W Warszawie metro jest środkiem komunikacji międzydzielnicowej (pierwsza linia) lub przejazdu przez rzekę (druga linia w aktualnym kształcie), raczej niż podstawowym środkiem poruszania się po (jak np. w centrum Paryża). Tak więc jest atrakcyjne (pierwsza linia), jak pasażer musi przejechać między odległymi dzielnicami połączonymi metrem, lub na drugą stronę rzeki będąc w Centrum (druga linia), natomiast do przejazdów lokalnych metro jest dość uciążliwe - wchodzenie do głębokiego tunelu, przechodzenie przez bramiki, wychodzenie z tunelu itp. - wygodniej wówczas przejechać jakimś autobusem lub tramwajem. Analogiczne do 1 linii metra w Warszawie jest np. SKM w Trójmieście.
|