 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-06-2013 13:36 | Mateusz Wert (153 punktów) | Tv Trwam ciekawostka
1 na 1 | Będąc u znajomego, który wynajmuje mieszkanie u starszej kobiety (razem sobie mieszkają) byłem świadkiem tego jak po raz kolejny kościół manipuluje.
Kobieta głośno oglądała tv trwam, było wszystko słychać w drugim pokoju. Była transmisja z jakiejś mszy.
Ksiądz pytał ludzi:
czy wstydziłeś się kościoła? czy opuściłeś mszę świętą? czy kwestionowałeś istnieje Boga?
Jeśli tak, proś Pana o wybaczenie grzechu
Rozumiecie?
W biały dzień manipulują
Nie wolno się wstydzić kościoła. Molestują dzieci, wyciągają kasę, gadają głupoty, lecz nie wolno się wstydzić!
Trzeba chodzić na mszę bo inaczej to straszne zło. Trzeba chodzić i słuchać głupot co mówi ksiądz, bo inaczej to jest złe. A ja wam powiadam ciekawostkę. Wprawdzie sądzę, że sama biblia i teksty ewangelistów są mitem, ale skoro kościół tak popiera te księgi to powinien wiedzieć, iż sam Chrystus mówił :
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodęTy zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Z tego jasno wynika, że preferował samotną modlitwę.
Nie wolno kwestionować tego, czy Bóg jest. No tak to straszne, zastanawiać się. Trzeba wierzyć i już bo inaczej to grzech. Nawet nie można rozważać tego, gdyż to jest złe.
Dlaczego tak mówią?
Gdyż doskonale wiedzą, iż ten rodzaj wiary da im władzę!
Analiza, rozważanie to ludzkie, a oni zakazują. Wiedzą, że zadawanie pytań jest dla nich szkodliwe.
Dlaczego tak się boją?
Bóg taki miłosierny i ma się gniewać?
NIE!!!
Doskonale się orientują, iż więcej analizy to więcej pytań i więcej dziur
Wolą powstrzymać ludzi od myślenia
W ten sposób dalej będą mogli rządzić ludźmi
Już od dziecka wmawiają o Bogu, grzechu i potem ludzie im ufają
To zło świata | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| knx90 (664 punktów) | Gdybym był na jego miejscu to bym pogadał z babką, skoro płacę ciężki pieniążek to wolałbym nie słuchać tego co leci z odbiornika, zwłaszcza jeśli nie jest to "mój teren". W ogóle nie jest mój, ale np. chcesz się pouczyć, a tu Głódź opowiada o danielach i Smoleńsku. Z starymi babkami trzeba pokojowo, bo za masona weźmie twojego kumpla.
|
|
3 na 3 | Marcin Łoziński (385 punktów) | > Z tego jasno wynika, że preferował samotną modlitwę.Ale przecież jak śpiewasz, to tak jakbyś się dwa razy modlił! Wiem, bo mi tak katechetka w podstawówce mówiła! I kto ma rację? A teraz, w ramach popołudniowej modlitwy, posłucham sobie czegoś zbożnego. Gdzie ja podziałem moją płytę Behemota...
|
|
 | | Hippopotomonstrosesquispedaliofob (578 punktów) |
> A teraz, w ramach popołudniowej modlitwy, posłucham sobie czegoś zbożnego. Gdzie ja podziałem moją płytę Behemota...  Polecam Mayhem. Kultowe..  poza tym mi też katechetka mówiła ,że śpiewając lepiej.
|
|
 | | Gbursson (106 punktów) | > >Z tego jasno wynika, że preferował samotną modlitwę.> Ale przecież jak śpiewasz, to tak jakbyś się dwa razy modlił! Wiem, bo mi tak katechetka w podstawówce mówiła!> I kto ma rację?> A teraz, w ramach popołudniowej modlitwy, posłucham sobie czegoś zbożnego. Gdzie ja podziałem moją płytę Behemota...  > A jak fałszujesz to po trzykroć się modlisz 
Odi profanum vulgus et arceo
|
|
|  | | Irracja (4721 punktów) | > >A jak fałszujesz to po trzykroć się modlisz  ... jak fałszujesz to słuchacze są po trzykroć błogosławieni... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | | Grey (2102 punktów) | > ... jak fałszujesz to słuchacze są po trzykroć błogosławieni...  To nasz organista robi dobrą robotę
|
|
 | | Irracja (4721 punktów) | > >Z tego jasno wynika, że preferował samotną modlitwę.> Ale przecież jak śpiewasz, to tak jakbyś się dwa razy modlił! Wiem, bo mi tak katechetka w podstawówce mówiła! ... tak samo Biblia mówi o tańcu. O śpiewie i tańcu mówi ST, nie przypominam sobie by mówiono o tym w NT - zwłaszcza w kontekście modlitwy, i to modlitwy w kościele. A katechetka zapomniała powiedzieć, że to dotyczy wyrażania radości z życia - błogosławionego przez boga skoro masz z czego się radować za co dziękujesz/modlisz się - a więc bardziej zabawy świeckiej, w kościele raczej się nie tańczy... > >I kto ma rację? ... oba te zapisy z Biblii nie wykluczają się... > >czy wstydziłeś się kościoła?> czy opuściłeś mszę świętą?> czy kwestionowałeś istnieje Boga? ... odpowiem jako ateista: a) nigdy nie wstydziłem się kościoła (ani jako kiedyś wierzący, ani teraz), natomiast za kościół bardzo często się wstydziłem i nadal się wstydzę - tym razem jako człowiek i Polak... b) a owszem, teraz to nagminnie opuszczam...  c) a to zależy od punktu widzenia. Czy muszę kwestionować, by w niego nie wierzyć?. Zwłaszcza gdy przestanie mi się narzucać wiarę w niego... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|