Dzisiejsze wydanie "Dziennika" pierwszą stronę poświęciło nauce. Cieszy mnie to o tyle, że zwykle ludzie pomijają strony poświęcone nowinką naukowym, skupiając się na bieżących wydarzeniach z kraju, ewentualnie zagranicy, bądź też jakiś plotkach dotyczących celebrities. Skąd takie podniecenie u mnie? Dr J. Craig Venter w warunkach laboratoryjnych stworzył sztuczny chromosom. Jak podaje "Dziennik" naukowiec stworzenie chromosomu zawierającego 381 genów opisuje w swojej autobiografii "A life decoded: My genome: My life", która ma ukazać się 18 października 2007 r. Venter rzucił wyzwanie Bogu i jest o krok od jego realizacji. Potwierdzenie i sukces swojej pracy odbierze Bogu monopol na stwarzanie, a religii... po prostu kolejny raz się nie udało. Teraz będziemy się zmagać z serią oskarżeń i zarzutów o niemoralnym, nieetycznym, nieludzkim etc. postępowaniu naukowca. Postępowi naukowemu, technologicznemu, jakiemukolwiek, zawsze towarzyszył i towarzyszyć będą jakieś bariery, szczególnie psychologiczne. Najważniejsze by je przełamywać i dążyć do celu wytyczoną przez siebie drogą. Podziękowania dla "Dziennika" bo z tego co zauważyłem to jedyny dziennik, który rzucił tą informacją ludziom w twarz. |