychiatryczne, niech rzuci okiem. Jakoś-tam pouczające... .
|
|
|  | | oportunista (1711 punktów) | Dzięki za link ale nie skorzystam, z gołymi babami to i owszem z przyjemnością.
|
|
1 na 1 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >"Lista Żydów w zniewalanej Polsce". Oto link: Coś wspaniałego, a mogę tylko 1 (jeden) "+". Szczególnie podoba mi się "Lech Kaczyński -Kalkstein", patrzcie Państwo taki niby Polak - katolik, a żyd pejsaty. Mawiano onegdaj, że wszystkiemu w Polsce winne są "żydy, masony i cyklisty" . Jeżeli to możliwe poproszę jeszcze o listę (lub link do takowej) cyklistów. Masonów znam. "Jak pan bóg chce kogo pokarać, pierwej mu rozum odbiera"! Serdeczne pozdrowienia. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
5 na 5 | Wilczus (79 punktów) | >Całkowitym przypadkiem znalazłem ostatnio podstronę portalu polonica.net, o jakże wymownym tytule >"Lista Żydów w zniewalanej Polsce". Oto link:
Poza absurdalną i żenującą zawartością strony, myślę jednak, że największym nieporozumieniem jest używanie słowa "Żyd", jako obelgi.
to właśnie my, to Polacy, to ja i Ty chyba tylko wojny czas, może znów połączyć nas
|
|
| rysiek (4593 punktów) | Jak mówią Rosjanie: i śmieszno, i straszno.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|